Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5540
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

s dozorom mozes soferovat uz od 17 namiesto 18...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Turbo dostal vodicak este pred objavenim kolesa.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

to neznamena, ze nemohol soferovat este skor :P

PS: srandicky srandicky ....
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

šak aj... kokos ozaj, ja mam vodicak uz 24 roky. Druzstevnikov a druzstevnicky som pretriasal na poli asi od patnastich, Liazku s navesom som cuval ako 16rocny tak ako vsetci chlapčiská u nas z dediny.

Okrem jedneho, ten bol lajbavy. Ten vedel stodesinu s turbom (nie skodovku sedan, ale Liazku nakladak) zvladat az ked prisli synchronizovane prevodovky Praga. Narobili sme sa ze ma este teraz chrbat boli ked si spomeniem, ale tie masiny na druzstve stali za to. Akurat ten prach vo Fortschrittoch nie, to ked sa zacalo kosit tam bola horuca podlaha pod nohami a vonku 35 stupnov, klimatizacie vymysleli az potom :)

Ze globalne oteplenie, hovno s makom, si nepamatam jedine leto 1990-2000 ze by nebolo tazko cez tridsat na zdochnutie kuuuuuuurva mu tam.

Precceda ma silnejsie lubil odkedy som zabudol zabrzdit supravu, vyvalila branicku s plotom - aj tak bola rozpadnuta, trebalo novu. Som urýchlil !
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10050
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/k ... vemu-autu/
Ale je to důležitý pocit a stejně jako by se leckomu zajídalo oblékat už použité spodní prádlo - třebaže vyprané - není každému příjemné sedlat už použité auto - třebaže vyčištěné.
Uplna pravda. :wink:
.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

velmi zle priorvnanie .. skor by som to prirovnal k bytu .... resp domu .... postavit si svoj vs byvat po niekom
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

TO keby si si skladal doma auto sam v garazi 20 rokov - potom ano shajek.

Toto je skor o tom, ci si chces umyvat chrup kefkou po dedovi ktoru si pred tym oplachnes, alebo si chces tu kefku sam odbalit zo sterilneho obalu :)

Ked som kupoval pandu umyval som ju asi 3x velmi komplexne aby som nemal divny pocit... Jasne casom som si zvykol ale na pocit noveho auta to nema ani z daleka. A mozes si to nechat vylestit jak psie gule, nikdy to nebude ako nove auto. (vzdy bude skrabancek tu, trocha odrete tam, ... )
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

skor byt ako dom..
resp. novobyt vs pouzivany v kt. treba sem tam daco zalepit..
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak.

Inak dost zavazny rozdiel bude aj to ze trojrocne pouzite tanga nemaju zlavu 20.000 na cene v porovnani s trojrocnym pouzitym vozom prislusnej triedy a kludne ti najdem trojrocnych vozov kopec ktore su lacnejsie o 60.000 v porovnani s novym - bez problemu.

Pouzite tanga s hnedym pasikom nemusia byt to prave orechove pre teba, lebo nove su za sest eur a pouzite za dve...


Tam by mohol byt trosku rozdiel preco si vela ludi radsej kupi par (dvoj, troj, sedem)rocne vehykle tri triedy vyssie nez novu premiu cojaviem opel insignia alebo renaolut scenik. Ked mam za scenik vyplazit len slabych 25.000 a mat z neho 8.000 za pat rokov, to si mozem veselo kupit za 20.000 Ojdi a8 a za 10000 ho par rokov opravovat pretoze celkovo ma masinka bude stat rovnake prachy (strata hodnoty plus servis). Akurat ze to vozenie je TROSICKU inaksie a kedze sa jedna o moje peniaze a nie o statne...

Uprimne, ked si kupis polrocnu predvadzacku, nemas nove auto. Uz je polrocne a prdelo sa v nom. Je vela inzeratov ze chlapci / original firmy predavaju dvojmesacne "nove" auta s 006.208km na budiku. Je to nove ? Nie je. A pritom ma zaruku ako nove minus par tyzdnov, co ta netrapi ked mas styri roky zaruku... akurat je podstatny kus lacnejsie.

Cele je to naozaj mindset, nastavenie mysle, rovnako ako vsetci manici co kupili Tesly. Vsetci vieme ze dojazd nemaju taky dlhy ako nase klepotaky vreštiaky, vsetci vedia ze tankovanie trva 30x dlhsie (ano, naozaj natankujem za dve minuty z nuly na 70 litrov doplna kdezto Tesla potrebuje hodinu na to iste a pritom moje "plno" je skoro trikrat dlhsie nez tesla dojde)... a ano, tota Tesla stoji 10x viac nez moj tragac stal pred 10 rokmi.

A pritom to majitelom nevadi. Oni proste chcu Teslu. Takze niekto chce nove auto, niekto pouzite.

Argument nove je fasa a nekazi sa a nebolo havarovane a nebolo vytopene davno neplati. Moj foter mal buracku v treti den "noveho" auta, nebol na vine, bolo to potom nove auto ked do neho caplo pancierove bmvv cista slupka zozadu ? No nebolo. Krsny mal buracku na druhy tyzden po zakupeni, kamion ho natlacil na zvodidla do takej miery ze mu motor utrhlo cize nielen pokrcene plechy... bolo to potom nove auto dalsich X rokov ? No kokos nebolo.

a o vytopenych radsej nejdem, to by bolo tiez nadlho :) o havarovanych novych renoltoch ste si v tejto teme precitali par stran dozadu, o havarovanych novych Fiatoch (kto prisiel posledny z colneho skladu platil rundu vsetkym) som vypraval ja, trojdnovy novy pasatt si povedal ze 2.0tdi nemusi prezit viac nez 3.000km na rakuskej dialnici, no proste... ani nove nie je vzdy take ake sa planuje.

Neriesim situaciu v ktorej je drtiva vacsina kupujucich : zoberu na lísink Peugežeout 208 trojhrnec 1.1i za 10.990 lebo nemaju cash a budu sa tesit jake maju uzasne nove auticko. Ano, maju. Ale ja take nove nechcem. Take ake chcem ja ma prvu cifru minimalne sestku, skor osmicku... a tolko dukatov do masiny nedam. Radsej si ju kupim 2012ku za 15k bez dph a potom budem trosku opravovat.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Nikdy by som nenasiel auto v presne takej konfiguracii aku som chcel. Len nove vyklikane cez konfigurator. Dalsi jednoduchy dôvod. Lebo ak za nieco idem dat poriadny dukat, chcem aby to bolo tip top podla mna. Nie podla niekoho ineho.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6882
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Len madona si nepere pradlo ale ma nove. My secinperieme. Doma sme kupili nove 3auta a ja osobne nove nechcem. Predrazena vec, ties ked daco kupujem prve co pozeram bazos. Ked ma clovek budget 13tis. Tak bud si kupi fabiu combi alebo mazdu 3rocnu. Akenje to vec vkusu tiez no. Niekomu ten smrad llastu a gum imponuje
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ono je to aj o tom ci si to clovek moze/chce dovolit. Mne osobne je luto davat prachy za dalsie auto, lebo viem ze to len zerie peniaze a neprinesie mi to nic naviac oproti aktualnemu. Iba pocit, ze to nema 20 rokov ale o cosi menej. Mozno by som sa na to pozeral inak, kebyze sa to neustale kazi, ale inak nemam dovod. A nemam radio s Carplay, nemam automaticku klimu ale iba manualnu, nemam automaticky dojazd okien smerom hore, nemam zdaleka tak dobre odhlucneny interier ako nove auta, nemam vzadu korbu ako pick-upy a ani aktivna/pasivna bezpecnost nie je na urovni dnesnych aut. To su veci ktore by som od dalsieho auta chcel. Len ked ja robim 90% kilometrov po meste tak kaslem na to. Jedine ten pick-up by sa obcas vyuzil na chatu, ale da sa fungovat aj bez neho.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

9toto uz nazveme pokrok, ktory nutne prichadza. Ked sa ale nebavime o rozdiele dvoch dekad, ale par rokov, tak je to otazka "nove lacne o nicom" alebo "daleko premiovejsiu triedu par rocnu {akoze nie desat ale par}".

Pri 3-7 rocnom aute za 20k mas daleko viac veci BY DEFAULT nez mozes naklikat na nove auticko v cenovke o polovicu vacsej cize za 27k.


No, mne osobne nevadi ze si nemozem naklikat aku chcem kozu na 2013ke Grand Voyageri. Bud tam chcem kozu alebo latku, ci koza bude hneda alebo cierna ma netrapi az tak moc. Nevadi mi ze si nemozem naklikat aky chcem motor, pretoze samozrejme 3.6i kedze 2.8d je proste d. Takze zobrazim len inzeraty s 3.6i a problem sa hned vyriesil.

Ide o to, ze pri novych autickach typu Ocktavia alebo neviemco si klikas do aleluja. Pri autickach ktore vyberam ja si neklikas - tam to proste je. Chcem stvorkolku na Fétone, a doriti ona je vsade. Co mam kliknut. Chcem ju nechciet. Neda sa, musi byt 4kolka, povinne vsade (okrem prvych rokov vyroby 3.2i, ale to uz sme mimo rozsah, 2003 2004 - hladame par rocne auto). Hmmm velky problem. Aaaaammm asi by sa hodili ksenony. Prekvapenie - nic ine tam nie je. Chcem motorcek silnejsi nez jednatri. Co takto jedna stvorka TSI turbodýchadlo ? Alebo skor jedna osmicka ? Nedajboze dvojliter ? Vyriesene od prirody, pretoze minimum je trojliter. Neklikam. Jazdim.

Alebo ze idem silno rozmyslat aku vybavu si naklikam do 6.0i Fétona s dvanastimi hrncami. No absolutne ziadnu doriti, lebo jedine co tam nebolo od vyroby su devky na zadnych sedadlach ale to pride automaticky samo. Solarny panel tam bol default, aj automaticke chladenie ventilatorom v lete (jasne, nie je to klima, ale je to o dvadsat stupnov lepsie nez nic). Nezavisle kurenie tiez. Aha vidis, dlha verzia nebola myslim automaticky, takze... si pozrem inzeraty len dlhej verzie. Chcem vyhrievane sedacky, musim pozerat stlpcek ? Jooooj nemusim pretoze su vyhrievane chladene nielen vpredu ale aj vzadu. S masážom. Tusim 18 smerov nastavitelne.

Chcem nejaku lepsiu muziku. Najlepsia muzika v novej Insignii je o dve triedy horsia nez v Fetone z 2012. Vo Voyageri hraje default radijko trosicku inak nez v Ocktavii, vsetci sa ma pytaju ci tam mam Infinity alebo Burmajstera. No houno, obycajny default.

Ty wogo problem, nemam kde klikat.

Chcem nocne videnie. Neda sa na Fetona lebo vtedy nebolo. Ale neni ani dnes na Ocktaviu, mozem klikat kolko chcem. Ano, tak to je. Zato elektricky kufer tam bol vsade, na Okctaviu neviem ci sa da dokliknut - nezaujima ma to. Co takto odvlhcovac v interieri zabezpecujuci ze sa skla nezahmlia ani ked ti tam bude dymit rychlovarna konvica ? Kde mam zakliknut na Ocktavii ? V niektorych masinach je to standard.

Preto si kupujem par rokov pouzite auta ktore mi potom este - prekvapivo - ukrutne dlho verne sluzia. Lebo su lepsie pre moju pokozku. Lebo sa mi viac hodia ku kabelke a k pancuchacom. Lebo neklikam.

Dakedy neskor v zivote, ked pridu tuke lowe a nebudete pozerat "auto za 13000 na splatky" pochopite ze v aute ktore nove stoji "uz od 71.000" je level vybavy a klikania a zivotnosti niekde inde nez v aute ktore je nove uz od 11.990... s tromi hrncekmi a rozvodmi jak retiazka od hajzla. Ono to chapete aj teraz, ale neviete co to presne znamena. Lebo ste take vozy nevlastnili. Nemate s cim porovnat.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Ale prestaň....ved su to predsa osrane tangace ... Radšej fabiu za desinku ale novu
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Turbo zas hviezdi haha :D
Neni su to osrate tragace a vôbec to neni o tom ze fabiu za 10. Civilna sracka spred 7 rokov bude rovnaky odpad ako civilna sracka dnes. Ak nieco nalozis full vybavou tak to zostarne neskor, ako nieco, co beres v zaklade. Nerozumiem preco sa tu vôbec o takto jasnych veciach bavime ale budis :cool:


KOSIČANIA! POZOR POZOR:
20-21-22 nejaka jahodná? Má niekto chuť poduchtiť mašinu cez tento víkend? U mna to vyzerá na poduchtenie 20. po vymene oleja. Pride aj ujco Cuprič a mozno pozicame aj dake RSove audinky (to skor nie ale je to v rieseni mozno sa podari).

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"