COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1364
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Mani »

wingo napísal: Po 12. Júl, 2021, 14:32 16cmfan:
scream nie, toto sú protesty skupinky ľudí, ktorí by protestovali aj keby sme mali najlepšiu vládu na svete. Je im jedno či je premiér Matovič, Heger, Sulík, Čaputová, čo robia a ako to robia, pre nich sú to zapredanci západu čo nás chcú očipovať ako ovce a predať Sorošovi.
Presne tak. Tí ludia boli protestovat proti vakcinacii ako takej. Aj keby tu bola vlada ktora by tu krizu zvladla od opatreni, az po ochranu zivotov/nemocnic na 1*, títo dezolati by vysli do ulic pretoze by sa zacalo ockovat. Mozme povedat ze toto je len nejake promile obcanov, ak berieme ze su z tych "hlucnejsich".

Avsak ak clovek vystrci paprce zo svojej bubliny, zisti ze podobne myslienkove pochody ma velmi vela ludi okolo nas. Ludia o ktorych by ste normalne povedali ze su celkom v pohode, sice s nimi nemusite byt nutne naj kamosi, ale nejak ich vnimate v skole/v praci/v rodine. Mne sa to potvrdilo u kolegov v praci, detto aj na vyske, v rodine tiez mam zopar jedincov ktori sa citia bez akychkolvek vedomosti dostatocne mudri na to, aby nazyvali pandemiu "biznisom" a vedcov "zapredancami".
scream napísal: Po 12. Júl, 2021, 14:16 To je coronavirus, tie su tu s nami veky. Chripkove epidemie tu mame aj s ockovanim roky, dlhodoby efekt najskor ziaden. Vakciny nie su bez rizika, kratkodobe vedlajsie ucinky su zname, da sa spravit statistika, dlhodobe zname nie su... toto bude platit este par mesiacov/rokov a kazdy ma pravo sa zariadit ako uzna za vhodne.
Zas neporovnavaj hrusky a jablka. Koronavirusy tu sice mame, ale vsetky doteraz zname ktore medzi nami cirkulovali, boli neskodne nachladnutia. Chripkove epidemie tu "mame" s akym ockovanim? Pozri sa za posledne roky, kolko % populacie sa dava ockovat proti chripke, neviem ci to vobec je 10%. Okrem toho, este donedavna bolo uplne normalne ze si niekomu nakaslal v MHD/cakarni do ksichtu, nikto nenosil pri respiracnom ochoreni ruska. Samozrejme ze pri takychto podmienkach sa chripky nezbavis, ani ju vyrazne neutlmis. Okrem toho, vakciny proti chripke nie su tak technologicky pokrocile a ucinne ako tie sucasne proti COVIDu.

Kratkodobe ucinky Covid vakcin su v porovnani s rizikom ochorenia C-19 zanedbatelne. Pri mRNA vakcinach je u cloveka ktory nema silne kontraindikacie, komorbidity riziko vaznejsich vedlajsich ucinkov (zapal srdcoveho svalu) podla udajov z EEA asi 0,00015%. O dlhodobych ucinkoch sice teraz nic s 100% istotou tvrdit nemozes, ale mozes vychadzat z nejakych predpokladov z minulosti - pri ziadnych vakcinach za posledne desiatky rokov nebol nejaky vazny plosny problem s dlhodobymi neziaducimi ucinkami. A to sa bavime o vakcinach roznych technologii - proteinovych, inaktivovany virus, vektorovych...

Ked tu mas pandemiu kde ti nie tak davno zahltilo nemocnice, ludom sa odkladali planovane operacie a polovicka ekonomiky bola "zavreta", tak tvrdit ze "kazdy ma pravo zariadit sa ako uzna za vhodne" je cudne. Samozrejme, ak ma niekto medicinske kontraindikacie, vrodenu vadu imunitneho systemu, tych asi ockovat nebudeme. Ale ked to odmieta clovek, ktory si ledva zaviaze snurky na topankach a ma problem zratat 2+2, je to absurdne.

Ked uz sa bavime o slobode odmietnut vakcinu, ja osobne by som s tym bol OK v momente, kedy by sme sa dohodli ze dobrovolne nezaockovani by si v pripade hospitalizacie s Covidom museli celu liecbu hradit sami a tiez aby sme my zaockovani pri dalsej vlne nemuseli kvoli nim trpiet dalsi lockdown.
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K +Thermalright Phantom Spirit 120 SE + Thermalright Contact Frame | MSI B760M Mortar | 2x16GB Fury Renegade DDR5 6800 MT/s | RTX 4070 Super |Seagate FireCuda 530 2TB| 2x P14 PWM in + 2x P12 PWM out | Corsair RM750x 2021 | Lancool 205M | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3596
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Dnes su to vakciny o 20 rokov nieco ine... fakt je to bol s veternymi mlynmi... obcas sa podari niekoho presvedcit dobrymi argumentami ale zvacsa je to zbytocne...

Co sa tyka hradenia tak... to je dvojsecna zbran... su ludia co su aj zodpovedni, nosia rusko popripade respik a nedaju sa zaockovat lebo... lebo.. proste sa boja... to je ako hypochondria atd.. ako dokazes kto je vol a kto ma realne stym problem v hlave ?
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

HellAngel napísal:No neviem ktora chora hlava,hned v tom videla fasistov a prirovnala zlte naramky k zltym hviezdam ktore davali fasisti zidom, capla to na facebook a uz to islo. Prekvapilo ma, kolko ludi z okolia to zdielalo o ktorych som mal mienku, ze su dost rozumny a podobnu chobotinu by nezdielali. Inac tie zlte naramky uz pouzivame par rokov, doteraz s stym nemal nikto problem, len zrazu bol.
Mentalita hlavkoveho salatu
Písal som tu milion krát že Matovičovi by mali zakázať FB, ale ideálne by bolo keby ho zakázali úplne. Vyriešilo by to problém so šírením hoaxov, vyriešilo by to dezolatov...
Ked bez toho dokážem žiť ja, tak to musí dokázať každý
To je najväčší omyl tejto planéty, FB a podobné chobotiny
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3596
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa 16cmfan »

To je kratkozrake... ked si kkt tak je to jedno.... ti dezolati tu boli predtym, len ich nikto nepocuval... to je jediny rozdiel. Igora nejdem obhajovat ale co sa tyka Hoaxov.... neni to jeho vina. Tak isto nie je vina FB a inych platforiem.... proste ludska debilita. A s tou treba zatocit v zarodku...
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1364
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Mani »

16cmfan napísal: Po 12. Júl, 2021, 15:19 Co sa tyka hradenia tak... to je dvojsecna zbran... su ludia co su aj zodpovedni, nosia rusko popripade respik a nedaju sa zaockovat lebo... lebo.. proste sa boja... to je ako hypochondria atd.. ako dokazes kto je vol a kto ma realne stym problem v hlave ?
Tak ja zas neviem, ako sa moze "zodpovedny" clovek ktory nie je lekarom kontraindikovany, nedat zaockovat. Po tom vsetkom co tu bolo od jesene, po celom svete a po tych mesiacoch kedy sa vsade hovori o tom ako je to dolezite. Vsade to na nas vyskakuje, neviem ako pocetna moze byt ta skupina "stale nerozhodnutych". Pride mi, ze velmi velmi uzka.

Prave kvoli tym tahanicam s "dokazovanim", by som urcitu % spoluucast za potencionalnu liecbu v nemocnice daval preplatit kazdemu, kto zaockovany nie je a nema na to padny medicinsky dovod. Samozrejme, nedavalo by zmysel preplacat tisicky euro za par tyzdnovy pobyt na JISke, ale par stovak eur by mohlo byt dost na odradenie/"prefackanie". A ked uz nie, tak aspon urcita forma financnej kompenzacie pre nemocnice.
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K +Thermalright Phantom Spirit 120 SE + Thermalright Contact Frame | MSI B760M Mortar | 2x16GB Fury Renegade DDR5 6800 MT/s | RTX 4070 Super |Seagate FireCuda 530 2TB| 2x P14 PWM in + 2x P12 PWM out | Corsair RM750x 2021 | Lancool 205M | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Odar »

Mani napísal: Po 12. Júl, 2021, 15:11Ked uz sa bavime o slobode odmietnut vakcinu, ja osobne by som s tym bol OK v momente, kedy by sme sa dohodli ze dobrovolne nezaockovani by si v pripade hospitalizacie s Covidom museli celu liecbu hradit sami
To je hlupost. Ti ludia si platia cely zivot zdravotne poistenie. Nemozes ich iba tak odstrihnut. Toto ked prvykrat povedal Igor v televizii, skoro som omdlel :facepalm:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4558
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa scream »

Mani napísal: Po 12. Júl, 2021, 15:11 Zas neporovnavaj hrusky a jablka. Koronavirusy tu sice mame, ale vsetky doteraz zname ktore medzi nami cirkulovali, boli neskodne nachladnutia. Chripkove epidemie tu "mame" s akym ockovanim? Pozri sa za posledne roky, kolko % populacie sa dava ockovat proti chripke, neviem ci to vobec je 10%. Okrem toho, este donedavna bolo uplne normalne ze si niekomu nakaslal v MHD/cakarni do ksichtu, nikto nenosil pri respiracnom ochoreni ruska. Samozrejme ze pri takychto podmienkach sa chripky nezbavis, ani ju vyrazne neutlmis. Okrem toho, vakciny proti chripke nie su tak technologicky pokrocile a ucinne ako tie sucasne proti COVIDu.

Kratkodobe ucinky Covid vakcin su v porovnani s rizikom ochorenia C-19 zanedbatelne. Pri mRNA vakcinach je u cloveka ktory nema silne kontraindikacie, komorbidity riziko vaznejsich vedlajsich ucinkov (zapal srdcoveho svalu) podla udajov z EEA asi 0,00015%. O dlhodobych ucinkoch sice teraz nic s 100% istotou tvrdit nemozes, ale mozes vychadzat z nejakych predpokladov z minulosti - pri ziadnych vakcinach za posledne desiatky rokov nebol nejaky vazny plosny problem s dlhodobymi neziaducimi ucinkami. A to sa bavime o vakcinach roznych technologii - proteinovych, inaktivovany virus, vektorovych...

Ked tu mas pandemiu kde ti nie tak davno zahltilo nemocnice, ludom sa odkladali planovane operacie a polovicka ekonomiky bola "zavreta", tak tvrdit ze "kazdy ma pravo zariadit sa ako uzna za vhodne" je cudne. Samozrejme, ak ma niekto medicinske kontraindikacie, vrodenu vadu imunitneho systemu, tych asi ockovat nebudeme. Ale ked to odmieta clovek, ktory si ledva zaviaze snurky na topankach a ma problem zratat 2+2, je to absurdne.

Ked uz sa bavime o slobode odmietnut vakcinu, ja osobne by som s tym bol OK v momente, kedy by sme sa dohodli ze dobrovolne nezaockovani by si v pripade hospitalizacie s Covidom museli celu liecbu hradit sami a tiez aby sme my zaockovani pri dalsej vlne nemuseli kvoli nim trpiet dalsi lockdown.
Porovnavam to v kontexte toho, ze eradikacia a vyhnutie sa mutaciam je prakticky nemozne. Ohladom technologie mam za to, ze adenovirusove su derivaty chripkovych vakcin. Ale tak nestudoval som to detailne...

Stat pokial viem stale negarantuje nic, papierik s oboznamenim s moznymi nasledkami treba podpisat, vakcina ma po roku stale len schvalenie na vynimku. Ja zas obcas nevychadzam z uzasu s akym presvedcenim ludia presviedcaju ostatnych o tom ake je to bezpecne.

Ta pesnicka o ludoch co si maju platit sami zdravotnu starostlivost v pripade covidu ma pomaly prestava bavit, ked vidim svoje mesacne odvody. Vakciny a momky nech sa platia potom z penazi ockovanych. Sport nech sa podporuje z penazi sportovcov a cesty nech sa rekonstruuju len z penazi, tych ktory jazdia autom...

Pozitiva prevazuju nad rizikami, je lepsie aby sa dali zaockovat vseci ako keby sa nedal nikto, to je cela logika ( a spravna) ale moznost vyberu musi byt, specialne za tychto podmienok inak.

To ze nejaka pani v aquaparku sa ohana nezakonnostou opatreni, tak to je tym, ze oni nezakonne su len nic lepsie nemame, tak ich dodrzujeme ( alebo sa aspon z casti snazime ich ohybat v prospech zdraveho rozumu). Osobne si myslim, ze ak by som dostal pokutu za karatenu, nenosenie ruska a podobne kraviny tak na sude to neobstoji.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1364
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Mani »

scream napísal: Po 12. Júl, 2021, 17:15 Porovnavam to v kontexte toho, ze eradikacia a vyhnutie sa mutaciam je prakticky nemozne. Ohladom technologie mam za to, ze adenovirusove su derivaty chripkovych vakcin. Ale tak nestudoval som to detailne...
Porovnavat to mozme v momente, kedy Covid bude endemicka choroba s rizikom hospitalizacie/umrtia ako sezonna chripka. To zatial neplati a vyzera to tak, ze tak skoro ani platit nebude (najmä u nas).
scream napísal: Po 12. Júl, 2021, 17:15 Ta pesnicka o ludoch co si maju platit sami zdravotnu starostlivost v pripade covidu ma pomaly prestava bavit, ked vidim svoje mesacne odvody.
Ty si sice odvody platis, ale v momente kedy tu mame globalnu pandemiu ktora stat a ludi stoji vela prostriedkov, sa na to treba pozriet aj z druhej strany. Mame tu vakcinu, ktora dokaze singifikantne znizit sancu ze s tym skoncis v nemocnici - ked skoncis na kyslikovom lozku, 2 tyzdne tvojej hospitalizacie budu stat stat dost penazi. Ak nedajboze skoncis na JISke, su to tisice eur za intenzivnu liecbu.

Ak sa niekto DOBROVOLNE bez kontraindikacii rozhodne nevyuzit moznost znizit riziko, ze bude pri dalsej vlne hospitalizovany (cim okrem ineho prispeje k zahlteniu nemocnic, potencionalnym regionalnym obmedzeniam, obmedzeniu planovanej starostlivosti pre ostatnych), preco by sme to nemali zohladnit bud v spoluucasti, alebo zvysenom poistnom?

Toto nie je situacia, kedy pijes vela chlastu a o par desiatok rokov sa ti budeme musiet skladat na tym sposobenu liecbu (aj ked o tom by sa dalo polemizovat). V tomto pripade sa neockovani rozhodli zvysit sancu ze nemocnice budu musiet reprofilizovat, odkladat starostlivost ostatnym s inymi diagnozami v horizonte niekolkych mesiacov.

To ze si platis odvody a mal by si dostat adekvatnu starostlivost ako argument obstoji v situaciach, kedy sa ti stane nieco, comu sa velmi tazko da zabranit. Ked si zlomis nohu, dostanes vredy, nedajboze ti diagnostikuju rakovinu atd.

Osobne si myslim ze v tejto faze pandemie by sme mali aj do tohto aplikovat mechanizmy, ake pozname pri komercnom poisteni (ak sa teda bavime o probleme aky predstavuju neockovaní). Ked sa rozhodnes postavit si dom v zaplavovej oblasti, je uplne legitimne ze ti poistovna da platit viac, ako keby si si dom postavil a poistil niekde kde je sanca ze ti ho zaplavi 15x nizsia.
Vakciny a momky nech sa platia potom z penazi ockovanych.

Pozitiva prevazuju nad rizikami, je lepsie aby sa dali zaockovat vseci ako keby sa nedal nikto, to je cela logika ( a spravna) ale moznost vyberu musi byt, specialne za tychto podmienok inak.
scream napísal: Po 12. Júl, 2021, 17:15 Vakciny a momky nech sa platia potom z penazi ockovanych.
Preco? Zas porovnavas nezmyselne. Statu sa oplati preplatit vakciny obyvatelom, pretoze ak sa zaockuje dostatocny pocet obyvatelov, klesa riziko plosnych obmedzeni + menej ludi bude hospitalizovanych.
A co sa tyka MOMiek a testovania, ved prave neockovaní su tí, ktorí sa musia viac testovat. Od neockovanych potrebujeme castejsie vidiet negativny test, lebo sanca ze sa nakazia a su nositelmi vyssej virovej naloze je u nich x krat vyssia, ako u ockovanych.
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K +Thermalright Phantom Spirit 120 SE + Thermalright Contact Frame | MSI B760M Mortar | 2x16GB Fury Renegade DDR5 6800 MT/s | RTX 4070 Super |Seagate FireCuda 530 2TB| 2x P14 PWM in + 2x P12 PWM out | Corsair RM750x 2021 | Lancool 205M | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Odar »

Mani napísal: Po 12. Júl, 2021, 18:00Ty si sice odvody platis, ale v momente kedy tu mame globalnu pandemiu ktora stat a ludi stoji vela prostriedkov, sa na to treba pozriet aj z druhej strany. Mame tu vakcinu, ktora dokaze singifikantne znizit sancu ze s tym skoncis v nemocnici - ked skoncis na kyslikovom lozku, 2 tyzdne tvojej hospitalizacie budu stat stat dost penazi.
Lenze toto ma suplovat stat. Ak je to naozaj velky spolocensky problem (a ja si myslim, ze je), tak by mal zasiahnut a ockovanie dat povinne zo zakona. Samozrejme s tym, ze preberie na seba vsetku zodpovednost, co k tomu patri. A tu je kamen urazu. To oni nechcu.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

Nikdy som to neskúmal, ale kto preberá zodpovednosť za vakcíny proti chrípke, proti tetanu, proti neviem čomu ešte čím sa bežne očkuje u nás...
Alebo niekto cestuje niekam do tretích krajín, respektíve cestuje "okolo sveta" a tiež musí absolvovať rôzne očkovania, pred vstupom do určitých krajín

A rieši niekto od koho je vakcína? Či je bezpečná?

Teraz je to hlavne boj o moc, lahká príležitosť položiť vládu ako v niektorých krajinách, všade sú tlaky z opačnej strany proti očkovania a ked príde náhodou k výmene vlády, tak by ma neprekvapilo keby otočili...
Napríklad dnes hovorili o chorvátoch že zvažujú povinné očkovanie. Ak zahlasujú 2/3 parlamentu - je tam velká názorová zhoda, tak prezident to odsúhlasí...
Ak to v HR prejde, tak sa môžeme baviť o tom ktoré štáty to budú nasledovať a nie že nie

PS: dnes som videl nový billboard s kapitánom Dankom s napísom: "Menej politikom, viac občanom"
Zrazu...
A tie 4 roky robil čo okrem toho že vyciciaval PPA, respektíve štát?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak chripka je dobrovolna, tu vakcinu si picha naozaj malokto. Tetanus a pod. su vakciny uz overene casom. Ich riziko je naozaj minimalne a dokazat ze sa ti poskodilo zdravie prave ockovanim je dost zlozite

ak by padla vlada a prisla do vladz opozicia verim tomu ze v tom momente otocia a taky Fico, Danko by sa dali hadam aj na verejnosti ockovat. Oni populisticku politiku vedia robit. A ze za tie rovky urobili ho.no a rozkradali tento stat, to je momentalne kazdemu fuk.Keby Matovic ostal pri tej politike co robil v kampani a drzal sa scenara zatvarat hajzlikov do basy, tak by bol teraz king. Ale on sa pasoval do nejakeho zachrancu naroda (ako ti pred nim co boli predsedovia) a zacali problemy.
NB: Asus ROG Strix G16
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

Bavme sa o očkovaní pri vstupe do tretích krajín...

Segra bola kedysi v JAR (Juhoafrická republika) cez nejakú zahraničnú organizáciu ako náš červený kríž, pol roka pred nástupom už absolvovala prvé očkovania.
A všetko vakcíny čo sa tu s tým človek vôbec nestretne...

A tu ide niekto robiť kovbojku z vakcín, ktorými boli zaočkované miliony ludí
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

Skus to vysvetlit antivaxerom a ludom co kricalo pred uradom vlady. Najhorsie co sa mohlo stat, ze cela Corona sa spolitizovala a opozicia ( nie len u nas) robi nejaku Stop Covid politiku, co je uplna blbost, lebo neviem ako takym bil ordom virus zastavia a hate na vakciny je obrovsky. Od genocidy, potratov, zmena v DNA a ja este neviem co vsetko aposobuje vakcina. Joj a zabudol som ocipovanie, ale to uz nie je tak popularne. To frcalo hlavne pri testovani.

Edit: celkom zaujima uvaha a clanok:
https://zurnal.pravda.sk/neznama-histor ... politikov/
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4558
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa scream »

Ale ved nehadzte covid vakcinu do jedneho vreca so zvyskom. Najprv bola bezpecna, potom sa zistilo, ze vo vacsej miere moze vyvolavat trombozu, potom sa zistilo, ze tie cisla zas nie su tak hrozne....lenze toto vsetko sa dialo za behu. Za behu sa zistuje, ci su mozne kombinacie vakcin. Stale su len podmienecne schvalene. Je to velky rozdiel oproti vakcinam, ktore zodpovedne presli vsemoznymi testami a su da sa povedat vysperkovane k dokonalosti.

Pfizer siel do obehu po otestovani na vzorke 20k ludi. Casova priamka hovori, ze vakciny nemohli byt testovane na dlhodobe negativne ucinky dlhsie ako par mesiacov. Nikto nic negarantuje ale ludom to evidetne staci... Co je fajn, kazdy ma pravo zucastnit sa experimentu ak chce ale rovnako ma pravo sa ho nezucastnit.

S tou zdravotkou mas mani svoju pravdu a aj ked to ma logiku, tak len z tvojho pohladu.
Rovnako by som dal potom platit vyssiu zdravotku motorkarom, cyklistom bez helmy, ludom, co prekrocia rychlost, ludom co im pri preventivke vaha ukaze obezitu a mohol by som pokracovat... napriklad aj takou zvratenou teoriou, ze ked niekoho corona pripravila o pracu a zdravie a teda neplatil odvody, tak by mal byt na ventilator uprednostneny pracujuci/platiaci. Ale takto nas system nefunguje. Rovnako ako nie je viazany na ockovanie. Ak by sa toto malo zmenit, je to velka vec.

Situacia bohuzial je aka je, treba byt vdacny za RELATIVNE bezpecne riesenie vo forme vakcin ale ak si stat zacne vynucovat, to co polovica slovenska odmieta bude horsie ako minuly rok.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

Mani napísal: Po 12. Júl, 2021, 18:00Porovnavat to mozme v momente, kedy Covid bude endemicka choroba s rizikom hospitalizacie/umrtia ako sezonna chripka. To zatial neplati a vyzera to tak, ze tak skoro ani platit nebude (najmä u nas).
pre ludi pod 50 to tak +- je, rozdiel je v rychlosti prenosu

Návrat na "Debata o všetkom"