Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

stanomx napísal:takto sa mozme bavit o mercedes aj bmw ... atď, ale vlastne počkaj nikto tu nema averziu voči značke a všetci sú objektívny
mne sa nepáči a čo som šiel v 3kovom superbe naposledy tak ma skoro porazilo aka je to haraburda to auto (vyskušal som si ho aj vzadu)
a na com prosim ta jazdis ? :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

wingo napísal:Hasičák nemám, mám poistku :D
To mi pripomenulo jednu prihodu este z brigady pocas strednej skoly, ked nam zacala horiet dodavka. Hned sme volali sefovi, ze sa zacal spod kapoty valit husty cierny dym, tak sme rychlo povyskakovali a volali sefovi co sa deje. Ten najprv panika, potom otazka, ci to zacalo horiet pocas jazdy alebo pocas statia. Nakoniec sa ukludnil. Poistka totiz kryla skodu ktora vznikla pocas prevadzky. :laugh:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

mp3turbo napísal:uniformita novych bmv aj mercededesov mi vadi, tiez. Pride mi zlahka dehonestujuce ze zakaznik zaplati 39.999 za nejake Céčko a ma zvonku principialne to iste ako ten co zaplati 189.999 za masinku naspodu cennika. Ze tam bude napisane s63amg.

Inak neviem, mne osobne superba vcelku sedi. Co ti neprislo v pohode ?

To je všeobecná choroba... Všetky značky sa začali držať jedného dizajnu a menia sa veľkosti a kombi/sedan/coupe/cabrio a tým to hasne... Či to jr BakelitMotorWagen, medvede, alebo Audi. Autá sú dnes bezcharakterné plechové krabice. Veď to keď dnes v zadu nemá označenie tak človek na A8 tipne A4, na Ečko S-klasu, a rozoznať 3-5-7...
Inak celý VAG je na jedno vrece tiež, či ich int. alebo ext.

Superbečka su ďaleko najkrajšie VAG auta v tej triede, na dizajn jediny konkukert podla mňa mazda, ostatnr uplne bezduché... objednal som si 4x4 sportline s 2.0TSI, koncom leta má dojsť :-)

A ono vlastne to má aj svoje výhody, nikto si to nevšimne a nezávidí...
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3441
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

ja mam staru haraburdu ale jazdim aj v luxusnejších kúskoch, šiel som v sedan superb3 biely automat 2.0tdi, z pohľadu vodiča otrasné vybrácie od motora zachádzajúce až do hlbokotónových basových šokov pre tých 7 dvojhmotných zotrvačníkov čo tam dali, veľa plastu všade tiež nieje bohviečo, sedačky no nič moc (asi ak doplatiš niečo navyše tak tam daju lepšie sedáky, ale vzadu toho veľa asi nevymyslia), nejake adaptivne somariny ma nezaujimajú ja som zvyknuty na feliciu
z pohľadu pasažiera, jednoducho hluk od náprav od dier, fučanie vzduchu pri trochu vyššiej rýchlosti, zadné sedadlá oničom, málo miesta vzadu, celý interiér nepekný nemastný neslaný
exteriér je vec ktorú nebudem komentovať, to je vec vkusu
za tie peniaze proste by som si nikdy toto auto nekúpil, lepšie sa cítim v 2,5tdi superb1 seriózne vážne aj napriek manuálu... nevravím že je lepšie, ale lepšie sa vňom cítim
na taky mercedes sa to absolútne nechytá a to sa ani nemusíme baviť o tej istej katagórii
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2343
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

málo miesta vzadu v superb 3 ? V porovnaní s čím ? Respektíve, ako si vysoký ?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

fuuuuuu ze jaka kritika chaluparskeho sna [aj bez stvorkolky] a interieru ktory sa pouziva napriec modelovymi radami cimprcampr


>> A ono vlastne to má aj svoje výhody, nikto si to nevšimne a nezávidí...

asi spravim emérikan gansta múví : chlapci v čapicách, tmava garaz, nabuchany chlapcek jak Vin Dýzel v pozadi na benči tlaci tristo kilo a samozrejme jednou rukou, druhou hladka prdelku pristojacej bič ktora nema nic lepsie na robote len stat na dosah... alebo rovno aj trom, nech ma vyber, bloncka, tmavovlasa a nejaka hispanka aby polka naroda nevypla telku (jaj vlastne to u nas neplati, diplomaticky sa tomu hovori gender rovnovaha). Cez polospustene vrata husto-nigga-stajl garaze - vybavenej az tromi klucmi v rozmere 10 plus OBD diagnostikou z 1993 - driftom doleti s osemnasobnou otockou masina. Chlapik vylezie von, s pohladom "baby tu je len jeden king" sa vysuka von ked po nom zacne strielat krsny tatko zhora, iskry lietaju vác jak fčeličky a rev zvrchu you madafaka nie fááábiu ale superba si mal ukradnut.

sefko, kto to mal potme v Pééétržke rozpoznat !

Vyraznu buducu sebareflexiu gangsta-zaciatocnika a predovsetkym precitanie oznacenia modelu na zadnom kufri pred odcudzenim pravoplatnemu majitelovi v blizkej buducnosti by mohol reflektovat naznaceny dej s unesenim jeho potomka a hrozbou naslednej adopcie do Vychodnych Letanoviec bez moznosti realneho dohladania (pripadne zmanglovanie kombajnom, podla vlastneho vyberu), respektive nutnost ufiknut dva prsty milovanej manzelke lebo proste sa neda inak. Pridame k tomu zopar vybuchov, swap komando nielen nasej krajiny ale pridaju sa aj okolite staty napriklad madarska demokraticka republika ktora v rekordne kratkom case 9:30hod dorazi z Peszti az ku Komarnu (jazykove bariery, Slovensko/Slovinsko slak aby to trafil, to by mohla byt vcelku slusna dejova zapletka - pripadne zabudnuty pas jedneho z clenov komanda a otocka na hranici), mozeme eventualne aj prevratit nejaky tahac s cisternou a pouzijeme na to Hondu Civik lebo to sme videli v inom filme tak to musi fungovat.

Este tam nejako zaintegrujeme Však Normisa ktory jednym Glockom 17c s tromi nabojmi vystriela 32clennu skupinu zloduchov vybavenych AK47ckami a mozeme pustat zaverecne titulky. Pravda, posledneho bude musiet skrotit hodenim prazdneho avsak prudko dymiaceho Gloka do hlavy nepriatela, ale to nie je podstatne - dolezite na celom deji je, ze sa Glock poslusne odrazi od kotrby ničomníka a vrati majitelovi ako bumerang. Ze ten zly ujo stal 73 metrov daleko, nateraz zanedbame.

Pardon, swat komando.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ze si ty pisal scenar pre Ordinaciu v poistovni stastia. Teda urcite ti reziser poskrtal zopar veci, ale tvoj rukopis je nezamenitelny.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no boze, tak tu Fabku vrati odkial hu zobral... no je tam toho ze sa pomylil krasny chlapec.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

3kova generácia skodoviek je ohľadom interieru bieda napr oproti dvojkovej. Same tvrdé plasty. Vzadu tretina miesta na na bocne aedadla sú zboku plasty,aspoň na oktavii 3.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

mne spoqs bere slova z ust. jakeby dvojca, inac ta okt je krasna ale skoda ze biela, po bielom lancerovi biele auto NIKDY. mne sa dizajnovo pacia velmi mazdy nove, starsie naopak, a u skodovky velmi zerem superb 2. rapidspaceback sa mi velmi lubi, neviem preco a leon vyzera paradne, dnu som sedel v paru autach no naj na mna posobila mazda/medacik
bmw som dnu od superba nevedel rozoznat, mega lacno u mna klesli bmw. audi nemam ziadnu skusenost ale tiez casto neviem kde je a6 ci a8 ale top auto u mna je a stale bude A5/A7. tie skosene zadky su nadherne. raz by som fakt chcel audi a7 aspon na rok.

ooktavku predavas ked pride superb?
300hp by stalo za hriech
hry- ps5
doma-HP probook
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

https://www.seat.sk/konfigurovat-kupit/ ... va-ibiza-1 uz tu mame novu ibizu aj s cenníkom :) vyzerá super

Inak gratulka k vyberu tie 2litrové TSIčka su masaker :-D (čisto pre turba tato posledna veta, priznavam :red: )
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6930
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

stefan.koval napísal:po bielom lancerovi biele auto NIKDY.
preco? kvoli spine? tam ti pomozu jedine take hnedosive farby ako mas mazdu.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

jedine kvoli spine. vsetko ale fakt vsetko je vidiet. sralo ma casto ake rynave je a nemam cas denne unyvat auto. viem ze rynave je kazde ale na bielom ta spina akoby ukazovala na seba ze hej more tu som appa. tie 2tsi preco nema ibiza. mne v malych autach chybaju silne motory.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nikto by si to nekupoval, tych dvadsat kusov co predaju nikoho nezachrani.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6930
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

v poslednom obdobi som cp-ckar a ked idem z busu pred jednym panelakom zvykne stavat clio 2.0 16v, vzdy si spomeniem ze take auta sa uz nevyrabaju (nie ze 1,2 TSI by nemal vyssi vykon ako ten stary dvojliter, ze jo)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"