Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kukiak »

staci zmenit aut. servis..
ale ja by som si dal vymenu mimo interval spravit v hocijakom servise, staci len kupit original filter.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8612
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

molnart napísal: Št 28. Sep, 2017, 13:58
shiro napísal: Št 28. Sep, 2017, 12:54 No a plasty uz vobec nechapem. Vyrobi sa ich minimalne tolko co aut (ved kazde ma narazniky napr.), tak co ten kus plastu (naraznik), vyrabany v desattisicovych seriach, XY rokov, stoji 150e?
ti usla nula, nie?
Vobec nie. Svojho casu som zhanal, zadny naraznik (cisto kus plastu) na 17r stary peugeot 307 z roku 2001...cena 70-150e podla shopu.
A kolko tych aut vyrobili? Kokso, to ma stat 20-30e vzhladom na to, kolko toho za tie roky bolo vyrobene a vzhladom na to, ze je to plast.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

ja si pamatam v roku 2007 ma sef poslal do servisu nech dam na jeho sluzobnom opli H vymenit naraznik - nic mu nebolo, len prepichnuty plast. cena 30.000 SKK, samozrejme to islo na poistku.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10050
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

No ale shiro to chce za dvacku. Aj s dopravou striekanim a pracou.
.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Broslo a ja že tých 100€ čo po mne chceli v Pežote za olej+filter+výmena je veľa (materiál cez eshop do 30€ aj s poštovným), toto je už fakt komédia :D
Choď do iného autorizáku, ja som zatiaľ nemal problém keď som si doniesol vlastný len sa treba opýtať dopredu, doniesol som buď podľa servisnej knižky alebo naposledy presne ten čo mi servisák tvrdil že lejú oni. Tretinová cena cez eshop.

Inak tiež uvažujem že spravím výmenu medzi servismi (oficiálne každých cca 20k km čo mi vychádza presne raz ročne) najlepšie svojpomocne, garáž mám aj s jamou, len je ešte v záruke...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

no lenze prave ten clanok co som postol pojednava o tom ze to, ze sa auto servisuje inde, neznamena, ze pada zaruka. Dokazne bremeno sa presuva teda v tomto pripade na vyrobcu, ak chce sankciovat, nech dokaze, ze problem je v neautorizovanom servise. A preto by nemal byt problem napr priniest si vlastný olej, ktory splna predpis, na vymenu do servisu.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to nie je 100% prirazka, to je viac. Olej mozes mat za 30eur, do tvojich hrncov sa viac ako 5 litrov nevojde, filter mas za desinu.
To je 40 dohromady.

Kde je to od 164 eur ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Daleko turbo daleko :D Neboj uz riesim, zial najblizsie mam znamost v audicentre v KE, holt bude vyletik co uz :laugh:
EDIT:
Fu no typek mi odpalil celkom ostry email: "Je to cisto majitelovo rozhodnutie (kde sa hrabe EU ked tu mame majitela :D )prinesenie vlastneho oleja by som prirovnal ako prineseniu vlastnej svieckovej do restiky, aj ta sa da kupit lacnejsie" tyyy vole ... nvm ci mam na to daco napisat :D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10050
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Cize ti napisal, ze ked si sedlak a na to nemas, tak sa netrep do autorizaku. :D Dobre ta vypol.
.
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

Ono... vlastne má pravdu... neviem čo sa sereš do autorizáku na výmenu oleja... Niekomu daj 20€ nech ti hodí pečiatku, že to urobili a hotovo vymeň si to inde...
Alebo to musíš strpieť...
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

lenze on to nepochopil a ani vy. Mne nejde o par e. Mozem *****. Mne ide o to ze tam chcem mat konkretny olej, a on mi ponukol ze: Olej. Bez informacii. Ja chcem vedet co mam v aute. To je cele. O tom ci ma pravdu - hej ma, tu svoju. Ja mu dam tie prachy, ale nech mi tam da olej ktory chcem ja, nie ktory mu nakaze jeho sef stoji za prdku. Ved im vyhovuje aby sa auto kazilo - viac servisu = viac kseftof nie ? :)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10050
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Co ja viem. V mojom daily sa meni olej za rovnaky ako davaju v autorizaku, ale o 100vku lacnejsie z tvojej ceny. Auto sa nekazi ani nic podobne. Interval vzdy dodrzany vyrobcom.

Si to daj vymenit u nejakeho kamarata. Usetris minimalne kilo za ktore si kupis nieco krajsie ako kavu v autorizaku (ak aspon to davaju, niekde aj umyju) a budes tam mat to co ty chces.
.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

problem je ze mi bolo komunikovane prvou odpovedou, ze olej sa v zaruke da vymenit len u nich a len za ten co tam daju oni. Co je omyl (vid clanok co opisujem vyssie). Toto vsak uz pochopil ze s tymto u mna nepochodi... Zrobime aby dobre bolo neboj nic
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Rozpošli mail do všetkých autorizákov v okolí a uvidíš kde budú ústretoví ;)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pravdu ma toten hľop v šickom, si z neho robia vrtulu. Akoze sorrry ale aby sa clovek musel DOPROSOVAT...

Takto by PROFESIONALNA komunikacia a FEROVY pristup k zakaznikovi nemal vyzerat ani nahodou. Emailova odpoved by mala vyzerat "Vazeny zakaznik, velmi sa ospravedlnujeme ale v sucasnosti neumoznujeme majitelom vozidiel vyziadat konkretny druh alebo typ oleja pri vymene, zaroven neumoznujeme ani priniest vlastny olej z inych zdrojov, nakolko v tychto pripadoch nedokazeme garantovat vyrobcom pozadovane parametre cim moze prist k technickym problemom a naslednemu ovplyvneniu zaruky. Z rovnakych dovodov neumoznujeme ani pouzitie vlastnych olejovych filtrov a inych suciastok, napriklad brzd, tlmicov alebo riadenia. Vasa spokojnost je postavena na dlhodobej spolahlivosti vozidiel Wolcgsgagen a z tohoto dovodu pouzivame vyrobcom predpisane oleje TRALALA 5w-40 s parametrami ktore zarucia spickovu kondiciu Vasho automobilu. Tesime sa ze vyuzivate nase sluzby a pri Vasej dalsej navsteve Vam v ramci vymeny oleja ponukame zadarmo kompletne povysavanie vozidla a vonkajsie umytie. So sudruzskym pozdravom Anna Pekna, manazerka komunikacie so zakaznikmi, prsia cislo 3 od prirody, 49.2kg, bielizen konfekcna velkost 75C, sledujte ma na Instagrame #bikinigirlsparty".

Doriti ved na toto musi byt sablona...

A samozrejme ze olej si vymen predcasne u Joza v garazi a autoTERROrizak nechaj nech si robia len svoju prasivu robotu. Jo inak ano, bohuzial je pravda ze na vymene oleja v zaruke zarabaju, to asi vedia vsetci kto si kupuje nove auto... a kto nevie, tak ten ma zarobene na prekvapenie.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"