Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5540
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

chodi pravidelne kazdy rok/20 000km na predpisae prehliadky do autorizaku, kde menia vsetko co treba/je predpisane


ale uz ju zacina chytat hrdza pomalicky... vodicove dvere zospodu(akoby z vnutornej strany, cize vidno len pri otvorenych dverach) uz maju seriozny pasik hrdze

a aj na kufri som uz objavil taku 1mm "bublinku"
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Tiez mam na aute deflektory (original od vyrobcu) a prekvapivo (pre niektorych) aj klimu. Napriek tomu pri kratsich jazdach mimo dialnice uprednostnujem kombinaciu mierne pootvorene predne okna (tesne nad uroven deflektoru) + stresne okno. A nemam problem ani s hlukom ani s fukanim do tvare. Deflektory maju aj ine vyhody. Napr. pri kratkom parkovani na priamom slnku (nakupne centrum a pod.) mozem nechat pootvorene okna bez toho, aby to bolo vidiet a auto sa tak "vetra".
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> chodi pravidelne kazdy rok/20 000km na predpisae prehliadky do autorizaku, kde menia vsetko co treba/je predpisane

uplne zjavne, prave preto uz dva roky ide na hranici skapania co rozhodne nie je normalne. Totie autoTEROrizaky, to je parada.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5540
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

praveze s tempusom za 8rokov len pozitivne skusenosti, ked tam rozpravas zo servisakom, tak sa do toho fakt rozumie, nie ako vo VW, hyundaji ci forde, ze rozmyslas skade take tupela nasli

minule sme im tam chceli dat vymenit olej aj na VW aute v zaruke, akurat im sa velmi nechcelo... tak radsej sme ho vymenili na parkovisku, jak riskovat navstevu VW servisu


ked auto nekape na volnobehu ani pod zatazou(pustena klima + tocenie volatom + pustene svetla a pod...), otacky nekolisu, v diagnostike neni ziadna chyba, a zakaznik sa na nic nestazuje tak preco by to mali riesit... nieje to vec ktoru si vsimnes na 1. pohlad


vzdy sa pri prijmani auta do servisu pytaju, ci niesu nejake problemy, verim ze keby im to bolo povedane, tak do do pol dna maju opravene
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DesRe »

mp3turbo napísal:uplne zjavne, prave preto uz dva roky ide na hranici skapania co rozhodne nie je normalne. Totie autoTEROrizaky, to je parada.
otáčkomer na dacii klame :D reálne RPM motora ma RJ... môj odhad +200RPM a asi by si sa po... od smiechu ak by si zisťoval reálnu rýchlosť dacii s GPS
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5540
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

To je este nic, skus si zistit teplotu chladiacej kvapaliny

Kolko stupnov asi mozu byt 2palicky? A kolko 4(3 neukazuje nikdy, skace z 2paliciek rovno na 4)?

A pri kolkych palickach sa prehrieva? Pri 5,6,7,8? To sa uz nikto nikdy nedozvie...


\\edit: este ma napadlo ako zistit odchylku... Vieme na kolko RPM ma motor obmedzovac, co tak napr na 2jke pridavat az pokial nenastane fuelcut, a porovnat dosiahnute otacky s udajmi od vyrobcu?
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Čo tak to napojiť na diagnostiku a neskúšať kokotiny?
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

stroboskopom od rozdelovaca :) ma to este rozdelovac ze ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6882
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ty woe na termostate dnu v dome mame 26,5stupna. Zatepleny 50rocny 8cm , aj strexchubs vatou, v aute ked mam 26,5 ta fajne ale teraz v gatiach sedim. Inac to pootvorene okno s deflektormi ked s autom stojim na nezaplatenie.ale to zase kto neskusi a vie no.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5540
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Shairachaz napísal:Čo tak to napojiť na diagnostiku a neskúšať kokotiny?
Diagnostika je na ceste, ale nepredpokladam ze pride skorej jak za 8-10prac dni...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

clovek tu klikne na jeden link a uz ma vsade bannery na reflektory :D
Trápi Vás prievan v aute počas jazdy s otvoreným oknom? Ideálnym riešením je deflektor! Výhody tohto produktu ocenia aj fajčiari.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Snejky, coze brat predáva BMVV ? Aku mal skusenost s tou bmvv V8?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ummm hentie europske sracky su tzv. fillery, pracuju na sposobe ze "vyplnia" mikroskrabanec v laku na ktorom sa lame svetlo. Dvakrat zaprsi a mas to prec, v povodnom stave.


Skutocna robota vyzera takto :

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=244507

toto nie je "pekny cierny lak ako ho pozname z ulice", toto je sedem levelov niekde inde. Kto mal niekedy v ruke tie smirgle 1500, 2000 atd 4000 tak vie o com rozpravame a zase pozor, Kelly Detailing je tri levely niekde inde ako su slovenski lakyrnici. Kto nechape, nechape, uz len tie merace ktore maju za par tisic libier hovoria samy za seba.


!!! 12 hodin stravenych len na kapote !!!
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

lenze dojde teta jednoduchsej mysle, vahovo 1xx kg na reno thalia -limo deluxe z Mauacek a oebe ti dvere na tom golfe rovnako ako keby si nemal tu korekturu a nebude ju zaujimat ze typek na tom makal tyzden a pouzival merace v hodnote 4-5 cifernych sum :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"