Biela technika

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Reco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ne 04. Okt, 2020, 18:10

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Reco »

Presne tak, a tiez sa nikto nebude bit za to, ze je to must have, ak je doplatok priserny.
ITX: MB: ASUS ROG STRIX B450 I-Gaming CPU: AMD Ryzen 3600 Cooler: Corsair H80i v2 GPU: MSI RTX2080 Super Ventus XS OC 8GB SSD:Adata XPG SX800 Pro SSD 2TB M.2NvMe RAM: Patriot Viper 4 blackout Series 16GB 3600Mhz CL17 Case: Phanteks Enthoo Evolv Shift air ITX PSU: Corsair SF600 80 plus platinum
Klavesnica: Logitech G915 Lightspeed GL linear
Mys: Logitech G703 Lightspeed Hero, Logitech MX Master 2S, Logitech pro X superlight,
Monitor: LG 27GL850-B, LG 38GN950-B
Zvuk: Topping DX5 lite + 2x Mackie MR524 + Sennheiser HD650, Audiotechnica ATH-M50 X, Hifiman Deva Pro
Simrig HW: Fanatec CSL DD 8 Nm + WRC, DIY pedale, Heusinkveld simshifter + handbrake v2, Trackracer TR120
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4563
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa scream »

Jednoduska napísal: St 15. Mar, 2023, 16:43 Ale veď tu od začiatku píše zoom že ide o gimmick za ktorý je on ochotný platiť, nehovorí to nič o kvalite umývania ako takého.

ja chcem osobne tiež čo najmenej svetielok ale na to máme voľný trh, nech si každý vyberie :)

S otvorením dvierok si zabil :D dúfam že to nerobíš pri práčke :D
Robim to na umyvacke, pracke, susicke... pozerat cas do konca ma este nenapadlo ale obcas potrebujem nieco prihodit/vybrat.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1618
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa lopo1 »

Reco napísal: St 15. Mar, 2023, 09:50.....
Inak kratky program ma spravidla vyssiu spotrebu energii. Nemam tu seriozny wattmeter, takze zasuvku som nemeral ale vodu som si odsledovat vedel. Pri kratom/rychlom programe a rovnakom objeme riadu, je spotreba vody dvojnasobna.
Nebavime sa o zrychleni samotneho umyvacueho programu ale o kratkom programe ktory mam ja ma Bosch umyvacke urceny ako program na sklo hreje sa na nizsiu teplotu a trva kratsie co sa tyka spotreby vody tak to fakt netusim a asi to nemam ako overit kedze merac mam len jeden centrálny
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

ved ako fajn kamo, sak si kupuj, samozrejme, len pisem, ze ej to odzub, akoze super vec, po prvom druhom spusteni to neriesis. svietit to vecne nebude a s umyvanim to nema absolutne nic, pre mna je to kazitko, co doslova nepotrebujem, ale sak saomzrejme, kludne to kup. keby ten led aspon dezinfiukoval napr priestor okolo umyvacky.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Podla mna je to uzitocna funkcia, u mna druha po automatickom otvoreni dvierok po skonceni umyvania. Napriklad zistis, ze niekto spustil umyvacku, ale mas este pohar/tanier/cokolvek, co by sa tam zmestilo, ale netusis v akej faze sa umyvacka nachadza. Bude uz koncit, alebo este ma zmysel otvorit dvierka a pridat pohar na umytie? Aj preto som pred 6.rokmi zvolil umyvacku Bosch.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

ale priznam sa ze som neotvoril mycku este ani raz pocas programu, to sa da? ona sa pauzne? na pracke susicke mam pauza tlacitko ale vstavanu micku ma ani nenapadlo niekedy otvorit
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5508
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Pauzne sa. Maximalne ta kusok ospliecha voda za tych 0,2sekundy kym sa pauzne :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

aha bo ja supnem do drezu a sak da sa nabuduce. jedine co my sere ze som ju dal na zem. ked staviate dom alebo davate novu linku tak si mycku dajte vyzsie aspon na urovne prac dosky. ma to kamos a a super to je.nemusis sa schilat na zem
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

Som tu chvilu nebol, dnes som obehol Vieden na vystavu Harry Potter a tu flamewar o premietani cisielok na zem. Pre mna to ma hodnotu, rovnako aj pripojenie na WiFi. Nehovorim, ze kvoli tomu som priplacal - spomenul som uz predtym, tato dopadla velmi, velmi dobre v testoch a ja chcem cisty riad. Tie funkcie navyse su len bonus, ale vitany u mna. Navyse, boha jeho, sme na PC fore. Ja mam rad techniku a chcem sa s tym zabavat. Pripojenie na WiFi mi umozni dat to do Home Assistanta so vsetkym ostatnym a ked umyvacka doumyva riad, tak sa mi na zachode zapne svetlo na ruzovo a klima v izbe zacne fukat teply vzduch. Top!

To uz ten semafor mi pride zbytocny, lebo informuje len, ze umyvacka ide. Dokedy? Co sa prave deje? Nikto nevie. To ako na mikrovlnke mat zelenu LED-ku, ze je aktivna. Sice huci, svieti, kruti sa tam jedlo... ale tu mate indikator, ze spotrebic prave ide. Chapem, ze umyvacka je v tomto velmi benevolentna, takze ked doperie hrnce, tak to tam moze ostat dalsich 10 hodin a nic sa nedeje (napriklad na rozdiel od pradla v pracke, ktore zatuchne). Ale... zabavka, no.

Ghost: Napojil som uz umyvacku aj do Home Connect a funguje. Zatial som tam dal iba asi 4 taniere, 3 misky a 4 pohare pokusne, ktore boli zaprasene a jedna miska mala nejaku skvrnu a vsetko je ciste. Na poharoch zaschnute skvrny vody, tak ale este budem ladit program/tablety a tak. Aplikacia podobna ako ine, kopec zbytocnosti ako "ako co najlepsie ekologicky umyvat riad", ale okrem beznych notifikacii a remote start umyvania ma jednu peknu vec. Naklikas si, co si dal do umyvacky (pribor, misky, hrnce, atd. a ich stupen znecistenia) a na dalsej obrazovke zaznacis, co je pre teba dolezite (cistota, rychlost, ususenie riadu, atd.) a ono to samo nastavi nejaky program na umyvacke. Napriklad som chcel len lahko znecisteny (zapraseny) riad rychlo umyt a ono to tam dalo Silent 50°C program so SpeedPerfect+ (nejake urychlenie) a bolo to na 2 hd 10 min tusim. Fajn vec, ked nemusim uplne presne studovat, ze co a ako. Je mi jasne, ze 95% casu tam proste nahadzem vsetko, dam dlhy Eco program a idem prec, ale tak... funkcia no.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

sak hej ale naco ti je vediet kedy doumyva ten otrok riad. sak to zapnes a ides kukat hentai jpn rozpravky. mne to len pride tak ako lakadlo pre ludi co im ani netreba. taky chytak no. ale napr v chladnicke by som chcel mat dispaly co chyba, alebo recept neaky, ale na micke no neviem
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

Tak, ja neviem, napriklad zena spusti umyvacku a ide prec. Ty prides domov, vidis, ze umyvacka vrci a vies, kedy asi skonci a nemusis sa jej pytat a vypocitavat cas. Alebo ty nalozis umyvacku, ides prec a rozkazes detom, nech ju vylozia, ked uz ti smejdi mali byvaju u teba a oberaju ta o peniaze. Decko pride zo skoly a vidi, ze este 1h 10m bude umyvat, tak moze ist robit domace ulohy alebo si dat zopar hier online (nehodiace sa preskrtnite). Alebo mas tonu riadu po oslave, cast nalozis do umyvacky, potom este cosi robis a ked si uz mrtvy a ides spat, tak mrknes, kolko casu zostava. Ak 10 minut, este pockas a das druhu varku, nech je rano pokoj. Ked hodinu, kasles na to a ides spat. Alebo len niekto vymyslel lacnu funkciu, z ktorej je marketing nadseny, lebo sa odlisia od konkurencie a mozu umyvacku zaradit do vyssej cenovej kategorie. Nieco ako skrabka v dvierkach od nadrze u embecky. Problem je, ze ti dementi tam daju aj stitok s predpisanym tlakom pneu. A potom urobia take dvierka, co nejdu otvorit, ked nemas v aute bateriu. Rozhodne sa odlisili od konkurencie.

Hoci je lahke si v dnesnej dobe predstavit, ze zasadol plny kancel ciernych transgender non-binary them/they individui a nieco "vymysleli", tak taky kolos ako Bosch/Siemens skor urobil 150 studii, dotaznikov, feedbackov o tom, co ludom chyba a mozno 18% ludi odpovedalo, ze na uplne integrovanej umyvacke (so skrytym ovladacim panelom) im chyba nejaky progress bar umyvania. Pohlavari videli za malo penazi moznost lepsie oslovit skoro 1/5 zakaznikov, inzinieri navrhli lacne riesenie (pouzite InfoLight jednotky idu po ~20€) a marketing bol nadseny, lebo mohol nieco napisat do letaku.

Naco mame RGB svetielka na zakladnej doske, RAMkach a tak? Alebo textilny oplet na USB kabliku? Alebo v aute vysite Overland logo na sedackach? RAMky rychlejsie nepojdu, USB tiez nie a auto ma rovnako odvezie. Dostal som virtualnu hodnotu za peniaze, dobry pocit, wow-efekt. A to este toto su zle priklady, lebo je to len o vzhlade, kdezto ten InfoLight je celkom urcite aj uzitocna vec.
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Ghost »

@zoom pls ukazuje ti home connect aj cas umyvania (resp skoncenia)? Ze ked uz nemam tie hodiny, tak by to mohlo byt aspon tam. Dik
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa yesper »

Na mojej sn97t800ce to ukazuje takto, asi to bude totozne
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5508
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Zvysny cas 5hodin. To vyraba novy riad? :D
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4563
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa scream »

tvl 5h program vydim prvy krat :D

Tu ledku tam treba, inak clovek ozaj nevie, ci umyvacka este susi alebo uz nie.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Nákupná poradňa"