Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa stiv »

Ja som tiez posielal z TB na CB a islo to. V tomto roku a cez IB.

Inac karty zmizli z obchodov. Ostali nie oblubene alebo s extremnou prirazkou.
.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa GABO »

Jasné že zmizli :) aj na SK je zopár veľkých hráčov čo to doslova vykúpia bez problémov.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
diemkej
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2087
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 14:25
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa diemkej »

Má niekto skúsenosti s prevodom z Coinbase na VÚB?
DESKTOP
Spoiler: ukázať
MB Asus Rog Strix B450-E Gaming | CPU AMD Ryzen 5 3600 + be quiet! Dark Rock Pro 4 | RAM Corsair Vengeance White LED 16GB KIT DDR4 3000MHz CL15 | VGA Palit GeForce GTX 1080 Ti JetStream 11GB DDR5X | STORAGE Patrion Viper VPN100 1TB NVMe M.2. + Crucial MX500 1TB SATA M.2. | CASE Lian Li O11 Dynamic Mini + 3x be quiet! Silent Wings 3 140mm PWM & 3x be quiet! Silent Wings 3 120mm PWM | PSU Corsair SF750 | LCD AOC Q3279VWF 32" MVA + Samsung SyncMaster BX2331 23" LED | Mouse Logitech G703 Lightspeed | Mousepad Asus Rog Sheath | Keyboard Logitech G513 Carbon Linear | Soundcard Creative Sound Blaster X-Fi HD | Headset Kingston HyperX Cloud Core + Brainwavz Memory Foam Oval Earpads | Speakers Logitech Z623
HTPC
Spoiler: ukázať
MB MSI Z270-A Pro | CPU Intel Celeron G3930 + be quiet! Shadow Rock LP | RAM Crucial Ballistix Sport 4GB DDR4 2400MHz CL16 + Kingston HyperX 4GB DDR4 2666 MHz CL16 FURY series | VGA EVGA GeForce GT 1030 SC 2GB GDDR5 | STORAGE Samsung 850 EVO 256GB M.2. + Western Digital Blue 3TB 3,5" | CASE SilverStone GD09B Grandia | PSU Seasonic S12II-330 Bronze | Soundcard Creative Sound Blaster Z | Speakers Genius SW-HF 5.1 6000
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7752
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa LordKJ »

a co taky revolut?

mas tam SEPA cislo uctu a vsetko slape v pohode.
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa tosR »

GABO napísal: Ne 07. Jan, 2018, 00:15 Raiffeisen neakceptuje platby spojené s kryptomenami ale len ak nakupuješ ... smer z Coinbase -> na účet by mal fungovať bez problémov.
Ja mám presne opačnú skúsenosť, pri Tatre nákup bez problémov ale následný prevod cez sepu (€ späť na účet) mi už nepustili.
ANONYM_a7

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

co znamena ze ti ho nepustili ? Ako ti moze banka nepustit prevod nerozumiem... skuste pouzivat eu based servisy - taka bitpadna je AT based = nemal som zatial problem.. (vcera som menil LTC za ETH u nich, nasledne eth poslal do cold storage - dako sa to dojebabralo a system zle vygeneroval hash, tranzakcia teda neexistovala v blockchaine - otvoril som support incident, do 2ch hodin som mal penazenku v "maintanance mode" do 3ch hodin bol manualne spraveny prevod ktory dorazil do par sekund ). Pouzivajte sluzby ktore su EU based, maju identifikaciu na zaklade OP a nemali by ste mat ziaden problem.

Nerozumiem naco je dobre tlacit sa na coinbase (ano je to superpohodlne a pekne a so zakladnou verifikaciou tam vies tocit prachy ale inak nevidim vyhody).

Samozrejme, ako vzdy, robte si co chcete, just my 2 cents :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

by ma zaujimalo co je to "velky" hrac, aspon teda v slovenskych pomeroch.
500 kariet ? 5000 kariet ? 50000 kariet ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa tosR »

Broslowski napísal: Ne 07. Jan, 2018, 09:46 co znamena ze ti ho nepustili ? Ako ti moze banka nepustit prevod nerozumiem...
Jednoducho, nepripíšu ti čiastku na účet. Pre normálneho človeka je to choré. Absolútne nejde o coinbase alebo inú zmenáreň. Je to o banke.
„Ak identifikujeme, že platba nášho klienta alebo v prospech nášho klienta sa týka virtuálnych mien, individuálne posudzujeme, či je v súlade s internými pravidlami a rozhodujeme, či môže byť realizovaná,“
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa MaceKx »

Kolega si isiel poslat 30€ na Coinbase z VUB, potrebuje nieco zaplatit v ETH. Vsetko prebehlo, SMS s kodom prisla a nasledne ze platba bola stornovana zo strany banky. Nepamatam si aku mal kartu ci Maestro alebo Visu ale tusim Maestro. A v maile ktory prisiel boli tiez spomenute cryptomeny.
ANONYM_a7

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

a tie prachy potom co? vratia sa s5 na stranku providera? akoze ak budu toto robit zasa len prizivia rozne 3rd party sluzby ktore to budu forwardovat :rolleyes: degesi.

Pri najhorsom si to vyplatim v rakusku ked teda tie moje dane SR nechce :cool:

MaceKx toto mi VUB spravila 2x - stacilo pockat a zopakovat o den neskôr = bez problému
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4579
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa killswitch »

banky musia splnat urcite procedury co sa tyka boja proti praniu spinavych penazi. niektore pravidla su pevne dane, inde je na banke ako sa k prevodom postavi. v buducnosti mozu mat banky ohladom tychto transakcii problemy a preto sa v niektorych pripadoch radsej preventivne rozhodnu sluzbu neposkytnut.

predpokladam, ze na krypto este takyto zonam nie je (nema byt na zaklade coho), ale napriklad pre hazardne hry plati ban list s uctami odkial banka nemoze prijat platbu a ani na taky ucet platbu odoslat. https://www.financnasprava.sk/_img/pfse ... az_web.pdf
ANONYM_a7

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

No nvm či to niečomu/niekomu pomôže - ľudia si nájdu cestu, len práveže teraz bude menej legit .... keď sa robí cirkus ...
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa tosR »

Ale toto sa nedeje od minulého piatku, toto sa deje minimálne od prvého kvartálu minulého roka čo ja viem. Preto normálne nechápem, že 80% ľudí o tomto ani len netuší. Alebo nemáte účty v bankách ktoré spadajú pod Raiffaisen... Pri raiffaisen to viem na betón, že s tým je problém. Preto som chcel vedieť o ostatných bankách.

Bankám toto nikto nenakazuje, je to iba o banke. Ja ich na jednej strane chápem, reálne ich to začína ohrozovať. Tak prečo to neskomplikovať, že ?
ANONYM_a7

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Pozri, sú banky ktoré to budú púšťať- klienti pôjdu tam.... je to hlúpa regulácia, pretože alternatív je 500 - to že sepa je najpohodlnejšia je jedna vec..

mam VUB, slsp, erste - nikde som zatial nemal problem (az na par refusalov pri pouziti karty co je pri platbe na zahranicnych portaloch v urcitych hodinach uplne normalne nakolko to system moze vyhodnotit ako card theft a radsej refusne platbu a zavolaju ti z banky na overenie ako by mali dodatocne riesit shit. Toto sa mi stalo naposledy napr pri nakupe viacerých digi kópii hry od Blizzardu z ich ofiko stránky )
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa tosR »

Broslo, úprimne, ja to chápem. Ja sa pohybujem dostatočne dlho v tom svete. Ale to, či alebo dokedy to zvyšok bude, alebo nebude púšťať to neviem ani ja, ani ty.

To zistíme až časom, mne sa len jednalo dozvedieť sa konkrétne od ľudí, ktorí realizujú tieto operácie kde a cez koho nemajú problém.
Naposledy upravil/-a tosR v Ne 07. Jan, 2018, 11:12, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Kryptomeny"