Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ano moze aj to, ale v praxi to tak fngovat nebude. ozrani urcite nebudu nahanat po ulici niekoho triezveho aby im odbokoval auto, urcite istej skupine sa to mozno darit bude, mozno bude fukat tyrana manzelka, ale drviva vacsina si za volant nesadne. Urcite v dnesnej dobe by dokazali skombinovat nieco schopne a ucinne, len nie je vola
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

co blbnete, ved alkoholanalyza moze prebiehat kazdu polminutu POCAS JAZDY... sme schopni z dychu A REAKCII VODICA KEDZE UZ MAME TIE PREMUDRENE MASINY zistit ze nieco nie je v poriadku a to nemusi byt furt nacucnuty jak potapac.

Poprve nikto normalne nebude fukat ozranovi za volantom, podruhe ako pisem hore. Take lahke vas nenapadlo, hlavne ze asistent zjazdu z kopca musi byt lebo inak zavidime. To napadlo hned.


http://new1.fjcdn.com/pictures/Triple_f34a4f_415200.jpg
http://img.pandawhale.com/60981-Quadrup ... -V9jF.jpeg
http://i83.photobucket.com/albums/j299/ ... cepalm.png
http://img-cache.cdn.gaiaonline.com/db5 ... cepalm.jpg
http://www.motifake.com/image/demotivat ... 742013.jpg
http://www.transadvocate.com/wp-content ... D5B15D.jpg
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Na facepalm je skor to, ako tu dookola hejtujete asistent zjazdu z kopca a podobne "vychytavky". Akoby Vas niekto s pistolou pri hlave nutil kupit si take auto.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

alebo ho pouzivat ked uz v aute je
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

tak ako nejde teraz vypnut abs, a z casti esp .. typujem ze casom aj ten zvysok
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja stale ked idem dle.donovalmi musim stale podradovat a brzdit o dusu. neusetri ten asisten kusa brzdne dosticky napr ked bude viac brzdit motorom napr bez mojej snahy podradradzovat?s automatom by som to chcel vyskusat.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

ista skupina ludi moze mat asistent jaky chce, aj tak ho pouzivat nebude..
myslim tym vsetko typu: asistent, vychytavky, vylepsenie...

vid. za posledny tyzden som zazil asi 10soferov na MLkach, X5/X6 a pod. terennych vychatavkach s telefonom v ruke!!! Na jaku pixu tam maju BT? Alebo, bolo na elektrony ale nezvysilo uz na BT? Alebo to ten typek nevie ani sparovat? Bo fakt neviem... a najlepsie, ze toci 90st odbocku, ale s mobilom v ruke tak, ze prakticky pol mojho pruhu zabera, lebo to jednou rukou nevie vytocit /asi preto som aj kukol, co za xuj tam sedi.../

Detto psychopati "lepici"... tym vychytavka adaptivny tempomat nepomoze, pretoze ich lepeniu by bol navzdy koniec... ma to sice tri rezimy /testoval som superb/, ale pre mnohych by nestacil ani ten "najmenej bezpecny" keby bol stvrtinovy... :D

napr tomu by urcite nestacil:
https://www.youtube.com/watch?v=JWqwrhxnemQ

pre niektorych to nastavit na pevno.. ked je raz min. rozostup jasne dany, tak ziadne auto sa inemu nepriblizi na viac, nez stanovuju predpisy /no problem toto aplikovat podla gpska na vsetky nove auta s prednym radarom.../.. ale to by sme vela chceli, aby sa auta priblizovali bezpecnost, a znizovalo pocet somarov za volantom, alebo psychopatov, co nevedia prehltnut to, ze na ceste je aj kamion. podla mna, tito ludia nemaju co hladat na cestach...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

to nedas lebo na dialnici mas zakruty apod, moze to reagovat auto vo vedlajsom pruhu. mozno dneska tie adaptivne tempomaty su uz na tom lepsie, ja som to skusal pred par rokmi v passate a to brzdenie bolo prilis agresivne, az nebezpecne tak po prvom pribrzdeni som adaptivny tempomat vypinal
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

molnart, felipe: mam adaptivny na novom superbe, nastavenie vzdialenosti na minimalnu (5 stupnov) a aj tak je to niekedy prilis daleko (zo zvyku) plus jeho reakcny cas pri zrychlovani je horsi. A aj ja sa niekedy viac nalepim na niekoho, ak mu chcem dat vediet, ze by sa mal zaradit do praveho pruhu (ak je tam volno, ide pomaly a z prava nechcem obiehat). Co sa brzdenia tyka, zalezi co sa pred tebou zjavi, ak sa plynule priblizujes, tak ok, plynule dobrzdi (vyslovene citit postupne vynechavanie plynu, jemny nastup brzd, ...). Ak sa ti niekto v 80-90 vopcha do pruhu a ides 130, tak to proste dupne na brzdu. Zakruty nie su problem, ani chybajuce ciary. Asi to uz pracuje spolu s kamerou a sleduje objekty pred sebou + ignoruje stacionarne objekty a protiiduce auta (tusim aj v manuale je to spomenute).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

sak o to ide na dialnici, aby to pri pichnuti sa niekoho v 80-90 pri mojej 130 brzdilo samo... a nemusel som ja, alebo teda, auto chrani vodica, ak on nestihne... samozrejme otazka ako to pribrzdi - az prilis a potom zrychluje?, alebo drzi speed toho pred tebou?

aby to nesposobilo, ze ten vzadu bez asistenta uz s reakcnym casom nestihne (ked nedodrziava bezp. vzdialenost..)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak akoze kazdu blbost na svete asi nevyriesime, bohuzial... ale ta posledna veta je samozrejme spravna.



>> ja stale ked idem dle.donovalmi musim stale podradovat a brzdit o dusu. neusetri ten asisten kusa brzdne dosticky napr
>> ked bude viac brzdit motorom napr bez mojej snahy podradradzovat?s automatom by som to chcel vyskusat.

nie vsetci jazdia dole Donovalmi sestkrat denne
ja osobne mam hore na kopci ubikaciu takze viem ze dole tym kopcom mozem na Voyageri tahat zhruba 90% len brzdenim motorom
ten kopec dole na 12valcoch este musim tlacit aj pedal (plynovy) jak to brzdi samo = kupte si normalne auta namiesto 1.2kokocin
podradovat ti nic nebrani ani na automate ani na manuali, mozes ist na trojke dole 85km/h pri 3500rpm, boze to su supersportove otacky


a to najlepsie nakoniec : prepac, usetrenie brzdovych dosticiek ? Vazne ? Akoze teraz som menil brzdy na jednom 12valci... 48eur na napravu dosticky a teda to nie su StarLine. Fakt usetrit ? Ako casto menis dosticky, kazdych 10 motohodin, kazdy tyzden alebo kazdych 1.000km ?

Ale no taaaaaaaaaaak






>> za posledny tyzden som zazil asi 10soferov na MLkach, X5/X6 a pod. terennych vychatavkach s telefonom v ruke!!!

lebo to cocoti nevedia sparovat alebo este lepsie, im to nefunguje. A v neposlednom rade nemozes fejsbuukovat alebo twajterrovat alebo inštagramovať cez BT... kuwa ale za volantom sa soferuje a neesemeskuje dopitche aj s jebnutymi ludmi spoliehajucimi sa na zazrak alebo na armadu asistentov.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10048
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

felipe25 napísal:Detto psychopati "lepici"... tym vychytavka adaptivny tempomat nepomoze, pretoze ich lepeniu by bol navzdy koniec. ale to by sme vela chceli, aby sa auta priblizovali bezpecnost, a znizovalo pocet somarov za volantom, alebo psychopatov, co nevedia prehltnut to, ze na ceste je aj kamion. podla mna, tito ludia nemaju co hladat na cestach...
Podla mna by nemali co hladat blokeri na cestach. Kazdy den stretavam frajerikov vlavo na rychlostnej iducich 110 alebo obehujuci 10 kamionov v rade co idu 100. A neodstupi sa ani ked dobrzdim do kufra. Ale vidi, ze sa priblizujem rychlo tak naco uhnut. Potom uz blikam.

Neviem ci to niektorym nedochadza ze obmedzuju druhych alebo co. Osobne ked vidim, ze ma dobieha nejaka stihacka tak idem do prava nech nebloknem a potom pokracujem vlavo.

V meste detto. Stale vlavo 50 a clovek musi obiehat zprava kde je volny pruh. Uz ale bez smerovky. Obcas potom zbrzdim... ked uz sme v meste. Podla nalady. :)

Inac telefony nemam ani ja rad v ruke. Naposledy sa ku mne nebezpecne priblizoval JEEP zboku. Pozeram nanho ci mu ako neyebe uz chybal len centimeter k zrkadlu tak som zacal trubit a v ruke telefon a tuka.
.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa icefire »

stiv napísal: V meste detto. Stale vlavo 50 a clovek musi obiehat zprava kde je volny pruh.
Nauc sa dopravne predpisy. V meste mozes soferovat v lavom pruhu uplne bez problemov. Ak ide 50 nemas ani pravomoc ho predbiehat cez lavy pruh, kedze ide max. Inak by pruh musel uvolnit.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

stiv.. skus sa trosku zamysliet.... bavme sa o situacii mimo mesta...
(v meste si mozem ist kde len chcem /samozrejme, niesom chuj, a tak jazdim vacsinou vpravo, vlavo iba tam, kde su prijazdy z inych ciest a mojou jazdou vpravo skor najebem tych, co mi musia davat prednost...- a ked je tam 90 a ja idem v lavom pruhu 95, ktokolvek rychlejsi ma smolu.../ )

vies aka je bezpecna vzdialenost na dialnici???
nech sa paci, tu ju mas nazorne:

https://www.google.sk/maps/@47.7742757, ... 312!8i6656

NESMIES sa k ziadnemu inemu autu priblizit na menej, ako je vzdialenost tych sipok...

pytam sa: dodrziavas to?? nie, tak preco by potom mal nejaky dalsi sofer dodrziavat to, ze ti nevojde do pruhu 110 ked ty ides predpisovych 130?
ano, beriem to, ze ides 130 a velakrat aj mne vojde do pruhu niekto, co ide 110, ale bohuzial.. cesty nepatria len mne, a treba sa s tym zmierit.. ci porusi predpisy? tazko povedat, ked je zakruta, a vlavo nic nieje, a zrazu je, tak porusil predpisy napriklad??? ohrozil ta? nie, ak ti psycho nevojde do pruhu, tak neporusil..

zato ty ak brzdis to jeho kufra porusujes /ak si schopny spomalit daleko viac vpredu.../...
predstav si, ze on ti vojde do pruhu, ty mas 100m na spomalenie, ale nie, povies si, ze ho "vychovas", pred vami nehoda, on brzdi, a ty si v pixi, a nadrbes do dho, pretoze kym on ide 110 a uz brzdi, ty zo svojim 130 este len chystas spomalovat ale nie na 0 ale na 110... lenze na to nemas vyhlad dopredu atd atd...svojou arogranciou sposobis ovela vaznejsie nasledky potom, ako ked ten odstup dodrzis...

takze suma sumarum: chces aby ta neobmedzovali auta z laveho pruhu ale bezpecny odstup nedodrziavas? tak o com sa potom bavime :D

a k tomu:
" A neodstupi sa ani ked dobrzdim do kufra. Ale vidi, ze sa priblizujem rychlo tak naco uhnut. Potom uz blikam. "
- tu mas 2 vazne porusenia zakona z tvojej strany... a on?? ty sa priblizujes rychlo, lenze v case, ked on siel do laveho ty si tam nebol, cize on neporusil ziadne... jeho nikto nuti nemoze ist 130, ak si ide 80-130 je v prave /samozrejme, kym nieco obehuje...potom sa ma zaradit vpravo/.. a ako sorry, ked si idem aj ja 110 tempomat, nikto ma nedonuti zrychlit na 130 aj ked sa pototo.. taky sofer nepatri za volant, co si mysli, ze ini budu jazdit podla jeho "Gusta"....

a toto nieje sofer "brzdic".. sofer brzdic ma stlacenu brzdu a svietia mu cervene brzdove svetla, ked sa snazis nazvat sofera, co ta spomali "brzdicom"..
ja neviem, prejazdil som tisice km v taliansku, ale tam aj ked slo ferrari, tak spomalilo na "moju" rychlost, pockalo, kym nedoobehujem kamion co sa vlecie 80, a vklude siel dalej.. ziadne blikanie, lepenie na kufor, aj ked on mal pred tym nez bol zamnou na tachaci 180 a ja 110... to je taky problem, aby sa aj na slovensku tak chovali soferi??
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

felipe25 napísal:sak o to ide na dialnici, aby to pri pichnuti sa niekoho v 80-90 pri mojej 130 brzdilo samo... a nemusel som ja, alebo teda, auto chrani vodica, ak on nestihne... samozrejme otazka ako to pribrzdi - az prilis a potom zrychluje?, alebo drzi speed toho pred tebou?
To zavisi od toho, kedy sa ti tam pichne. Superb nema 3-zlozkovy radar (vid napr. MB E-klasse), pokryva len asi 60-70 stupnov pred autom, takze ked sa ti niekto pichne tesne pred teba, tak aktivuje aj silnejsiu brzdu (plus pipne podla situacie prednarazovy asistent, aby si sam pribrzdil, ale to sa fakt bavime o blbcoch, co sa ani do spatakov nepozeraju pri preradovani). Inak brzdny ucinok odstupnovany podla vzdialenosti, neprebrzduje, skor sa snazi doladit rychlost, nasledne mozno lahko sklzne pod rychlost auta, aby si nastavil naspat definovanu vzdialenost (najmensia je 0.6-0.7 s, stred su tie ca. 2s, ale tak sa jazdit vazne neda, mozno tak na prazdnej dialnici). Iny priklad, ides na tempomate 130, predbehne ta niekto rychlostou 132 a hned sa za neho zaradis (obiehas napr. kamion), tak ti auto nepribrzdi, lebo ten pred tebou ide rychlejsie. Keby vsak nahodou zabrzdil a si prilis blizko, tak opat ti aktivuje aj nudzove brzdenie (opat, zalezi od sily brzdenia). Inak v hustej premavke (aj na dialnici) je to celkom malo pouzitelne, hodne casto mu kecam do zrychlovania, nakolko sa snazim udrzat plynulost celej kolony, ...
FVE 12.45 kWp V/Z

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"