Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Bohuzial, na zvukove udelatka si budeme musiet zvyknut. Dodatocne objednavany M-paket pre novu 5xx obsahoval okrem karosarskych a podvozkovych dielov aj reproduktor :-) :-( :smutny: :cry: :facepalm: :help:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4586
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Broslowski napísal:Ved vsetky predispozicie su vysvetlene vo videu. Test je zasadeny do predom stanovenych podmienok, rovnako tam vravi co tvrdis. Ale ak sa teda opierame o mat a fyz. realita je takato ;)

Cize aj matematicky nam sedi, ze 0-100 nie je bozstvo, par koni navyse (pokojne dvojnasobok) pri takejto trati spravi prd. Toto vsak nikoho so vzdelaním z oboru mat/fyz/tech nemoze prekvapit. Preto ma prekvapuje, ze to podaktorých tak prekvapuje :D
To mas tak, podme na cvicisko autoskoly a tiez 0-100 nebude nic znamenat... aj s fyzikalnym vysvetlenim. Potom sadni k nejakemu testovaciemu jazdcovi do m5 na nordschleife a budes mat pocit, ze zakony fyziky neexistuju :D

Zhodou okolnosti sa mozno podari akcia na go kart okruhu a bude to 136PS 1150kg atmo vs 270PS 1500kg turbo ... dam vediet vysledky, ked bude casomiera ;)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

350 kg je celkom slusny hendikep na malom okruhu som silno zvedavy na vysledok
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Chcelo by to turbo do mensieho auta :D a co to za auta?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale uz prestan s tym turbom :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5708
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Kaslem vase male pipiky ktorym by vadil oze ich pukne fiesta, ale to promo na golfa ma zabilo. stary, primitivny, prizemny jednoduchy humor! super :) to sa dnes uz nevidi...vcera som o tom mal dlhu debatu s nastavajucou (sa mi to blizi, sobota...) ona neuznava prizemny humor, ja hovorim ze je najlepsi lebo ide od srdca!

BTW ja tiez premyslam niekedy supnut turbiatko do swifta :D ale to az ked sa naucim ho davat na limit co je daleko. no laka ma ten boost ale nemozem ked kazdemu spievam ze atmosfera je laska to by bola podpasovka samemu sebe :D
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

Chris napísal:Hmmm zaujimave porovnvat fiestu z 2011 so 100k km so e46 s 800k km a vylagrovanym motorom.
tak to je priemerný štandard slovenských ciest, nikde som nenapisal že fiesta je vlastne ferari s karoseriou fiatu 500 ale len tolko že je celkom usmevne vidieť tie slané ksichty bmwčkarov (+/- 17-20r, stará rozjebaný e46 1999-2000r) nič viac nič menej :D
Chris napísal:Btw. Dc9-32 uz neni najlepsia na svete ej9 ? Ci uz po 3 mesiacoch ci kolko co mas vodicak si presiel na fiestu ? :D :D
EJ6 coupe* :D neni, jazdievam už na dlhšie trate, teda resp auto už využívam ako dopravny prostreidok na dlhšie trate a nie ako na mestské presuvadlo a chcel som trocha modernejšie technologie a hlavne bezpečnosť, lebo čelofka v 20 ročnom smetiaku nieje vraj dobrá na kríže :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

fiesta isti kazdu celovku ! Nezabudni na pretazenie, velkost deformacie nie je vsetko ked mas utrhnute vnutorne organy alebo prazenicu z nich.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ale ak by som si musel vybrat, ci chcem burat na Civicu z 96 roku alebo na Korze ktora len dneska vysla z tovarne, tak si kludne vyberiem aj Hjunde i10. Dnes aj tie male turboskatule maju celkom slusne poriesenu bezpecnost. Sice sa opres o plastovy smetiak a rozletia sa ti vsetky deformacne zony, ale radsej nech si to odnesu plechy plasty ako obetovat oblicku ci nozicku.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

6g civic.. tam pri havarke nemáš veľké šance. Hlavne ked predhacdzajuci majiteľ vybral vystuže naraznika lebo weight reduction a race-car bro...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Vystuha narazniak uz toho vela nezachrani. Hlavne, tie vystuhy sa nemontovali v kazdej verzii.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dlhsie trate, fijesta, bezpecnost fijesta, dravy motor ako sme sa docitali, fijesta, no asi viete co sa mi derie von z pera :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

:D :D bezny slovensky standard..... tak asi zacnem porovnavat moju hondicu s panamera, GLE, X6, RR :D :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4586
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

mp3turbo napísal:dlhsie trate, fijesta, bezpecnost fijesta, dravy motor ako sme sa docitali, fijesta, no asi viete co sa mi derie von z pera :)
Akoze az na to, ze to nema 6 kvalt, tak preco nie. V porovnani s 330d som to zhejtoval ale paci sa mi koncept 4 miestnych aut s mensim kufrom a zivsim motorom.
Jednoduska napísal:
BTW ja tiez premyslam niekedy supnut turbiatko do swifta :D ale to az ked sa naucim ho davat na limit co je daleko. no laka ma ten boost ale nemozem ked kazdemu spievam ze atmosfera je laska to by bola podpasovka samemu sebe :D
Ten motor sa da navrtat na objem 2 litre a vykon 200PS+ , tam turbo netreba :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Fijesta je 4miestne ? Jaaaaaaj jasne, lebo ma styri sedaňe. Uz chapem.

Kedze som sa dozvedel ze Fijat Pecto je rodinne auto, z Modry do Pezinka by to styria mohli vo Fijeste tiez vydrzat bez ujmy na zdravi :
http://imageshost.eu/images/2017/08/08/pezinokmodra.png

Jeeeejda sorry, to nebolo fťipné. Uz sme s fijesty vyrobili nekompromisneho zabijaka trojlitrovych dieslov s turbodýchadlami ze Čak Noris moze ist past kravy, potom je z neho plnohodnotne stvormiestne tazko pouzitelne dialnicne auto na dlhe presuny, no proste sa necudujte ze nejako sa to zo mna rynie prchkejsie jak minuly tyzden.

Aj som sa lahko zamyslel - a este lahsie poskrabkal na miešku - ze preco vlastne vyrabaju toťje Pasatty.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"