nasa mila slovenska posta

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4152
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa castelL »

Mne do domu nosili balky stále, nikdy neboli na pošte uložené. Pracujem z domu, pre mňa je to výhoda, poštu blízko nemám. Balíky stále nosilo poštovné auto. Dokonca mi poštárky nosili aj listy, keď toho nemali veľa, niekedy sa stalo, že som išiel na poštu prevziať zásielku. Ako som si všimol, poštovné išlo hore a že to rozdeľujú už na: "na poštu" "na adresu" je mi v podstate jedno, poštovné rátam mimo cenu a je to už vec kupujúceho, či má záujem o danú vec alebo nie. 2.70 € balík do 5KG je relatívne dobrá cena, najlepšie je, sa vyhnúť dobierke. Veď predtým balík do 2KG vyšiel zhruba rovnako a do 5KG, to bolo dokonca sa mi zdá viac, no je pravda že doručovali balíky všetky na adresu a teraz to už rozdelili.

Nikdy som nemal problém s prevzatím zásielky so žltým lístkom ešte v ten deň, no až po 18tej, čo som dostal informáciu. Prípadne, niekedy zvyknem najskôr zavolať na poštu, či sa môžem zastaviť po zásielku ešte v ten deň. Žltý lístok je v pohode aj čo sa týka farby, odlišuje sa od iných zásielok a keď človek vidí žltý lístok, automaticky to evokuje poštu, čo je aj cieľom toho lístku.

Skôr si myslím, že by poštu mali úplne reštrukturalizovať úplne od začiatku a vytvoriť schopný a rýchli systém. Znížili by sa im náklady a nemuseli by toľko šaškovať.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa STENLY »

castelL napísal:najlepšie je, sa vyhnúť dobierke
čo som pozeral, tak dobierka stojí teraz asi vo všetkých prípadoch 0,70€ na účet a 1€ na adresu, čo nie je veľa
skôr tie 2€ za "Krehké" sú riady výstrel, keď aj tak vieme, ako sa s tým zaobchádza

rozdiel, medzi "Doporučený list 1. triedy" a 2. triedy je iba 20 centov... tu sa to zas neoplatí posielať tou 2. triedou
u Balíka je teraz teda iba 1. trieda pravdepodobne a týmto rozdelením asi odbremenili poštárky od roznášania balíkov a teraz asi každý dovezie Kuriér
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa felipe25 »

Keby aspon to KREHKE aj znamenalo, ze jemnucko z rucicky. VIem si predstavit ako s tym manipuluju, ked je to krehke a male - ani nevidia nalepku.
Bohuzial, je to dalsi statny kolos, ktory funguje rovnako ako ZSSK - konkurencia dokaze fungovat efektivne, ma tolko zamestnancov, kolko potrebuje a vozi ludi lacnejsie.
Posta detto, ma isto x kancel miest, najlepsie je ak pridete na postu, priehradka sa vola: univerzalna, prijmanie zasielok, pridem tam podat list a ona mi povie: okienka 5 a 6. To je posta, toto si sukromna firma NEDOVOLI. Lenze postarov nikto neriesi, u nas chvilu robila taka, co zazvonila "Vam", a povedala: tam o 5bran skor som zabudla dat do schranky toto, nevhodite to tam cestou???? WTF???
Alebo: vhodila susedovi Novakovi na cisle 42 obalku, ktore je pre Novaka na 22jke. Keby sa nepoznali, tak o tom ani nevie.
Proste uplne f pixi, nemala zaujem. Staznosti boli, posta nic. Odisla sama do dochodku. Za tie peniaze NIKOHO INEHO nezozenu.

A skenery zasielok jak maju UPS? Srandujete? chcete iod tych milych uz teraz vytazenych tiet co vyjdu max s vozikom 2,5kg a 2,6kg uz navyse zasielky nechavaju na poste este dalsie ucenie sa ako robit s masinkou?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa STENLY »

jop, je to hlavne o peniazoch... vyštudovaný človek tam za minimálny plat robiť nepôjde, navyše ked aj tak je tá suma ešte menšia, kedže nerobia 8 hodín... u nás čo sa vystriedali poštárky na pošte, tak ani jedna neovláda prstoklad... stále má problém hodiť do systému balík, ked to posielam ako ePodací hárok pretože to takto posielame z dediny vraj dvaja, tak kým sa to naučí... ale už jej to celkom ide... na začiatku som tam čakal aj 10 minút kým klikla tam kde mala a teraz ked to už viem aj aj (vidím na monitor) tak jej trochu pomôžem a usmerním ju a čakám už iba 3 minúty čo je ešte stále vela, lebo ešte to nepodala na prvý krát ani raz... furt klikne na niečo iné... niekedy zoskenuje ten kod z balíka aj tri razy :-D
v meste sú snád lepšie zaškolený :red:

roznášať poštu po tme, to snád nie je v žiadnom štáte na planéte... ved nosia zo sebou peniaze... by si videl ako by stúpla kriminalita... to sú len nápady toto... už chcem vidieť jedného, kto by to šiel robiť :rolleyes:
Naposledy upravil/-a STENLY v Št 08. Jan, 2015, 22:15, upravené celkom 3 krát.
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa felipe25 »

ze dvaja :D

no chyba je aj v ludoch...

EPS je bomba, stitky, kazdy kto posiela zasielky na dobierku a pod. by nic ani ani nemal pouzivat. skvele, prehladne.

Proste posta je zvyknuta na stary, nostalgicky sposob. Nic nove. Ignoruju trendy, uz to EPS so sledovanim sa cudujem odkedy funguje ze je to v cene. SIce pri tych cenach sa neda cudovat, ked jedna zasielka a po starom stopatdesiat korun v riti.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa shiro »

felipe25 napísal: A skenery zasielok jak maju UPS? Srandujete? chcete iod tych milych uz teraz vytazenych tiet co vyjdu max s vozikom 2,5kg a 2,6kg uz navyse zasielky nechavaju na poste este dalsie ucenie sa ako robit s masinkou?
je 21. storocie, preboha. Inac nech nerevu. nemaju co roznasat katalogy a podobne sracky ale postu.
STENLY napísal:jop, je to hlavne o peniazoch... vyštudovaný človek tam za minimálny plat robiť nepôjde, navyše ked aj tak je tá suma ešte menšia, kedže nerobia 8 hodín...
vystudovany clovek aj tak nema kde ist robit....pretoze nikto nema kde ist poriadne robit. Vsade chcu len studentov a podobne hovadiny a brigady...nerealne pre normalnych ludi, co sa musia sami zivit...

Vzdy ked vidim, ze fyzicky pracujuci clovek doslova niekde zivori, kdezto poondeny kravatak menezerko v rovnakej firme si vyvaza prdel v audinke, popija kavicku a cely den tuka do excelu cisielka a este sa rehoce, tak ma ide roztrhnut...jaj tak rad by som ho vyhnal makat fyzicky aby videl o com je praca.
STENLY napísal:u nás čo sa vystriedali poštárky na pošte, tak ani jedna neovláda prstoklad... stále má problém hodiť do systému balík, ked to posielam ako ePodací hárok pretože to takto posielame z dediny vraj dvaja, tak kým sa to naučí... ale už jej to celkom ide... na začiatku som tam čakal aj 10 minút kým klikla tam kde mala a teraz ked to už viem aj aj (vidím na monitor) tak jej trochu pomôžem a usmerním ju a čakám už iba 3 minúty čo je ešte stále vela, lebo ešte to nepodala na prvý krát ani raz... furt klikne na niečo iné... niekedy zoskenuje ten kod z balíka aj tri razy :-D
v meste sú snád lepšie zaškolený :red:
Co si nespravi neaky postup? By ma vytacalo ked tam furt pridem a vkuse nejaky problem. ked vidim ze mi tu dakto chodi a potrebujem na to special postup, tak si ho spisem bod po bode a potom problemy nemam.....lol organizacia prace jak hovado :D
STENLY napísal:roznášať poštu po tme, to snád nie je v žiadnom štáte na planéte... ved nosia zo sebou peniaze... by si videl ako by stúpla kriminalita... to sú len nápady toto... už chcem vidieť jedného, kto by to šiel robiť :rolleyes:
[/quote]
Som pisal ze dochodky by roznasali cez den. A kolkym ludom posta nosi peniaze vecer? navyse, ked uz tu XY rokov mame vec zvanu "prevod na ucet"....takze ani nosit by nic nemuseli, keby sa ludom chcelo nejak riesit system, ze...
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ľudia dávajte si bacha na zásielky, včera prišla mladá totálne nasratá, pretože jej prišiel balík/obálka - zabudla si doma lieky, tak jej ich mamka odoslala. Poštárka natrepala obálku do schránky tak, že trčala, išiel okolo nejaký dobrák - korunkár, ktorý ho vytiahol, otvoril, zistil že nič pre neho a dal to nas5. Finančná škoda cca 15 eur, väčší problém je ten, že sa musí teraz kvôli tomu ešte trepať na Slovensko , lebo je to len na predpis. :(
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa felipe25 »

no ale s tym ja nic neurobim, ked to tam narve a dakto to vyberie. nerozlozim si kemp pri schranke :) bohuzial.

shiro: to mas na SR tak, ze manualna praca je ocenena na nulu pomaly. iba par profesii si vedia za jeden dden fusky zarobis aj PAR STOVAK eur, ale to musia podnikat, a mat znamosti ma zakazky.ked niekto maka "pod" vedenim, ma odborninky.

ale to je system tak nastaveny, ze za hovnorobenie ma clovek 8x vyssi plat ako za tazku pracu, kedy nemas cas naozaj na nic ine.
v nemecku a na zapade mas manualnu pracu cenenu daleko viac, a prave naopak, kym nieje niekto riaditel, nema sa jak prasa v zite. ale zasa, tam kde si min. mzdy na urovni tretiny ceny noveho auta, je ludom asi jedno, akui tazku robotu robia ked za nu dostanu 3000eur a z tych penazi je za mesiac nulovy problem prezit. u nas clovek tolko dostane za rok, co inde za mesiac. a u nas ma taky clovek zo zivota velke nic, ked len maka, a nevie si odlozitbo nieje z coho.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

shiro napísal:
STENLY napísal:jop, je to hlavne o peniazoch... vyštudovaný človek tam za minimálny plat robiť nepôjde, navyše ked aj tak je tá suma ešte menšia, kedže nerobia 8 hodín...
vystudovany clovek aj tak nema kde ist robit....pretoze nikto nema kde ist poriadne robit. Vsade chcu len studentov a podobne hovadiny a brigady...nerealne pre normalnych ludi, co sa musia sami zivit...

Vzdy ked vidim, ze fyzicky pracujuci clovek doslova niekde zivori, kdezto poondeny kravatak menezerko v rovnakej firme si vyvaza prdel v audinke, popija kavicku a cely den tuka do excelu cisielka a este sa rehoce, tak ma ide roztrhnut...jaj tak rad by som ho vyhnal makat fyzicky aby videl o com je praca.
to mi akoze chces povedat, ze clovek co nemaka manualne ale hlavou tak nic nerobi?
niesom manazer, no aj ked sa tebe zda ze cele dni len tuka do excelu a telefonuje a nic produktivne nerobi, tak ta ubezpecujem ze keby fakt nic nerobil, tak jeho team ludi, hoc aj fyzicky pracujicich by sa mal casom horsie a horsie az by sa uplne rozpadol
felipe25 napísal: shiro: to mas na SR tak, ze manualna praca je ocenena na nulu pomaly. iba par profesii si vedia za jeden dden fusky zarobis aj PAR STOVAK eur, ale to musia podnikat, a mat znamosti ma zakazky.ked niekto maka "pod" vedenim, ma odborninky.

ale to je system tak nastaveny, ze za hovnorobenie ma clovek 8x vyssi plat ako za tazku pracu, kedy nemas cas naozaj na nic ine.
v nemecku a na zapade mas manualnu pracu cenenu daleko viac, a prave naopak, kym nieje niekto riaditel, nema sa jak prasa v zite. ale zasa, tam kde si min. mzdy na urovni tretiny ceny noveho auta, je ludom asi jedno, akui tazku robotu robia ked za nu dostanu 3000eur a z tych penazi je za mesiac nulovy problem prezit. u nas clovek tolko dostane za rok, co inde za mesiac. a u nas ma taky clovek zo zivota velke nic, ked len maka, a nevie si odlozitbo nieje z coho.
s tymto samozrejme plne suhlasim
...
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa lezgy »

ericc64 napísal:Cena ropy ide dole a posta ktora len vozi tovar, je zavisla na cene ropy a oni zdrazeju ... Najhorsie na tom je ze zdrazeju a nespravime s tym nic ... Cena sluzby krehke zdrazi z 0,5€ na 2€ , o 1,5€ ako keby nic, ako keby to bolo 1,5 korun :facepalm:

Skoda sa rozculovat ...
necuduj sa
toto sa deje aj tu na fore
ked ludia handluju cenu
pametam si ako sa tu hadzalo 10-20korunami
dnes poniektori jedinci hadzu ponuky 10-20e ako keby sa nechumelilo...sak ci koruna ci euro 1 je 1
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8169
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa ericc64 »

Ano to som si vsimol aj ja v bazari .... Bolo bezne prihadzovat 20sk .. teraz prihodis 2€ , co je 60sk a este sa dotycny urazi :rolleyes: ako keby sme tu vsetci zarabali min. 1000€ mesacne ...

ale to je na inu debatu ...
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: EK-Vector RTX RE Ti RGB - Nickel + Plexi RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Ešte keby si si za tých 10-20Sk, alebo 0,25-0,75€ niečo aj mohol kúpiť a keby za to bolo aspoň poštovné na list, že... :rolleyes:
Ako frflete, ale vôbec neberiete v úvahu infláciu a pohyb cien. Ako kedysi som si aj za korunu rohlík kúpil, dnes stojí cez 10c=3Sk... A taktiež - ak mám niečo predať za 100€ alebo 100,8€ tak sa predsa za tých 80c nepotento, zasa v porovnaní s 9€ alebo 9,8€, tak to už je rozdiel. Už ste klasickí krčmoví frfľoši, čo vidia len jedno, na čo frfľú, bez súvislostí, bez ničoho. :furious:
We'll bang, ok?
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa LordKJ »

ta u nas stoja 8 centov tukove rohliky (t.j. najdrahsie), inak idu tak po 5-6centov.
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Tak to si z lacného kraja. ;)
We'll bang, ok?
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i

Návrat na "Debata o všetkom"