Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6930
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

http://zpravy.idnes.cz/schustera-nabour ... zahranicni

inac byt v tej situacii (myslim teraz na D1), tiez si rozmyslim ci brzdit silnejsie a dostat smyk alebo jemne a ubruzdit tesne pred kolonou. mozno mal letne gumy k tomu, takze extra opatrnost.

neviete niekto ake je tam situation dnes? poobede idem smer vranov, tusim aj baranisko je uzavrete tak to bude celkom dhly trip
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale prosim teba, na tom mokrom pred sniezikom NEBRZDIL VOBEC LEBO TO NEPOVAZOVAL ZA NUTNE. Co tu na mna hrajes... je jednoznacne citit a vidiet ze NA SNEHU brzdi totalne silnejsie nez spomaloval na mokrom (zrejme iba pustil plyn a aj to jednoznacne neskoro).

Ako vravim, MINIMALNE O TRI, skor vsak STYRI SEKUDNY MAL DLHSIE BRZDIT. Mensia najazdova rychlost. Viac opatrnosti. Vacsia plynulost pre BLBECKOV za nim ktori spravili rovnake chyby, akurat vo vacsom rozsahu s jasnymi nasledkami. A by sme este potrebovali 15 sekund pred zaciatkom videa aby som ti okomentoval ze tu snehovu stenu videl seststo metrov pred sebou.

Luki sa nerozbil. Znovu, blbeckovia za nim nemali zdaleka tolko opatrnosti, chochmesu nasrate v hlavach.
Nie zle pocasie, ale yebnuti lahkovazni ludia ktori jazdia mirniksdirniks su pricinou tejto nehody. Ludia ktori su strateni v tom momente pokial nemaju suchu cestu a nemozu brzdit Brembo naplno na posledny polmeter (a este aj tam su castokrat strateni). Ludia ktori nemaju seriozny usudok, hlavne ze maju osempalcovy infotejnment. Tam je problem !!!

Ked sa rozbije dvaja-traja v zlom pocasi, dobre, neopatrnost, stane sa, ale ked sa tam stretne 50 blbeckov tak to nie je zle pocasie, ale zli ludia.




>> Ja som ti vzdy hovoril ze z bmw nevyslo nic dobre, ale ty neee

jakze ne... Missis Šchusterova s rozcuchanym ucesom a zlomenym noštekom. Inak my dvaja by sme mali napisat nejaku beletriu, by sme zabili !

Dvaja ludia takmer umierali a sprievodna eskadra sa starala o krvavy noštek. Si este nikdy nevidel 40 ludi sa vrhnut na kovbojov s čézetami ze vyserte sa na nu, hentam treba zachranovat. Ta kukala jak nepricetna. Ja som nikdy nevidel Ocktaviu s prestrelenymi tlmicmi cez kapotu, pokrutenym stredovym tunelom, prednymi sedackami vytrhnutymi z podlahy, za zadnymi sedackami kabrio, strecha utrhnuta z troch stlpikov.

Po 31 dnoch boli prepusteni z nemocnice ako uplne fit, ze 3/4 roka nesedeli rovno nevadi. Pri akomkolvek zavineni kde doba hospitalizacie presiahne jeden mesiac automaticky musi generalny prokurator zacal trestne stihanie. Kedze tuto sa to nepresiahlo, vsetko je v poriadku.


PS: alebo aspon nejaku prózu. Joooooj zoparkrat bol Igor (sofer) u fotra. Aj vylíčil nejake ine pribehy...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

Tak nikto toho lakirnika na kolesa? :-)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

na kolesa davaju plasti dip ci to nechces?

mp3> nie za nehodu mozu letne gumy, nie sproste hlavy, ale letne gumy
NB: Asus ROG Strix G16
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

HellAngel napísal:na kolesa davaju plasti dip ci to nechces?

mp3> nie za nehodu mozu letne gumy, nie sproste hlavy, ale letne gumy

Chces cierny leskly a biely leskly lak, asi nedocielim s dipom, uz som mal, v matne ciernej je ok, inan nie.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Tak lesk nie, viem ze jeden robi v prievidzi pieskovanie, ak chces nejaky kontakt pohladam
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

a zamysleli ste sa ze niekedy svet nie je ciernobiely? tak vseobecne, momentalne konkretne ku letnym gumam a sprostym hlavam...

Mozno oboje? Iba skusam....
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

vzdy je to sprosta hlava, to auto sa samo neprezuje, to auto same nezrychli, to auto same neporusuje zakon. To ze auto nie je technicky sposobile na jazdu a niekto ho pouzije je len sprosta hlava.
Urcite v nehode zohra vzdy ulohu viacero faktorov, ale v prvom rade je to vodic. Vobec netvrdim, ze letna pneu je lepsia ako zimna v zime. Ale to sa tu mozme aj pytat, kolko soferov ma zimne gumy max 3-4 roky, lebo rok co rok, ich vlastnosti degraduju. Aj testy sa robia vylucne s novou pneumatikou.
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

o vlastne deti (asi, holt nikdy nevies) sa stavim s kazdym ze ja by som na akychkolvek zoslahanych letnych v hentej konkretnej situacii zastavil na nulu bez pokrceneho plechu a zastavil by som hooooooodne daleko pred snehovou stenou.

O tom je ta hlava. Bratislava-Mnichov jazdim za 6 hodin s tromi ciga-prestavkami (540km), pri LEGALNYCH limitoch to spravis za 5:30hod, takze ja na suchom jazdim tak ako henten fesak rubal na mokrom a snehovom. Ked sa pozriete na kamerovy zaznam este raz, mate tam vpravo dole rychlost... predtym ako vpalil do snehovej steny mal stovku. To by som ja na hentakom terene ROZHODNE nemal a uz vobec nie keby som vedel ze idem na letnych.

Podporene priamymi skusenostami v rodine. Miestoprisazne vyhlasujem ze ja by som zastavil na akychkolvek letnych v hentej situacii - a mohlo by byt o desat stupnov menej - sialene daleko pred havarkou. Sialene. Daleko.

A nielen to, ale ani jedinykrat by mi necuklo ABS. Ani jediny. Nie preto lebo ho nemam... ale preto lebo mam... v hlave.


Ano, nuda. Viem.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

normalne ze by som nesiel, ani keby mam zimaky, taka situacia nie je oprezuti
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

semtam ta proste sniezik prekvapi na ceste, ale ani sa nepozriem ake bude pocasie ked su vonku dva stupne pod nulou, no kto by to povedal ze moze snezit. Isiel som na letnakoch v Alpach, na snehu v juni. Ze je na kopci ano jasne, ale cesty boli uplne suche. Az na 20 kilometrov.


Este by som si aj nasekal tri medziplyny pri tom spomalovani. Teda pri radeni dole.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale no, ABS kope na snehu skoro stale, nemusis ani nejak silno brzdit, aj pri pribrzdovani z 30 na 20 niekedy kopne... samozrejme sa nebavim o brzdeni motorom na 200m
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Turbo, mozno na mna predsa budes pysny :red:

co hovorite na toto? viem, je to low cost a amerikou sa to tazko da nazvat, ale "za ty prachy" .... ale asi nic, CVT sa bojim dost.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/dodg ... oFrom=list
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6074
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

2 liter je pre Turba najmenšia použiteľná motorizácia do auta a nie Amerika :laugh:

A keďže sa tu riešia aj rady pri kúpe jazdeniek, zvažujem že by som vymenil svojho tátoša za niečo trochu väčšie a hlavne tichšie. Pokukujem po Peugeot 508SW 2.0HDI, ideálne automat vo fullke, čo som kukal dá sa zohnať aj okolo 10-11 000€, akurát že všetko dovoz (samozrejme všetci miestoprísažne na svoju matku a podpísané krvou prisľúbia reálny stav km a predložia servisné knižky, ale ak aspoň 50% tých pod 190 000 nie je stočených tak by som sa čudoval). Má s tým dakto skúsenosti? Prípadné iné tipy na auto v podobnej cenovej hladine? Niečo čo ma nezožere na servise a prevádzke, je pohodlné, tiché a relatívne nové a nie je malé (aj P308 mi už príde dosť malý, zvykol som si na priestor...).
Možnosť dva zobrať Mondeo 2.0TDCI v slabšej výbave, kilometre cca 220 000. Výhoda overené km, slovenské od 1. majiteľa, servisované pravidelne, z overeného bazáru autoterorizovaného servisu ako to turbo volá, nemusím brať úver a manželke sa páči :D
Možnosť tri, srať na to, žijem iba raz a doprajem si Hondu Legend ideálne tú prerobenú na plyn, a budem sa modliť aby ma nezožrala na servise (až taký samovrah aby som zobral ten S-kový Mercedes s pokazenými dvoma valcami za 8 000€ zatiaľ nie som aj keď ma fakt láka) :D
Možnosť štyri, prestať špekulovať a uspokojiť sa s tým čo mám kým sa nesere a funguje spoľahlivo. :D

Som zvedavý na názory, nie som o ničom rozhodnutý, iba ako sa hovorí, mám červíka v hlave :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

a co to mas teraz? preco peugeot? potom mercedes a mondeo? vitaj v klube nerozhodnych :D
ja mam budget cca 13K :D kupime dvaja ked najdes dve, len ja mam prisnejsiu amnzelku asi :D
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"