Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Používateľov profilový obrázok
vmm
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 458
Dátum registrácie: Št 15. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Namestovo

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa vmm »

Ja som zacal dnes :D

Navod:
Vytvor si ucet na coinotron.com - vytvor workera.
Stiahni si GUIminer .
Vypln udaje podla : https://www.coinotron.com/coinotron/Acc ... ction=help
Pozor LTC = coinotron.com:3334 !!!
Lebo pre tazbu BTC je : coinotron.com:3333 :D

Das start a tazis :laugh:
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa Asnod »

Co sa oplati tazit?
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
vmm
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 458
Dátum registrácie: Št 15. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Namestovo

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa vmm »

Teraz LTC.
//Kurz stupa teraz je tusim okolo 30$
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa Asnod »

676mhashs dava moja 7970 1150/7100 :D mozes na chvilku na skype? Potrebujem radu :D

Na defaulte/ghz ed 580mhashs
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

676mhashs dava moja 7970
Ak ti to naozaj ukazuje mega nie kilohash, to znamena ze dolujes bitcoiny a to je zle. Dolovanim BTC na GPU si uz dnes nezarobis ani na slanu vodu. Musis nastavit svojho klinta presne podla instrukcii na coinotron.com pre dolovanie LTC, v nastaveniach tvojho programu na dolovanie sa niekde prepina medzi "sha256" a "scrypt". Ty potrebujes mat scrypt.
Používateľov profilový obrázok
vmm
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 458
Dátum registrácie: Št 15. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Namestovo

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa vmm »

Inac Asnod aktualny kurz LTC :
https://btc-e.com/exchange/ltc_usd

Momentalne 1 LTC : 30.33 €

:D
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa Asnod »

Ako snazil som sa to nastavit tak ako na tom obrazku aj podla toho co si mi napisal ale neviem ako zistit ci mi to vobec funguje :red: ak by mi s tym niekto na minutku pomohol to nastavit cez teamviewer tak by som mu bol vdacny :)
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

tie vselijake GUI udelatka nepoznam, skus priamo cgminer, ale stiahni si verziu 3.7.2, tie novsie uz GPU mining nepodporuju

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
cgminer -I 13 --scrypt -o stratum+tcp://coinotron.com:3334 -u workername -p password

to nemoze nefungovat a keby nahodou ano, tak ti presne vypise preco nefunguje, co mu chyba
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa Asnod »

Dik, skusim ked budem doma, ja som hodil ten program do googlu a stiahol som prvy co mi naslo :)
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa pipo137 »

Asnod: Skús ísť podľa tohto, ja som to rozchodil podľa toho (nezabudni si akurát rozkliknúť tie "steps", kde to je úplne všetko krok po kroku popísané):
http://www.overclock.net/t/1398250/tuto ... -litecoins

A mám aj ja pár otázok... ako som dávnejšie písal, tak moja karta by mala vedieť dávať cez 300khashs, ale to sa mi akosi nedarí. OC je 1220/5600. Potom tiež, nechápem, prečo to tak extrémne lietajú hore dole tie rýchlosti aj v guimineri aj v štatistikách v pool-e (porovnávam s miningom btc, kde to stabilne držalo rýchlosti). Raz tam mám 210, potom po nejakej dobe pozriem a je tam 280, dokonca (ale to je veľmi ojedinelé) občas 340... väčšinou tak medzi 210-290. Tak že či je to lietanie rýchlostí normálne alebo čo :? :rolleyes:
Potom tiež, aj záťaž pre grafiku pri dolovaní ltc neni taká ako pri btc. Pri BTC mi teplota behala okolo 55-56°C a pri ltc je to okolo 50-52°C, takže ani toto sa mi akosi nezdá, alebo je to normálne, že scrypt nerozpáli jadro až tak ako sha256, lebo rozdiely sú tam +/- okolo 5°C, čo je ku*va dosť :D :D :?
Dík za prípadné rady ;)
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

Pipo, tie odchylky v statistikach na poole su normalne, lebo pool vyratava tvoj hasrate podla toho, kolko rieseni mu odovzdas. Pool vie aka je zlozitost siete a PRIEMERNE aky vykon potrebujes aby si ziskal jedno riesenie. Ale niekedy mas viac stastia a odozvzdas viac rieseni ako je priemer na tvoju kartu, vtedy ti pool ukazuje tych 340. Niekedy nemas tolko stastie a odovzdavas menej ako je priemer. Pokial ma pool prilis kratku dobu, za ktoru aktualizuje tvoj hashrate tak to moze skakat vyrazne hore dole.

Teploty su tiez v poriadku. BTC mining vyuzival len jadra na sha256 kryptovanie. Pamat na karte vobec nepotreboval. Takze jadra sli furt na 100 percent. LTC pouziva scrypt kryptovanie a to na rozdiel od sha256 potrebuje pamat. Dokonca vela pamati, takze uzkym hrdlom pri LTC miningu je priepustnost pamati. Moze sa stat ze jadra nie su vytazene na 100 percent, lebo cakaju na pamat. Preto tie nizsie teploty jadier.
Používateľov profilový obrázok
djkakadu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 920
Dátum registrácie: Ut 05. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Humenné (23)

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa djkakadu »

Ten Kurz LTC vs Dolar a LTC/BTC mi priniesol pekných pár stovák € za pár dní miningu.
Minuješ s vedomím že 1LTC je 7dolárov.. Denne naminujem na 2x7790 cca 0.330LTC...
Kurz šiel ale v priebehu 5dní až na 43dolárov.. A stále minujem cca 0.3LTC denne :D
djk@k@du ! oNLy All
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa pipo137 »

stevo_k1 napísal:v guimineri by rychlosti lietat nemali, to moze byt nejaky problem
Ak to bolo na mňa, tak hej, používam Guiminer scrypt alpha :?
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa Kknightley »

No LTC posledné 2 dni dosť stagnuje, ale je v tom potenciál. Keby sa to rozšuplo aspoň na 100$/1LTC :P
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

Ak to bolo na mňa, tak hej, používam Guiminer scrypt alpha
ano, na teba. Mne v cgmineri lietaju len na zaciatku po chvili sa ustali a ukazuje jednu hodnotu plus minus par trebars od 590 do 594. Mozno bug v guimineri, mozno on rychlost urcuje inak ako cgminer, mozno ti kvoli niecomu rychlost naozaj kolise, ktovie

Návrat na "Kryptomeny"