SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Pekna recenzia, vidno ze si sa s tym potrapil. No osobne mi moc nejdu na chut tie grafy. Co sa tyka hier, prijal by som graf v ktorom by bol celkovy priebeh testu, resp. celkova krivka a samozrejme vysledok, vyzera to krajsie. Taketo grafy sa pouzivaju pri testovani a porovnavani viacero grafik/procesorov v jednom. Mohol si jadro recky rozdelit na Default a OC. Dost mi tam chyba napr. screen CPU-Z a aj GPU-Z, popripade MSI Afterburner. Co sa tyka 3D Markov a Heavenu, lepsie by to vyzeralo keby tam bol screen vysledku danej aplikacie a na konci zvysenie vykonu v %. Bolo by to sice roztiahnute na celu stranu, ale to by vobec nevadilo, ved toto vlakno je venovane predovsetkym tebe :-)
Chyba mi tam aj Cinebench a co sa hier tyka, mohol si vyhodit toho dukeho a pridat tam Dirt2/3 alebo F1. Tieto hry vedia vytazit procak pekne vysoko (ano je tam GTA4, to je fajn). Spotrebu tam tiez nikde nevidim. Dalej teploty, prehladnejsie by bol screen z Afterburneru, kde je pekne vidiet teplota v zavislosti na zatazeni jadra. Nemusel si davat teploty ku kazdemu testu, stacilo len test pri ktorom bola najvyssia namerana. Ved to je recka na procak+dosku, a nie na vodne chladenie ;)
Jednotlive polozky biosu dosky sice nie su rozpisane, cize nevidim co obsahuje, ale osobne mi to nevadi. Omacky okolo vsetkeho si dal az pozehnane, co moze vacsinu citatelov odradzat od citania. Mohol si to rozdelit na odseky, ako uz bolo spominane a medzi ne dat nejake obrazky. Najviac ludi zaujimaju obrazky, no nehovorim o mne, ja si rad trosku pocitam :-)
Co sa tyka tych testov prezitia, si ma dost prekvapil. Vobec som necakal, ze budes skusat taketo "extremy". Perfektne :good:
Celkovy moj dojem je zmiesany, tak 50:50. Cakal som "vacsiu", tym myslim ozaj vacsiu recku s plno screenmi a grafmi.
Ale samozrejme, som toho nazoru, ze komponenty si pravom zasluzis. Toho vodnika mas fakt pekne urobeneho, keby neexistoval prach co by na neho casom sadal, tak si aj ja take nieco postavim.
GJ

P.S: mal som tusaka, ze Geraltovi budes venovat zvlast kapitolu/graf :D
Používateľov profilový obrázok
Courage_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: Po 01. Nov, 2010, 19:52
Bydlisko: Považská Bystrica - Rozkvet

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Courage_SK »

Dobrá práca ale myslím si že len 1 obrázok zostavy je fakt málo kľudne aj 5 by som uvítal z rôznych strán a uhlov. Ten pohľad na grafy zo šikma je taký divný radšej normálny kolmý pohľad.
CPU AMD Phenom II X4 955@3,9GHz + Gelid Tranquillo Rev.2
MB Gigabyte GA-890GPA-UD3H (rev. 2.1) GPU MSI GT 9600 512MB 700MHz@750MHz
RAM
Corsair Vengeance DDR3 4GB 1600MHz CL9
PSU
Coolermaster 600W SILENT Pro Mouse Logitech MX 518
Fan regulator
Zalman Fan Mate 2 Wheel MOMO Racing Force Feedback
LCD
Dell U2312HM
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

obrázky zostavy ešte pribudnú, len som počítal s tým, že si požičiam zrkadlovku a preto som veľmi nefotil, avšak okolnosti sa trošku zvrtli a zostal som len s iPhonom :D
Thenter napísal:Výborná recenze, popravdě je nejlepší ze všech čtyř, které se na fórech objevily. Jenom by jsi mohl dodatečně rozdělit ty obří bloky textu na menší (3-4 řádkové) odstavce, aby se v tom lépe orientovalo a ty grafy jsou jakési mázlé a hranaté (i po rozkliknutí). Jinak ale perfektní práce. :good:
grafy boli robené v Office 2003, takže preto nevyzerajú nejak veľmi lákavo a obrázky sú v 640x480, lebo podľa pravidiel fóra vyššia veľkosť nie je povolená :)
Kyselinka napísal: 1. Chyba mi tam aj Cinebench a co sa hier tyka, mohol si vyhodit toho dukeho a pridat tam Dirt2/3 alebo F1. Tieto hry vedia vytazit procak pekne vysoko (ano je tam GTA4, to je fajn).
2. Spotrebu tam tiez nikde nevidim.
3.Nemusel si davat teploty ku kazdemu testu, stacilo len test pri ktorom bola najvyssia namerana. Ved to je recka na procak+dosku, a nie na vodne chladenie ;)
4. Omacky okolo vsetkeho si dal az pozehnane, co moze vacsinu citatelov odradzat od citania. Mohol si to rozdelit na odseky, ako uz bolo spominane a medzi ne dat nejake obrazky. Najviac ludi zaujimaju obrazky, no nehovorim o mne, ja si rad trosku pocitam :-)
5. Celkovy moj dojem je zmiesany, tak 50:50. Cakal som "vacsiu", tym myslim ozaj vacsiu recku s plno screenmi a grafmi.
1. Softvér v ktorom som plánoval testovať som uviedol vo svojom súťažnom príspevku. Popri výdavkoch ktoré som mal na hardvér a to všetko ešte vrámci jedného mesiaca sa mi už fakt nechcelo vyhadzovať ďalšie peniaze na hry, tie čo som použil som už vlastnil (teda až na Duke, ale ten ma vyšiel pár €) a ešte som si musel kúpiť licencie na 3DMark 11, Vantege a 06.
2. Spotrebu som nemal čim merať. :-(
3. Ja som sa chcel hlavne odlíšiť od ostatných recenzií, v ktorý autori recenzovali viac menej len dosku a procesor, preto som sa zameral na celkový dojem zo zostavy a to aj preto, lebo som šupol dosku do najvýkonnejšej zostavy zo všetkých súťažiacich, teda by bola škoda opísať len funkcie dosky (a to si myslím, že hlavne o doske, som toho popísal bohate)
4. Nechcel som aby to bola taká ta bežná recenzia, preto toľko tých mojich dojmov a omáčok.
5. To čo som vytvoril trvalo celý víkend a spal som dokopy asi 6 hodín. Testoval som taktiež len cez víkendy, resp. výnimočne počas pracovného týždňa, keď som ešte mal chuť vôbec večer zapínať počítač, po celom dni presedenom pri počítači v práci. Inak čo sa tých screenov týka, tak to bol zámer, neznášam totiž recenzie kde je to zapratané veľkými obrázkami z ktorých su podstatné dve-tri hodnoty, ktoré sa naviac dajú omnoho prehľadnejšie zobraziť v grafoch.

Samozrejme ešte plánujem pridať do recenzie nejaké to 720p video zapnutej zostavy a možno prerobiť grafy do Office 2007 (čo sa mi veľmi nechce, lebo v Office 2007 som nikdy nerobil).

Ale ďakujem všetkým za reakcie, pokúsim sa to ešte troška vylepšiť, avšak deadline na recenziu som si stanovil na nedeľu 19:00, takže to som chcel prioritne splniť + priniesť kvalitnú recenziu, čo sa mi dúfam podarilo, drobnosti samozrejme ešte doladím, no zásadne zmeny už robiť nebudem.
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Gudas »

No, Geralt nám teda už vie povedať, ako sa asi majú redaktori keď niečo testujú a píšu... :-)
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

jj, ono to vyzerá taká recenzia hodne jednoducho, v podstate pár grafov a pokec k tomu, avšak za tým sa skrýva kvantum práce a času presedeného pri testovaní a až potom príde na rad nahadzovanie výsledkov do grafov. Jednoduchšie by to bolo, keby som bol študent a nemal čo robiť cez prázdniny, avšak popri regulérnej práci ešte pracovať ako redaktor, to chce riadnu dávku cieľavedomosti a zapálenia :)
Používateľov profilový obrázok
barbarossa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: So 27. Dec, 2008, 23:48
Bydlisko: Bratislava

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa barbarossa »

pekna praca gratulujem a vela radosti s novou doskou a cpu.
P.S. posledna cast textu 95W TDP nie je kolko toho procesor papa ale kolko prebytocneho "vykonu" tepla odovzda do okolia(chladica). Takze pozor na pojmy, realna spotreba procesora sa meria trochu zlozitejsie :) good luck
CPU: AMD Athlon II X4 630 2.80Ghz@3.36Ghz, chladenie: coolermaster hyper 212 + 14cm fan, RAM: 3*2GB Kingston Hyperx 1600Mhz@1680Mhz, MB: MSI 760GM-E51,GPU: MSI HD5850 GDDR5 1GB, HDD: WD 750GB SATA2, WD 1500GB SATA2,CASE: NZXT apollo black, PSU: AC 550W Fusion.
LCD: LG flatron L204WS
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa icefire »

Gerald, ako si vypol Boot with Num-lock On. Da sa to vobec niekde na tej doske vypnut? Som to nikde nenasiel v BIOS-e. Stale mam logon do Windows so zapnutym Num-lockom :facepalm:
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

tiež som to tam nikde nevidel, ale cez liveupdate je dostupný nový bios, takže ak ti nevadí flashovat z windowsu môžeš skúsiť ten nový
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa icefire »

Takuto zakladnu funkciu opomenut :rolleyes: Ty nemas aktualny BIOS? Ja ho nahram az za par dni, kedze som mimo, skor ma to zaujimalo, ze preco to tam nie je.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

nie, lebo flashujem zásadne priamo z BIOSu a na stránkach MSI ešte nieje dostupný..
EDIT: takže BIOS je už dostupný aj na MSI stránkach, už som ho aj flashol, tak idem čeknúť, či tam nájdem nejaké viditeľné zmeny
EDIT: nie je to tam :(
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Ja viem, že som OT, ale nedá mi to... ...prečo sa snažíte vypnúť Num Lock, keď ja ho práve naopak zapínam?
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa icefire »

Preto, lebo mam notebookovu klavesnicu. A aby tato doska nemala takuto zakladnu vec...
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

ale tak aspoň tento nový BIOS pridal kód na plné fungovanie LucidLogix Virtu.. aj keď neviem kto by to reálne využíval, keď rád hrá poriadne hry, ale tak možno sa nájde niekto kto prepínanie medzi integrovanou a diskrétnou grafikou ocení
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa icefire »

Ako musim mat zapojeny vystup? Na Intel HD a aktivovat to iba v BIOS-e? Ja to ocenim, kedze PC dost idluje.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

jj, vypnes pc.. resetnes CMOS, zapojis kabel od monitoru do vystupu na doske, zapnes, nainstalujes driver na Intel HD Graphics a potom naistalujes samotny LucidLogix ovladač a facháš, ale nezabudni pred tým aktualizovať ten BIOS, lebo bez neho ťa bude v 3D aplikáciach otravovať logo LucidLogix behajúce po obrazovke

Návrat na "Základné dosky"