Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

no z vacsieho S modelu viem aj ja zohnat za tych 480-500 .. bohuzial tie bez Ska nie ...
nieje zac
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

podobaju sa na OZ Ultraleggera HLT alebo Platin P71 FullBlack
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> to bol ten peugotacky THP, tam take veci s karbonovanim su uplne bezne. spolu s prvou generaciou TSI najsrackovejsi benzinak

ak si toto reagoval na moj vylev o 335i, tak neviem o tom ze by peugeuout spolupracoval s BMV na vyvoji TRI A POL LITROVEHO motora.
Jedna sest ano, ale ja som pisal o 335i.

Inak tema karbonovanie, by ma velmi zaujimalo aky silny vplyv tam ma olej. Jazdim na milimeter rovnako ale olej XYZ a ABC, ci bude diametralny rozdiel v karbonovani. Ze vymeny po 10.000km su lepsie nez po 30.000km asi diskutovat nebudeme.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

stefan.koval napísal:v com je smax o triedu lepsi od tourana? mne aj mazda 3 staci priestorovo, nechcem velmi velke, ale chcem pre seba aby som nesedel na zemi. ale rady mate super, len ako turbo pisal uz pod 2013 mi je tazko doma.... ford sa mmi nepaci vzhladovo, to by ma sralo mega mat skarede auto(podl mna)
ci mam brat diesel? rocnny najazd 22tis cca. casto medzimesto, mesto malo co, a najcastejsie trasa cca 45km do rpace.
Vo vsetkom je horsi touran. Podvozok ma ford lepsi, je tuhsi a jazdne vlastnost su lepsie. Motor neviem ci mozem porovnavat v tourane som mal 1.9 (aj v alhambre) co je neznicitelny motor v podstate a teraz mam 2liter 103KW diesel. Zatial ziadny problem spravil som cca 60k km. Ked som kupil malo 80k nabehanych. Mam vyhodu ze mam jeden z poslednych kusov bez dpf. Interier je bez debaty ford hodne dalej. Sedadla su ovela lepsie, komfortnejsie aj z lepsim bocnym vedenim. Priestorovo vzadu trosku menej kvoli sikmejsej streche ale da sa. Nemali sme sa problem pomestit 6 dospely a jedno na dieta na vylet cca 400km sme spravili. Touran je proste mensi, lacnejsi- to lacnejsi mi pride celkovo vo vsetkom, materialy, vybava proste take ludove auto. Ssamozrejme nie je to len stupnom vybavy pretoze tourana sme mali highline a smaxa titanium ale z istotou ti mozem povedat ze ak budem menit tak len za novsieho smaxa mozno galaxy urcite nepojdem do nicoho z vw group.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1950
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

turbo: 335i nebol 3,5 liter, bol to klasicky 3-liter R6 len s turbom.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6930
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

ok, to som si neuvedomil, pri tych novych znaceniach motorov 335i kludne mohla byt aj 1,2ka trojvalec :D
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

inak to je bieda, co to tu ma hviezda ze A45AMG ci co a je to az dvojliter so slimakom. To by malo byt trestne.
Niektore motory maju znacenie 5.7 Hemi a je to na prekvapenie 5.7... ked sa pise 6.4 Hemi, kurna nalejes tam sest litrov a styri decky.

Hmmmm.




>> turbo: 335i nebol 3,5 liter, bol to klasicky 3-liter R6 len s turbom.

hej, uz nedavam pozor na pismenka.
https://www.techpowerup.com/forums/thre ... ar.232488/
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

cena? spotreba paliva, ci baterky? servis? teraz poslednu dobu sa s nimi roztrhlo vrece, zaujimave pre policiu, paparazi ma uvidi z neba, ale vodicak na to kde budes robit? zaduje vietor v kotline a ne jeden pilot spadol
hry- ps5
doma-HP probook
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

Papek napísal:
SpQx napísal:Moc Vás prosím o pomoc, či sú toto za disky?? http://i63.tinypic.com/644cgx.jpg
Kto poradí pivečko isté!
povedal by som ze je to koliesko pre Bentley, konkretne 3W0601025AN

Ďakuješeee, pivočko máš u mňa... Možne v GA :-D
Aj keď som sklamaný, bohužial takú sedlačinu ako dať disky od ineho vyrobcu aut nebudem :-D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Pohoda, vecer si otvorim pivko a budem sa tvarit ze je od teba :D
Na tie disky staci nahodit krytky s inym logom a mozes byt spokojny. Ja som zistil, ze moje OZ Saturn sa davali ako OEM disky na Lotus Esprit a nerobim z toho tragediu, ze ich mam na Honde :)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.

bábovky, po GMC Savana sa ku vam dostane dalsi oriesok od Turbiatka : neobjektivna zodpovednost, o ktorej sa aj tutok hlasovalo.

.
.

Majitel auta spol. s r.o. v Bratislave. 12.2.2017 polozil masinu do autobazaru, samozrejme ma pisomny protokol o prevzati vozu, datum, cas. 3.3.2017 bol nejaky Baričello-Šumacher-zaciatocnik na skusobnej jazde a isteze ho nafotili Pomahaci a Ochranovaci umiernenych 133km/h v ramci mestskeho obchvatu so sedemdesiatkou. Pačmaga zrejme testovala ci nie su zapchate prdy (nadmerne znecisteny stupel vo vyfuku) alebo ci sa vypina turbo - dofrasa nevypinalo...

Na technicky neprilis kvalitnej fotografii vzhladom na podvecernu hodinu a nedostatok lumenov z centra nasej planetarnej sustavy - ktora zrejme nema ambicie vyhrat Pulicerovu cenu - je na mieste spolujazdca pravdepodobne rozpoznany byvaly zamestnanec daneho bazaru s ktorym sa bazar nerozisiel zrovna idealnym sposobom (konkretne sa jednalo o hodinovu vypoved z titulu podozrenia na kradez drobneho prislusenstva)... avsak uprimne povedane, tym spolujazdcom som mohol byt aj ja alebo Ibi Majga.

Majitelovi tragacu teda spol. s r.o. bolo v ramci neobjektivnej zodpovednosti dorucene predvolanie na buzérplac, kde nepomohlo ani plazenie po kolenach, ani hrozba ritualneho woodoo znicenia masovokomunikacneho zariadenia ("pero") ktorym treba podpisat zapisnicu, a predovsetkym ani zaverecna komunikacia zlahka zvysenym hlasom cez dve poschodia o hospodarskych zvieratach a pohlavnych organoch. Predbezne mam od svojho pracovneho stolika nazor ze uvedena komunikacia situaciu zlahka vyhrotila, nie vylepsila, ale kazdy mozeme situaciu vnimat inak pretoze mame ine stoliky.

Samozrejme sucasne osadenstvo bazaru na danej pretekarskej drahe nebolo, takze si nemoze pamatat podobizeň majstra sportu. Zaznamy prijatych hovorov na ziadnom ich masovokomunikacnom prostriedku ("telefon") nesiahaju do takej vzdialenej minulosti, kamerove zaznamy taktiez nie. Telefonne hovory sice je mozne vyhmatat od GSM firmy na zaklade sudneho rozkazu ale vobec nic nemusia priniest : to ze sa niekto bol povozit na aute z bazaru nutne neznamena ze tam predtym musel telefonovat ; proste mohol ist okolo plotu a zaujalo ho tak vbehol dovnutra. Opcianska preukazka sa na vratnici neukazuje kedze vratnica neexistuje a tym je dielo skazy dokonane. Okrem ineho, sudny prikaz znamena ze sa k tejto veci prislusny organ dostane niekde v roku 2021 alebo tak a to si uz nikto nic nemoze pamatat.


PS: viem ze to nikoho nepotesi ale ofenzivny vehykel na pocudovanie nie je americka sracka - ale nefalsovana plnokrvna francuzska prémia.

Ake mame z tejto situacie juridis keketis teda pravne ponaucenie ? Zabrnelo nam v trenkach alebo nezabrnelo ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6074
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Ponaučenie je zrejmé - nedostatok byrokracie sa nevypláca :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 816
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Turbo neviem co beres ale mal by si vyhrat Pulicera a 1.0 TSI k tomu :D
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

https://www.cas.sk/fotogaleria/537793/h ... o-pekla/1/

najlepsie prezut na letne cez velku noc :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja mam tiez prezute, v takom pocasi sa nehody stavaju a mozu mat aj zimne, je to o hlave. Lad, namraza a mozes mat aj gumu za 300e zimnu ale ked je hlava sprosta, nepomoze nic
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"