Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa marfan »

Zober 140kw 2.0TSi mal by mat aj nepriamy vstrek tak mensie problemy s karbonom. Vykon myslim ze dostatocny aj pre vacsie auto. Spotreba bude ale vyssia 8-9l.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Pozor nove verzie 140kw uz maju leb priamy vstrek, tuto vyhodu stratili ako vsetci, potrebou znizovania emisii.

Aspon tak si to pamatam z recky nejakej.

Ale zerie menej, pracuje v dvoch cykloch, 180 iba v jednom.
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2584
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa 1adad1 »

2.0 tsi už veľmi dlho nemá oba druhy vstrekovania. Teraz je tam už len priamy vstrek. Navyše to vyzerá tak, že stefan jazdí veľa km a auto po 4 rokoch preda. Čiže nejakým zakarbonovanim sa zaoberat nemusí.

Ak máš jazdit veľa km a chceš dobre sedačky. Tak by som sa nebál kombinácie dieselu a vybavy Laurin klement príp Style. Tie nove tdi evo s vykonom 147kw zeru výrazne menej ako stare 140kw a aj prejav motora je oveľa lepší.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

kokos rok dopredu rozmyslat o kupe? ved kym ti to pride bude aj novy kodiaq a nie len fl.
rs ma ken jeden motor a to 180kw ak sa nemylim, takze tu nemas na vyber a je to len priamovstrek uz u vsetkym 2.0tsi, so 4x4 to bude zrat urcite viac ako teraz 1.5tsi
sedacky musis vyskusat na dlhsie ako len v showroome
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa marfan »

Akurat nove EVO TDI 147kw maju problem so spotrebou oleja.

Inak vyborny motor. Mal som moznost sa zviest na 04 s tymto motorom a vykon, kultivovanost, spotreba ozaj dobra.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5508
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Volal som inak do toyoty, ako to vyzera s tou proace city objednanou zaciatkom februara. Ak som to spravne pochopil tak je este len v poradovniku na zaradenie do vyroby. Do vyroby by ju vraj pravdepodobne mohli zaradit niekedy v jeseni. Vyrobena by mohla byt niekedy v marci 2023 ak vsetko pojde hladko a nic sa nepokazi.

a to si clovek niekedy myslel ze cakat 2-3mesiace na auto je dlho :D
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

No ak chce niekto auto o rok mal by objednať teraz :D

Moja objednávka z Novembra tu má byť v Septembri namiesto pôvodného Mája. VW oficiálne potvrdzuje viac ako 12 mesiacov na žiadané modely...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v bytovke to mame pruser - som ti chcel poradit nejaky elektrodebil v cenovke tohoto Kotkodáku co planujes...

pri najazde 120.000km mas na palive usetrenych 120.000/100*8*2 (8 litrov spotreba, dva evra priemerna cena paliva pocas styroch rokov a to som este zrejme dost milostivy) = 19.200 eur

kuwa kuwa 20 litrov na palive. 20 LITROV. Hmmm.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Št 09. Jún, 2022, 10:13, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak fl kodiaq bdue do 2025 mam pocit ked som dobre cital recenzie.a to hej ze dlho sa caka. ja velmi som zavisli na predaji domu (co sa este nezacal stavat :D :D :D) ale do leta hadam sa preda a hned by som objednal, L&K smo hej premyslal kedze tie Rs sedacky som skusal a pridu mi doslova odflaknute vyplnami a isto nie su pohodlne aj na dlhe trate. jj auto by bolo na 5r max zrejme. neake navrhy? to ze skoda mi da 12% dole a vedel by som sa dostat na 45k eur teoreticky takmer vo velmi slusnej vybave. karoq mozno fuknem za 15t dalsi rok hadam :D ale ten pol rok na fabii bude zabava :( . tarraco nema matrix svetla, sorento je mimo budget a este mozno tiguan allspace zamiesa karty len to ze vw je mega skupy na zlavicku. ta toyota ma zaskocila tak dlho cakat a matko na tvoj citron cakam kruto ze zavolas ked pride, som zvedavy velmi.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zeditoval som prispevok hore, pridal som kalkulaciu.


jasne, treba zit s elektrodebilom a vsetkymi jeho uzasnymi vyhodami. Dojazdom snad 310km ked sa clovek neponahla na dialnici atd, preto som sa pytal AKO DLHE TRASY jazdis (je ine najazdit 30.000km rocne prevazne po meste pripadne raz za tyzden vybehnut Bratislava-Mnichov)... preto som sa pytal ci byvas v dome... Ano elektrodebil v takej cenovke asi nebude velkost Kotkodáku atd, atd.

Ale 20 papierov je 20 papierov. Nezaratal som cenu nabijania, v dome automaticky ratam so solarom atd, atd. takze celkova usetrena suma nebude dvacina ale furt to bude volaco. Vela vela volaco.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Turbo, ja som si to presne tak spocital a uz cakam na Teslu. Model Y som dostal predbezne info o dodani v septembri (obj. v polke aprila). Vraj to este stale bude z Ciny. Cena po dotaciach 52t, nabijacku mi celu zadotuje stat (inak celkovy naklad na nabijacku bol 800 €) a nabijat budem doma aktualne za 0.19€/kWh alebo v praci za 0.12 €/kWh. Poistka je lacnejsia ako pre terajsi Superb, zatial mam vypocitanu predbezne poistku na 80€/m za vollkasko.

Stefan, tych 45k mas ponuku teraz. Do buduceho roka je daleko, este kludne to moze zdraziet. Tusim VW uz ma taku klauzulu v kupnych zmluvach, ze cena sa moze upravit.
FVE 12.45 kWp V/Z
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

vraj v skode drzia cenu ale hej, je to daleko viem, ale uz teraz sa obzeram kedze auto sa vybera dlho a nic zasadne sa za rok v auto priemysle neobjavi. ja mat dom tak stale by som siel do benzinu/.tdi kedze neviem ci najazdim 120tis km. totiz to je taka vidina/iluzia pre mna. samozrejme dufam ze sa dozijem ale dat od seba 52tis za male auto mi momentalne hlava nebere hoc ake pekne cisla mi budu vyskakovat. aj mc donnald v rusku mal pekne predikcie na rok 2022 a uz tam nie su. po plyne pojde hore aj eletrika a nabijanie zrazu enmusi stat drobne. kazdopadne sa tomu zrejme nevyhneme po 2035 zrejme kedze v jazdenke vecne jazdit nikto nebude a aj nahradne diely sa raz na spojky napr zastavia.
hry- ps5
doma-HP probook
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Skus si to preratat. Model Y papa okolo 20-22 kWh/100km (ako kde, ale povedzme aj so stratami to sedi). Pri cene 0.2€ to vychadza na nejakych 4€/100 km. Pri rychlonabijackach su ceny vyssie, niekde okolo 9 €/100 km. Pri benzine budes jazdit za tych 7.5-8l/100 = povedzme 14-16€/100km. Toto porovnanie som si robil uz v 2019 (zvazoval som Model 3) a ten pomer voci cene paliva bol zhruba rovnaky.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10039
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

stefan222 napísal: Št 09. Jún, 2022, 11:30 ale uz teraz sa obzeram kedze auto sa vybera dlho
Ako dlho? Ved vies ze chces skodu do 50k, takze si vyberies kodiaq, octu alebo superb. Mozes to pred objednanim vyskusat alebo vyberies co sa ti paci a je to. :D

A 147kw nie je moc kultivovany, ale to asi ziadny maly dizel a co sa tyka oleja tak zerie kde co. Asi aj kusok zalezi kto sa k tom ako chova.

A 2.0tsi jazdi za 6++, takze 10. Mozno ak to budes tak podtacat ze to az bude boliet a jazdit na tempomate tak to naozaj bude menej. Nafty na kratke trasy by som sa nebal. Hlavne ked ti staci 200 koni.
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja som otvoreny praveze aj inemu, ale nie je co, audo bmw medak je mimo mna. mazda nema co. ford to iste, este 5008 si pojdem pozriet a sorento sa mi mocne paci ale len vzhladovo a dnu uz nie. premyslam nad tiguanom all space mocne kedze tuareq je nad 80+. matrix automat autohodl mi hned skrta vela znaciek a ostane hrstka. eletricke auto za mna ozaj nie aby som sa ja bal kde budem nabijat a ako dlho. a za tie prachy? isto nie. ale uznavam ze v dome a s soalrkom to mzoe byt zaujimave. inac v rakusku neaky dedulo zaloval automobilku vw a vratili mi 32litrov za egolfa lebo NIKDY nedosiahol dojazd. cize v reale aby clovek ozaj nebol smutny ze v polke republiky si tak min 30min bude stat jak tupelo s rodinou a neskor za 250km zas. ale aby som usetril. clovek uz ozaj aj svoj cas preda
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"