Forza Horizon 3

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Framerate smoothing? Nemáš potom problém, že často robí mikrozáseky? Lebo bez toho mi ich robilo aj na 70fps.

Btw, ak sa ti grafika nevyťažuje, tak vieme, kde je problém.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa dave1979 »

Jo,mysliš že pomože pretaktovat procak trocha v tejto hre? Inač asi som moc prechvalil tu hru.Skusal som nahravat cez shadowplay 2xc mi zamrzla,musel som odinstalovat nvidia experience tak som sa nasral a potom to už nespravilo.A pak nejaka new lokacia a zas to iste 47-58 fps..Idem zas na inu lokaciu 70-85 fps.Trafena hra
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak si nájdi konkrétnu lokáciu, kde ti GPU nepracuje naplno, pretoč to (teda, keď zoženieš tú dosku - u Asusu by som tipoval, že to dáš aj na 4,7-4,8GHz - len aby si to uchladil, zmienku o chladiči som tam nevidel) a uvidíš.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa dave1979 »

loleqboleq napísal:Tak si nájdi konkrétnu lokáciu, kde ti GPU nepracuje naplno, pretoč to (teda, keď zoženieš tú dosku - u Asusu by som tipoval, že to dáš aj na 4,7-4,8GHz - len aby si to uchladil, zmienku o chladiči som tam nevidel) a uvidíš.
Ked budem taktovat tak zas budem musiet predat asi ten phanteks eclipse :facepalm: :cry: :wallbash: :D .Zle to chladi kvoli predmemu panelu /teda horšie asi o 4- 5 stupnov (gpu) a procak aj o 8 jak v starej bedni sklamanie.Sa to zda malo tolke stupne,ale ked mi scythe fuma chladi pri 60-62 stupnoch tak je ju už dosť počuť (predtým to bolo do 60 max a počut ju nebolo),aj grafiku pri 52-55 percentach ventilatora nanej.jednine ked dam dole predný panel.Ja som niekde čital že ta doska Asus da malo.nejakých 4,6 len sa mi zda že to bolo v recke .
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Si robíš srandu, ty skôr buď rád, že máš skrinku, ktorá to má všetko takto riešené, čo pomáha minimálnemu hluku.

Btw, https://www.mironet.cz/Productlist/show ... ng+boost+2 , vždy platilo, že je potrebné si optimalizovať airflow a až potom hádzať vinu na skrinku. :facepalm:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa dave1979 »

loleqboleq napísal:Si robíš srandu, ty skôr buď rád, že máš skrinku, ktorá to má všetko takto riešené, čo pomáha minimálnemu hluku.

Btw, https://www.mironet.cz/Productlist/show ... ng+boost+2 , vždy platilo, že je potrebné si optimalizovať airflow a až potom hádzať vinu na skrinku. :facepalm:
Ano suhlasím,najskor treba riešiť airflow.Mám inač objednané 3 fany.Už mi jeden človek z fora radil tieto čo ty,ale neposluchol som :D a objednal som si na zaklade recenzii 3x Corsair Af 120.Ale dost som laboroval z fanmi a mal som v predu pod krytom 3 fany a dal som 2 preč a teplota klesla o 1 stupen :D Logika že )) Tak asi ten predný panel bráni lepšiemu prietoku tak je asi lepšie tam mat jeden fan,max 2 ako 3.Uvidíme či tie corsairy pomožu.Maju dobrý aj statický tlak.Tie Noctui čo mam slabo nejak fukaju.inak ide aj oto,že keby som prechadzal na vodnu,tak cez predok by to radiator asi neschladilo,toto si netrufam odhadnut kedže cez vodne som este nechladil.A do vrchu 240 mm a 280 ku radiator v tejto skrini nedaš (malo miesta na výšku medzi doskou a vrchom skrine)No tušim ale zasierame tuto temu o forze takže niekde inde sa otom možno rozpíšem ))
ANONYM_a7

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Hra trafená nie je očividne máš niekde problém ty. Nerieši si v téme o Forze Horizon 3 chladenie svojho PC.. ďalšie OT už budem mazať prosím k téme
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa dave1979 »

počuj ty to hraš podla všetkeho na xbox one.Pc verzia má tieto problémy celkovo,nielen umna.Chladenie mam vpohode....
ANONYM_a7

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

viac ľudí ma problem s airflow v bedni skrz Forzu Horizon 3? Bavte sa o forze nie o skriniach. Veď aj na to máme sekciu, koniec OT.
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa dave1979 »

Takže toto mi robí hra.Nahral som to teraz vnoci fotakom starým lebo to vždy zamrzlo a nedalo sa to nahrat normálne.čo myslíte? zas reklamacia gtx 1080? https://www.youtube.com/watch?v=koeJq0alZio

Robi mi to len tato hra,ostatne idu jak hodinky.Ale skušal som už všetko.Nič nepomohlo.Nahrate na uplne novo nainštalovanom windowse:mam hlavu v smutku už
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa Xeigen »

chyba hry, vyskúšaj staršie drivery, konktrétne 372.70
ANONYM_a7

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

cize si sa ani cez tu prvu demo jazdu nedostal? co citam starsie prispevky tak si jazdil aj daco vnoci tak teraz nvm ci to nemoze byt len zabugovany 1. zavod tazko povedat..

Skus tie drivers a ak nepomoze jedine reinstall no :(
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa dexterav »

tak hento na GK moc nevyzerá
ono spúste ľudí to padá :?
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa dave1979 »

Broslowski napísal:cize si sa ani cez tu prvu demo jazdu nedostal? co citam starsie prispevky tak si jazdil aj daco vnoci tak teraz nvm ci to nemoze byt len zabugovany 1. zavod tazko povedat..

Skus tie drivers a ak nepomoze jedine reinstall no :(

Toto je práve čudné.Ked som ešte nemal origo hru tak hraval som demo a nič tomu nebolo.Potom som menil pc skrinku a kupil si origo hru a odvtedy mi to blbne.Skušal som teraz demo a už aj demo mi robí to iste čo full hra.Samozrejme že nemal som nainštalované aj demo aj hru
že by to robilo šarapatu.Len som to vyskušal teraz a zmazal.Tak neviem vážne už.Drivery som skušal aj strašie aj novšie a nemá to vplyv.A robí to hocijake podobné haluze stým že to tak isto zamrzne hoci kde v hre spolu z bugami.Spraví to vtedy všelijake haluze.že sa prekriju 3 autá v jedno a je to zamrznute a pomože jedine reštart.Najprv ma napadlo či to neni chyba windowsu.Ale mam original stiahnutý zo stranky microsoftu a hodený na usb kde som urobil boot tak neviem.Aj som rozmýšlal či to nemože robyt nejaka zla kompatibilita komponentov.Doska je nič moc podla mna..Hmm ale ked ine hry nemrznu (ani forza 6 apex) ani sa nerobia bugy tak aj važne neviem.Poslal by som to video na zakaznicku podporu k windows ale neviem presne kam to mam poslat na jaký mail.Lebo človek da 50 eur za hru a nemože hrať.Ale robilo mi to najskor tak po hodine hrania tak som to neriešil.A čul furt :cry: :-( :facepalm: jedno je jasné,že sám nato neprídem.Lebo skušal som možne aj nemožne podla navodov na internete.Ale čitam tahranične fora a nikde som zamrznutie horizon 3 nevidel,len padanie hry do windowsu.Len aby som nemal nejaku zavadu.Ramky to nemožu byť? Viem že je to mimo ot,ale nejaký jednoduchý dobrý program na otestovanie ramiek? dik
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa dexterav »

mno to je veľké plus že to padne len do winu :D
ak to robí iba horizont je jasne chyba iba v ňom
nechápem ako môžeš hned pri jednom probléme vôbev myslieť na hw,ja presne naopak , za všetko môže soft a m$ :D
a skoro vždy to tak aj je :D
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander

Návrat na "Hry a problémy s nimi"