Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5191
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

srandujes ? :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2333
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

Toš predomnou išla dievčina, sadla si do auta, pohla sa meter a vystúpila s plačom... nedala si pás. Proste sú ľudia, čo sú extrémne vystresovaný pri hocijakej skúške, pritom bežne tie činnosti ovládajú bez problémov.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja som nezaradil prevod a som sa cudoval, ze preco sa mi nejde pohnut :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to sa stane uplne normalne - u nas takto chlapcisko zahucal dole kopcekom medzi kuzelky, tiez nezaradil prevod, tiez trafil limiter asi na urovni Šchumachera a auto furt cuva a cuva :) dokial sa osemnásťročák prebral tak uz bagroval kuzelky o patnast metrov dalej.

Nezastat na stopke to je uz trosku ina vec, ja som v tej autoskole poznal asi styri znacky ale henta je fakt pruser.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5530
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ja som bol na kuzelkach uplne v klude, este som aj 1. isiel, kedze ostatnym sa jaksi nechcelo do toho

sadol som do auta, zapol si radio, spustil predne okna, rozbehol som sa tak aby auto islo samo na volnobehu(tzn nohy som si odlozil na zem, RJ si sama pridavala tak aby udrzala svojich 900rpm zo zaradenou 1) a tocil si pekne kontra na jednu, kontra na druhu stranu... po slalome som zastavil, nastavil si spataky, pekne na 1. krat nacuval do kolmeho, vysiel, nacuval do pozdlzneho, vysiel, zacuval do garaze, akurat skoncila pesnicka, policajt ukaze palec hore, vystupujem, v hlave si hovorim ze som siel jak pako pomalicky


ale ked som tam potom stal, a videl co stvaraju ostatni, tak sa ani necudujem ze sa bali, na slalome za kazdou kuzelkou skoro zastavit, potom rycanie motora a zrychlenie na 10cm/h, netriafat kolme parkovanie, nie ze trosku, ale rovno stredom auta do kuzelky, tocit opacnym smerom ako treba, pozdlzne parkovanie na 6x, aj to v nom ostat krizom ze ledva ledva, a nasledne 5metrova tour trvajuca 5minut cuvania do garaze...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

skillex ale to je chyba autoskoly/instruktora. Nie je mozne, aby takyto clovek siel ku skuskam a nezvlada zakladne veci. Za vodicak si dnes pytaju uz celkom pekne sumy, ale vidi sa mi, ze kvalita ide dole.
Mne daval instruktor na kuzelkach este privesny vozik, pretoze iba s autom to bolo bez problemov
Zas na druhu stranu, keby prisiel instruktor za ziakom, viete pane/pani, vy potrebujete viacej krutit volantom, pretoze tie jazdy su hrozne. Doporucujem si zakupit jazdy naviac. Uz vidim ten pohlad, ze ci mu neje*e, ze chce viacej penazi. Osobne by som bol za prisnejsie autoskoly,
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a drift automaticky zahrnut do povinnej vybavy, presne tak ako je to v Skandinavii. Tam to samozrejme vyplyva z podmienok.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5530
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

HellAngel napísal:skillex ale to je chyba autoskoly/instruktora. Nie je mozne, aby takyto clovek siel ku skuskam a nezvlada zakladne veci. Za vodicak si dnes pytaju uz celkom pekne sumy, ale vidi sa mi, ze kvalita ide dole.
Mne daval instruktor na kuzelkach este privesny vozik, pretoze iba s autom to bolo bez problemov
Zas na druhu stranu, keby prisiel instruktor za ziakom, viete pane/pani, vy potrebujete viacej krutit volantom, pretoze tie jazdy su hrozne. Doporucujem si zakupit jazdy naviac. Uz vidim ten pohlad, ze ci mu neje*e, ze chce viacej penazi. Osobne by som bol za prisnejsie autoskoly,
Ver mi, ked sa niekto za 25x45min jazdy nenauci ani to akym smerom ma tocit volantom ked chce cuvat, tak ho nezachrani nic... Na tu konkretnu pani sam instruktor povedal ze to nebude dobre ak jej daju vodicak... Tak ako ja nikdy nebudem vediet kreslit aj keby som sa na hlavu poskladal a trenoval to rok 24h denne, tak niekto nebude vediet soferovat
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

podla mna by si sa aj kreslit naucil keby si velmi chcel (neboj sa tiez neviem :D )

"slalom" som na prvykrat nezvladol, chlapec predomnou zbural kuzelku a mne sa nejak podarilo zburat tu istu, toz. nevyslo :D


ako vacsi problem k autoskole by som videl to, ze sme mali parkovacie senzory, teda ucil v style ked ti to velmi pipa tak zastav ...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6792
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

scream napísal: V autoskole som nezastal 2x na stopke, raz som zastal ako druhy a potom uz nie.
a to sa nema? ja si presne pamatam z autoskoly ako mi instruktor hovoril ze ked uz som zastal v kolone ako druhy/treti tak to bolo uz ok a mohol som ist bez dalsieho zastavenia a dodnes tak jazdim (samozrejme len tam kde mam dostatocnu viditelnost na hlavnu cestu, miestami ale musis vystrcit polku auta a aj tak nevidis). rovnako obcasne zdochnutie nikto neriesil, pokial si nestal na mieste 5 minut.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10047
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Na ceste mas ciaru a podla toho bud musis zastavit na nej alebo staci zastavit druhy, alebo?
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

musis zastavit tak aby si videl do krizovatky teda by malo byt ok aj ak si 2. v poradi
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

No ja si dodnes neviem vysvetlit, preco som nezastal 2x na stopke pocas jednej jazdy... tu prvu si este viem ospravedlnit. Mal som ako druhe auto dostatocny rozhlad, nepotreboval som ozaj tie 4 metre na to aby som videl do krizovatky. Ale druhu uz fakt nie :D Bolo sice v dialke auto a asi som to chcel podvedome stihnut este pred nim a zabudol som domacknut brzdu. Ale ako neprijemny pocit, ked si uvedomite o stotinu sekundy po tom, co spravite fopa, ze ste spravili fopa :D

1. stopka bola v krizovatke masiarska/zbrojnicna ( Kosice)
2. niekde v ulickach okolo kukucinovej

Inak zvysok jazdy tip-top aj opravnej aj plny pocet z teorie :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.
chlapciska kto by nahodou potreboval na modernejsie voziky, jeden jediny kus pneumatiky teda vhodna napriklad na rezervu

Pirelli Chrono 215/60 R16 103 T Letné

je k dispozicii za 10eur (slovom DESAT) vratane dépéháhá - najdete na heureke v znamej sieti pneu obchodov, ziadny podvod.
Je schvalena napriklad na Superby v technicaku. Rok vyroby 2012, ale uplne nova, preto je taka lacna.



V tom istom obchodiku este stale maju zimnu Bridgestone Blizzak LM30 215/55 R16 93H za 5 eur. Napriklad na rezervu :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Uz 6 rokov kukam na toto videjko a stale vo mne vyvola pozitivnu emociu. Hudba, text, strih dokonale spravene:

https://www.youtube.com/watch?v=ObW0HeTlIe0&t=5s
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"