Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Kde prosim su v nemecku tie lacne Euro5 diesle co nikto nechce? Zas debilny clanok... "Naftové autá končia zväčša u dílerov, ktorí ich odkupujú. Lenže, čo ďalej, keď o ojazdený „nafťák“ nemá potom nik záujem?" Ja kludne vezmem aj dva, buduci piatok mam volno, kto sa prida? :D
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

hej DPF filtra :D
aha zasa VEDCY zistili
___
Su to sračky všetko je jedno či maš EURO 12 benzin abo EURO minus 2 diesel, ajtak ti kvietky z vyfuku nepojdu
Potom pridu ľudia s tým, že diesel smrdi ne? A rozhodne nepatri do osobnych aut, abo do mesta atď (prečo teda benzin patri?)... tak pome všetci do tesly, alebo chodte ro riti. Aha z priemernej mzdy tuna (nie, tych 900eur važne nie, skôr menej však) si asi ťažko človek kupi nove auto... dajme tomu fabiu za 9tisic, mozno thalia v zlave za 4799 (ok skôr si kupi 10 rocne ojazdene ako toto), ale rozhodne nie teslu.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Chris napísal: Ut 05. Sep, 2017, 22:40 tak zalezi kde :D v BA kde je 80% leasingoviek tak vsetci euro6/5 :D niekde pri Ruzomberku moze byt Euro2/3 klasika
kde sa blavak najdalej dostane... ruzomberok :D ved to je este bohaty kraj.. a co take Michalovce? :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Michalovce budú mať v prevahe euro 4 keď budú dostávať MO spztky. Inak keď tak premýšľam tak tá moja 21 ročná Honda má euro 2? Asi by som ju mal dať ekologicky zlikvidovať a kúpiť niečo ultramoderne.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

No fakt je ten, ze aj v malickych kosiciach v centre su pocas spicky smogove limity presiahnute, takze nieco s tym robit treba... idealne by bolo nestavat auparky v strede mesta ale na periferii...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Haha :-D bratislava nieje cele slovensko. Tak ako pise papek, o prevahe eu4 ked dostanú nove značky, aj to budu hladat najprv eu4 bez dpf a potom sa začne vykuchavanie.
Zober si kolko '99 dieslov behá..eu2 ..... Zober si kolko '01 dieslov behá....eu3 ..... Zober si kolko behá dieslov do roku '08 ...eu4(aj bez dpf)

Proste nie, keby zacali na slovensku s nejakou restrikciou na eu5, sme v ****. Nebude mat co jazdiť, iba BA a lizingovky :)
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

S tymy auparkmi to je ako scream pise :) ale tak kam by ludia chodili minat svoje miliony ak by nemali v centre takuto moznost?!
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

a co ludia peso sa budu trepat na periferiu? /mhd/ pesia dostupnost je velky faktor.
ja v BA za 2.5 roka poznam len obchodne centra asi :D
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

no.. ok.. Maly ma jasle par 5 minut peso od baraku (5 minut detskym tempom)
Zena robi na druhej strane SNPcky, cize chodila elektrickou..
Mna vozi shuttle bus do prace, cize snazim sa vyuzivat ten... Cize ja som dost ekologicky.. este ked vezmeme v uvahu, ze mam euro 5 benal.
:D ja by som mohol emisie predavat.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tu ide o to ze nebudu zapchy v centre mesta, v nizine pri pesich zonach lebo tam jednoducho nie je miesto na tie obchodaky ale ic htam narvu aj tak :).

Treba predsa dopravu posielat mimo mesto a nie do centra. Ale to by sme museli mat nevytunelovane ministerstvo dopravy aby boli adekvatne obchvaty :)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Pokial ludom nevytvoris nejake restrikcie pri pouzivani vlastneho auta, alebo naopak, nejako nezvyhodnis MHD, tak budu pouzivat to co je im pohodlnejsie. A ako sa ukazuje, tak zapchy nie su az takym problemom, lebo v nich stoji aj MHD.
Ked sa mam z Petrzalky trepat do Avionu, tak to mam autom 15 minut. Bus? Naposledy tak pred 10 rokmi a to tusim chodila nejaka kyvadlovka od Technopolu, ktorej to trvalo pol hodinu cisteho casu. Cize nejakych 10 minut k Technopolu, potom pockat na dalsi bus a 30 minut k Avionu. Zabita hodina tam, hodina spat. Ked si spocitam naklady bus vs auto, tak to mam +/- to iste. Samozrejme neratam TCO ale cisto iba cestu. A pri dvoch ludoch je to autom lacnejsie. Keby som ako BA rezident mal MHD "zadarmo" /schvalne, akou sumou z dani mesto dotuje MHD/, tak uz je to ine. Nemusim riesit listky, automaty alebo posielanie SMS listkov. Nastupim na bus a idem. Mozno nie az do Avionu, ale urcite do centra, do Auparku alebo tam kde to mam jednym spojom alebo na jeden prestup.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zabudni na polhodinu dnes na tejto trase... jedine bez zastavok o jedenastej naobed ked su "prazdne" cesty. O piatej popoludni ? Nehrozi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Doprava KVP- Jazero (sidliska) v KE je cista komedia. Napriek tomu, ze medzi sidliskami je vypadovka a autom je to 10min, tak busom sa treba trepat cez centrum a je to standardne 45min a viac... mesiac som bol bez auta a citil som sa strateny... a tom mam zastavku autobusu 5 min a do prace busom nanajvys 15min... len obcas sa nestihne, obcas nepride, obcas prsi, zima, nieco treba zobrat.... auto je kruty komfort.

Centrum ma podla mna sluzit hlavne na kulturne vyzitie a sluzby. Handry si aj tak ludia chodia nakupovat autom, tak je jedno, ci do centra alebo na periferiu. Aupark v strede KE - no comment...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ved sluzby mas aj v obchodnych centrach, slovenske mesta su mrtve, nepamatam si kedy som nieco riesil mimo obchodneho alebo ineho centra
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Lord,

To by si veru mal popracovat na svojom vyziti, ja si zasa nepamatam kedy som bol v obchodaku koli niecomu inemu ako nutnemu nakupu handier (kultura v obchodaku? to je pre mna nepoznane slovne spojenie).

Ale zasa kazdemu podla chuti :)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"