Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

wingo nenarodil, ale je to drill treba to trenovat, nie mat mindset ze bojim sa a preto nesoferujem. Potom sa to nikdy nenauci a bude sa bat do konca zivota. Nastastie sme to aj my uz prekonali a slecna jazdi ako sa patri :) chce to cas, trpezlivost, trening. Zial z nasich autoskol malokto vychadza mudrejsi :D (my sme to mali dokonca v ramci vyuc. osnov na dopravnej priemyslovke a mali sme original znamkovany predmet ktory riesil vyhlasku a prakticke cvicenia na lokalnom cvicisku , bolo to fun a dost to pomohlo na zaciatkoch :cool: )
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

2shiro, no ale pockaj aj ked pomaly tak by som radsej siel cez branisko ako po starej ceste cez kopec, dialnica nie je cisto len o rychlosti voci okreskam
tak nech to vyhuli na 140 na tych
*130 :-D
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Tak potom nech sa na dialnici chova, ako sa chovat ma. A nie bezdovodne brzdit inych. Nic z tohoto by ludom nevadilo, keby ti pomaly jazdiaci predovsetkym rozmyslali, ako neobmedzovat druhych.

140 preto, lebo predbieha, tak aby to mal cim skorej za sebou.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa killswitch »

ak by obiehal pri 280, tak to ma este skor za sebou.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

trochu tolerancie by nezaskodilo :D
dialnica, vidim v spetaku ze sa priblizuje rychlejsie auto, urcite ma nenapadne sa slahnut dolava, jeho zabrzdit a predbehovat kamion 105km/h, lebo niekto nemoze chodit rychlejsie ako ja
S rodinou ked idem, chodim tak 80-90. Vidim niekoho rychlejsieho dam sa doprava aby lepsie videl, kedy ma moze predbehnut. Dokonca ked ma predbehuje, mu aj pribrzdim nech je skor predomnou.
Dnes situacia, idem s tehotnou polovickou na kontrolu do nemocnice do Martina. Idem po obchvate, predomnou naklad, isli sme tak 60 cca. Oproti isli auta, zrazu zo zakruty vybehol kot*o na fabke , ktory si asi myslel ze je Fitipaldy a jeb*l si to stredom ako najvacsi panko. Nakladiak sa mu nastastie uhol.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Jednoduska napísal:Vidim ze to aj tak skoncilo tak ze Snake a ine Ega vidia jednu polku zakona, Felipe druhu polku zakona.

Je to proste pisane tak ze oba tabory amju pravdu a ide o ludsku ohladuplnost, tot vsio :)
nesuhlasim.. oba nemaju...
vies aky je rozdiel medzi opicami a ludmi?
v tom, ze ludia maju dodrziavat zakony a spravat sa v istych mantineloch.... a opice nemusia...

a preco? lebo keby na ceste neexistovali zakony, vecer by na sr cestach nezahynulo 3-4ludi, ale 500 pritom, co tu od niektorych citam.... prakticky asi jedine, co ich brzdi su prave tie ZAKONY... a pokuta dajme tomu 800€ za vyrazne prekrocenie...

inac by to na cestach bolo ako v dzungli..

premna je clovek ktory ide 130 na 90tke a este tlaci inych rovnaky psychopat ako vrah a podobne. moze byt akokolvek skuseny, raz sa utne, spravi chybu, zabije nevinnych a bude to vrah, nic ine... auto je zbran, uz si to konecne uvedomte..

nedavno znamu, ktora prakticky ma vodicak len kratko a nesoferuje zastavili dialnicni na obchvate KE, sla tam 120 lebo si myslela ze "rychlostna cesta".. fizel ju zjebal jak male dieta, ci je normalna, v OBCI, kde bezne prebehuju nasi spoluobcania letiet 120, ze to on mal doslova problem ju bezpecne dobehnut... a ani tak neriesil pokutu, ako sa jej snazil naznazit, ze nieje normalna ak v obci si dovoli ist 120.. jedine, co ju ospravedlnuje je to, ze o tom nemala vedomost. ale ked nejaky xuj ide cielene a vedome 120-130+ na 90, tak :help:
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5896
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

HellAngel napísal:trochu tolerancie by nezaskodilo :D
dialnica, vidim v spetaku ze sa priblizuje rychlejsie auto, urcite ma nenapadne sa slahnut dolava, jeho zabrzdit a predbehovat kamion 105km/h, lebo niekto nemoze chodit rychlejsie ako ja
S rodinou ked idem, chodim tak 80-90. Vidim niekoho rychlejsieho dam sa doprava aby lepsie videl, kedy ma moze predbehnut. Dokonca ked ma predbehuje, mu aj pribrzdim nech je skor predomnou.
Dnes situacia, idem s tehotnou polovickou na kontrolu do nemocnice do Martina. Idem po obchvate, predomnou naklad, isli sme tak 60 cca. Oproti isli auta, zrazu zo zakruty vybehol kot*o na fabke , ktory si asi myslel ze je Fitipaldy a jeb*l si to stredom ako najvacsi panko. Nakladiak sa mu nastastie uhol.
Hej, to sú presne tie prípady jazdy rýchlejšie než je schopný lebo sa nebojí, podobne pretekári do neprehľadných zákrut lebo sa predsa nebude vliecť 80 po okreske za kamiónom :facepalm:
Doživotný zákaz šoférovať nebojácnym. Hneď by bolo menej smrteľných nehôd :!:
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

jak tak citam, neviem, ci vy chapete. ako to myslim..

ja urcite, ked idem s tempomatom po dialnici 120, blizim sa ku kamionu, a nejaky trulo vzadu vlavo ide 160 mu nevybocim.. ano, idem na brzdy, a proste, necham ho prejst - to povazujem, ze musim... samozrejme, moja chyba, keby som sa skor drbol do lava, tak musi spomalit, ale vlavo nejazdim viac ako musim...

lenze ked ten kamion zacnem obehovat, a som v polke a zozadu ide niekto 160 - to je jeho problem. ja necham auto pekne tempomatovo 120 doobehovat kamion, a zaradim sa.. to ze on prekracuje rychlost je jeho problem. musi ratat s tym, ze bude spomalovat...

je ine vybocit niekomu, u koho vidim, ze proste bude musit kvoli mne ist prudko na brzdy - toto nerobim.. naopak deje sa to mne, a ano, nadavam.. lenze, je v case obehovani nejdem 140 na 90, ale idem povedzme 100 na 90 a nejaky xuj vyjde obehovat 80tkou.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

nesuhlaim ze opice nemaju zakony, mozno nie pisane ako my v knihach, ale maju, priroda ma svoje zakony, mantinely :laugh:

ist cez obec 120, kde je 50tka je kokoti*us.
Ak vidim sofera co sa silne tlaci dopredu, tak ho pustim. Ze ide 130 a co ja stym mam spravit? Ak spravi chybu a niekoho zabije, moze sa stat, to sa moze stat, ked pojde 40 po sidlisku a dieta mu vbehne pod auto. A moze ist v ramci pravidiel. XY nehod sa stava aj ked sa dodrziavaju pravidla.
Ja skor vidim ohrozenie v ludoch co sa silou mocou snazia dodrziavat pravidla, lebo to niekedy nejde, niekedy je potrebne pouzit tu koru v hlave a prehodnotit situaciu.

Aj dnes s tou fabkou v stredovom pruhu, no zanadaval som si, ze cisty ko*ot, ale svet ide dalej

Filip: Posledny prispevok v podstate ano, ak som v strede nakliadiaku, a idem 120, moze mi vyfajcit vyfuk ze ide 160, ale skor tu riesime soferov, ktori vidia ze niekto ide rychlejsie ako oni a hraju sa tu na zakon
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

pockaj.... stanovme si akysi mantinel... ktorou bude MPR podla toho, kde sa nachadzas..

ak obehujes nieco, a prekracujes rychlost o 10%.. povazujem to za ok... samozrejme, nehrajme sa tu teraz ze 143km/h je ok, a 144km/h nie.. to netvrdim..

1. ked idem tam, kde je 90tka 99, zozadu ma NIKTO NEMA PRACO VYTLACAT a tlacit sa na mna! nema! a ked to robi, je chuj, a bohuzial ma psychicky nedonuti aby som slapol na plyn, lebo nohu na plyne ani nemam.

2. ano.. ak pojdem 85 tam kde je 90tka - a zozadu sa niekto tlaci, a ja nepridavam, a budem nieco obehovat, to si uznam,to by som bol chuj. tiez ma irituju dementi, co idu v dedine kde je 50tka 43km/h a nemusia ani nic obehovat.. ale odtial potial. mantinelom je MPR, a akonahle som 10% nad nou, uz vtedy porusujem zakon, a kvoli ziadnemu kktovi nepojdem este rychlejsie.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

killswitch napísal:ak by obiehal pri 280, tak to ma este skor za sebou.
jasne, to moze rovno chodit lietadlom a nemusi potom nikoho predbiehat :D
HellAngel napísal:trochu tolerancie by nezaskodilo :D
dialnica, vidim v spetaku ze sa priblizuje rychlejsie auto, urcite ma nenapadne sa slahnut dolava, jeho zabrzdit a predbehovat kamion 105km/h, lebo niekto nemoze chodit rychlejsie ako ja
S rodinou ked idem, chodim tak 80-90. Vidim niekoho rychlejsieho dam sa doprava aby lepsie videl, kedy ma moze predbehnut. Dokonca ked ma predbehuje, mu aj pribrzdim nech je skor predomnou.
.
Presne, ked viem co mam za auto ci naklad a ze nemozem pretekat, tak nejake predbiehanie netreba vobec riesit.
felipe25 napísal: a preco? lebo keby na ceste neexistovali zakony, vecer by na sr cestach nezahynulo 3-4ludi, ale 500 pritom, co tu od niektorych citam.... prakticky asi jedine, co ich brzdi su prave tie ZAKONY... a pokuta dajme tomu 800€ za vyrazne prekrocenie...

inac by to na cestach bolo ako v dzungli..
A vies co? Kludne by som skusil zrusit MPR, keby som mohol. Ale na druhej strane drasticky sprisnil tresty. Napr. ked pretekar nabura a zabije toho druheho alebo aj seba, tak by pozostalym nevinneho calovala jeho rodina take $$, ze by este deti jeho deti mali co robit. Mozno by si potom ludia rozmysleli, ci vtiahnu kvoli svojmu predvadzaniu sa celu svoju rodinu do sraciek na XY rokov. A o to horsie by to dany pretekar mal, keby to prezil. Lebo by videl na vlastnej rodine do akej prdele ich dostal.

A potom by takymto vzajomnym vyzabijanim sa takito pretekari vymizli sami od seba. Lebo ako vidime, mozeme mat zakony a pokuty, buracky budu stale, furt sa najde exot...
Proste stavit na darwinizmus tj. robis blbosti? chcipnes. Ano, je smutne, ze pri tom vezme dakoho so sebou, ale ked sa rube les, lietaju triesky.

A aj bez tohoto mojho vymyslu ludia na cestach umieraju tak ci tak.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

poznam ludi co maju velkost ega ako zemegula, to ze zadlzi rodiny a dostane do problemov ho netrapi, hlavne ze sa ma on dobre. Nehladaj u niektorych ludi sucit tam kde nie je. Ja by som to riesil verejnoprospesnymi pracami, by som chcel vidiet kolko neandrtalcov co si moze dovolit zaplatit pokuty, by slo makat na ulicu v rodnom meste. Pokuty nic nereisia, akurat sa tym chvastaju na internete
NB: Asus ROG Strix G16
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Vcera daka slecna zepalila policajta na dialnici, ktorý riadil dopravu. Zial dnes podlahol.

Ofiko sprava tu:
Spoiler: ukázať
Polícia Slovenskej republiky OFICIÁLNA SPRÁVA:

Hliadka Policajného zboru včera vo večerných hodinách usmerňovala v úseku km 40,750 diaľnice D2 dopravu, kde došlo k dvom škodovým udalostiam. Policajt diaľničného oddelenia Malacky v uvedenom úseku predpísaným spôsobom, a to za služobným motorovým vozidlom zn. VW Passat, so zapnutým svetelným výstražným zariadením, v reflexnej veste a so zastavovacím terčíkom usmerňoval dopravu z ľavého jazdného pruhu do pravého jazdného pruhu.

Do dopravného policajta z doposiaľ nezistených príčin narazila vodička jazdiaca v pravom jazdnom pruhu na osobnom motorovom vozidle zn. Opel Astra (EČV BA). Vodička po zrážke následne prešla s vozidlom cez pravý jazdný pruh a krajnicu, kde narazila do zvodidiel. Na miesto sa ihneď dostavili všetky záchranné zložky. Záchranársky vrtuľník previezol ťažko zraneného 48-ročného policajta do jednej z bratislavských nemocníc, kde svojim zraneniam napokon podľahol. Výsledok dychovej skúšky na požitie alkoholických nápojov u vodičky bol negatívny.

Vyšetrovateľ Policajného zboru v tejto súvislosti začal trestné stíhanie a na základe doposiaľ vykonaných procesných úkonov zároveň vzniesol obvinenie z prečinu usmrtenia 25-ročnej Michaele z Malaciek. Ďalšie okolnosti tejto tragickej dopravnej nehody sú naďalej predmetom vyšetrovania.
Dodrzala MPR a aj tak zabila POLICAJTA ktory svietil blikal na dialnici. Darmo ked nevies otvorit oci, je ti na 2 veci ze dodrziavas MPR.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater ďalšia vec, klubák si bubloce po ceste a zrazu nadrbany debil do neho buchne celovicu - typo je nastastie v poriadku. Auto na srot. :x Pricina nehody je alkohol.. nepoucitelna slovac
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

@shiro - cele zle, za chyby druhych chces trestat rodinu, ktora nemoze za to, ze ma pribuzneho debila. Chces riesit az pricinu a nie prevenciu (pozostalym bude jedno kolko dostanu penazi, som si isty, ze v 90% pripadoch by radsej chceli rodinneho prislusnika medzi zivymi).

A o tom vyzabijani, chcel by som vidiet statistiku porovnania umrtnosti medzi "vinnymi" a "nevinnymi", mam taky pocit, ze ti vinnici maju zvacsa stastie, ze to nejak preziju a zabiju niekoho nevinneho.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

aktualne... na D1 242km/h, ale pekne podla predpisov v pravom pruhu...
http://www.topky.sk/cl/100370/1646469/F ... -neobstala

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"