Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

shajek napísal:to je co zas za hovno post :D
:hysterical: filip sa nam trochu rozohnil. To vies no, (auto)skola je nanic, jeho vychovala ulica.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

nie, ulica ma nevychovala.. jedna jazda s policajtom na overenie toho, co clovek vie je ale malo. taktiez tych 10jazd v autoskole, kedy sa auto vyhyba zapche, chodi skor po ulickach jak hlavnych tahoch detto. ak skuska s policajtom, tak dajme tomu 3 jazdy... a kazda hodnotena zvlast


kolko ludi preslo autoskolu bez jazd, kolko ludi si sadne za volant bez VP, kolko opitych? samozrejme, nevravim dat vodicak kazdemu, ale instruktor by mal byt schopny vediet, ci jeho ziak sa naucil jazdit v premavke alebo ci sa to nenauci nikdy. nieje to inac tak, ze pred skuskou s fizlom je si kazdy instruktor isty, ze to jeho ziak zvladne (99%... specificke pripady neriesim)?
nehovorim uplne dat prec jazdu s policajtom, ale dat napr 3 jazdy? /hah, hej, to su asi odporujem - ale je nepisem, aby dali VP kazdemu..!, ../ - ale aspon to bude spravodlivejsie, a ked niekoho autoskola vyradi, tak to bude opravnene
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5530
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Imho teraz je to urobene OK

Policajt tiez nieje blby, uz podla jazdy cez kuzelky vie kto ako jazdi(napr jak ta pani co vypadla, to bola katastrofa, uplne zle, ide sa posunut o meter, a motor drzi 3s na rpm obmedzovaci...)

Tak ju, a este jedneho slabsieho si zobral ako 1. A dusil ich minimalne pol hodinu kazdeho

Potom som isiel ja, a za rovnych 7minut hotovo :D ale aj tak ma stihol zjazdit za to ze radime na 2doby(tzn 1-neutral-2) co je imho kktina, a potom ze ked nechcem ist domoc s placom ze mam spomalit... Popritom som isiel ledva 45taho... Tak som tam dal 3 namiesto 4, a isiel stale 45... Preradenie na 3 ho nastastie uspokojilo


Ale inak kazdeho co vystupoval z auta zjebaval, len mne podal ruku, usmial sa, a ze gratuluje, strcil mi do ruky papier, a odisiel...

Cize good
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja som mal vacsi problem s kuzelkami jak s jazdou v "meste" :D
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Tak nie je autoškola ako autoškola. Ja som napríklad pred tými 6+ rokmi mal jazdy typu "tak, dneska odvezieme moju kosačku na chatu" alebo "cez víkend bude oslava, odvez ma do Hypernovy na nákup" :D Teóriu nás učil 70 ročný dědek ktorý viac vyprávěl random historky ako učil teóriu. Prvá pomoc tiež bol zážitok, boli sme spolu s nejakou dedinskou autoškolou, kde po slovensky vedel len jeden z nich tak im celú dobu prekladal :D
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DankoPR »

Ešte k tým OBD bluetooth vecičkam.. nemože mi to niečo pošahať v elektronike? Niečo rozkodovať a tak?
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5530
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak aj ja som mal sem tam ze "dneska je MDZ, ideme kupit kvety" alebo "som hladny, ideme do lidlu daco kupit"

Ale instruktor super, bol som 1.kurz ktory v zivote viedol, tzn este nemal podahane nervy z toho... :D

Nenutil pustat kazdeho na prechodoch, nemal problem ked som si chcel obcas trosku zablbnut(ani ked som trafil rpm obmedzovac...), a ani na pedale mi nestupal(este aj ked som sa rozbehol z vedlajsiej, a myslel si ze nestihnem, tak nestupal, iba zakrical ze stoj...)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5191
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

ja si neviem predstavit ako sa normalnym sposobom da v autoskole hitnut obmedzovac, jedine ze neco poseres...
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Motor mi na jazdách niekoľkokrát zdochol, to ano, ale obmedzovač... :D wtf :D
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

DankoPR napísal:Ešte k tým OBD bluetooth vecičkam.. nemože mi to niečo pošahať v elektronike? Niečo rozkodovať a tak?
nema co pokaslat na eletronike, je to na skor na citanie hodnot z RJ

autoskola: no ja som chodil s intriktorom skor na vylety a na nakupy, nakolko soferovat som vedel uz pred autoskolou.

ja som nazoru, ze ak ziak nezvladne jazdy na skuskach, tak za to moze autoskola. Ma pristupovat k ziakovi tak, aby skusky zvladol. AK nezvladne teoriu, lebo kapacitne na to nema, je druha vec, ale aby sofer stresoval na skuskach mi pride celkom od veci. Potom to tak na cestach vyzera
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

suhlasim: ak ziak nevie jazdit, nema co ist na skusky... /ak niekto drzi otacky na maxime a nepocuje to, nevidno nejaku spatnu reakciu, tak fakt nema co "skusat"/... ale ma mat navyse extra jazdy...
aj ked za to moze mozno aj stres, preto by som to proste nedaval na jeden ostry pokus...

ale jasne, ludi, co sa za 10jazd nenaucia rozbehovat, tak na skusky ani ist NEMAJU.. ale na vine je autoskola podla mna, nie klient. samozrejme, ludia sa na jazde s policajtom nahlia, rychlo sa rozbehnut. nechapem preco.. rozbehnem sa tak, ako dokazem... a no problem.. a potom ze to ludom zdochne.. tak jasne, po 10jazdach, v strese, rychlo rychlo lebo policajt vzadu /ttreba na to ist s kludom.. a co ze pojdem pomalsie, ale aspon mi to nezdochne.. - a ked mi to aj zdochne, zachovam klud, a opat ideme dalej... /. moze byt vobec zdochnutie motora dovod na vyhodenie, ked sa stane dajme tomu raz? ved kolkokrat zazijem, ze stojim na semafore, a auto predomnou poskoci - ziadna autoskola, ziadne Z.. bud zabudne rucnu, alebo mu to zdochne.. a co,? zijeme...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mne zdochol motor na skuske, tusim to bolo 1994, rozsypana skoda 105, radiaca paka ci dvojka alebo sedmicka vsetko jedno, tak som s policajtom za ritou pri vyjazde z Exnarovej autoskoly zacapil trojku namiesto prveho aj ked som to tahal k sebe (fakt ta kulisa bola v prdeli), a aj ked som krasne pomaly pustal spojku, proste mi to nevyslo. Na skuske som uz mal najazdenych asi tak 30.000km z "detstva" nielen na cestach ale aj na Fortschlichtoch, V3skach, Aviach, Liazkach, Tatrach s dvanastimi tonami dreva za ritou hore kopcom dole kopcom, Kirovcoch, Zetoroch a takychto masinach tak ako vsetky decka v nasej polnohospodarskej dedine... takze na trojke sa rozbiehat so Zigulakom 1600 hocikedy, len ked ta to prekvapi a so slabuckym strojcekom a piatimi ludmi vnutri proste nevydalo na stopäťke.

Teda som to zadrhol po sto metroch jazdy ked som sa chcel pripojit na hlavnu. Otocim sa dozadu, slzy v očách, reku na Liazke sa mi totok este nestalo hanba čo ? Zeleny ujo ze nic sa nedeje, nahod to a ideme dalej, a ked si taky silny a jazdis nakladaky tak mi predved medziplyn.

Slovo dalo slovo, vtedy este bola 60tka v meste tak som to rozgulal az na stvrty prevod (zo styroch), pohadzal som medziplyny az na prvy pri semafore, zozadu zaznelo ze "jeb*m ti, to som este nezral". Za semaforom ma prehodil dozadu, vsetci ostatni kormidlovali take tie bezne tri-styri kilometre, mna si nechal na koniec a celu cestu domov. Vsetko s medziplynmi samozrejme.

Na tych nakladakoch sa proste inak dole radit nedalo - nesynchronizovane prevodovky nepustia...

Jo, niektore vety si zapamatas cely zivot.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

mna na skuskach dodrbal policajt na tom ,ze preco som zastavil pani pred prechodom a pustil som ju :D hovorim,ze lebo ju dlho nikto nepustil, som slusne vychovany a mam uctu k starsim ludom :D no ked uz nemal do coho rypat aspon na toto sa chytil :D
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5530
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Chris napísal:ja si neviem predstavit ako sa normalnym sposobom da v autoskole hitnut obmedzovac, jedine ze neco poseres...
bola to 1.4 16v tusim 50kw... motor tak akurat do bicykla... ked sa clovek chcel v spicke pripojit na vypadovku, tak z toho proste trebalo vytlacit maximum

a kedze to nejak solidnejsie zacalo zrychlovat niekde pri 4500rpm, a RPM limiter bol niekde na 6000rpm, tak raz sa mi stalo ze som preradil sucastne s fuelcutom... a instruktor nic :)

a videl som ludi, ktory by nespravili aj ked sa clovek rozkraja, mohol by ist do hocjakej autoskoly, nepomohlo mu to, ta pani co vypadla, to bola uuplny antitalent, cit pre techniku 0, strach z riadenie, cele zle

jo, a byt v klude to sa povie, ja som k tomu pristupoval tak ze ine antitalenty presli, takze ja musim na 110%, ale aj tak sa mi jemne samovolne klepkala noha na kuzelkach...

zdochlo to aj mne pocas skusiek, na semafore, kusok do kopceka, a bolo po dazdi, stal som na takom tom smyklavom asfalte

tak som sa chcel rozbehnut rychlo, aby mi to necuvlo(bez rucnej), a zaroven jemne aby som nepretocil kolesa... zdochlo mi to, policajt nic, uplny ignor, nastartoval som a isiel dalej
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

DankoPR napísal:Ešte k tým OBD bluetooth vecičkam.. nemože mi to niečo pošahať v elektronike? Niečo rozkodovať a tak?
Nejako fatalne nie ale mne sa podarilo rozsvietit absolutne vsetky kontrolky v aute. Mam jeden z kvalitnejsich OBD s tlacitkom na vypnutie, sparovanie a omylom som ho kolenom potlacil pri vyjazde zo zakruty. ECU detekovala nejaky rusivy signal a vsetko sa vysvietilo auto neslo vypnut standardnym tuknutim do stop tlacitka...

V autoskole som nezastal 2x na stopke, raz som zastal ako druhy a potom uz nie. Potom som dostale este jednu sancu. Hovorim si Martin, stopka na konci ulice, vies preco si tu, zastan, hlavne zastan... tukol som do brzdy ale nezastal uplne, rovno sa pohol, to uz policaj krutil hlavou, ze snad musim byt dementny a ja som nechapal sam seba :D ... beztak si myslim, ze som lepsi sofer ako 90% ludi na cestach.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"