Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

iste.
Ono uz aj nahodit tolko casu a penazi do obycajneho Golfa vyzaduje trosku iny mindset nez ma typicky slovensky majitel akehokolvek vehykla.
Niekto cestuje po Afrike za strasne prachy a foti motyle alebo jasterice, niekto polozi obrovske prachy do polovnickej vybavy a niekto...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

... a niekto len caka aby ti obil auto lebo je prislis pekne moc sa leskne a on take nema :D

Ale jasne rozumieme. Proste toto je detailing ako sa patri, mrte sa mi to paci, nemal by som prachy na to udrziavat to, a hlavne mindset na to keby mi tyzdnovu robotu niekto oddrbe jednym vystupenim z vozidla. Ale to som ja ...

Dnes velmi prijemne doobedie s FRkom. Kamos vzal 2l mazdu 3 Skyactive (2017) a sli sme sa trocha vyblbnut na Pezinsku Babu. Krasne pocasie, ciste cesty, no a po dvoch zakrutach ci tam ci s5 som ho uz ani v spataku nevidel :D Ale zabavili sme sa obaja skvelo (pre moralistov, nie nevyblikavali sme, nie nepredbiehali sme cez plnu, pekne sme si pockali ked nepojde dlho ziadne auto a potom sme skocili na trasu, vyslo to az na jeden prejazd super - viva la czechia SX4, 30 kmph do kazdej zakruty, aj miernej :D Bol to krasny exemplar toho, ze ak sa motoristi respektuju, vie to byt aj fun aj safe. A to tam bolo fakt dost motorkarov, ale ocividne skusenych ). Dlho som si tak dobre nezajazdil :)

No a cestou s5 chutovecka v doboe Alfy 4c :p :music: to auto ma prenasleduje, asi to daco znamena :D

Chodi niekto obcas na babu?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mrte mrte pekne a mrte znamena. Chodi, jasnacka. Skoda ze nemas pohananu vyhradne zadnu napravu a... koni nikdy nie je dost :)
.
rekonstrukcia BMVV 507 ktoru vlastnil toten onen muzikant Elvis : do tohoto sa uz oprela samotna automobilka (nechce sa mi skumat ci naozaj alebo je to tak povedane pretoze priestory mi nepripominaju original BMVV ale... kvantum veci jednoducho uz neexistuje a musia byt vyrobene rucne) :

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=394348

Dream Job.
Mam kamarata ktoreho kamarat v rakuskych Alpach rekonstruuje veterany, by som umrel radostou keby som nieco take vedel robit/robil aj ja. Proste niektore veci kazdeho z nas naplnaju a niektore menej.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Jop presne tak :)
Kone no kone neviem ci kone ale nebudem zacinat diskusiu na tuto temu (ten skyaktive ma o 50 koni viac, akosi mu to nepomohlo). Prave to je miesto, kde su ti tie kone na 2 veci, ale zadnoprdka by tam bola vyborna! To treba nechat.

A zistujem ze na taku motorku co tam jazdili by som si nikdy nesadol ved to je crazy shit :D so mal blato na ihrisku len som sa na to pozeral :D:D:D

edit: oprava: o 52 koni viac

Kolega kupil 4rec bavo 2015 s dakou obludou pod kapotou zevraj (uz to mesiac prihlasuje tak neviem este nic konkretne) tak som zvedaf na zadnoprdku na babe. (je to dizel :P )
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6882
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Aky motor mala m3? Ma 88 a 121kw obe mega rozdiel.
hry- ps5
doma-HP probook
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

121 kw / 210 nm
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5540
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

https://youtu.be/SWnSI6CIXqM /neslo to dat to Tagu/

preco si nenastavit GPS za jazdy... ide si 40-50, zatrubim nanho aby o mne vedel, kukne na mna, otoci sa a dalej tuka do GPS...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6882
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Idealne je stale si auta vymenit cestou s5, pre mna stale tvori70perc vodic 30perc auto. To ze v silnejsej mazde sedel chlapec s mensim egom by sa ukazalo pri zamene aut. Zase atmosfera taha od 3k rpm plus. To.zas ci hukot nevadi
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5540
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

1.2TSI ma navrh tak od 1.6atmosfer, porovnatelna max s 1.8...

keby v oboch autach sedel rovnaky vodic, vyhra mazda.. obzvlast ak to je ten starsi rapid(postaveny na fabii 2...)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Broslo ma Ibizu. Ono dosť spraví aj hmotnosť, ale v tomto prípade asi vodič. Pamätám si pár rokov dozadu Multivan 2.5 vs A5 neznámej motorizacie. V zákrutách sme mu bez problémov zdrhli a na rovinách dobiehal.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Mam ibizu FR s DCC 1.2 TSI nie rapid :D
Samozrejme na rovine by to bola ina pesnicka :) (52 konikov + a ked to vykruti, mne turbo stacit nebude)

ja som sa nesiel pretekat toto su fakty. Nerobim zavery len som sa pochvalil ze fasa skusenost. A hlacne po dlhom case poriadny víkend bez práce (zatial :D )

DCC realne spravilo asi najviac. Nejdem tu teraz zasa ospevovat ale pri rezime sport je to uplne ina pesnicka co sa týka práce s automobilom, hlavne pri takýchto klukatých cestách. (uplne vazne ale prehlasujem ze na tom aute sa neda jazdit na comforte takato trasa, jednoducho si nemoze clovek dovolit polovicu z toho co na sporte. Samozrejme pri priamej jazde je to jedno) Nabuduce asi dam aj kamerku, pretoze fakt netusim v akych rychlostiach sme sa pohybovali (zaujimala by ma rychlost v zakrutach hlavne).

Mali sme rovnaky rozmer kolies 215/45 ale on mal 18 a ja 16. Mal lepsie gumy (Pilot Sport 3 na mazde, u mna BRIDGESTONE
Turanza). Na brzdach som bol imo na tom podstatne lepsie, lahsie auto vacsie brzdy. Gumicky si u mna zapisali takmer v kazdej prudsej zakrute, u neho drzali ocividne lepsie, bez piskotu. Holt asi tomu tolko nenakladal, ale ide skor o zabavu v ramci bezpecnosti, ja uz som tam zopar krat bol na babe, on este nie. Vymena vodica by mozno daco zmenila, no ked sme napr isli vtedy so swiftom, vymena vodica zmenila akurat to ze bago siel na ibize sice dobre (je to skuseny motoristicky novinar) no ja som na swifte isiel dosrato. A aj tak sme si to obaja uzili :D Az take ego nemam, bezpecnost je n.1.

ZA celu cestu sa mi ani raz neaktivovalo ESP (ani jemu)
Radenie 2/3

to Skrillex
Hukot je prijemna emisia sportovej jazdy.
K tomu porovnaniu skrillex: http://blog.auto.cz/aktivnybloger/2017/ ... -skyactiv/ nemam co dodat. Ale toto je len motor. A auto nie je len motor :) (nie nechcem tu riesit ze turbo 1 liter je super ani ze turbo 1.2 liter je super. Osobne mi vsak charakteristika tohto agregátu sedí viac ako 2l atmosféra. Mna vyslovene bavi hrat sa s tou elektronikou (DCC) a pracovat s turbom na plyne ;) )
http://moje.auto.cz/Bertold/fabia-1.html a tu mas vrchol fanboizmu ak mas silny zaludok. Akoze typek ide na to kvetnato a daju sa tam naist fajn info z prakickeho pouzivania 1.2 TSI E211 ak ta to zaujima. AJ porovnanie s atmosférami od skody atd. Ale mam pocit ze typek na dacom fici ale dost zaujimavy prejav :hysterical:


Praveze si myslim ze ten zvysok robi dost vela (gumy - ktore ale teda musim vymenit lebo tieto to vzdali hned :D ale bolo super pocasie tak sa lepili aj tieto, dalej DCC, brzdy, hmotnost, a napokon turbo). A trasa je aka je, jednoducho profitujem z turba pri kazdej akceleracii a tam je to plyn/brzda/plyn/brzda. Jasne na kazdej dlhsej rovine by ma dal. Ale sli sme normalne nie jak prasce. Rovinky na predpis (konecne som nasiel super vyuzitie funkcie, ktora pipne ak dosiahnes rychlost, ktoru si navolim. Clovek si tam buchne 100 a nemusi cumet na budiky na klukatych okreskach)

A neberte to tak ze spinim na skyaktive. Prave naopak, je to zaujimavý agregát. Jazdí dobre, spotreba je síce trocha vyššia ale na 2l je to smiešna spotreba. Ma super pravidelný chod a max krútiak v otackach, kde sa pohybujes 90% času. Ten dvojliter je vyhnaný na efektívne maximum, som zvedavý s čím príde mazda ďalej.


Ja mam jasno. Ta mazda stala o 10k € viac. Áno je to väčšie auto, áno má to lepší agregát, interiér je super (nema ziaden link s telefonom co je megafail v roku 2017). Ja som uplne spokojný s tým čo mám :D Bavím sa a to ma teší, už len nech vždy domov celý a zdravý a spokojnosť.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5710
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Velmi pekne citanie Broslo :)

Pridu s tymto, zevraj uz o par mesiacov:
https://en.wikipedia.org/wiki/Homogeneo ... n_ignition

EDIT: aby bolo jasne hovorime o Mazde :D
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

no tak toto vyzera brutal som zvedaf.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5540
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

no neviem, minule som sa viezol v 2.0 120hp CX3 a netahalo to vobec zle, samozrejme nad 4500rpm... dynamikou niekde medzi 1.2TSI a 1.4TSI...
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

No ved ono to ani netaha zle to nikde nikto netvrdi. Ale auto nie je len motor, a na klukatine do kopca a z kopca su ovela dolezitejsie hmotnosť, brdzy, gumy, podvozok, riadenie ;)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"