Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

no ja tam vidim Celková povolená hmotnosť v kg
Crafter 30 ma 3000 a Crafter 35 ma 3500kg.
5 ton ma logicky crafter 50.. ale ten neviem ci sa v sucastnosti predava..
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kukiak »

stefan.koval napísal: Po 28. Aug, 2017, 21:38 Lacika posli do ss co je to p+p. Inac turbo dobre napisal, ked ludia tu daju ze siel prvy krat pri 30tis. Tirz som to tak pochopil ze fakt 1x sa ide. Inac ta skodovka lamac sa co ako menilo za 50€? 2nhod olej?filtre nic?cize zase domyslanie?
No skoro cely koncern ma naozaj nastaveny interval 30 000km. Ja mam g-tec ten jediny ma myslim 15000km interval. Co vsetko robili neviem, zase az tak som to neskumal, fakturu uz mam zalozenu. (ale prepokladam, ze len olej+filter, opticka kontrola + predlzeniemobility a predl. zaruky) Ide o to, ze cena 75€ aj s olejom mi prisla fakt mala, ked som cital po nete kolko ludia bezne platia - 150-300€... Ale bude to tym vlastnym olejom.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5530
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

molnart napísal: Po 28. Aug, 2017, 23:29 VW crafter je auto do 3,5 tony alebo uz je viac? technicke data na webe hovoria max. hmotnost 3500 kg, ale wikipedia pise ze je "je tiež najväčším vanom s nosnosťou 3 až 5 ton, ktorý predáva automobilka Volkswagen". potrebujem vediet ci je mozne ho jazdit vodicakom na osobak ci nie.
robia sa 2 verzie, jedna do 3ton, druha 3,5ton, cize Bcko vodicak
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5191
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

No skoro cely koncern ma naozaj nastaveny interval 30 000km. Ja mam g-tec ten jediny ma myslim 15000km interval. Co vsetko robili neviem, zase az tak som to neskumal, fakturu uz mam zalozenu. (ale prepokladam, ze len olej+filter, opticka kontrola + predlzeniemobility a predl. zaruky) Ide o to, ze cena 75€ aj s olejom mi prisla fakt mala, ked som cital po nete kolko ludia bezne platia - 150-300€... Ale bude to tym vlastnym olejom.
to je ta CNG verzia ? ako si s nou pspokojny ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kukiak »

JJ je to cng 1.4 81kw Style.Ja som s nou velmi spokojny, kupovana bola zo skodaplus.cz ako 3/4rocna za 70% ceny novej. Po dialnici pri 110 to jazdi za 3,5kg (1kg - 1€ cca). Po BA zapchach za 5. Priemerku mam za poslednych 1500km 3,8kg/100km. Nevyhoda je malo cerpaciek a max. dojazd cca 400km, ale jednu mam rovno pri robote a ked idem mimo BA sa vzdy do 400km zmestim, chce to len vzdy mysliet na to, ze mi treba natankovat :D. Benzin tam mam este stale ten, ktory bol v aute natankovany pri kupe :D. Diesel som nechcel lebo diesel a toto je prakticky benzin, co zere este o dost menej ako diesel a hlavne od vyroby v plnej zaruke.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Inac raz za cas ten benzin spotrebuj/vylej.
hry- ps5
doma-HP probook
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

lacika napísal: Po 28. Aug, 2017, 22:16 http://www.q-service.sk/siet-q-service/ ... luzby-p+p/

ide o to, ze je to znamy, a este k tomu mam doveru v ich opravu.
Svagrovi vzkriesili slavnu 2.5TDI V6 a pradie ako macicka.
Do ktoreho ty chodis?pozeram ze ich je viacero, ker som klikol na cistenie klimy
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

no ved to je priamy link na ten servis.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

inac mam modelovu situaciu, treba mi auto na firmu, mam brat operativny leasing a dat do nakladov alebo klasika leasing a auto bude kvazi moje op 5rokoch,a le leasing klasika si viem dat tiez do nakladov?tam ma jedine sere to, ze zo zaciatku clovek nemusi mat akontaciu pri operativnom ne? ci sa to oplati len velkym firmamm co maju viac aut?
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zavisi od konkretnych podmienok, auta, modelu, leasingovky atd. Co sa tyka financneho versus operativneho lízinku, to si musis uz nastavit ty vo svojej hlave a podla penazenky.

Vyhody a nevyhody kazdeho z nich silno poznas, to je zbytocne opakovat. Nie vzdy su vsak veci take ake sa ti snazia nakukat leasingovky.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

sak to, ze teraz sa mi nuka jeden biznis a neako extra lvoe nemam na kupovanie auta,a le mat mesacne naklady operativneho to by slo do nakladov, kusa mi hrabe dnes, mi presiel auto kocura krasneho,
hry- ps5
doma-HP probook
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kukiak »

CO moze sposobovat samovolne vybijanie baterie? Je to stare vw polo 98. Myslel som ze umrela baterka, ale dal som novu a po tyzdni auto znova nenastartovalo. Zda sa mi ze kontakty na kabloch co idu k baterii su fajne zaspinene/skorodovane, potom ma este napadlo radio, ale to sa vzdy vypne so zapalovanim... co este pozerat?
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

napr. ci ti ju vobec dobija...
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kukiak »

Tam asi problem nebude, baterka bola nova, nastartoval som 3x, reku super ide, bolo to baterkou. O tyzden idem nastartovat a uz vybuchana..
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

no ja som si tak tiez odfajcil baterku a altik dobijal len pri urcitych otackach..
cize najprv si zmeraj altik, popr. zmeraj kludovy prud z baterky. https://www.youtube.com/watch?v=yFCT-YZbU5o

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"