Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Priznávam, moc o tom neviem :) Avšak je non-sense aby si si proste vyhlásil bankrot, dostaneš ochranu pred veriteľmi, prípadne nútenú reštrukturalizáciu, alebo vydražia majetok firmy/nútene ju za babku predáš.

Za také veci ako sa udiala na cypre proste basa byť musí. Akokoľvek sa na to pozrieš. Nikto ťa nenúti mať živnosť, avšak výplata ide do banky nútene a výplatu musíš mať aby si vyžil.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Kolko ludi ma mesacnu vyplatu nad 100 tisic euro ? Ak sa tak bojis bank, co ti brani mat peniaze na ucte iba par hodin od momentu ked ti pridu na ucet po moment ked si ich vyberies a ulozis ich do poharika doma ? Nikto neprisiel ani o cent co sa tyka chranenych vkladov.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Čakal som že to spomenieš :-D

Nie, nič mi nebráni, ale najsuper je na tom to, že poplatky platiť budeš. Ja uznávam - ľudia nemali mať pokope príliš veľa peňazí, to je základná poučka, riziko treba diverzifikovať.
A dobre aj keby, nad 100K preč, za chrbtom ti to chystali, na tuším vyše týždeň ťa odstrihnú od peňazí, zmrazia ti to defacto, aby ťa mohli okradnúť. Veď predsa keď banka keše nemá, nech si požičia, každý iný tak musí urobiť. Keď ty nebudeš mať na splácanie hypo...požičiaš si alebo dovi záloha...neprejde ti to len tak. Čo sa udialo bankám?


Ja len stále dúfam, že sa zhodneme na tom, že to celé proste nie je okej.

Tebe nevadí že sa stále skládáš na nejakých babrákov, ktorých podnikanie je štátom nastavené tak, že ich vždy potom zachránia z tvojich peňazí?

Proste ten systém je chorý, čo to stále tak hájiš?
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Shatterhand napísal:Čo sa udialo bankám?
Co si nepochopil z toho ze aj akcionari prisli o svoje podiely v banke ? Teda banka bola zostatnena, aby sa mohla zachranit a nekrachla. Cim sa zachranila aspon cast vkladov nad 100 tisic euro, aj ked sa k nim dostanu majitelia iba o par rokov a o cast z toho vkladu pridu. Zda sa ale, ze podla niektorych je lepsie aby prisli o 100% sumy nad 100 tisic euro (krach banky).
Shatterhand napísal:Tebe nevadí že sa stále skládáš na nejakých babrákov, ktorých podnikanie je štátom nastavené tak, že ich vždy potom zachránia z tvojich peňazí?
Zachranovanie bank je sice neprijemne, ale urcite viac mi vadi plytvanie statneho aparatu nez zachrana nejakej banky raz za 30-40 rokov. V podstate zachrana Cyprusu (kedze ich primarny problem boli prave tieto 2 banky) stala Europu 10 miliard euro, majitelov nechranenych vkladov 4-5 miliard euro. Samotne Slovensko ma dlh 37.4 miliardy euro a to sme v EU nikto co sa tyka dlhu. Fakt ideme riesit nejaky Cyprus a nejaku jednorazovu zachranu bank ?
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa DMaMT »

Plány Cypru pripravovali od leta 2012. Teda politici a bankári o tom vedieť museli. Zas od*bali len obyčajných ľudí. Podiely v banke sú každému na dve veci a počúvať o svetlých zajtrajškoch je typicky ficovsky, populisticky, komunistické. A ako spomenul Shatterhand, toto sú nešťastné riešenia a ľudia to tolerujú. Tolerujú to, že FICO chce našu suverenitu odovzdať Bruselu, bez boja, za misu šošovice. — Hoj, mor ho! detvo môjho rodu, kto kradmou rukou siahne na tvoju slobodu: a čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom! Naša sloboda a suverenita je nadovšetko dôležitá a preto treba čo najskôr, vystúpiť z teroristického paktu NATO, kde musia aj naši vojaci byť a platení z našich daní, opustiť euro, aby sme neplatili a nepožičiavali si na cudzie dlhy a opustiť EÚ, aby sme sa stali nezávislou, suverénnou a neutrálnou krajinou, ako je napr. Švajčiarsko. Zaviesť Švajčiarsku demokraciu a ich systém. Vyhnať asociálov, resp. nedať im nič ZADARMO, žiadne byty, čo sú po roku, dvoch "vybývané" a slušný, pracujúci človek si musí brať úver na polku svojho života a div dobre že nie až do svojej smrti. Do kedy toto ešte budeme trpieť???
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Papek »

To je vsetko krasne, ale takto to bohuzial nefunguje. Svajciari taketo postavenie nedosiahli zo dna na den a take cosi vybudovat u nas by trvalo veelmi vela rokov, nehovoriac o tom, ze u nas akosi chyba vyskum a vyvoj. My sme len banda robotnikov a montaznikov pre vyspele krajiny. Ale tak za 100 rokov mozno ...
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

na nejake svajciarsko mozme zabunut aj o 100 rokov. skor mame vacsiu sancu sa orientovat rakuskym smerom, kde je ve velkom podporovany maly a stredny podnik. Pravie tito podniky ich drzia pekne nad vodou, aspon tak to minule vravel jeden z ich politkov. A nehovorim este o podpore mladych ludi na byvanie, to je proste masaker ake € sa daju dostat dotacie
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa lezgy »

bol som vyhnat po zime pavuky z agregatu a na strednom slovensku sa nam deju veci :)
perlicka z projektu eso,
berme ze institucia funguje tak ako funguje
su tam 3 zlozky A, b a zbytok-nazvime ho C
zrazu je kazda zlozka presunuta priamo pod mesto, doteraz gazdovala sama
A nizsie platy nemaju, cize sa neusetrilo nic, navyse pribudla agenda kvoli nim, cize naklady naviac
B sa papierovo presunuli a ziadna zmena, dajme tomu OK
C , sa presunul pod jeden utvar, kde boli z ineho podniku presunuti este cca 5ti
cize par ludi je zrazu pokope
vysledok?

maju noveho sefa, a sef ma zastupcu a aj sekretarku
novovytvorena pozicia...setrenie jak hrom
paradox setrenia
kazdemu ostal minimalne rovnaky plat, skupine C urcite stupol ale setrime

poznatok ze povodnu pracu skupiny C tych nema kto vykonavat, kedze ti musia sediet pri brane a nerobit nic, resp zapisovat prichody, lebo skutocne nerobia nic, kedze povodnu doplnkovu aktivitu uz vykonavat nesmu
ich robotu musi teda rpobit niekto iny...ale kto?
medzitym sa budovy v podniku krasne zrekonstruvali za statne a ako to byva na svk dobrym zvykom, zrazu budu predane tym pravym za zlomok skutocnej hodnoty, ...a aby to tak oci neklalo, tak sa novy majitel ako obycajne zaviaze ze podnik bude mat povodne urcenie a ze sa bude o neho starat....a bla bla bla
vid zeleznice a repasovane domceky, ktore odkupili za facku vyvoleni

co na to fico s kalinakom? k tomu nebude nejaka perla o setreni?

tomuto bazmekistanu niet pomoci
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

krasny blog
http://hanzelova.blog.sme.sk/c/326506/V ... ijeme.html

dovod, preco to na Slovensku vyzera tak, ako to vyzera, je ten, ze vo vlade a parlamente su len taki, ako sme my vsetci, bohuzial...
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa GABO »

ako je väčšina by som to radšej napísal ...nie všetci.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa DMaMT »

Ľudia, pozerali ste niekto dnešnú TB SNS na TA3? Nehovorím, že som ich fanúšik, ale náhodou som prepínal a nič lepšie nešlo :D

Musím uznať, že Danko má pravdu. Hovoril o super hodnotách Slovenska a o tom, čo sa nemá stať (riťolezectvom Bruselu), s čím sa mne osobne nedalo nijak inak ako súhlasiť. Ktovie, možno do budúcna po očiste strany sa spoja národné strany v jednu. Je to zlé, ak je týchto strán viac a nijaká z nich nemá moc %.... SNS, NaS, ĽSNS a pod.

Som rád, že Slotu konečne vykopli :P Aj keď pre neho je to asi taký trest, ako keby bežný človek stratil z peňaženky 5 centov. Proste nič. Je dostatočne zabezpečený. Teda vlastne keď teda má dobrých kamošov, ktovie kde takých našiel. Aj ja by som takých bral - zadarmo mu prenájmu jachtu, vrtulník, vilu pri mori,... :)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Vies, problem u SNS & spol je to, ze jednu vec hlasaju a druha vec je co robia. SNS zo svojho programu ani v jednej z dvoch vlad nic nepresadilo.

A nikto normalny tlacovu besedu SNS a Smer pozerat nemoze, kazdemu normalnemu sa do 2 minut musi dvihat zlc pri pocuvani Slotu/Malikovej/Fica/Kalinaka/... :).
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa DMaMT »

No to mi je jasné. Ja som to skukol zo zvedavosti, už keď to išlo. Ja im inak neverím, hlavne ak aj sám (terajší) predseda SNS Danko súhlasil s tou pôžičkou z banky čo vlastnia Gorily.

Najviac sľubujú pred voľbami, každý, bez rozdielu a potom aj tak na viac než 80% zabudnú a riešia svojich sponzorov, posty a delenie moci (ak je viac strán)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7972
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa CageJ »

Ja si stale kladiem tu istu otazku...
Kto do frasa chodi volit... SDKU/SMER/KDH ...
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa DMaMT »

Skôr by som si kládol inú otázku. Kto normálny volí smer a ako je možné, že im uverí každú pi*vinu? Fakt nepochopím. Posledné výsledky cca 40 či kolko to mali? To je príšerné čosi... To nemožu byť normálni ľudia čo ich chodia voliť.
Naopak zo súčasných politických strán mi ako jediné, ako tak čestné prídu strany OĽaNO a ĽSNS.

Návrat na "Debata o všetkom"