Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11508
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

nerieste gumy podla znacky, rieste konkretne modely

5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10039
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

V HN objavili teplu vodu a teraz spamuju Facebook a vsetky mozne fora :facepalm:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Akoze ale toto fakt veeeela ludi nevie. Vcera som siel po dialnici tt-ba, siel som neuveritelnych 115 kmph a musel som ist 50percent cesty v uplne lavom pruhu....
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10039
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

No vies co, niekto mi tu raz pisal, ze v meste si moze jazdit v pruhu v akom chce tak som si spomenul.

Inac som nevedel, ze na blokerov co sa snazia obehovat kamion 49 sekund a aj tie dalsie 6 pred nim mozem pokojne trubit. Urcite vyskusam.
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

a ked idu oba pruhy cca rovnakou rychlostou? (napr. lebo v pravom sa rozhodli dorovnat rychlost), urcite nebudem zrychlovat aby som sa mohol zaradit aby si ma mohol obehnut, ale hned ako to je mozne tak je jasne, ze pojdem doprava
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

ale ze ides v meste po dvojprudovke, auta vzadu vpredu vlavo vpravo ale na teba sa kkt bude tlacit tak ci tak tak pravidlo rovnake?

Alebo inak: Idem v lavom pruhu, vedla mna auto tiez v lavom pruhu, pred nami auta. za mnou frajer trubi blika, co teraz akoze? vyletiet mam ? :D

A ano, mozes v meste jazdit v akom pruhu chces. len ocividne musis rychlejsie auto pustit v pripade potreby. koli dodrzaniu plynulosti cestnej premavky. hmm... ak to samotne pustenie narusuje plynulost?
to je zakon pisany pre slotu, ze ked treba da sa ohybat...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nechapem ako sa moze niekto co i len trosku kladne vyjadrit o americkych srackach

http://auto.hnonline.sk/999464-vyskusal ... -slovensku

"Jednoducho je skvelé." ale houno, uplne cele je zle. Totalne od motoru az do zadneho naraznika.
"Camaro sa vo svojej najnovšej verzii naučilo vypínať polovicu valcov." ale houno vypinat, nefunguje im ten krap uz rovno z vyroby.

este tam spominaju nejaky extremne uspesny Mustang, asi preto lebo si ho kupilo circa sedem nadrogovanych zufalcov co tomu vobec nerozumeju.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Vypínať valce vedela už stará E38 z 90. rokov a predpokladam, že aj ine top modely inych vyrobcov z tej doby
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

LordKJ - ak neobiehas nemas co ist v lavom pruhu. Jednoducho na to neexistuje zákonný dôvod = nemáš tam čo robiť. Ak sa chce šašo pretekať, platí asi to isté, ako v prípade že ti niekto stojí v ceste v lavom pruhu. Upovedomiť políciu. Nemáš čo iné spraviť. Ja to riešim tak že ak je niekto retard a v 110 si to valí v stredom pruhu (90% čechov čo stretnem na dialnici, poliaci detto) obehnem to kade lahsie, ked ma zastavia pri tom, vysvetlím, ak aj tak dajú pokutu budem to riešiť v správnom konaní. Nenecham sa ohrozovať retardom čo vyhral vodičák v lotérii ...

Najviac ma na tom sere to, ze fakt nechodim rychlo, fakt som neni fitipaldi a fakt sa chcem na dialnici len zaradit za normalneho cloveka co ma tempomat na 110 vpravo a bublat si az do cielovky, ale toto sa mi stalo naposledy pred dvoma mesiacmi. V praxi som velmi casto v uplne lavom, lebo zavratnou rychlostou 115- a niekedy az 130 kmph obieham auto ktore obieha kamion - v praxi ho neobieha a len vedla neho ide.

Blikat mozes kolko chces, trubit tiez, proste ignoracia, ide v strede lebo jej to tak vyhovuje. Narocky pisem jej lebo ... vacsinou je to zena. Ak je to typek normalne zvyknem aj zatrubit zablikat, ak je to zena neriskujem to, ze zacne panikovat a jebne to na strechu :rolleyes: A teraz sa do mna pustite ze som arogantný vodič....

Turbo: Europsky mustang ide ocividne na dracku :) len v nasom okoli mame 3x 5 liter a jeden ecoboost. :rep: swagins nepusti :D

Jednoduska: Bezpecne by si sa mal asap zaradit a pustit ho(je to hlavne v tvojom zaujme, neviem ako ty ale ja fakt nepotrebujem aby mi niekto liezol do kufra, radsej nech ide kade lahsie...). Trubit nemoze je v obci, Vela krat sa fakt neda = ignorovat. Nemas co ine spravit.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

Broslo, ale ja hovorim o meste, priklad vojdes, zvysi sa MPR na 70, zrychlis na 70 v lavom pruhu obehnes tri auta a potom sa tie auta rozhodnu, ze nie nie ty ma neobehnes a dorovnaju to na tych 70 nasledne pride rychlik za tebou co ide 90 a zacne ta vyblikavat, co mas robit?
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10039
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Uhnut doprava. :laugh:
.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Zalezi od situacie, rovnako ako vzdy. Bud mierna brzda a za toho co je napravo od teba, alebo dupacky na plyn pred neho a pustit. Fakt za takýto manéver ta zastaví len totálne retardovaný policajt. Predspis je na to aby sa dodrzoval, ale ak si mas vybrat medzi svojou bezpecnostou a predpisom co spravis? Radsej dodrzis rychlost, alebo sa nechas ohrozovať? A ak toto slusne vysvetlis hliadke, a ona ti aj tak vypise pokutu, su to retardi, a je uplne jedno ci si daco spravil alebo nie, pokutu by si dostal tak ci tak (tzv vyberaci co by ti aj do anusu pozreli, len aby ti dali 10/20e. Vid nedavno priklad brata priatelky, 117 kmph na fotke = 10/20e pokuta, original ho zastavili na dialnici, a dali mu 10/20e pokutu :OO= som odpadol)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

stiv napísal:Uhnut doprava. :laugh:
ved sa neda :), zrychlovat nebudem a ked tomu za mnou este pribrzdim tak bude blikat este viac
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa killswitch »

a teraz si pradstav, ze vpravo budes mat fakt tvrdohlaveho falusa. ked este pridas, tak prida aj on. ked pribrzdis, tak pribrzdi aj on :D

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"