Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

ja som vcera siel SC-BA v lavom pruhu ale 140-150 a dilina v strednom pruhu 110, pravy pruh volny....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

uplne bezna vec - pri tomto mi myká okom :D Nerozumiem tomu, veď to aj danej osobe musí byť divné :D Asi si myslia že tie pravé pruhy sú pre diviaky alebo tak ...
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa MaceKx »

Chris napísal:ja som vcera siel SC-BA v lavom pruhu ale 140-150 a dilina v strednom pruhu 110, pravy pruh volny....
Ale vies ako to je stredny pruh je istota :D na obe strany to je na skok
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10039
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Ja napr. stale jazdim vlavo az kym nieje pravy volny potom sa presuniem. Ak niekto doleti za mna tak idem doprava alebo sa snazim "utiect". Podla situacie. Urcite sa nehram na kkta, ze 129km/h max a este tie tri kamiony a uz sa stiahnem. Bud idem hned alebo pridavam.

Viem ake je to ked niekto sa ponahla a zrazu musi zbrzdit, pockat a zase pridat tak to nerobim ostatnym^^

Vacsinou som rad ked ma niekto kto nerespektuje uplne maximalky predbehne na okreskach. Hned je cesta rychlejsia a v pripade radaru snad nebudem prvy koho nameraju. Ale ak si to niekto reze cez plne ciary tak to uz nedavam. Nechce sa mi platit. :)
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ktora laska mi vie dat deflektory?scream?jednoduska? V ke/po. Mam dve sady, zalozit ako tak viem ale tie cudliky neviem dat a skripe to na sklo.dakujem
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

V zivote som to nerobil ja som Ajtak :D

A hej ved sme pri tom zer zakon je krivy, tu prosto plati ludska logika a ohladuplnost. aj sa tiez hhned uhnem, ale ked sa niekto v meste nalepi 5 cm za mna blika jak kkt tak sa citim ohrozeny a nechcem si predstavit mladeho neskuseneho sofera.... prosto tlaci do teba to svoje ego clovek a pyta si ale hej, kaslat to nervy mame len svoje a len jedny :)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

mne zena zalozila vecami v sedane vzadu pri skle ze mozu svietit trubit :D su tam babiky, vankuse a aj mikiny, more sak to dame dvaja lavy a screm bude merat casovku :D ked uz dosiel z bulgarie appa
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Stale sa najdu ludia co si myslis ze ist v lavom je "ok", aj podla situacie.
LordKJ napísal:
stiv napísal:Uhnut doprava. :laugh:
ved sa neda :), zrychlovat nebudem a ked tomu za mnou este pribrzdim tak bude blikat este viac
Tak nemas co robit v lavom ked zrychlovat nebudes, v lavom sa predbieha, a ked je rozdiel medzi vami 1-2 km/h, tak spomal, v opacnom pripade sa odtial prac prec.





.
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stevo891 »

Nebudem tu kopirovat vsetko, najdite si to. len co nas momentalne zaujima
Zákon č. 8/2009
§ 10
Jazda v jazdných pruhoch
(1) Mimo obce na ceste s dvoma alebo s viacerými jazdnými pruhmi vyznačenými na vozovke v jednom smere jazdy sa jazdí v pravom jazdnom pruhu. V ostatných jazdných pruhoch sa smie jazdiť, ak je to potrebné na obchádzanie, predchádzanie, otáčanie alebo na odbočovanie.
(3) V obci na ceste s dvoma alebo s viacerými jazdnými pruhmi vyznačenými na vozovke v jednom smere jazdy smie vodič vozidla použiť na jazdu ktorýkoľvek jazdný pruh
(4) Ak je na ceste s dvoma a alebo s viacerými jazdnými pruhmi v jednom smere jazdy taká hustá premávka, že sa utvoria súvislé prúdy vozidiel, v ktorých vodič motorového vozidla môže jazdiť len takou rýchlosťou, ktorá závisí od rýchlosti vozidiel idúcich pred ním, vozidlá môžu ísť súbežne vedľa seba (ďalej len „súbežná jazda“). Pri súbežnej jazde sa nepovažuje za predchádzanie, ak vozidlá idú v jednom z jazdných pruhov rýchlejšie ako vozidlá v inom jazdnom pruhu.
(5) Ak by vozidlá idúce v obci súčasne vo všetkých jazdných pruhoch bránili v jazde rýchlejšie idúcemu vozidlu, vodič, ktorý jazdí v ľavom jazdnom pruhu, je povinný ho čo najskôr uvoľniť; to neplatí, ak vodič používa ľavý jazdný pruh na obchádzanie, odbočovanie, otáčanie alebo predchádzanie.
(9) V obci sa nepovažuje za predchádzanie, keď vozidlá v jednom jazdnom pruhu idú rýchlejšie ako v inom jazdnom pruhu.

Cize v dedine/meste mozes kludne jazdnit aj v lavom pruhu, ked pride chobot na audine ↑ tak sa uhnes co najskor a ak ti to premavka z kazdej strany nedovoli tak sa moze aj pokakat :D
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6773
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

prave ze v dedine/meste nemas najmensi dovod sa uhybat, kludne ta moze obehnut z hociktorej strany. inac tusim sa snake na tu sipku jemne urazil ;)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

2Snake, ved ja sa pracem ale niekedy to chvilku trva a niektori nemaju trpezlivost.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

To uz je ale ich problem :) Mna jeden tak vybrzdil ze nikdy na to nezabudnem. Len za to ze som neakceleroval podla jeho poziadaviek (sorry nemam 400koni ako mal on). Normalne ma obehol a potom ma vybrzdal. Za taketo momenty dashcam do auta veru .. nastastie sa nic nestalo.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

LordKJ napísal:... ved ja sa pracem ale niekedy to chvilku trva a niektori nemaju trpezlivost.
- to nieje o tom.. to je o peniazoch.. vo vacsom meritku..

- preco by som ja mal slapnut na plyn a obehnut kamion na obchvate kde je 90tka, kamion ide 85, ja idem 95 tak, ze ked sa zozadu priruti psychopat co ide 110 rychlejsie? ani pixi.. on mi za tu zvysenu spotrebu nezaplati, ked ja slapnem na plyn...

ano, smiesne? je to mozno par centov? ano, ale keby som takto jazdil vzdy, ze toto urobim, tak to mesacne urobi par peknych eur. ked ma niekto na pokuty /kedze nedodrziava predpisy/, ma mat aj na "palivo", ktore ho bude stat pribrzdenie zamnou a nasledne zrychlenie spat na svoju "astronomicku rychlost".. lebo jedine co tym soferom vadi je, ze musia pribrzdit...

ale nehovorim, ze niekoho brzdim. ale uz v tej chvili prekracujem aj ja rychlost, tak preco by som mal este viac, ked podla zakona v obci ani nic neporusujem? pekne tempomat 95 a papa, moze sa ten vzadu aj pretrhnut!!! /nech si kupi KITTA a pouzije skok../ :D :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10039
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Potom sa zaradi pred teba a uvidis kita ked budes dupat na brzdy.

Presne to je ten typ ludi co neznasam. Obehovat kamion minutu. Uplne idealne ked je tych kamionov viac za sebou iducich 85-90 a felipe ide 95.
.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

a potom on uvidi kita ked ja dam fizlom zaznam z kamery, deal? :)
takychto magorov uz bolo viac, a stacil jeden zaznam z kamery a za dokazatelne vybrzdenie im nielen vzali vodicak, ale sli do basy. tak opatrne s takymi slovickami, jo?
https://www.google.sk/search?q=idnes+za ... e&ie=UTF-8


PS: to ze kamionymedzi sebou nebudu mat odstup, aby som sa vyhol a uvolnil cestu inemu intergalaktickemu plavidlu s inymi zakonmi v mozocku nieje moja chyba :P

ja neznasam s prepacenim imbecilov, co nedokazu pochopit vyznam cisla 90 napisaneho na kovovej tabuli umiestnenej na kovovej tycke zvislo pri ceste v cervenom kruhu... asi tak...
taky clovek nema co robit na ceste.. nie este nadavat na ineho, co ide 95 (btw uz prekracuje rychlost..)... ano.. predstav si, ze v meste nepojdem obehovat kamiony 120 na 90tke, aj keby ich bolo 50... ? chod si ty a tebe podobny zit na mars, a postavte si vlastne cesty... a zite si svoj zivot bez pravidiel. ako dlho prezijete...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"