Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

otazka je ci to je potrebne alebo je to len pohodlnejsie.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10047
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Mne to zase pride ako vyplakavanie ludi so starymi autami co by chceli tych asistentov. :(

Stale dookola to iste citat. Dufam, ze mate aj svihadla na oknach. Elektrika je rovnako zbytocna ako asistenti.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja chcem v aute soferovat. Ked chcem spat, pojdem vlakom :)
preco neni asistent na alkohol? preco vodic nefukne do nejakej trubky a ked fukne tak ho jebne 230v do vajec a privola hladku? Preco hentaketo hovadaja behaju na autach a sposobuju dorpravne nehody casto s tragickym koncom? ALe hlavne ze je asistent dole kopcom.
V sombotu som bol u susedov, lebo chceli nejake vecicky pre neter. Tak sa pytatm ako dopadla ta jej sestra po tej buracke s ozratym (niekde davnejsie som linkoval nehodu RAV4 vs Voyager). Nic moc, zenska ma velke bolesti, chrbtica nenavratne poskodena, uz ostane na invalidnom.
tu sa nepracuje na aisstentovi, aby sa zabranilo nieco podobnemu
NB: Asus ROG Strix G16
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja chcem v aute soferovat. Ked chcem spat, pojdem vlakom :)
fajn, ja som si zrobil vodicak aby som sa mohol presuvat z bodu A do bodu B autom lebo je to flexibilne
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa icefire »

HellAngel napísal:ja chcem v aute soferovat. Ked chcem spat, pojdem vlakom :)
preco neni asistent na alkohol? preco vodic nefukne do nejakej trubky a ked fukne tak ho jebne 230v do vajec a privola hladku? Preco hentaketo hovadaja behaju na autach a sposobuju dorpravne nehody casto s tragickym koncom? ALe hlavne ze je asistent dole kopcom.
V sombotu som bol u susedov, lebo chceli nejake vecicky pre neter. Tak sa pytatm ako dopadla ta jej sestra po tej buracke s ozratym (niekde davnejsie som linkoval nehodu RAV4 vs Voyager). Nic moc, zenska ma velke bolesti, chrbtica nenavratne poskodena, uz ostane na invalidnom.
tu sa nepracuje na aisstentovi, aby sa zabranilo nieco podobnemu
Automobilky nepojdu proti sebe. Toto ti ziadna z nich nezavedie a ak tak, bude to Volvo :P
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

jedine riesenie je legislativnou cestou, ale vsetci vieme preco nie

lord: ja som si ho robil, lebo som sa tesil ze budem moct oficialne soferovat. Velmi rad som chodil na vylety sa len tak vozit bez nejakeho ciela. Teraz je na to menej casu, ale furt rad sadnem do auta a idem nanom niekam, vynimku tvoria sluzobne cesty, tam sa vacsinou netesim na cielove miesto :)
NB: Asus ROG Strix G16
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

HellAngel napísal:tu sa nepracuje na aisstentovi, aby sa zabranilo nieco podobnemu
Ake nepracuje, sak mas prednarazovy asistent (kombinacie radaru, rozpoznavania objektov kamerou (auto, chodci, cyklisti), multikoliznej brzdy, predpinania pasov, u niektorych aut sa aj sedacky upravuju pred narazom, etc.), mas vedenie v pruhoch, monitor slepeho uhla, upozornenie na chodcov v noci (audi/mb/bmw a asi uz aj dalsi vedia dialkacmi osvietit chodcov v noci, len je potreba infra kameru), etc..
Edit: ty vlastne vravis o tom ozratom, tak tam nic ...
Naposledy upravil/-a maniak v Po 13. Mar, 2017, 16:48, upravené celkom 1 krát.
FVE 12.45 kWp V/Z
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak hej, kazdy je iny ja som zistil ake pedale su v aute na prvej jazde na cvicisku :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Mne to zase pride ako vyplakavanie ludi so starymi autami co by chceli tych asistentov.

message of the year. Vypalim ju COčkom do steny.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Tak sa pytatm ako dopadla ta jej sestra po tej buracke s ozratym (niekde davnejsie som linkoval nehodu RAV4 vs Voyager).

vec sa ma takto : mozete mat tristosedemdesiat svetielok na spatnych zrkadlach o mrtvom uhle, polomrtvom uhle alebo polozivom uhle, ja ked sedim v Liaz 110 z roku 1980 tak vas s tymi 2017 Meganmi, Ravkami, Tujaregmi a podobnymi vecami proste prevalcujem a zaintegrujem si maximalne do napravy. Jo, pouzitim AIDN, asistenta integracie do napravy.


Zacnite pouzivat rozum, prestante sa spoliehat na asistentov.



O tom banskom inzinierovi co sa chce kochat prirodou si to myslel len tak, zo srandy, ze ? Lebo kurwa zastavit auto a kochat sa bezrizikovo ta nenapadlo. Alebo uz aj na myslienku potrebujeme asistenta ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

stale tu nevidim, ze kto sa spolieha na asistentov ja tu vidim zatial len hejt na to, ze vobec existuju
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

a4bEbgA_460s.jpg
Inak asistenti. Rieši sa tu somarina. Kto chce dnes 150 000 reklam počas jednej relácie (markíza, Sám doma 2)? Kto chce platiť parkovné súkromnej firme, kto chce Fica za premiéra, kto chce od obrovskej korporácie to a to, kto chce od europarlamentu pomalú rýchlovarnú kanvicu, kto chce platiť priemerne polovicu platu štátu a poisťovni? takýchto otázok je viac než dosť, a zastavovať sa nad týmto konkrétne mi príde trocha nepodstatné. Zhrniem to na: korporácie potrebujú hlupákov.
RAMMSTEIN
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie hlupakov, ale bezmocnych. To je rozdiel.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Muhyng »

HellAngel napísal:preco neni asistent na alkohol? preco vodic nefukne do nejakej trubky a ked fukne tak ho jebne 230v do vajec a privola hladku?
Ale je, napr. v Norsku vodic MHD nenastartuje bus skor ako nefukne (s negativnym vysledkom) do trubicky zamontovanej priamo v buse. A podla mna je len otazkou casu, kedy sa to zavedie povinne vsade. Tu by mohli byt eurohujeri napomocni. Len ci sa do toho nejaky pusti, kedze je to pomerne prinosne opatrenie. Druha vec je, ze kym sa rozkyvu, mozno tu budu autonomne auta a tam uz bude jedno, v akom stave z neho vypadnes :)
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

moze ti do trubicky fuknut triezva krcmarka a ty potom sadnes a ides a hlavne slovaci su v tomto vynaliezavy. Ako nie som proti tomu a tiez si myslim ze alkohol za volant nepatri ale neviem ako by sa to dalo osetrit tak aby sa to nedalo obist.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"