Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ono to ani nie je prilis fťip : dovod je hlavne estetika. Ked mas cely cierny panel tak je to konzistentne, castokrat v podobnej / rovnakej farbe ako strecha takze je to lahsie akceptovatelne z vizualnej stranky.

Ekonomicky dovod je velmi jednoduchy : strieborne panely teda s hlinikovym ci co je to rámom sa vyrabaju uz dekady, takze su do maximalne dokonaleho stavu dotiahnute economies-of-scale cize uspory z rozsahu vyroby. Full Black sa vyrabaju daleko menej, su vnimane lepsie atd.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

dlzby kde ste kukali?
https://www.kachlickovo.sk/dlazba/gres- ... 0-sgr36-1/
toot do technickej premyslam a vstup do domu. maju fajn cenu na ten rozmer a gres, aj celkom protismykove je to a ma to hrubku 1cm aspon
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

je to rektifikované, hrúbku si spomínal, nemáš čo viac asi riešiť iba dizajn a cenu :)

my sme boli leniví a obložili sme steny aj podlahu rovnakou dlažbou v 2x kúpelke a 1x technickej, som spokojný s výsledkom celkom (objednal som tú dlažbu v mercury markete mali na ňu najlepšiu cenu, niečo okolo 25m2)
P_20231026_143748.jpg
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa d3Xter »

pride mi to ako dost odflaknuta robora, asi by som nebol ochotny za to zaplatit ani korunu
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5508
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Musi j*bat :D

Tie skary uplne random, zasuvka bez IP44 nema co robit tak blizko sprchy, zrkladlo namontujes na okno?

Ved to by nepreslo ani vo verejnej sprave ako hradene z eurofondov.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

d3Xter napísal: St 15. Nov, 2023, 14:29 pride mi to ako dost odflaknuta robora, asi by som nebol ochotny za to zaplatit ani korunu
To je fotka pre Stefana na ukážku dekoru, ale dík za feedback...

Nevidím tam žiadne hrubé chyby budem rád ak ich ukážeš, dám opraviť.

Zadná stena je šikmá takže škáry sú tak ako sú z potreby projektu, nie je tam pravý uhol inak sa nedalo. :-)
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Festro1991 »

Za mňa mala podlaha hrať všetkými šparami spolu zo stenami aj keď je tam sikmina ak je dlažba všade rovnaká lebo v sprche mu to sedí a od sprchy už šiel akosika random :D

Čo sa týka štýlu nieje to môj šálok kávy, ale každého vec čo sa mu páči čo nie.

Mňa aj keď sa zákazník spýta že či pekne poviem radšej že každého vec hlavne aby ste sa tu vo cítili dobre je to váš domov.
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stanomx »

v pohode to vyzera neviem co riesite, hlavne taki co nevedia ani vedla seba polozit dve kachlicky rovno :D
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa d3Xter »

argumentovat tym, ze niekto nevie ulozit rovno ani dve kachlicky je irelevantne ked si za to clovek plati dedikovanych ludi, jednoducho je to urobene nahovno :D obzvlast ak tam je komplet rovnaka dlazba, presne na toto sluzi vizualizacia vopred
nepovedal by som dvakrat, ze to mas pozdrav od robosov zato, ze si nakupil v merkury krive a oble kachlicky :D ako bonus by som sa este pozrel nato, ako sa popasovali so sparovackou ci ju nemas za odmenu rozmazanu po celych kachlickach, radi za sebou nechavaju takeho pozdravy ak sa im nieco nepaci
vzhlad je kazdeho osobna vec ako aj bateria, osobne preferujem dvojbateriu s hadicou a sprchou z hora
zasuvka vedla umyvacieho priestoru je nezmysel ako aj umyvadlo uprostred nicoho - z pohladu estetiky kachliciek
neviem ako by si bol spokojny ak by ti takto spravili podlahu a sokel k tomu uplne mimo spar
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Nekupil som krive ani oble kachicky.

Toto je 3 tyzdne stara fotka je to uz hotove.

tak ci tak stale nevidim co je zle, niekde sa to zlomit musi ak je tvar nepravidelny ako u nas, jednoducho niekde tie spary sediet nebudu a nemozu.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5508
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ked uz nic, tak minimalne ta zasuvka nesplna ochranne zony uvedene v norme STN 33 2000. Takato zasuvka musi bud byt 60cm od umyvadla/sprchovacieho kutu, alebo musi mat ochranu krytku ktora jej zabezpeci IP44 ochranu. Ak tam niekto pride robit reviziu(co ku kolaudacii pride) tak na jej konci by malo jednoznacne cervenym svietit "zariadenie NIE JE schopne bezpecnej prevadzky"

Otazka je ako musi vyzerat zbytok elektroinstalacie ked zlihava uz pri banalnych veciach. Asi by som to propoistil proti poziaru :D
https://slos.sk/sk/dokumenty?doc=8


Preco spary na stene nesedia s tymi na zemi? Preco to je posunute o pol kachlicky? A preco su vobec steny na novom dome krive?
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stanomx »

Ludia chcu vsetko tip top aby nejaky robos rozmyslal za nich a este vsetko za 20 evri na den.
Zasuvka fajn drobna chyba. Revizia ? Neni problem. Ak by vsetko bolo podla normy a na 100% tak to nikto nezaplati. To je realita. Zastrcka sa da vymenit za 20 minut v hodnote 10eur material plus 30 eur robota.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
michalesku
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 707
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 11:56
Bydlisko: Zvolen

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa michalesku »

Az mi to pripomenulo jeden skvost z ubytovne..

Obrázok
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Intel Core2 Quad Q9550 2.83GHz + Scythe Ashura SCASR-1000 | MB MSI P45-8D Memory Lover | RAM Kingston DDR2-1066 HyperX 4x2GB | VGA NVIDIA Quadro K4000 3GB | SSD Intel 520 Series 2x120GB RAID0 | HDD WD RE3 2x1TB RAID0 + WD Caviar Blue 2TB + WD Caviar Blue 500GB | DVD±RW Samsung SH-S224DB | DVD-ROM Plextor PX-130A | CD-RW Plextor Premium | FDD + Card Reader Teac FD-CR7 | Audio Creative SB Audigy 2 ZS Platinum | TV AVerTV Hybrid+FM PCI A16D | PS Gigabyte ODIN Pro 550W Modular | Keyboard Fujitsu KB955 | Mouse ROCCAT Kone v2 + SteelSeries QcK mini | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS
PC2: HP ENVY Phoenix h9 | CPU Intel i7-3770K 3.50GHz | RAM Nanya DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB | SSD Samsung PM871a 512GB + Crucial MX500 500GB | HDD WD Gold 2TB | DVD±RW HP GH82N | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS (shared)
PC3: Dell Precision T1650 | CPU Intel Xeon E3-1240 v2 3.40GHz | RAM Samsung DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA Quadro M2000 4GB | SSD Samsung PM871 256GB | HDD Seagate 500GB | DVD±RW Philips DH-16ACS
NB1: Fujitsu LIFEBOOK S782 vPro | 14" HD+ | CPU Intel Core i7-3540M 3.0GHz | RAM 2x8GB | SSD Samsung 850 PRO 2TB | 4G/LTE w/GPS | 2nd Battery | 2nd HDD | Port Replicator
NB2: Fujitsu LIFEBOOK E782 | 15.6" FHD | CPU Intel Core i7-3632QM 2.2GHz | RAM 2x4GB | SSD Plextor M6 PRO 256GB | 3G/UMTS w/GPS | 2nd Battery
2in1: Fujitsu STYLISTIC Q702 vPro | 11.6" IPS HD | CPU Intel Core i5-3427U 1.8GHz | RAM 4GB | SSD Toshiba 256GB mSATA | 4G/LTE w/GPS
NAS: Synology DS1515+ | CPU Intel Atom C2538 2.4GHz | RAM 2x8GB | Storage HDD Seagate IronWolf 4x4TB RAID5 + SSD Intel 520 Series 180GB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ked spominas tu zastrcku Stano tak elektrikar sa mi mari spominal ze ju bude menit za vhodnejsiu, moze byt ze si sam uvedomil co tomu chyba :)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

ked je sikmy podorys tak bohuzial tu podlahu so stenou nenapasuje

mne jedine co vadi je, ze umyvadlo nieje nacentrovane na kachlicke inak je to v pohode

Ak je to dobre oblozene a vysparovane tak pohoda. (zasuvku teraz neriesim)

Ake dverove puzdro tam mas?

Návrat na "Debata o všetkom"