Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale ved som napisal sluzby, nie kultura
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ja chodim na stafety, uz ker mam do obchodaku ist a to ho mam 50m od vchodu tak uz sa snazim vybavit co najviac aby som tam tak skoro nemusel.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

scream napísal: St 06. Sep, 2017, 15:52 Doprava KVP- Jazero (sidliska) v KE je cista komedia. Napriek tomu, ze medzi sidliskami je vypadovka a autom je to 10min, tak busom sa treba trepat cez centrum a je to standardne 45min a viac... mesiac som bol bez auta a citil som sa strateny... a tom mam zastavku autobusu 5 min a do prace busom nanajvys 15min... len obcas sa nestihne, obcas nepride, obcas prsi, zima, nieco treba zobrat.... auto je kruty komfort.

Centrum ma podla mna sluzit hlavne na kulturne vyzitie a sluzby. Handry si aj tak ludia chodia nakupovat autom, tak je jedno, ci do centra alebo na periferiu. Aupark v strede KE - no comment...
chutovecka to bola az teraz ked to rozkopali, ked si chcel ist napr na okresny urad(komenskeho) z jazera, tak si sadol na bus X9, previezol sa jednu zastavku, prestupil do 9tky elektricky, ta koncila hore za galerkou, prestupil si na bus ktory ta zviezol na festivalove namestie, a tam si sadol na dalsi bus ktory ta vyhodil na tomasikovej- par 100metrov od uradu

lenze cela ulica komenskeho bola rozkopana v strede, a tak si 20min chodil jak kkt kym si presiel na opacnu stranu a dostal sa na urad


proste to co trva autom do 15minut, bicyklom do pol hodky, a pesi nieco cez hodinu tak MHD 1:20h + smrad, teplo, cigosi, revizory a vsetky ostatne chutovky MHD
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

co je na revizoroch zle akoze? :D, vsetky ostatne vyhrady su ok
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Závisí od spojov a odkiaľ kam ideš, napr. ja som mal v KE zo starého mesta na žel. stanicu celkom fajn električku, cigošov som ani raz nepotkal (chodieval som tade 3/4 roka 4x do týždňa), najväčší zážitok bolo vždy pondelňajšie ráno zo žel. stanice :D :D :D
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

LordKJ napísal: St 06. Sep, 2017, 17:07 ale ved som napisal sluzby, nie kultura
Ospravedlnujem sa zle som cital. veru sluzby na jednom mieste su na nezaplatenie. Napriek tomu idem ku krajcirovi do podchodu v historickom centre, to iste brasniar popripade obuvnik. toto este preziva bez obchodakov, zbytok ako banky obchody atd. hold suhlas, obchodak ti to da pristupnejsie.

EDIT: me teraz zavreli prechod ako je obrancov mieru - komenskeho. vcera som v praci zabudol kluce no keby ze nemam kolobezku oddrbem dobre vela casu na otocku :D dnes radsej autom :D
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

no elektricky su jedina spolahliva doprava, pokial zrovna nie je rzkopavka ako posledne 2 roky.... nestoji to v zapchach, relativne rychle, ekologicke....len tych tras je malo.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

alebo pokial neskonci nejake auto na kolajniciach ako je to v BA na dennom poriadku
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

by som normalne spravil zakon ze dokial tam niekto neumre tak elektrickar po zastaveni nakresli kriedou ciary na zem (ked prsi tak nemusi), a prebije si cestu dalej :)

dve minuty, hotovo. Jaka kolona elektriciek, nic take neexistuje.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

to tiez mi rozum stoji ako niektore auta odparkuju ked je nehoda a maju na salame.
inac turbo co si nekupil este?
https://auto.bazos.sk/inzerat/76227741/ ... URY-AT.php

kelo asi kostuje pribit tam lpg cena za diely a montaz?
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

malo hrncov, vela ceny, nezaujimava masina.
LPG je zhruba 1200eura na 6valec, 1800eura na 8valec, ceny sa pohybuju podla toho kde mas kamoššov.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

A este k tomu aj skareda. Sice je to na mile vzdialene od Mulitiply, ale zaradil by som to do kategorie Mecedes R-klasse
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6788
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

mate niekto skusenost s kraktym Renault Trafic (nakladna verzia), kolko toho sa tam da napratat? je realne tam dat dve mensie skrine, bicykel, jeden rebrik a obsah dvojizboveho bytu ako vybavenie kuchyne a oblecenie? potrebujem vediet ci mi to bude stacit na stahovanie. je to nejakych 500 km, takze viackrat to neotocim.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

C4 ma 1183l po sklopeni.. ked som sa stahoval z 2izboveho bytu, tak som ho naplnil 4x + som potreboval este vozik na postel a pruzinovy matrac + kancelarsku stolicku.
Ked vies objem toho auta, tak si to predstav.
btw: jedno auto uplne obsadil syn so svojimi hrackami :D
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

mas tam 2 250mm na dlzku, 1 268mm medzi blatnikmi, a 1 387mm na vysku, tak si to spocitaj


nevieme ci ten rebrik je 2stupnovy, alebo 14m 3dielne hovado, ci vybavenie kuchyne je aj chladnicka, rura etc. ci oblecenie pre 1chlapa alebo 5clennu domacnost....


ale tak od brucha - skusali sme to s Jumperom L1H1, a nevoslo ani nahodou

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"