Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12298
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa HellAngel »

dendroid: hodnotu maju len koli tomu, ze do toho je niekto ochotny investovat, nic viac, nic menej. Ziadna stalost hodnoty, rachne trh, ludia pridu o prachy a padne aj cena umenia, nehnutelnosti, vsetkeho. To iste su kryptomeny, maju cenu, koli tomu, ze ludia ich momentalne chcu vlastnit a su do toho ochotny vrazat svoje peniaze, ci mining, alebo prekup. Ono v podtate nic nema racionalnu hodnotu, iba ludsky zivot. Ziadne zlato, umenie, nehnutelnsti, diamanty, to vsetko je rozmar, ktory ma hodnotu len dovtedy, pokial ludia si tieto veci budu chciet zadovazit. To iste kryptomeny, cela bublina praskne, ak ludia zrazu stratia o to zaujem

mp3> nj, presral si to, ako 99,9% ludi na svete. Ja momentalne tazim, s kamosom napoly. Zacinali sme pred mesiacom na cca 90e pre kazdeho, dnes to cini cez 300e. Uvazujem, ze pojdem do dalsieho straja, ale iba pre seba

rotten: vsetko v poriadku? Neviem kto by chcel byt vyplacany kryptomenou. Hlavne ked a kryptomena vykyvi v cene, ako jedla pocas vychrice :(
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5859
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa wingo »

dendroid, cena umenia je len taká akú hodnotu mu prikladajú ľudia čo ho kupujú, kľudne si 99,9999% populácie môže mysliť že má cenu zdrapu papiera, ak sa nájde jeden kupec má takú cenu za akú ho ten kupec kúpi. V podstate ide iba o to snobstvo, "Ja mám ten jediný unikát a nik iný ho už mať nemôže" a bude mať hodnotu dovtedy, dokedy budú existovať boháči čo sa budú chcieť svojim bohatsvom odlíšiť od iných.
Pekne to vidno v porovnaní so zberateľmi najmä v USA, do závratných výšok sa šplhajú aj v minulosti konzumné veci ak sa ich zachovala iba hŕstka či dokonca jediný kus - poštové známky, kartičky, predmety slávnych ľudí či podpisy. Umelecká hodnota mizivá, hodnotu to má len preto, že je po tom dopyt a ponuka je obmedzená. Umenie je v podstate iba jedna podkategória tejto väčšej kategórie zberateľstva, nejaké reálne pokroky v technikách atď. sú len podružné. A moderné umenie je už len v podstate práčka špinavých peňazí :D Ak sa doba a zmýšľanie ľudí zmení kľudne môže umenie stratiť 99% súčasnej hodnoty len tak, ako nič.

Čiže cena kryptomeny sa dá aj nedá porovnávať s cenou umenia. Dá preto, lebo závisí iba od toho akú hodnotu tomu prikladajú vlastníci a najmä potenciálni kupci a samo o sebe nie je využiteľné na nič, a dopyt je momentálne po oboch. Nedá, lebo kryptomeny už z podstaty síce môžu byť v obmedzenom množstve, ale nikdy nie unikáty - potom to už nie sú meny, navyše ohrozujú štátny monopol na peniaze čo môže vyústiť v ich zákaz - aj keď myslím že to bude iba postupne čoraz prísnejšia regulácia.

V tomto sú najbližšie práve drahým kovom v minulosti keď ešte nemali praktické využitie (ak nerátame šperky, ktoré však tiež vlastne môžme rátať medzi platidlo a uchovávateľa hodnôt ktoré je možné jednoduchšie a bezpečnejšie prechovávať u seba) a využívali sa ako univerzálne platidlo či uchovávateľ hodnôt (zlato, striebro). A to je aj cieľ kryptomien, snaha stať sa univerzálnym platidlom ktoré nebude závislé od menovej politiky konkrétneho štátu tak ako bolo zlato/striebro v minulosti. Treba to brať tak že momentálne je to taký Divoký Západ, tak ako môžu kryptomeny padnúť tak môžu ešte viac vystreliť. Reálne nasadenie do platobného styku (experimentálne nerátam) IMHO príde až keď sa situácia stabilizuje, súčasný divoký stav neprospieva nikomu, len špekulantom. IMHO vidím to na presadenie 2-3 hlavných mien (aspoň jedna otvorená, pravdepodobne Ethereum, aspoň jedna bezpečná zaručujúca anonymitu napr. ZEC/XMR, po nich bude určite veľký dopyt ale aj veľké riziko zákazu zo strany štátov) akceptovaných prakticky všade tak ako teraz platobné karty a pár menších, špecializovaných, napr. Ripple má zaujímavý a užitočný use-case, otázne však je či na tom súčasní majitelia Ripple búdu nejak profitovať.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa dendroid »

Samozrejme, ze hodnota vsetkeho je relativna. Preto som napisal, ze je dolezite to, aka je pomerna hodnota vo vztahu k inym veciam ...

Ak rachne hodnota vsetkeho a pojdu dole domy atd., dolezite je to, aky pomer bude mat dana vec vo vztahu k ostatnym hodnotam. Pri kryptomenach je vysoka sanca, ze krachnu len tie a ostatne veci su hodnotu zachovaju. Pri umeni je naopak vysoka sanca, ze klesne hodnota inych veci a naopak umenie si hodnotu zachova. Tu sa nebavime len o nejakych obrazoch, tie obrazy, co sa predavaju za miliony, je pokojne mozne prirovnat k architektonickym dielam. Je to dedicstvo celeho ludstva v podstate. Nie su len tak pre srandu tie obrazy v galeriach a muzeach, ktore vlastni stat. Sorry, ale prirovnavat takyto vymysel ako su kryptomeny k obrazom geniov je trocha mimo ... Ide prave o to, ze tieto veci maju inu ako penaznu hodnotu a to je podstata. A nie, nemusi to byt zdaleka nutne snobstvo, ked si niekto taky obraz kupi. Ak ma clovek vztah k historii a umeniu a ma miliony na konte, moze si kupit za ne spokojne obraz a tesit sa z toho, ze ma vo svojom dome nieco, co pred x rokmi vytvoril nejaky genius a ma to nespochybnitelnu esteticku hodnotu. Nemusi si za to kupit Bugatti Veyron. A samozrejme sa tu treba drzat aj nejakeho zmysluplneho scenara s predpokladom normalne fungujucej spolocnosti. Je jasne, ze po jadrovej vojne nikoho obrazy zaujimat nebudu, ked pojde o prezitie. V takom pripade sa na kryptomenach budu vsetci rehotat, na obraze od Da Vinciho asi vela ludi nie (pokial nie su retardi).

A zlato je kapitola sama o sebe, donedavna (a mozno aj teraz) sa z neho vyrabali zubne korunky atd ... Preco asi ? Co vyrobis z jedneho bitcoinu ? Ma fakt bitcoin rovnaku realnu hodnotu ako uslachtily kov ? Trocha to prehanate.

EDIT: Vycuc z clanku na nete o pouziti zlata v zubarstve:

Direct gold, or gold foil, is the oldest dental restorative material and continues to be used by many dentists today. Although not in general use due to many factors, it is the only dental material that if carefully placed and finished can approximate the cavosurface margin with zero marginal gap (Frederick Eichmiller, phone conversation, January 21, 2004) and last longer than any other dental material.

Skuste si vyrobit korunku z bitcoinu.

A sorry, ale napisat, ze umenie je len podruzna forma zberatelstva moze len niekto, kto o tom nema ani sajnu a vobec ho to nezaujima ...

Ak sa zmyslanie ludi zmeni, lenze zmyslanie ludi sa nezmenilo za starocia. Louvre je tu 200 rokov a chodia tam ludia z celeho sveta. A nie, nie su to snobi, ale bezni ludia, co sa o to zaujimaju, tak, ako sa niekto zaujima o filmy, hudbu atd.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12298
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa HellAngel »

z bitcoinu si zub neopravis, tak ani ako z eurobankovky. Ale zaplatis si tu opravu.
Zlato vacsina ludi vnima ako sperk, nie ako kov, ktory je uzitocny. Zlato nema taku cenu aku ma koli tomu, ze sa da opravit zub, ten opravis aj inou alternativou, ale preto, lebo ludia ho chcu vlastnit.
Tie obrazy mas cast svojej pravzdy. Urcite su umelecke diela, ktore maju urcite hodnotu, nemyslim teraz penaznu, ale historicku, nesu v sebe urcity odkaz. Ale vacsina su len malby, ktorych hodnotu urcuje clovek so svojim dopytom takisto ako pri bitcoine
Umenie, auta, nehnutelnosti. Po vacsine su to len vystrelky cloveka, ktore si kupi, lebo na to ma. Poznam xy ludi, tori si kupuju iste veci, nie koli tomu zeby to vyslovene chceli, ale koli postaveniu a prestizi.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10024
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa stiv »

Ked uz ste pri tom tak umenie je nieco hmotne, comu nepada hodnota podla zoskupenia oblakov kazdy den a nie iba nejake cisielka, ktore sa este aj obtiazne konvertuju na cash.

Radsej dalsi obraz na stene ako usb klucik s cislami na krku.
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa quicky »

podla mna uplne zbytocna debata :) cenu urcuje vzdy a vylucne iba dopyt/ponuka... takze uplne zbytocna diskusia...kazdy na to mame vlastny nazor, to je sice pekne ale nic to nezmeni.

podla mna coiny nikdy nemozu byt realne platidlo z jedneho dovodu (okrem vsetkych inych), pokial existuje fakticka mena (eur, usd, atd) tak vzdy pomer mena/ coiny bude ina... raz v obchode bude telka za 1btc, druhy raz bude za 0.8btc a pod ? proste ta volatilita resp. "neurcita" hodnota je dovod preco to podla mna nikdy realne platidlo byt nemoze... na druhej strane ak sa proste raz urci,ze hodnota je takato voci eur/usd/ atd.. tak potom to moze byt alternativne platidlo (ale to sa tak skoro nestane)...

dopyt/ponuka tik tak...

p.s. hodnota umenia (napr obrazy sochy a pod) je vyyyyyyyyylucne subjektivna zalezitost ako je vyssie uvedene vychadzajuca z dopytu a ponuky...

tak ako by som ja za "mona liiiiizu" nedal ani 1000eur, tak niekto by za to vysolil miliony? preco? (odhliadnuc od toho aku ma cenu, samozrejme keby viem,ze za nu dostanem "xyz mega" tak ju kludne za tych 1k eur kupim :D ) - proste co pre jedneho cenu ma, pre ineho cenu nema...

na druhej strane pre kazdeho je "1000eur" to iste :)
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa dendroid »

Boze dobry, to je potom hodnota vsetkeho vyyyyyylucne subjektivna hodnota. Ja by som za dom pri Sabinove nedal ani 5 eur, samozrejme, keby som vedel, ze zan dostanem 100 000 eur, tak ho kupim. A kolega za neho prave tych 100 000 ide vysolit, teda ho za tu cenu planujes postavit.

Akosi vam uchadza pointa toho, co som chcel povedat. Samozrejme, ze je hodnota vsetkeho subjektivna, no najdu sa veci, ktore maju objektivne vysoku hodnotu z nejakeho dovodu a plati to tak po starocia. Tymto koncim, nema to vyznam dalej riesit, kto pochopil, pochopil, kto nie, dookola si tu mozeme pisat o tom, ze ja by som nedal ani a mozno niekto niekedy tiez neda a mozno nikto neda.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7761
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa LordKJ »

sak aj ti ludia co robia coiny su geniovia :D
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa tosR »

mp3turbo napísal: Št 11. Jan, 2018, 09:49...
Turbo nehnevaj sa na mňa ale píšeš absolútne kraviny.

Začnem od začiatku, keď si sa takto vylial vylejem sa aj ja. Nejdem písať o tom či niečo nepodporujem alebo podporujem, vyjadrím ti k tomu čo si napísal, svoj osobný názor.
Hodnota kryptomien je nula, v poriadku. A na čom máš dnes postavenú hodnotu hocijakej meny alebo komodity ? Na obyčajnej a zdôrazňujem obyčajnej dôvere ľudí, tak ako je to aj s kryptomenou. Celé to je postavené na ponuke a dopyte, cena btc je preto tam kde je, iba kvôli dopytu pretože tí ľudia chcú za to zaplatiť toľko koľko to stojí, v momente keď sa to otočí, teda trh ovládnu predávajúci, ktorí chcú predať aj pod aktuálnu hodnotu, cena klesá. Takto to ale funguje pri všetkom ostatnom, samozrejme existujú aj takzvané "fundamenty", teda udalosti ktoré dokážu ovplyvniť hodnotu danej meny ale znovu je to iba o ponuke a dopyte. Keď mi tu niekto začne argumentovať tým, že hodnota eura, doláru alebo hocičoho je krytá nedajbože zlatom, tak nech sa preberie z tohto sna a opakujem mu, že je to iba o dôvere ľudí, keď ty ja alebo Jano s Ferom, začnú veriť tomu, že si za to euro nekúpia jeden rožok ale 0,1 rožku ale za jeden dolár si kúpia stále 1 rožok (ak by bola hodnota 1:1) tak sa čo bude diať ? Príde k vypredávaniu eura voči ostatným jednotkám mien. Hodnota eura bude klesať až skončí na tej nule ktorú máš na začiatku. Keby všetko fungovalo racionálne tak je nám nejaká mena úplne zbytočná.

Keď rozprávaš o troch obchodoch na svete, je to úsmevné, potom asi netušíš kde všade je možné platiť práve bitcoinom o ktorom hovoríš. Ale toto je práve ten fundament, ktorý ti môže tú cenu ovplyvňovať, tak ako ju môže ovplyvniť správa o kórei.

Štáty a dane zo zisku, samozrejme, že štátom to vadí, je to logické. Netvárme sa ale, že štát z toho nemá príjem pretože ho má, cez nepriame dane. Ale prejdime k dani z príjmu, podnikaniu odvodom a veciam ktoré spomínaš, na túto časť sa teším. Podnikanie je sústavná činnosť vykonávaná za účelom dosiahnutia zisku. ak si to dobre pamätám. Z jedného pohľadu máš pravdu, ťažením vytváram zisk. Vytváram ho naozaj ? Pre príklad uvediem klasický príklad zo záhradky. Ak si ty kúpiš a nasadíš zeleninovú plantu, na konci roka ti z toho narastie zelenina, ktorú si ty vykopeš je to podľa teba sústavná činnosť za účelom dosiahnutia zisku ? V mojom prípade, ak si ja nakúpim grafické karty, naťažím za ne kryptomenu, ktorú si prevediem na preňaženku, ty máš pocit, že by sme sa nejako odlišovali ? Neodlišujeme sa nijako. Mne tak isto tebe vzniká príjem v momente predaja. Pri tej zelenine je to potom trošku komplikovanejšie pretože tam to špecifikujú, konkrétne zákony to či ide o prebytok alebo podnikanie, teda či musíš mať pordnikatelské oprávnenie alebo nemusíš (prebytkári). Podstatné je to, čo som povedal ty v momente ťaženia nemusíš vykonávať sústavnú činnosť za účelom dosiahnutia zisku - samozrejme, že ju vykonávaš ale to ti nikto nedokáže lebo ti ju nemá ako dokázať, môžeš argumentovať tým, že ty si to neťažil preto aby si to predal ale aby si si to nechal teda si nedosiahol žiadny zisk a nebola to v momente tohto ťaženia činnosť za účelom dosiahnutia zisku - ano diera v zákone, dosiahol ? Hlavne keď je cena NULA, že ? Zisk ti vzniká v momente predaja a teda teraz sa dostávame k tzv. zdaňovaniu. Ja to skrátim, zatiaľ, podotýkam zatiaľ neexistuje žiadna legislatíva, ktorá by špecifikovala ako zdaniť príjem z takejto činnosti. Samotná finančná správa v tom má hokej. Kľudne sa choď spýtať čo ti povedia. Nikto ťa za to nikdy nebude naháňať do momentu kedy to nebude jasne definovaná v zákone, pretože ty si neporušil zákon, keď ho porušíš potom, áno máš pravdu. Ak pôjdeš cez obec 230km/h za hodinu a v zákone bude napísané, že nemôžeš ísť 70km/h tak si neporušil nič, musí byť jasne definované to, že nemôžeš ísť viac ako 50km/h ktorý zákon vlastne porušuješ podla teba ? Hovoríš, že zákon o podnikaní. Absurdné. Tí chlapci, ktorých spomínaš sa ťa môžu pýtať čo len chcú ale nemajú ťa začo stíhať.

Ja by som rovnako neeobchodoval niečo takto volatilné, pretože netušíš čo sa stane, keď tak maximálne intradenne, žiadne long term veci aj keď už len základy technickej analýzy fungujú vo svete kryptomien veľmi dobre, myslím supporty/resisty a naozaj jednoduché patterny ako dubletop/bottom, 1-2-3, kanály a podobne. Človek trošku skúsený vie ľahko určiť úrovne na ktoré by zvyšná masa mohla reagovať. Úprimne asi by som na tom zarobil ale nepotrebujem to, považujem to skôr za hazard.

Poprosím nikoho, nech neberie toto ako nejaký návod alebo samozrejmosť je to iba môj subjektívny názor, ktorý môže byť založený a nemusí byť založený na pravde, inými slovami - môžem sa mýliť. Ale ak sa mýlim, prosím nech ma niekto opraví, podloží to zákonom. Dovtedy sú to len dohady.
dendroid, tak isto ty si myslíš, že hodnota hocičoho je taká a taká lebo to a to. Je to len ponuka/dopyt.
ANONYM_a7

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Odporucanie: ak nechcete pochovat dalsie vlakno, ignorujte ho... odkedy postol vylev zasa je to tu len OT jak hrom. Je uplne jasne z jeho prispevku ze sa problematike nerozumie, ale hlavne sa nechce rozumiet ;)
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5570
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Odar »

Mne nevadi tema, ale nech si na to chalani zalozia vlastne vlakno, lebo potom sa tu stracaju otazky a informacie k veci. Mozno by nebolo zle to oddelit a presunut. Tam nech si mlatia slamu hoci aj dalsich 5 rokov.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa MaceKx »

Uplne presne si to napisal :) + potrapis svoju 1060 a nejake to € za mesiac k tomu pridas
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5187
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Chris »

k tomu co tu bolo vyssie napisane, nebudem tu vypisovat litanie ako kto vnima finacny svet a ako si vysvetluje hodnotu ci uz penazi alebo kryptomien.

Lenze to co 99% drzitelov/minerov/kupujucich/predavajucich kryptomien nevidi co sa zohrava za napr forexom, monetarna a fiskalna politika centralnych bank, regulacie a monitoring. Samozrejme sem tam sa prevali inside job a pod. alebo nieco co je uz na hrane s legitimostou, ale funguje to uz dlhe roky a vyvija. Lenze to chlapci co pred par rokmi hrali po skole/praci hry a vypekali maximalnegrafiky na to a teraz minuj alebo su z nich velki traderi, nemozu vediet a ani nechcu, lb v euforii sa citia ako mali bohovia, lb su v zisku. Lenze kto ma knowhow a trochu viacej kapitalu, tak s takymi amatermi cvicia a oberaju o $$$, vid tu velku volatilitu a prepady.

vid. moj kamos, byvaly prop trader ma hendge fund na algo trading na kryptomenach a pred pol rokom uz mali cez 5 mega kapitalizaciu

dalej sa ku mne dostalo, ze uz byvaly zamestnanec bitpanda (wien) zaciatku roku 2017 vlozil do "tradingu/investovaniu/fuckingInsideJob/whatever" 30k, teraz ku koncu roka dal vypoved a vraj uz bol na 1mega eur. A bol to vraj slovak..... niekto odtial ? :D


Ono to bude len dovtedy rast kym bude stale novy kapital prichadzat, ak to staty/banky priskrtia tak to padne a vznikne mozno okresana cast realne anonymnych kryptomien akka monero, Aeon a pod...


#NoHate: na svoju obranu, neni som odporca kryptomine, drzim niekolkociferne portfolio ale za inych podmienok asi ako vacsina
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa CageJ »

OK, skratim, je to uplne to same co FED!

Ano 4%...
Ale ja chcem nakupit teraz a nie v pondelok :D kym zbehne platba
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa tosR »

Vieš napríklad, ja osobne obchodujem finančné deriváty nejakým piatym rokom. Cez IB začiatky neboli jednoduché, teraz som sa dostal do štádia kedy obchodujem už prevažne pomocou AOS systémov tiež aj forex. Všetko to čo hovoríš je fajn, lenže to čo 99% traderov nevidí je to, že tak ako prebieha manipulácia trhom pri crypto tradingu tak isto prebieha aj pri forexe o ktorom hovoríš a môže byť regulovaný, dokonca sa hovorí aj o tom, že obchodovanie menových párov je jeden z najmanipulovanejších trhov vôbec. Nehovoriac o stoploss huntoch a podobne. Tam je tiež okrádaný retail. Obyčajný a bežný retail trader, ktorý ešte ťahá svoju forex kačičku a myslí si ako zarobí absolútne netuší aké objemy objednávok sa skrývajú na rôznych cenových úrovniach, teda má na trh 2D pohľad - timeframe a cenu, zatiaľ čo také banky majú aj objem. Ďalej sa môžme baviť o marketdepth a tak ďalej. Vravíš, že forex sa vyvíja. Ale kam ? Smerom HFT ? Je to naozaj mimo tému, ktorej by som sa rád držal.

Povedať a napísať sa dá toho veľa. Samozrejme veľa ľudí vidí v miningu veľký boom, ja som v ňom niekedy od čias BTC na 9-11usd - určite tu je väčší počet pamätníkov, možno aj starších. Rok dva nato nato ? Keď sa BTC začal trošku prebúdzať ButterflyLabs, ich prvé Jalapenos - niečo som s ním naťažil no, keď si spomeniem na hluk... tých 10 BTC ale stálo zato. Potom to išlo do kytek, Asicov začalo pribúdať a pribúdať. Toľko k nostalgii. Nevieš predpokladať čo bude, pretože je to niečo čomu nikto neveril a zrazu aha aký záujem. Aj zem bola plochá, podľa niektorých dokonca stále je... A úprimne máš pravdu len s tým, že tých 99% percent minerov nepotrebuje vedieť čo sa skrýva za finančnými derivátmi pretože ich to absolútne nezaujíma, majú úplne iné starosti dokonca úplne iné návratnosti investícií ako pri nejakom forexe, komoditách, akciách, opciách, swapoch, indexoch. A väčšina na tom zarobila viac ako my dvaja kedy zarobíme na nejakom forexe.

Inak ešte doplním, skúšal som prevody aj z coinbase cez revolut a úplne v pohode. Celkom sa mi to pozdáva už som u nech objednal aj kartu :laugh:

Návrat na "Kryptomeny"