Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa jergus »

s plastami si treba uvedomit jednu vec, okno je vystavene slnecnemu ziareniu cely den, veci v interiery par minut denne a aj to su za sklom. dobry priklad degeneracie plastov su na autach, to hadam zazil a pozna kazdy.
to ze su lepidla vsade okolo nas je normalny fakt, rozdiel je ten ze pri podlahovom kureni je podlaha teplejsia a ak sa pouziju lepene podlahy, riziko sa zvysuje omnoho viac, plus je to velka plocha, plus vyrobcovia koli cene pouzivaju lacne lepidla. ked okna tak drevene, ked podlahu tak dlazba alebo masiv parkety. kto sa chce obklopovat umelinou prosim, potom sa ale necudujte zdravotnym problemom
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Leon »

a aka je efektivita izolacie plastovych a drevenych okien ?
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

jergus suhlasim s tebou :) drevo kamen a pod maju svoje caro,bohuzial je doba taka,ze ludia setria,lebo vacsina musi :)

ked si spomenem na nas "stary" dom, 3 poschodia,cca 800m2, vsade drevo, kamen, mramor a pod :) tak co ti poviem,slzicka mi vyjde. bohuzial dnes ludia nemaju dat 50eur/m2 parkety(mozno aj viac,strelil som od oka), lebo proste je to tak ako to je.

samozrejme s tym musim suhlasit,ale je to vec kompromisov :) to mas jak s bio jedlom,ano "kazdy" by radsej take jedol,ale pravda je taka,ze bohuzial kupujeme "lacnejsie" varianty,lebo musime:)
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa obcanx »

no podlahy to je tak 6-7eur vs 25-40+eur..
ale zrejme to stoji za to.. to ej 800e vs 4000e :D
ale v kvalitnom dome som za to drevo tiez..
Fero_Chorda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 184
Dátum registrácie: Št 11. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Fero_Chorda »

Tak nejak. A tych veci pri stavbe a zariadovani domu je milion. Samozrejme ze by som vyberal inak pri neobmedzenom rozpocte, ale clovek ma nejaky budget a vramci moznosti sa snazi vybrat co najlepsie. Drevo mam rad a cely dom mame ladeny vela dreva+cierna +biela, ale na drevene parkety proste neboli peniaze to bolo dalsich 5000 navyse oproti slusnemu laminatu. A takto je to s kazdou jednou polozkou a zrazu si miesto 110000 na 200000 ani nevies ako...
MB: ASRock 890GX EXTREME3 CPU: AMD Phenom II X6 1055T + Gelid Tranquillo
RAM: 2 x Corsair XMS3 4GB (Kit 2x2GB) 1600MHz DDR3, CL9
VGA:
Gainward GT240 1024MB GDDR5 SSD: Intel X25-V 40GB HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB
Zdroj: Seasonic S12II-520 Case: Antec 300 LCD: Samsung 2443BW
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

ja mam klasicku plavacku vysla nejakych 12e /m2... mama do kanclu davala laminat 30e/m2... podla mna kvalitny hruby masiv musi byt o dost drahsiiii.... :?
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa gammaray »

To ake prestrelene ceny za drevenu podlahu? :D Treba mat rovny zaklad, dat kvalitnu izolaciu a na to podlahu, ktora nemusi byt super hruba aby sa neprehybala ani pod tazkym nabytkom :-).
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Fero_Chorda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 184
Dátum registrácie: Št 11. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Fero_Chorda »

Laminaty zacinaju uz od 6€/m2, slusny laminat za da zohnat okolo 14€ a samozrejme su aj laminaty za 30, ale davat tolko za laminat mi pride odveci. Drevene zacinaju od tych cca 30€ ale take krajsie su cca 40-50€. Samozrejme sa nebavime o masivnej drevenej podlahe, to sa moc nepouziva, ale o nosnej vrstve povacsine z nejakej lacnejsej dreviny a na vrchu 3-4 mm dreva podla dekoru a na tom olejova alebo lakovana povrchova uprava.
MB: ASRock 890GX EXTREME3 CPU: AMD Phenom II X6 1055T + Gelid Tranquillo
RAM: 2 x Corsair XMS3 4GB (Kit 2x2GB) 1600MHz DDR3, CL9
VGA:
Gainward GT240 1024MB GDDR5 SSD: Intel X25-V 40GB HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB
Zdroj: Seasonic S12II-520 Case: Antec 300 LCD: Samsung 2443BW
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

opravujem! mama nekupovala laminatovu, ale vinilovu podlahu,udajne je tvrdostou a pouzivanim najvhodnejsia do extra zatazenych priestorov, a kedze mame nonstop stepuje v kancli aspon 10 ludi ,tak sa to asi hodilo :)))
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa obcanx »

ma vyznam take 30-40eurove kupovat? myslim ten mix lacna drevina + 3-4mm dreva na to..
lebo ten rozdiel pri 15e / kvalitny laminat (rodicia take maju, nestria to a fakt to vyzera OK)
no neviem aky je na pocit to drevo..
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

a domov dala mama bambusovu podlahu,ta ma hrubku dokonca 1.2cm masivne "Drevo"...a je to fakt pecka,aj na dotyk aj na pohlad atd...no ale ta bola luxusne mastna.... ale stoji za to podla mna ...minimalne na pohlad :)
Fero_Chorda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 184
Dátum registrácie: Št 11. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Fero_Chorda »

Bambus je super, ja mam z toho masivnu dosku v kupelni pod umyvadlami. Bambusove podlahy mali v Bauhause za celkom slusne ceny, ale samozrejme nie masiv.
MB: ASRock 890GX EXTREME3 CPU: AMD Phenom II X6 1055T + Gelid Tranquillo
RAM: 2 x Corsair XMS3 4GB (Kit 2x2GB) 1600MHz DDR3, CL9
VGA:
Gainward GT240 1024MB GDDR5 SSD: Intel X25-V 40GB HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB
Zdroj: Seasonic S12II-520 Case: Antec 300 LCD: Samsung 2443BW
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7768
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa LordKJ »

doma mame drevene [masiv] dvere aj podlahy, na dverach neviem co bolo take uzasne, ze davali robit drevene ku stolarovi
, a na podlahach uz duplom nevidim rozdiel, tie nove laminaty vyzeraju rovnako dobre toz. cele masivne dvere hodnotim ako vyhodene peniaze, len zbytocne sa oplakaval kazdy skrabanec na nich za tie roky :D
stare komunisticke stvorce podlahove vyzeraju rovnako dobre, resp. tento rok sa prerabala kuchyna a rodicom sa nechcelo kupovat novu podlahu tam tak si pozicali brusku, vybrusili celu podlahu, potom nalakovali a vyzera to paradne [tiez tam boli tie stare stvorce]
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Chris »

jergus napísal:s plastami si treba uvedomit jednu vec, okno je vystavene slnecnemu ziareniu cely den, veci v interiery par minut denne a aj to su za sklom. dobry priklad degeneracie plastov su na autach, to hadam zazil a pozna kazdy.
to ze su lepidla vsade okolo nas je normalny fakt, rozdiel je ten ze pri podlahovom kureni je podlaha teplejsia a ak sa pouziju lepene podlahy, riziko sa zvysuje omnoho viac, plus je to velka plocha, plus vyrobcovia koli cene pouzivaju lacne lepidla. ked okna tak drevene, ked podlahu tak dlazba alebo masiv parkety. kto sa chce obklopovat umelinou prosim, potom sa ale necudujte zdravotnym problemom

to mas asi pravdu, ale treba brat aj do uvahy, ze doma travis tak 8-10hod, 1-2hod travis v aute, kde je plastov plna rit, podlepene kozeny, lepene tlmenie, vzduchove potrubie, kde sa zraza teplo so studenym a tvoria plesne ( v potrubi klime a vyparniku) plus 8-9hod travis v praci, kde su kancle riesene najlacnejsim sposobom. Sadrokarton, vinilove umelo-gumene podlahy, najlacnejise plastove okna a ine fajnotky s najhorsimi lepidlami.

Cize aj keby si to mal brutal doma zdravo, tak v praci sa ti to hned vrati ako bumerang.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 754
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa HaDeS »

gammaray napísal:To ake prestrelene ceny za drevenu podlahu? :D Treba mat rovny zaklad, dat kvalitnu izolaciu a na to podlahu, ktora nemusi byt super hruba aby sa neprehybala ani pod tazkym nabytkom :-).
nie tak uplne, tie 6e/m2 sa lubia samovolne rozchadzat po par rokoch. niekto spominal drahsie lamina (tych plus minus 30e/m2) ja som domov daval quickstepy s drazkovanim. v tej dobe bol QS asi jedina moznost mat pofoliovane drazky. znamy ma tmavy krono a uz ma narusenu foliu po snad roku

to iste plati pre obklady - lacnejsi gres byva "potlaceny". nieco ti na to drbne odstiepis kusok a mas obdobu odstiepenej keramiky. tak isto joly hrany nevyzeraju na tom dobre (aj ked asi pri 15e dlazbe sa asi joly nerobia)

fero to zhodnotil uplne presne, budget je zaklad. zvlast pri stavbach/interieroch sa to lubi extremne dojekakat pri svojhlavom investorovi

edit: este tie papierove lamina maju tragicke zamky a rozky odletuju uz pri montazi)
edit2 plus na margo QS - nic obdobne rade perspective -wenge passionata som nenasiel.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,

Návrat na "Debata o všetkom"