Biela technika

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1978
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Gumkac »

ledku ma asi skoro kazda nie? Ale aj tak zbytocnost na tych, ktore sa automaticky po skonceni pootvoria :) Vsak to zbadas ze je otvorena :D
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

Ghost: Nie som teraz pri umyvacke, ale ta appka vyzera dost rovnako ako postol yesper, takze to tam bude. Vsak Bosch, Siemens a u nas neznamy Neff je to iste (BSH Hausgeräte koncern), takze urcite zdielaju core aplikaciu a len si tam pomenia loga. Inak dalsia haluz - pocitanie tabliet co zostava. Ano, blbost, lebo vsak pozriem do vrecka a vidim, ale... technologyje. Myslim, ze aj viac sackov s tabletami si tam mozes dat.

Spoiler: ukázať
Home-Connect.png

Co sa tyka 4h a 5h programu, tak to je taky standard, co som si vsimol pri Eco programoch. Skor tak, ze horsie modely mali 5h Eco, lepsie 4h Eco. To samozrejme nepasuje na yesperovu 1800-eurovu umyvacku :laugh:. Ale 4 hod je uplny standard a vo vsetkych testoch, co som pozeral, tie Eco programy umyvaju lepsie. Jednoducho ked na tanier spliecha voda o 2-3 hodiny viac, aj ked pomalsie zohriata, tak to asi pomoze v odstraneni vsetkeho bordelu.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Asi sa tie eko programy postupne predlzuju. Na mojej 6 rocnej Bosch trva eco 3 hodiny 15 minut. Kedze vacsinou umyvacku pustam vecer/na noc, tak mi to vobec nevadi a "eco" pouzivam najcastejsie.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

pockaj ale pozeras sa vecer na tu umyvacku? lebo tu borci si kupuju mycky s projektormi a premietaju si filmy na dlazbu a pozeraju. inac to eco setri vodu alebo eeletriku? ci v com je eko ked ide tak dlho
hry- ps5
doma-HP probook
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1618
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa lopo1 »

Eco setri aj aj
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak za 3hod potom co stoji a netaha el?
hry- ps5
doma-HP probook
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

stefan222 napísal: Pi 17. Mar, 2023, 20:59 pockaj ale pozeras sa vecer na tu umyvacku? lebo tu borci si kupuju mycky s projektormi a premietaju si filmy na dlazbu a pozeraju. inac to eco setri vodu alebo eeletriku? ci v com je eko ked ide tak dlho
ja stale nechapem co nechapes :laugh:
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1978
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Gumkac »

stefan222 napísal: Pi 17. Mar, 2023, 22:02 tak za 3hod potom co stoji a netaha el?
elektriku setri tym, ze nezohrieva vodu dajme tomu na 70, ale len na 40-50 predpokladam.
zoom napísal: Pi 17. Mar, 2023, 15:25 Inak dalsia haluz - pocitanie tabliet co zostava. Ano, blbost, lebo vsak pozriem do vrecka a vidim, ale... technologyje. Myslim, ze aj viac sackov s tabletami si tam mozes dat.
a tu sa dostavame opat k veciam, co su pre mna uplne no-go. :D Preco by som ja / zena / deti mal hladat telefon a apku k umyvacke, ked ju chcem pustit. :D proste je pootvorim, stlacim gombik a idem het. A sama sa po dokonceni otvori (vylozenie ma pocka na cas kedy budem mat ja cas (chap chut, alebo proste kym to spravi dakto iny :D )). Nie aby som musel nastavovat veci v apke a kukat kolko tabliet mi ostava :D (co som btw videl ked som ju vkladal do umyvacky, ci? :D ). pripadne sledoval o kolko minut mi skonci. A uplne idealne je mat ku kazdemu spotrebicu nejaku inu apku. chladnicka, umyvacka, pracka, roboticky vysavac, svetla / zasuvky, zavlaha, rekuperacia, zaluzie, kurenie ... :D Ked uz, tak vsetko musi byt pre mna v jednej

taketo veci mi pripominaju predvadzacov k smart home. pre mna ma byt smart home taky, ktory nevyzaduje odomna zasah. Teda, zasah apkou, aby som bol presnejsi. naschval som si prisposobil projekt tak, ze mam dost vela fyzickych tlacidiel na ovladanie svetiel / funkcii domu, nie len automaticke nalady a pod. Ale to je presne to co nechcem v dome, sledovat kedy skonci umyvacka, alebo ist do apky aby som jej nastavil program a ja neviem co :D
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

Vsak to ani nemusis a samozrejme smart home je taky, kde sa deju veci podla tvojho zelania a bez tvojho zasahu. Pustit cez telefon svetlo v obyvacke nie je smart home, to je otravny home. Je jasne, ze 95% casu tam nabachas riad, das Eco program, tabletu, play, hotovka. Na druhu stranu, cez tu appku vies nastavit veci v umyvacke a je to urcite pohodlnejsie nez cez tlacitka a menu na dvierkach (drzte 3 sekundy toto, potom sa pomalicky preklikajte na tamto a podrzanim tohto sa zmeni hodnota a ulozite to podrzanim tamtoho). Co sa tyka roznych platforiem, na to zase mam Home Assistant, co je taka celkom morda nastavit, ale integruje to snad vsetko (resp. vyberam veci tak, aby komunikovali) a odtial dalej sa mozem zabavat s komunikaciou a akciami medzi zariadeniami.

Pozri, ten spotrebic ma WiFi integrovanu. Nie je moznost kupit rovnaky bez WiFi a lacnejsie. Takze ak ti to vyslovene vadi, nic jednoduchsie ako vypnut WiFi v nastaveniach a pokoj. Taktiez InfoLight. Ja mam ficurky rad.

stefan222: Eco program sa vola Eco 50°, takze taka teplota. Ano, mas aj s mensou teplotou, ale toto je alternativa k beznemu, ktory byva do 65°. Pozeram cely zoznam umyvaciek a najcastejsie je to asi takto:
  • Spotreba vody: 11-12 litrov (hlavny program/Auto 45-65°), 9 litrov (Eco)
  • Spotreba elektriky: 0,80-1,00 kWh (main/Auto), 0,50-0,70 kWh (Eco)
Ale teda tym, ze umyvacka minie menej vody a zohrieva ju pomalsie a na nizsiu teplotu, tak sa predlzuje ten cas umyvania. A akokolvek ja nemam rad rozne Eko programy a ficurky a vsak ich vypinam, tak tu jednoducho zavazi to, ze o 2 hodky viac na to strieka letna voda. Cize win-win, pokial sa neponahlas. Rozdiel pre tvoju penazenku pri 500 umyvacich cykloch je tak 20 eur rocne. V nastaveniach umyvacky mam uz nastavene, nech mina viac vody. Bosch samozrejme nemoze napisat do navodu, ze toto nastavenie mina viac vody, to nie je Eko a progresivne, tak tam marketing mlzi kvetnatymi recami ako "spotreba vody a elektriky s tymto nastavenim bude adekvatne upravena".
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa killswitch »

Ak nechcem doplácať za AutoClean, tak toto je ok sušička? Electrolux EW8H458BC
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

moja bosch napr ide tak 2x do tyzdna a ma 2 filtre od bubna smerom k vyparniku. a este jeden taky kvazi spongiovy filter tesne pred vyparnikom, za 2r tie mreze kovove nie su az tak zasrate prachom ale 4r tej susicke nedavam. ak mozes tak neake lacnejsie bosch mam pocit ten autoclean maju tak si to daj. ak budes castejsie susit tak tie prachove svine ti skor zaseru vymennik a to nechces.
hry- ps5
doma-HP probook
Reco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ne 04. Okt, 2020, 18:10

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Reco »

No tak si to da vycistit. Inak moja susicka fungovala nieco cez 2500 cyklov ked sa zacali objavovat prve problemy. Potom vydrzala zhruba necely rok a poslal som ju do sveta.
ITX: MB: ASUS ROG STRIX B450 I-Gaming CPU: AMD Ryzen 3600 Cooler: Corsair H80i v2 GPU: MSI RTX2080 Super Ventus XS OC 8GB SSD:Adata XPG SX800 Pro SSD 2TB M.2NvMe RAM: Patriot Viper 4 blackout Series 16GB 3600Mhz CL17 Case: Phanteks Enthoo Evolv Shift air ITX PSU: Corsair SF600 80 plus platinum
Klavesnica: Logitech G915 Lightspeed GL linear
Mys: Logitech G703 Lightspeed Hero, Logitech MX Master 2S, Logitech pro X superlight,
Monitor: LG 27GL850-B, LG 38GN950-B
Zvuk: Topping DX5 lite + 2x Mackie MR524 + Sennheiser HD650, Audiotechnica ATH-M50 X, Hifiman Deva Pro
Simrig HW: Fanatec CSL DD 8 Nm + WRC, DIY pedale, Heusinkveld simshifter + handbrake v2, Trackracer TR120
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

Vycistit bez rozobratia sa to neda. aj keby si tlacenym vzduchom to akoze vycistis tak ten sajrajt len zatlacis dalej do utrob. tesnenie tvojej susicky a inej je tiez otazne. pocet fiktrov tiez. ako vravim ja mam 3. a bez autocleanu a odporucam to dat. kedze tvoja smelo mohla fungovat aj po tom roku
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4563
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa scream »

Ten este raz.
Self cleaning condenser = oplachovanie (prvych centimetrov ) inak velkeho kondenzatora.
Autoclean = pohodlie bez nutnosti cistit filtre z bubna ponkazdom suseni ale iba raz za 20 cyklov. Potencialne moze byt aj horsi pre kondenzator ale je to len moj nazor.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

Hola. Dnes som robil veci na dome a trochu viac som sa pohral s umývačkou aj práčkou, takže mám úvodný feedback, ak to niekomu pomôže v budúcnosti. Zase dlhý rant, ale tá práčka to dnes úplne zabila.

Kultúrna vložka s tabletami
Zaobstaral som si dm/Denkmit Multi Power Revolution a tie Kaufland All-in-1. Povedal som si, že nebudem používať tablety s obsahom benzotriazolu, ktorý sa používa na ochranu strieborného riadu a okrem toho, že je suspected endocrine disruptor, tažko sa odstraňuje z pitnej vody. Pomaly sa proti tomu začína bojovať. Skúšal som zatiaľ len tie dm a veľmi som čuchal riad po umytí na 60°C a nič. Akože úplne žiaden zápach z horúceho riadu, či porcelán, sklo, železo, plast. Dosť dobré.

Umývačka (Bosch SMV6ZDX49E)
Som nadšený. Dnes som dal 3 várky riadu za sebou. Navolil som Expres 60°C program a pridal Extra sušenie, čo podľa návodu zvýši teplotu leštidla a predĺži sa fáza sušenia (rádovo o pár minút). Program trval 1 hod 40 min a čo som naozaj vôbec nečakal je, že hneď po skončení otvorím dvierka a riad je suchý. Akože suchý suchý. Nie vlhký, nie 4 kvapky na každom pohári, nie zarosený, ale horúci, suchý a bez zaschnutých škvŕn. Výnimkou boli samozrejme plasty, ale tie by som ohodnotil, že boli na 80-90% vysušené. Neviem, či toto je bežná vec, alebo je to vďaka tomu zeolitu, ale super. A po otvorení dvierok sa nevyvalil do kuchyne žiaden oblak vlhkosti, ale len teplo sálalo zvnútra. Neľutujem tie peniaze za tú umývačku.

Práčka (Haier HW80-B14959TU1-S)
Fail. Presne ako som predpokladal pri číňankoch. Môžu sa tváriť, ako idú čosi robiť, môžu kopírovať technológiu, ale komfort používania nikde, detaily nedotiahnuté, celé zle. V tých predošlých postoch som písal, že si musím kúpiť nižšiu sériu (5 oproti 7), aby som mal lepší parný program a prídem tým o osvetlenie bubna. Well, osvetlenie bubna to má. Síce nie je spomenuté na ich stránke, ale má. Tam končia pozitívne veci.

Po odbalení samozrejme na vrchu (pod polystyrénom, kartónom a fóliou) nejaké červené čiary, musel som to tam drhnúť. Toľko ku QC. Dvierka z tmavého plastu (a hnusného plastu, lacného, extrémne vytvárajúceho statickú elektriku). Pri praní osvetlený bubon a tmavé dvierka = neosvetlený bubon a dvierka zo skla. Pri otvorených dvierkach samozrejme svetlo pomôže.

Ovládací panel hnus. Najdrbnutejšie dotykové ovládanie medzi dotykovými ovládaniami. Ešte aj On/Off tlačítko je také a čo je špecialita, čo nenávidím, tak pre zapnutie spotrebiča treba na 3 sekundy držať dotykové tlačítko. Len 2 zariadenia u mňa doma to robia, obidve čínske. Vôbec netušia, žltí psožrúti, ako sa má správne robiť UX. Ovládacie koliečko z lacného dutého plastu. Pri krútení chodí do kriva, medzera tam osciluje medzi 1-2 mm. Hocikto iný má oveľa lepší tactile feeling z toho knobu (AEG, Samsung, Bosch, LG, čo mi prišli do ruky).

Stavové LEDky nejako pekne uniformne podsvietené? Ha-ha. Z každého uhla inak viditeľné, pozriete spredu - vidno SMD LEDku naletovanú na PCB hlboko a hotovka. Veď načo by dali nejaký difúzny mliečny plast? Tých ďalších pár dotykových tlačítok že by bolo podsvietených, to samozrejme nie. Sivý nápis na čiernom plate je krásne viditeľný. Na obrázku to vyzerá super čitateľné, v realite už menej.

Celkovo ovládanie spotrebiča stojí za starú bačkoru. Všetko nastavenie sa striedavo zobrazuje na 7-segmentovke, takže vlastne nikdy nemáte prehľad, čo je všetko nastavené. Nebodaj tam ešte pomedzi to bliká nejaké slovičko, napr. LOCK, takže nastavujete napr. teplotu... 0°C, 20°C, ... teraz čakám, lebo prebliklo LOCK a nedá sa nič, okej... 30°C, 40°C... anóoo LOOOOOCK, 50°C, 60°C. Všetky pracie programy sú záhadne krátke, ale dajú sa predĺžiť stlačením i-time tlačítka. Takže keď chcem prať bavlnu 3 hodinky, aby sa riadne a v množstve vody vyprala, tak zvolím Bavlnu a práčka sa tvári, že bude prať 1 hod 20 min. Okej, stlačím, i-time... 1:25. Uhm. I-time... 1:30, 1:35, 1:40, 1:45, 1:50, 1:55, 2:00... eeeh. Tak možno ho skúsim podržať. Nič. Jáj, číňankovia. A čo presne znamená, že to bude dlhšie prať? Ktorá časť prania sa predĺži? To nikto nevie.

Para. Zvolíte Bavlnu, pridáte paru. Keď zvolíte paru, neviete nastaviť teplotu. Nikde neukáže na akej bude prať. Tak dáte prať a len v aplikácii vidno, že perie na 90°C. Presne to som nechcel. Para nadrbe maximálnu teplotu a hotovka. Vyriešené. Pri niektorom programe je to 60°C, pri inom 90°C. Keď to vie fungovať aj pri 60°C, prečo sa to nedá nastaviť pri tom druhom programe tak? Neviem, zavolajme číňankom.

Aplikácia. Na screenshotoch pekná, ale úplné zlo, zlo a ešte raz - zlo. Nevie sa 20x za sebou napojiť cez bluetooth na práčku pri úvodnej konfigurácii, alternatívna cesta cez WiFi nefunguje 15x za sebou, na 16-ty sa konečne spáruje. Z tých 15 pokusov vždy vypíše pekné políčka:
- Check this voľačo... ako drop-down menu, ale nedá sa rozbaliť.
- Check theese voľačo... ano rovnaké drop-down menu, aj s tou chybou, a ani to nejde rozbaliť.
Rámčeky a bubliny okolo ikon nezarovnané, hnusné. Komunikácia s práčkou spomalená.

Radosť zo spotrebiča = 0. Nech sa mi už nikto nesnaží nahovoriť, že Haier je nejaká relevantná firma, lebo však veľký výrobca a už sa aj tak nehráme na výrobcov, lebo sa všetko robí na jednej linke. Ani omylom. Zďaleka sa nechytajú ani len na bežný lacnejší Samsung, nieto ešte Bosch, AEG a podobne. Práčka pôjde preč, buď ju predám, alebo vyhodím do koša. Kúpim hocičo iné. Ešte aj Beko od Aladina mi príde ako normálnejšia voľba.

Návrat na "Nákupná poradňa"