Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
Mythbull
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št 31. Aug, 2006, 02:00

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa Mythbull »

Nova verzia BIOSu pre ASUS P5Q PRO:

Kód: Vybrať všetko

P5Q PRO BIOS 1406
1. Enhance CPU compatibility with certain Yorkfield C1 stepping CPUs.
2. Enhance the compatibility of certain memory.
Stahujte tu: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/soc ... O-1406.zip
CPU C2D 8400 @ 3GHz (6MB Cache) + ArcticCooling Freezer 7 Pro MB ASUS P5Q PRO (BIOS: ver.1104) GC GAINWARD 9559 ATI HD4850 512MB GOLDEN SAMPLE (Core:700MHz/Mem.:2200MHz) RAM CORSAIR DDR2 4x1024MB 800MHz TWIN2X C4DHX Techn. 4-4-4-12 PSU SEASONIC 430S HDD Samsung 320GB SATAII 16MB / SilentMaxx HD-Silencer2 Blue DVD-RW Samsung SH-S223Q SATA Black OS WinXP Professional x86 SP3
wolfmen
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 05. Okt, 2008, 10:27

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa wolfmen »

Memnon takže hento mam nastavit v biose tolko vediet budem :) Moooc ti dakujem ak by si mi vedel este poradit na doske su niake campre nemam ich prehodit niako inak tie oc co co to tam je . A potom ako pretaktujem procesor???Pamete ??? a grafiku??? ci to uz je ked hento nastavim?? A da sa potom poradit aj niaky komplet zatazovy test ?? Aby som zistil ci to nepada???
ANONYM_a1

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

wolfmen napísal:Memnon takže hento mam nastavit v biose tolko vediet budem :) Moooc ti dakujem ak by si mi vedel este poradit na doske su niake campre nemam ich prehodit niako inak tie oc co co to tam je . A potom ako pretaktujem procesor???Pamete ??? a grafiku??? ci to uz je ked hento nastavim?? A da sa potom poradit aj niaky komplet zatazovy test ?? Aby som zistil ci to nepada???
:laugh:

Pocuj chlapce, tebe ta doska asi spadla na hlavu, ze?
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa cool_point »

wolfmen napísal:...?
Asi by sa zišlo, keby si si prečítal na nete pár článkov o pretaktovaní. Ono je to súhra rôznych nastavení. Budeš múdrejší a potom sa zasmeješ na tvojom príspevku... ;)
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
wolfmen
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 05. Okt, 2008, 10:27

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa wolfmen »

No tak neviem no :)
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa Memnon »

wolfman z teba nevim ci sa mam smiat alebo plakat

co si myslis ze hentym nastavovanim biosu robis? odpoviem: taktujes procesor, taktujes ramky
samorejme FSB vybnasobene CPU RATIOm ti da vysledny takt Procesoru
Graficku kartu v BIOSE NETAKTUJES!! (omg)
zatazovy test? OCCT hlavne treba merat teploty na jadrach (realtemp,coretemp)

ale v prvom rade pogoogli a citaj si totalne mimo a aby si nebol smutny ked si pokazis svoj HW (co je pri tvojich prispevkoch dost mozne)
a na doske nejsu ziadne campare ale jumper-y a nie radsej (v tvojom pripade urcite) nic neprehadzuj

a trosku popremyslaj nez budes pisat dalsi prispevok
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa scpeter1 »

glObalist napísal:Pocuj, a aky mod mas nastaveny v BIOSE pre SATA? AHCI, IDE, alebo RAID?

Lebo ja mam AHCI a zda sa mi ze to bude tym, lebo inak nevidim ziadny rozdiel oproti mojim predchadzajucim doskam. Mozno na tych CDs nie su obsiahnute drajvre cez ktore by vedeli pristupovat na SATA disky v tomto mode... CD neprecita partition table, hodi nejaky neviditelny error a doska zacne pipat.
mam nadstaveny AHCI...idem skusit to IDE.....

EDIT:Takze potvrdzujem,po nadstaveni v BIOSE HDD na IDE,mi to CD zobralo v poho....zasa som mudrejsi.... :good:
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
Milkino77

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa Milkino77 »

Pani mam P5Q-E a chcel by som zapinat pocitac klavesnicou,co konkretne mam v biose nastavit?Klavesnica je usb.Dakujem :-)
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa Memnon »

no to ze odparkuje disk to by som dako neriesil nakolko ti ten experss gate taha z toho SSDcka ty by si sa tam mal dostat aj bez disku
a marvell by som teda tiez neriesil ak treba tak odpoj ide zariadenia
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

skusal uz niekto bios 1406 s yorkfieldom?
Používateľov profilový obrázok
Ellessar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ne 12. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa Ellessar »

drhugo napísal:Kúpil som si novú dosku P5Q3 Deluxe, CPU C2D e8500, RAM 2x2GB Corsair 1333MHz a mám taký problém, že mi nejde nainštalovať žiadny OS. Spustím inštaláciu napr. XP a po natiahnutí ovládačov mi zamrzne(pri Viste tiež).Môže byť vadný BIOS(v.0611)? Nastavenia v BIOSe idú normálne. Skúšal som prehadzovať RAM-ky, prehodil so mechaniku, nepomohlo. Už som zúfalý . Poraďte mi prosím.
Prepacte, nemam cas citat tych 20 ci kolko stran, len dodam, ze P5Q seria je dost chybna, na internete sa stazuje vela ludi, ze im zamrza (najma P5Q-E), ja mam skusenosti so zamrzanim dvoch P5Q-SE/R maticnych s BIOSom 0409 (nepomohol ani najnovsi 0803, ani "first release" 0405, ani "skorsi ako first release LOL" 0306). Vyrobne cislo maju odlisne len o 4 cisla, takze je to ten isty problem a do tretice P5Q-EM s integrovanou GPU (G45) robi tiez to iste. Drzte sa radsej dalej od Asus P5Q. Alebo sa uspokojte s riesenim, ktore mi zatial 100% funguje - vypnut v BIOSe
C1E Support
Intel SpeedStep Tech
Intel C-STATE tech
Ked som toto vypol, P5Q-EM a P5Q SE/R PC prezili Memtest86+ a P5Q SE/R aj Prime95 na CPU test - 10 hodin (btw. E8400 max teplota 66C s BOXom, NB 40, miestnost 25-26). Na P5Q-EM som to Prime95 neskusal (tam je E5200).

Ktore z tych to sposobuje, neviem a nemam cas sa s tym hrat.

Chyba sa prejavuje tak, ze Vistu som po 3 hard resetoch dokonca nainstaloval. Po dalsich 3 zaseknutiach vo Viste som zacal hladat info no a dopracoval som sa napr. aj ku
http://www.tomshardware.co.uk/forum/pag ... l#t1793012
http://www.tomshardware.co.uk/forum/256 ... bsod-fixed
http://www.hardforum.com/showthread.php?p=1033102282 - pozrite si post JakFrost, ma tam nazory ludi z newegg a tak
ale je ich viac na nete.

To mam za to, ze som presiel od Gigabyte k Asus. S Gigabyte som v zivote problem nemal... no ale bohuzial skoncil mi lokalny predajca Gigabyte, tak som myslel, ze Asus je rovnako kvalitny... Omyl. Aj ked s MB som spokojny az na tento nevyrieseny problem.
CPU: Intel Core i5-3570K; RAM: 2x4GB Kingston Hyper-X Red 1600MHz CL9; GPU: ZOTAC nVidia GeForce GTX 650Ti AMP! Edition; MB: ASRock Z77 EXTREME4; SSD: OCZ-Vertex 4 120GB HDD0,1: 2x Western Digital RE4 2x1,5TB WD1503FYYS; Zdroj: Seasonic SSR-550RM 550W 80 Plus Gold; CPU Cooler: Noctua NH-U12DX
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

no neviem,ale ja som spokojny,,dokonca som dostal cpu na 3.6GHz na defaultonom napati okrem fsb a vcore,vsetko na auto..dokonca so zapnutymi tymi vecami co pises :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa palee »

Ellessar napísal: Prepacte, nemam cas citat tych 20 ci kolko stran, len dodam, ze P5Q seria je dost chybna, na internete sa stazuje vela ludi, ze im zamrza (najma P5Q-E), ja mam skusenosti so zamrzanim dvoch P5Q-SE/R maticnych s BIOSom 0409 (nepomohol ani najnovsi 0803, ani "first release" 0405, ani "skorsi ako first release LOL" 0306). Vyrobne cislo maju odlisne len o 4 cisla, takze je to ten isty problem a do tretice P5Q-EM s integrovanou GPU (G45) robi tiez to iste. Drzte sa radsej dalej od Asus P5Q. Alebo sa uspokojte s riesenim, ktore mi zatial 100% funguje - vypnut v BIOSe
C1E Support
Intel SpeedStep Tech
Intel C-STATE tech
Ked som toto vypol, P5Q-EM a P5Q SE/R PC prezili Memtest86+ a P5Q SE/R aj Prime95 na CPU test - 10 hodin (btw. E8400 max teplota 66C s BOXom, NB 40, miestnost 25-26). Na P5Q-EM som to Prime95 neskusal (tam je E5200).

Ktore z tych to sposobuje, neviem a nemam cas sa s tym hrat.

To mam za to, ze som presiel od Gigabyte k Asus. S Gigabyte som v zivote problem nemal... no ale bohuzial skoncil mi lokalny predajca Gigabyte, tak som myslel, ze Asus je rovnako kvalitny... Omyl. Aj ked s MB som spokojny az na tento nevyrieseny problem.
prosím Ťa, nestraš... ja Ti po nete ukážem tisícky ľudí, čo sú absolútne spokojný s Asusom + ďalších, čo nadávajú na GB a prešli na Asus... može ísť o nejaké chybné kusy, to sa stáva, u každej značky... ale treba si uvedomiť aj to, že často je problémom bios, keďže Asus vydáva dosky veľmi skoro, GB vtedy ešte ani nevie, že čo bude predávať... pozri sa len na dosky s P45 čipsetom, kým ich Gb dodal na trh, a nehorázne kazivých, prejdi si napr. thready na xs.org o prvých verziách GB, tak ja som už 2 Asusky s P45 kompletne "využil", až som ich už aj predal, lebo mi už prišli "staré" a chcel som niečo nové...

no a okrem biosov netreba zapomínať, že by som tipol viac ako polovicu problémov na problém u uživateľov.. kupujú si 1066MHz ramky alebo 2x2GB a potom sa divia, že ani len Vistu nevedia nainštalovať a pritom im treba pridať len voltáž udávanú výrobcom... aj tu na fore nájdeš plno takýchto prípadov... takže by som to nejak nezovšeobecňoval, že P5Q séria je chybná, veď je to smiešne :rolleyes:

ja už Asusky nemám, ale sú to perfektné dosky... a porovnávať ich s GB, tak k tomu sa radšej ani nevyjadrujem... lowend je ale samozrejme jasne pre GB, tam nie je o čom...

:)
Používateľov profilový obrázok
Ellessar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ne 12. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa Ellessar »

No za oktober som predal 7 pocitacov s ASUS MB, 3 P5E (G35), 2 P5Q SE/R (P45), 2 P5Q-EM (G45). Z toho 3 mali tento problem, bohuzial... No zrejme keby som nepredal tie 3 P5E, tak poviem, ze Asus uz ani nechcem vidiet.
Toto s pamatou som si ocheckoval este raz:
http://www.valueram.com/datasheets/KVR800D2N5K2_4G.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
a su 1,8V +-0,1V

A tu P5Q SE/R som skusal aj s KVR800D2N5K2_2G (2x1GB) a bolo to uplne to iste.

A v BIOS problem nie je, kedze som pisal, ze som skusil asi 4... Vsetky, ktore sa mi podarilo stiahnut...

Skor by ma zaujimalo preco je problem v Intel Speedtech alebo takom dacom + Asus P5Q + Windows... To je ich super EPU? Ze sa ti zasekne 5x PC, potom ho od nervov radsej vypnes a usetris elektriku?
CPU: Intel Core i5-3570K; RAM: 2x4GB Kingston Hyper-X Red 1600MHz CL9; GPU: ZOTAC nVidia GeForce GTX 650Ti AMP! Edition; MB: ASRock Z77 EXTREME4; SSD: OCZ-Vertex 4 120GB HDD0,1: 2x Western Digital RE4 2x1,5TB WD1503FYYS; Zdroj: Seasonic SSR-550RM 550W 80 Plus Gold; CPU Cooler: Noctua NH-U12DX
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa faugusztin »

A ja som nainstaloval 1ks P5Q-E (E8400 + Mushkin XP2) a 3ks P5Q PRO (E5200 + Apacher Gold, 2xE7300 + Kingston), dokonca aj jednu P5QL-EM (E5200 + Patriot) a ziadny problem. Mimochodom, P5Q-E a P5Q-EM toho nemaju vela spolocne. Jedna je ATX doska, druha mATX. Jedna ma cipset P45, druha G45. Inac ta tvoja P5E doska nie je P5E, ale P5E-VM DO/P5E-VM SE/P5E-VM HDMI. Normalna P5E ma cipset X38, pripadne X48 u Deluxe verzie. Nepises ani, ze s akymi procesormi to robi, co moze dost vplyvat na vysledok.

Takze vlastne si nam chcel povedat ze mas problem s lowend doskou (P5Q-SE/R) a vseobecne znamou problemovou mATX doskou (P5Q-EM), ktora sa neda pretaktovat nad 432MHz - a zovseobecnis to na celu radu.

Inac aj ked moze mat P5Q-EM problemy, tak jednoducho alternativu u Gigabyte nemas. Sice ma dosky s G45 (hura), no uplne idiotsky ma vsetky PCI-E linky zo southbridge ( :wallbash: ) a kvoli tomu ma pre grafiku iba PCI-E 1.1 x4 :furious: . Ano, existuju alternativy u inych vyrobcov, no cena DFI Lanparty JR P45-T2RS je dvojnasobok mnou zakupenej bezproblemovej P5QL-EM.

Návrat na "Základné dosky"