Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

Ako vsetky tieto problemy suvisia len z debilitou slovakov a tam ziadny asistent nepomoze. Vdakabohu tu sa nikto (okrem cudzincov) na teba nelepi tu kazdy kazdeho pusti. Tu musis davat pozor lebo ak si chodec stane k prechodu uz vsetci stoja ale som na to zvyknuty aj ja pustam aj stojim ani sa netlacim (niekedy) celkovo je tu proste ina mentalita na cestach za co som rad :)
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Tak ono záleží aj od lokality, keď cestujem do BA nahadzujem hrošiu kožu, a keď vidím autá s BA značkami čakám najhoršie... samozrejme nie vždy to platí, zažil som aj veľmi príjemné prekvapenia, ale v priemere to bohužiaľ platí, arogancia a sebectvo. Na druhú stranu na PL kamionistov Slováci stále "nemajú" :facepalm:
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

no.. ako chodec mozem chvalit zapadne SR.. az maximalne..

v KE ma clovek problem, ked pride k prechodu, v TN sa ludia ponukaju, ktory zastavi.. proste, tam ako chodec na prechode sa citim doslova bezpecne..
a zasa, ked dojde niekto zo zapadu do ke a idem s nim k prechodu, uz ho brzdim, nech sa spamata, ze nieje na "zapade"... hah

takze min. v tom BA, TT, TN a xyz zapadu mozem, na prechodov su fakt "galantni"... a opat to je o mentalite,, vychodniarovi to nepovies.. preto aj ja casto predtym nez zastavim kukam dalsi pruh, ci nebude pako, co nezastavi, a este sa budem ja vinit za to, ze som zastal a tamten zmasakroval chodca...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

warrior666: ale prosimta, ... v spicke na dialnici A4 (Wien -> Budapest, resp smer Wien) sa ti tam bezproblemov strci ci uz Rakusan, Slovak, Madar, Rumun, ... alebo este lepsie kamion (to je uplna lahodka). Na nieco take ako "galantnejsi soferi na zapade" som uz rezignoval davnejsie, ked ma raz viezol kolega Viedencan v Belgicku a skracoval si cestu cez chodnik (T-krizovatka, odbocoval doprava, sofer pred nim stal tak, ze by sa nevyhli, tak sup cez obrubnik a chodnik; inak vraj bezna Viedenska skola :), ja by som skor povedal soferska skola velkeho mesta). Inak na prechodoch musime aj tu zastavovat, inak je to o papiere. Na druhej strane, zvykne si clovek, dava vacsi pozor na chodcov a az tak moc ma to neobtazuje.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Tak v TN mali policajti akcie, vychovávali (pokutami) domácich šoférov na prechodoch tak si zvykli (info z prvej ruky) :)

Inak na východ nechodím takže to tam kľudne môže byť aj horšie, ale sever, stred a západ (po TN) mám dosť pojazdený.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa icefire »

Toyota Corolla zakladna verzia za 13k Euro je dobry kauf momentalne (maju zimne pneu zdarma)? Pozeram vacsi sedan. Na vyber je este vybavou bohatsi Rapid, ale ten som mal v meste predtym na mesiac a spotrebu som mal pri mojom style jazdy 10 litrov a bojim sa lopkarov u Koncernu.

Poziadavky: nove, max par tisic km predvadzacka, elektricke spataky, klima, laktova opierka a hlavne kvalita (auto bude na 10 rokov). Mam 2 metre, cize nech je tam aj miesta dost. Staci benzin, 100k je dost pre mna. Potesia senzory (Corolla ich nema). Nieco co sa este oplati pozerat? Som dost zatazeny na japonske auta.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
anonym_a8

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Maniak, dialnica Vieden - Budapest az po pripoj na BA je cele zle. V spicke je pretazena + tam jazdia vela madari a slovaci. Ked som sa vracaval zo sluzobiek, Nemecko a Taliansko, tak vzdy po Vieden dobre, a od rafinerky sa to prudko zhorsilo. Ten usek vobec neber do uvahy, tam by sa urcite uzivil 2x trojpruh.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

maniak:
ale prosim ta :D ked som pisal tu tak som myslel hlavne Irsko ;) zapadnu europu nema zmysel komentovat a podobne je to aj v GB. Uz som isiel z Irska na Sk tak to viem celkom dobre porovnat.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Le frog: ja to jazdim denne uz 3 roky, plus S1 po vosendorf. Su lepsie dni a horsie dni, pripadne ked treba vziat nahradnu trasu. A6 je ale bez problemov. Inak A4 uz zacianju dalej od Fischamendu po Bruck(Neusiedl) prerabat na 2x3 pruhy, aktualne Bruck a Gottlesbrun zvodky na dialnicu, od jesene sa zacina rozsirovanie.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

asistenti povacsine maju nahradit hlupost vodicov, urcite niektore asistenty su prinosom a zlepsia bezpecnost. V podstate elektronikou nahradzame hlupost soferov.
Asisstenti sa dnes vyrabaju pre pohodlnost sofera, preto su dobre prijimane zo strany vodicov, taky alkohol tester, alebo pripadne ak by si pisal sms za volantom a prasne ti do sedacku par voltov, to by bolo prijate zrejme tazko.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

warrior akoze to, ze auto zastane ked sa blizi clovek k prechodu je zle?
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

Praveze je to dobre a myslel som to tak ze clovek si musi na tu ohladuplnost zvyknut pretoze auto pred tebou zrazu zastane tak aby si to stihol dobrzdit. Nebolo to myslene tak ze je to zle akurat po skusenostiach z inych krajin stym vela ludi nerata a niekedy dochadza k mensim koliziam.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

icefire napísal:Toyota Corolla zakladna verzia za 13k Euro je dobry kauf momentalne (maju zimne pneu zdarma)? Pozeram vacsi sedan. Na vyber je este vybavou bohatsi Rapid, ale ten som mal v meste predtym na mesiac a spotrebu som mal pri mojom style jazdy 10 litrov a bojim sa lopkarov u Koncernu.

Poziadavky: nove, max par tisic km predvadzacka, elektricke spataky, klima, laktova opierka a hlavne kvalita (auto bude na 10 rokov). Mam 2 metre, cize nech je tam aj miesta dost. Staci benzin, 100k je dost pre mna. Potesia senzory (Corolla ich nema). Nieco co sa este oplati pozerat? Som dost zatazeny na japonske auta.
13600€ predvadzacka v Pribrame. celkom fajna vybava. siel by som mozno zase do lancera v tej sume a v tej ponuke.priestranny je fajne ale ma malo asistentov :) a v Cr vies lancera aj za 12 noveho najst
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

HellAngel napísal:asistenti povacsine maju nahradit hlupost vodicov, urcite niektore asistenty su prinosom a zlepsia bezpecnost. V podstate elektronikou nahradzame hlupost soferov.
Asisstenti sa dnes vyrabaju pre pohodlnost sofera, preto su dobre prijimane zo strany vodicov, taky alkohol tester, alebo pripadne ak by si pisal sms za volantom a prasne ti do sedacku par voltov, to by bolo prijate zrejme tazko.
Samozrejme ze vyrobcovia nedaju do aut nic co by im mohlo znizit zisky. Taky alkohol tester keby nejaky vyrobca dal tak by si to nikto nekupil to by museli povinne vsetci :)

Inak myslim ze takymto kktom uz ziadny asistenti nepomozu:

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a kde je tam problem ? Ze pan zabudol zapnut ANCSC, Asistenta Nejazdenia Cez Stredovu Ciaru ?

No boze moj, tebe sa nikdy nestalo ze si zabudol zapnut ANCSC ? Ruku na bradavky, a druhu do treniek, zakazdym ked sadnete do auta zapinate ANCSC ako prvu vec ?

Vedel som ze nie. A kedze prislusny asistent nebol zapnuty, problem sa nestal. Fake news.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"