Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4563
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa scream »

Na prvy pohlad to vyzera horsie ako na treti. Matematicky tam proste vsetko zle vychadza, mozno byt o zachranil iny rozmer dlazby.
Ja umyvadlo s plochym dnom uz nechcem nikdy v zivote.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Je tam Eclisse puzdro na posuvne dvere ulozene v SDK.
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Muhyng »

Kukol som na link od Skilexa a mam otazku - sprcha takto bola aj v projekte? Lebo co sa umyvadla tyka, na obrazku je znazornena zona s r=60cm od baterie, to by mi aj vychadzalo. A staci ze v projekte bol namiesto sklenej 2,1m vysokej zasteny murik po strop a bolo by to OK.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5508
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Este som nezazil aby sa elektrika v rodinnom dome robila podla projektu. Resp. Ze by sa vobec bral v uvahu.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ak je to otázka na mňa tak áno, sprcha tam bola. ale ako som písal vyššie, sám elektrikár ju spomínal na výmenu, nevenoval som tomu pozornosť tak mu to pripomeniem že to ešte má spraviť :)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

SKiLEX napísal: Po 20. Nov, 2023, 16:49 Este som nezazil aby sa elektrika v rodinnom dome robila podla projektu. Resp. Ze by sa vobec bral v uvahu.
tiez som nevidel/nezazil zeby eletrikar si pytal/vzak projekt a tak tahal kable. ale v rezidencnych projektoch si to zas naopak neviem predstavit aby nesli podla projektu. to len zdoraznuje, ze sme so skillexom male ryby v rybniku :D
ja stredu idem kusa porobit vonku a asi puknem na bazos. ze chceli ste zdielat na vasich fejsbucikoch moj iunzerat vsak? ked klapne predaj ta pozyvam :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5508
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak pri velkych projektoch je sucastou aj vykaz vymer, polozkovity rozpocet stavby a celkovo od projektu zavisi financovanie...


Ale, projektovanie je volna zivnost. Hoc kto moze projektovat. Projektantov ktori realne fyzicky robili je 0. Dobrych projektantov je minimum(za dobreho sa povazuje ten ktory aspon dokaze zakreslit to co mu nadiktujes) a nikdy nemaju cas. By si sa cudoval kolko krat v ruke drzis projekt od 4 poschodovej bytovky, ale na projekte ich je 6 a nesedi tam absolutne nic, lebo sa mu to nechcelo editovat jak to copypastoval :D

Aspon co sa elektroinstalacii tyka. Stavebnych projektantoch to je lepsie.
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

ako ja som mal nastastie super projektanta. usetril mi vela penazi.
teraz sa dostavam k tomu riesit video vratnika. mate nejake skusenosti. idealne aby vedel otvarat branku a kamera by nemala rozlisenie ako z minuleho storocia.
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Festro1991 »

U nás je 99% projektov takych vymyslí si sám dodrzat maximálne pozície zariadení aj to veľa krát nesedí s realitou to je ako u rodinných domov tak veľkých stavieb schémy stupaciek rozvodov úplne mimo realitu nevychádza ani výškovo do poterov poprípade skrinka čo má 10cm sa zasekava do steny čo má 10 CM a podobne nezmysly.

Akorat teraz robíme pod Tatrami apartmány 24 Bytov, volám projektantovi že to čo nakraslis sú akesika blbosti proti tomu čo je napísané na vykresoch že nesedia ani rozmery radiátori vychádzajú do dverí a podobne, a on mi vraví narovinu že to je projekt len na povolené stavebné že mám tak robiť aby dobre bolo yahooo úplne ujebane dimenzie na kúrenie hrozne projekty.
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1618
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa lopo1 »

Ano toto vie nasr....dit aj mna ked evidentne odflaknuty projekt a ked riesis veci tak odpoved je tak aby dobre bolo alebo ze pouzite ludovu tvorivosť 😬 sa mi nozik vo vrecku otvara ......
Jasne aj projektanti su ludia robia chyby hlavne pod tlakom ked rychlo rychlo treba odovzdávať otazka je ako sa k tomu postavi ked pride realizacia
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5508
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Videovratniky sa nam celkom osvedcili od Emosu, vyrabaju ich trilion s roznymi funkciami a dizajnom. Najlepsie asi skocit do CBelektra na krivej a vybrat si osobne

Obrazovo su na tom asi vsetky +- na rovnako... 1080p a 1/3" senzor. Na videovratnika staci az az. Hlavne nech ti k nemu natiahnu cierny FTP internetovy kabel urceny pre vonkajsok(aj ked bude v chranicke pod zemou). Obycajny biely vydrzi tak 5-6rokov a potom zacne prerazat medzi jednotlivymi zilami.
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Festro1991 »

lopo1 napísal: Ut 21. Nov, 2023, 19:17 Ano toto vie nasr....dit aj mna ked evidentne odflaknuty projekt a ked riesis veci tak odpoved je tak aby dobre bolo alebo ze pouzite ludovu tvorivosť 😬 sa mi nozik vo vrecku otvara ......
Jasne aj projektanti su ludia robia chyby hlavne pod tlakom ked rychlo rychlo treba odovzdávať otazka je ako sa k tomu postavi ked pride realizacia
Ale dostane za to zaplatené niekedy určite viac ako človek čo tu robotu reálne robí, problém je že ty projektanti nemajú ani predstavu o práci v "teréne" od stola mu to sedí ale to že dá križovanie potrubí a podobne a je tam výška 13-15cm ho maximálne nezaujíma netrápi. Problém je že ich nikto za to nenahaňa finančnou pokutou, potom by inak kreslili picaso by mohol ísť do riti. Neznášam ľudí ktorý seru na robotu a potom si to zlizne niekto na stavbe, a keď sa ozveš tak ty si oot.
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

a preto nestavam pre cudzich. tam je to zakon padajuceho hovna kt ostane na hlave doslova majstra cos a vyzna a maka na stavbe. neraz som sa popalil. a hej kabel pre vratnika nech je v chranicke. ja mam spolu aj k el brane a popravde netusim ci je cierny. idem zajtra na liptov. festro nesnezi tam?
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dneskaj som sa pytal chlapca z Vavrisova, vobec nemaju sneh.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1618
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa lopo1 »

Stefan zalezi kde na liptov ides ale v normálnych vyskach este sneh neni max Žiarska dolina aj to si myslim ze zliezlo dolu snezit ma az od piatka.
@Festro1991 ono ani ti projektanti to nemaju ruzove ver tomu casto krat sa stretavame s fenomenom ze potrebujem vyriešiť tento problem ale mam na to len tolkoto penazi.....a teraz projektant sa skrabe jak to vyriešiť

Akurat dnes som sa s jednym bavil ze ho islovili aby si nacenil projekt a veci okolo toho stravil na tom den aby teda zahrnul vsetko ked poslal cenu odpoved bola ze presne trafil cenu ako iny projektant ze ci to nespravi lacnejšie 🤦

Návrat na "Debata o všetkom"