Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Miso122 »

bepetko napísal: St 02. Jún, 2021, 17:46 Riešiš úplne nepodstatnú vec. To s tým centom bolo len doplňujúce ku tomu odkiaľ chcú zisťovať zaplatenú sumu.
Z balíka? Z faktúry? Z výpisu účtu? Z objednávky na eshope?
Doteraz si im to sám dokladoval z vyššie spomenutých zdrojov ale s čím to overovali a budú overovať mi nie je jasné. Ty to určite budeš vedieť, keď si sa dopracoval až ku nepodstatným veciam.
Tieto vsetky 4 dokumenty maju mat rovnaku sumu, takze preco by to mali zistovat? Ak tam uvedies nieco ine, dopustas sa colneho priestupku, ktoreho dosledky uz skilex vypisal vyssie.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
marduk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Ne 12. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Nitra

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa marduk »

shiro napísal: St 02. Jún, 2021, 19:33 Tiez by ma zaujimalo, lebo s troskou photoshopu alebo windows skicara sa da vyfabrikovat hocico. Nemozu ocakavat, ze ludia budu tak zbehli, ze budu posielat screenshoty a neviem co....treba im to dat vyzrat, ked uz nas chcu takto odierat. Nech si to colnici uziju tiez :-)
colníci len postupujú v zmysle platnej legislatívy, to sa skôr treba obrátiť na európsku komisiu/parlament ;)
AMD Ryzen 7 2700X/SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 | Gigabyte B450 AORUS PRO | Kingston HyperX Predator 16 GB 3333MHz | MSI Radeon RX 6700 XT MECH 2X | Samsung 970 Evo Plus 500GB | WD60EFAX | WD80EFAX | Seasonic Focus GX 650W | SilentiumPC Signum SG1M | Razer DeathAdder V3 | Genius SlimStar 130 | Genius SP-HF 1250B | Sony WH-1000XM4 | Dell S2721DGFA | Sony WH-1000XM4
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Bebetko: colnici nie su drbnuty na hlavu a maju taku techniku, ze vedia cca co v tom baliku je a ze to hlavne nema cenu par centov, ako je napisane na balicku. Tiez pokial viem, mozu balik otvorit a skontrolovat ho. Ak spravis to co shiro pise a sfalsujes sumu a oni nasledne zista, ze ten tovar ma inu hodnotu, tak si koledujes o to, co napisal skilex

Ze xy zasielok sa podari prejst cez colnicu aj ked boli vyzsej sumy a mali byt preclene, vidim skor v podimenzovani na colnici
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

HellAngel napísal: St 02. Jún, 2021, 20:23 Bebetko: colnici nie su drbnuty na hlavu a maju taku techniku, ze vedia cca co v tom baliku je a ze to hlavne nema cenu par centov
hej, ta technika sa vola rontgen :D
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

Asi máte málo skúseností s nakupovaním z Číny. Ty nemusíš uvádzať nič a reálne ani neuvádzaš.
Mišo už vidím ako sa všetky sumy zhodujú 😁 snáď ani jeden balík to tak nemal, ktorý mi prišiel. Chceš povedať, že ak na balíku je hodnota 0.10$ a ja uvediem 5€ tak sa dopúšťam priestupku? Rovnako tak, ak mi číňan vystavý faktúru na 10€ a reálna hodnota je 50€?
Fakt nerozumiem načo riešite čo už povedané bolo. Aj teraz to zopakujem, máte pravdu. Prepáčte.
Ale ja sa pýtam niečo iné a to ako si dokážu overiť či neklamem.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

na colnici nie su dementi, a preto pytaju aj vypis z uctu a to kolko si realne zaplatil z uctu je overitelne


nehovorim ze nie je velka sanca ze to prejde bez povsimnutia, avsak to riziko mi pride neadekvatne
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa kllr007 »

Nie, dopustas sa ho pokiaľ uvedies nepravdivu hodnotu (áno uvedies, ty uvedies lebo teba výzvu ak ti zásielku zastavia).

A či klameš zistia veľmi jednoducho keďže si za tovar platil.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

To ani netvrdím. Ale ako napárujú výpis z účtu s objednávkou? Detto ak ich spravím viac v daný deň.
Ináč sa opýtam či niekto reálne vie na 100% povedať ako majú v pláne overovať zaplatenú sumu. Nemyslím si, že to bude fungovať (overenie) ako doteraz. Zdĺhavé, nepraktické a pod... Preto sa cena bude odvíjať od kategórie, aktuálnej trhovej hodnoty, na základe nejakej dohody eú s eshopom alebo na základe nejakého unikátneho id užívateľa.
Ak to bude fungovať ako doteraz tak amen tma
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

SKiLEX napísal: St 02. Jún, 2021, 20:38
HellAngel napísal: St 02. Jún, 2021, 20:23 Bebetko: colnici nie su drbnuty na hlavu a maju taku techniku, ze vedia cca co v tom baliku je a ze to hlavne nema cenu par centov
hej, ta technika sa vola rontgen :D
:D :D ano tak sa to zariadenie vola

bebetko: trochu sa mylis. Ak vec stoji 25€, ty ju za tuto sumu kupis a cinan da na balicek sumu 0,10€, nasledne si vyzvany colnym uradom vyzvany na dolozenie potrebnych dokumentov a z nich je jasne, ze dana vec stoji 25€, tak priestupku sa dopustil cinan, nie ty. No realne kto ide obhanat cinana. Ak by si ale sfalsoval vypis z uctu ci paypalu kde by bola uvedena suma 10€, na colnici nasledne balicek otvoria a zistia ze je tam tovar, ktoreho cena sa pohybuje okolo 25€ tak sa dopustas toho co pisal skilex. A na tovju otazku, ako si oni zistia cenu za ktoru si tu vec kupil? Zasielky maju svoje cisla, udaje, podla ktorych nie je problem pre celmikov najist predajcu, nasledne ho kontaktovat a tieto veci si vyziadat od neho. No a ten im moze uviest sumu za ktoru to predal 25€ a mas problem
ano to overovanie moze byt zdlhave dokonca az nekonecne. Colnica nema ako tu bolo spomenute niejake casy, dokedy musia zasielku odoslat
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

Tak toto je riadny bullshit aby colník trackoval číňana, hlavne keď v tomto štáte aj pečiatka trvá mesiace... Plno balíkov sledovacie číslo má falošné alebo žiadne. Čo potom?
Tieto veci viete alebo si len myslíte? Každopádne celé je to nešťastné.
Nechápte ma zle, nehľadám možnosť ako to celé obísť ale pochopiť ich zámer a nejakým spôsobom predpovedať čo čakať nakoľko celkom dosť som objednával z Číny.
Samozrejme viacmenej fungujem cez eu sklady alebo nl post ale aj tak drobnosti chodia cez economy mail a cenou 0.1$
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Falosne cislo? A ano, vedia si aj vytrackovat balicek. Nie su to mantaci, ved keby rovili tak ako pises, tak by sa dilovali drgy cez aliexpress jedna radost :D

To ze to je nefunkcne a nedomyslene nie je pochyb. Uz teraz nie je problem ak ti balicek na slovensku na colnici skysne aj par tyzdnov
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

Presne tak. Falošné číslo. Nie je to anomália ani jednorožec. Kľudne ti dám pár čísel a môžeš si ich skúsiť vytrekovať.
Čo s tým majú drogy?
Podľa mňa ten systém bude musieť byť jednotný v celej eú ináč to nemá zmyselm
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja toto veľmi neriešim. Buď nám začne Aliexpress rovno pri objednávke účtovať DPH a bude sa to v spolupráci s nejakým prepravcom dopredu deklarovať alebo len zdokonalia (rozšíria) systém EU skladov a forwardingu ako pri NL pošte - mne to príde, štítok jasne hovorí, že odosielateľ je NL a nikde nie je nič o Číne - nikto mi to nezastaví. Ale tak pár mesiacov to bude zložitejšie, podľa mňa aj Číňankovia pocítia, že sa im zníži dopyt a o to viac budú inšpirovaní to vyriešiť, lebo Číňankovia ľúbia naše centy za cetky.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

este take nebolo aby cinan nebol o krok vpred pred EU :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

To ze ho nemozes vytrackovat ty, neznamena ze je fake. A drogy? Vela. Keby to bolo tak derave a jednoduche ako pises, lietalo by sem azie tolko bieleho prasku, ze taky Escobar by mohol len z hrobu cumiet. O tom, ze takyto system pretazuje celkovy chod ale pochyb niet. Neviem ako to vymyslela EU, ale ak to ponechaju len na statoch, tak si viem predstavit ze na Slovenskutoo bude riadny byrokraticky cirkus. Ja to beriem tak, ze toto nariadenie ma tak zkomplikovat nakup z ciny, ze vela ludi sa na to radsej vykasle a cinu uz ani nebude riesit

Loleq: dph poriesia , ale.to colne konanie ktore vychadza cca 10€(aj to ak sa budes zastupovat sam) nakup tovarov v nizkej hodnote znacne obmedzi. Tiez sa to znacne predrazi v pripade objednania viacej veci od inych dodavatelov hoc aj v tej den. Co balik, to colne konanie. Aspon tak som zatial pochytil informacie
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Debata o všetkom"