Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

http://tn.nova.cz/clanek/kamion-riskova ... idici.html

tomu by ste verili????

vchadzate na hlavnu.... a sledujete, ci vo Vasom pruhu nic nejde.. zrazu sa z protismeru vyruti kamion... a vy ste este obvineny, ze ste mu nedali prednost!!
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Bananova republika
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Takych krizovatiek je plno a na vacsine hlavnych ciest sa da obehovat. Tiez pozeras iba do jednej strany? Sa potom budes divit ked ta niekto zvalcuje v 90+
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

henta situacia je pritiahnuta za parochnu pretoze naozaj ten kamion nemal predbiehat a nic taketo sa neda ani ocakavat, avsak... ked odbacas z akejkolvek bocnej cesty a na hlavnej nedas prednost tomu co predbieha (napriklad tam kde sa predbiehat moze) a spravite prienik častíc jak svajciarsky urychlovac, tak si jednoducho na vine ty.

Neuveris ale moja osobna skusenost, nastastie skoda bola len svetla a narazniky, rok 2009, uhrnom asi tristo eur - Seat Ibiza versus Skoda Felicia pikap, cruel road rage jak ma byt. Nesudil som sa, nemal som preco.

Povedane inak : odbacas z vedlajsej doprava na hlavnu, tak sa kukas nielen dolava ze slobodno tak hajde, ale sa MUSIS kukat aj doprava ze ci nahodou nejaky pretaktovany napriklad nepredbieha. Predpis totiz hovori ze musis dat prednost autu na hlavnej ceste, a neuvadza v ktorom prude to auto moze/ma ist. Proste je na hlavnej ceste. Koniec citatu.

Moze to byt legalna situacia (napriklad niekto v pravom prude ide 35.2km/h lebo to je jedno preco napriklad bude odbacat o styri metre doprava, druhy ho v lavom prude normalne legalne predbieha 49.8km/h, ty sa pripajas z bocnej, cvaknes do toho co isiel 49.8... tak je to cisto tvoja vina. V tomto podani to vyzera akoze v pohode ved logika. A teraz si predstav taku sanitku alebo hasicov co predbiehaju auta a ty ich nepocujes lebo mas tuctuc muziku. To uz smrdi inym pruserom, co ?

Vzdy sa kukajte aj dolava, aj doprava, aj hore, aj dole. Ja som sa uz naucil. Tiez mi to prislo divne, ale odvtedy ani trochu. Ideme cez zeleznicu, bez ohladu na pocet kolaji ? Na vsetky strany sa kukneme asi vsetci, ze ? Ako mame doriti vediet z ktorej strany pride vlak...

Ze tam z toho tunela nemal romanesku-čaučesku co predbiehat je totalne ina diskusia ; mne osobne by sa taketo volaco stalo tak by som za tunelom - most likely even inside it - hodil drift a fešši by o par minut skoncil s rozstrielanymi pneumatikami. Fást end fjurijouz CvajTauzndZíbcén. Netvrdim ze je to idealne riesenie, ujo Glok17c uz vyriesil vselijake problemy a vselijake ine sposobil. Co sa da robit.

Inak kamaratova skusenost : 2015, s vozom co som od neho kupil : vychadzal z vedlajsej na hlavnu, tam ujo na X-Trailiku CUVAL, Misovi urcili vinu. Ziadna spoluvina. Sudit sa mu nechcelo, vysral sa na to, kameru nema takze keketko by povedal ze necuval a tym je to spasené. Tak som od neho kupil klepnutu masinu a tiez to nebolo nic zaujimave na spravenie.

Zasrate svajciarske urychlovace.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

felipe25 napísal: So 02. Sep, 2017, 21:09 http://tn.nova.cz/clanek/kamion-riskova ... idici.html

tomu by ste verili????

vchadzate na hlavnu.... a sledujete, ci vo Vasom pruhu nic nejde.. zrazu sa z protismeru vyruti kamion... a vy ste este obvineny, ze ste mu nedali prednost!!
Úplne správne. Pri vychádzaní dávaš prednosť vozidlám idúcim po hlavnej ceste v akomkoľvek smere. Toto nám zdôrazňovali v autoškole a veľa ľudí si to neuvedomuje... Žiadna banánová republika ale krutá realita.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Áááách...
Včera som si v Subim menil olej, všetky filtre, striekal dezinfekciu na klímu, namontoval voňavého panáčika do výduchu a keď som sa potom večer išiel prejsť a asi 5 sekúnd po štarte na mňa vybehli kontrolky motora, ESP, Cruise a SI drive v núdzovom režime, hneď som si spomenul že určite som zabudol pripojiť ten jeden konektor čo mi zavadzal.
Čo teraz? Servis? Zostali zasvietené aj po pripojení...
Alebo mám skúsiť odpojiť batériu? Mohlo by to pomôcť?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

odpoj - nebudu sa ti stahovat okna nadoraz az dole jak na Mondeju, zakoduje sa ti radio a pojdes do servisu :)

na serioznu notu : ak mas kod od radia alebo ak ho netreba lebo sa sparuje samo (radio <-> VIN), kludne odpoj. Minimalne na cely den, nestaci na hodinu-dve.

Dalsia info, mnohe masiny po X uspesnych startoch zhasnu kontrolky ked k danej chybe uz nepride, cize alternativa by bola aj dva tyzdne jazdit a uvidis. Silno by som klamal, myslim ze Krajzler ma niektore chyby samo-sa-mazajuce po 50 startoch ked k danej chybe nepride.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Esp by sa malo po jazde zrovnat. S tym ostatnym neviem.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Batériu som už raz vyberal, dával som ju na nabíjačku.
Rádio sa nezablokuje, kód nepýta.
Po znovupripojení batérie je všetko oukej, všetko funguje, všetko si pamätá okrem troch vecí - nastavenie equalizéra, uložené rádio stanice a časová zóna, resp. že sme v daylight - saving režime. Všetko ostatné si pamätá (nastavenie sedačiek, pamäte sedačiek, nahraté kontakty, posledné zadané ciele, POI, spárované telefóny, kde hralo CD / DVD / film, počítadlá kilometrov, skrátka všetko).
Fakt nechápem, prečo si všetko vie zapamätať, okrem Daylight saving, uložené rádiostanice a hlavne - equalizér... :facepalm:

Nič, idem tú batériu skúsiť odpojiť.
Rovno pozriem hladinu oleja po včerajšej výmene, keďže tomu Boxeru trvá neskutočne dlho, kým sa olej dostane naspäť dolu a kým sa dá merať.
mp3turbo napísal: Ne 03. Sep, 2017, 09:29 odpoj - nebudu sa ti stahovat okna nadoraz az dole jak na Mondeju, zakoduje sa ti radio a pojdes do servisu :)
Omega si po odpojení batérie veru okná nepamätala. Stačilo ale s každým zísť držaním tlačíka úplne dolu, potom úplne nahor a už to šlo...
Subi si to pamätal...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

felipe25 napísal: So 02. Sep, 2017, 21:09 http://tn.nova.cz/clanek/kamion-riskova ... idici.html

tomu by ste verili????

vchadzate na hlavnu.... a sledujete, ci vo Vasom pruhu nic nejde.. zrazu sa z protismeru vyruti kamion... a vy ste este obvineny, ze ste mu nedali prednost!!
veril, neviem ako kto sa co ucil na autoskole, ale mna ucili davat prednost autam iducim na hlavnej, na pruhu v ktorom ide nezalezi. Pozerat sa mas na oba smery, kludne namiesto kamiona mohla ist sanitka, hasici ....
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Nissan India. Bravo. Kokos ani vlastne tragace si nepoznaju, to je neskutocna pitchovina :

http://www.autoforum.cz/bleskovky/nissa ... /obrazek/2
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Batéria v Subim odpojená od 10:03 do ~18:00.
Vianočný stromček zmizol... :)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Tak v indii asi este GTR nevideli.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Dobre vidim ze uz pulsar nissan ma 140kw 190koni v 1,6 benzine? To je aka tsi style? Gangsta
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"