Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Naco vyhovorky ked sa ponahlam vzdy. Priplatky za rychlost. :laugh:

A zdrazuju vzdy.
.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1969
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Pietro sk napísal: Ut 12. Júl, 2022, 16:52vid teraz dalsie zdrazenie pokut za rychlost. vzajomne si mozte gratulovat. :good:
ziadne zdrazovanie pokut za rychlost sa nekonalo ;) prekrocenie v obci o 50 km/h+ a mimo obce o 60 km/h+ sa akurat zaradilo medzi porusenia pravidiel cestnej premavky zavaznym sposobom, vyska pokuty zostala rovnaka.
ITX >>> ATX
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1969
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Čítanie s porozumením ti veľmi nejde, však
Výška pokuty sa v tomto prípade nemení. V blokovom konaní je najprísnejšia peňažná pokuta za rýchlosť od 250 do 800 eur, pri riadnom konaní je to od 500 do 1000 eur.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

michalesku napísal: Ut 12. Júl, 2022, 15:30 Zase si zijes len vo svojom mimoriadne obmedzenom svete a nedokazes si predstavit situaciu, kedy napr. sanitka cestou k pacientovi havaruje (a pritom sa to stava celkom casto), co potom?
Sadnem si do kresla a budem cakat na dalsiu (ktora moze mat navyse tou prvou nehodou zablokovanu priamu cestu), alebo spravim vsetko pre to, aby som dotycnu osobu dostal co najskor do strarostlivosti zdravotnikov?
Nestoji ten zivot za cenu pripadnej pokuty? Nehovoriac o tom, ze mozes byt cestou aj v kontakte s policiou..
Ty obmedzeny svet :laugh:
Hukajuca blikajuca sanitka vyraznej farby ma ovela mensiu sancu na nehodu, ako bezne auto bez hukacky/majakov, letiace 100vkou na 50tke v premavke v meste. Sanitkari jazdia takto denne a myslim, ze maju o dost viac skusenosti s podobnou jazdou, ako bezny vodic. Mozno aj nejaky vycvik na toto zamerany.

Stipnutia vcelou a alergia / podobne veci - v takom stave by som autom siel z lesa dakde do najblizsej dediny a nechal sa dakym odviezt do nemocnice. Keby som siel sam, mozem v priebehu jazdy omdliet/whatever a z auta sa stane neriadena strela. Mozem zabit seba aj niekoho ineho.

Samozrejme, je milion pripadov, kedy je jazda autom jediny sposob. Akurat neschvalujem to riskovanie. Aby z ponahlacky na porod do nemocnice nebola cesta do marnice a pre istotu este s osadkou ineho auta, ktoru som pritom nabural. Netreba sa robit mudrym, ze som najsikovnejsi vodic na svete a mam 200hp auto.

Ked nieje ina moznost, tak samozrejme, sadnem do auta a idem. Ale odtial-potial, aby som nesposobil problemy/nezranil ineho ci seba este viac. Lebo v pripade buracky uz do tej nemocnice nedojdem vobec, pripadne to nestihnem.

Asi najlepsie je stretnutie so sanitkou na pol ceste, alebo zavolat v predstihu policajtov, nech robia doprovod cim skor.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1969
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Tých 200hp čo spomínaš, to má byť akože veľa?
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... a kolko je vela ? 580 ? 700 ? 950 konikov ?
Ano, 200 koni je strasidelne vela na to, aby si volaco vyviedol za 12 sekund v meste. Aby styria ludia umreli. Aby aby aby...

Osobny pripad : dekadu aj drobne dozadu nam spadlo rocne dieta z postele, treslo si makovicu asi o 22:15 vecer. Dogrcalo sa, takze bez vahania ako vyplaseni prvorodicia sme volali sanitku a dosli tak rychlo ze som skoro nestihol dieta obliect a vybehnut dole pred barak ich cakat. Som tahal za nimi - v Bratislave 180 na Moste Lafranconi (bol uplne prazdny), co maju za motor v tych masinach netusim ale daleko viac mi trpli zuby co by sa stalo keby mu napriklad rozdrapilo pneumatiku alebo nejake podobne udalosti. Normalne som vtedy lutoval ze som ich volal.

Dnes 16 rocna dlhovlaska spekuluje ako sa zbavit rodicov na hodinku na dve nech moze mat seks... ale to je iny pribeh.

PS : ako spravny hrdina som o 3:30am rano tahal na porod (zhodou okolnosti toho isteho dietata) 230+ v tej istej Bratislave. Dnes by som to v ziadnom pripade nespravil ale vtedy som bol mlady, krasny, mudry, perspektivny a uplne vsetko som o zivote vedel. 331kW keby to akokolvek bolo podstatne. Dnes mame so starou 105kW / 131kW daily drivers a je to ukrutne vela na to aby zopar ludi umrelo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4558
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Ja som raz letel 150 na pohotovost, cez taky prehladnejsi usek na sidlisku. Bolo mi v celku jedno, ci ma nameraju za 800e najskor by som ani nezastal.
Je ale pravda, ze v 100hp aute by to asi mozne nebolo, cize tych 200hp je uz celkom dost, na dialnici s tym vies lietat 250km/h.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6870
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja som uz zppar krat niesol malu do nemocnice a raz tam aj ostala ale viac ako 80-100 by som si netrufol viac, aby som este aj v base sedel, 800e najmenej cvaknut ale prejdes roma maleho a to by som nechcel a nedoprial ani nepriatelovi toto
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1969
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

mp3turbo napísal: St 13. Júl, 2022, 09:46 ... a kolko je vela ? 580 ? 700 ? 950 konikov ?
Ano, 200 koni je strasidelne vela na to, aby si volaco vyviedol za 12 sekund v meste. Aby styria ludia umreli. Aby aby aby...
jedno stare dobre porekadlo hovori, ze koni nikdy nie je dost. a na to aby si volaco vyviedol v meste ti staci aj 40kw, takze zbytocne ist tymto smerom.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

Vacsinou majitelia rychlych aut nieco vyvedu, pretoze silny motor dviha odvahu "ved to stihnem obehnut, stihnem mysicku"
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

To je blbost, teda ak nepocitame fabiu/daciu za silne a rychle auta :)
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

shiro napísal: St 13. Júl, 2022, 10:42 Vacsinou majitelia rychlych aut nieco vyvedu, pretoze silny motor dviha odvahu "ved to stihnem obehnut, stihnem mysicku"
Vacsinou to nestihnu prave ti so slabym motorom. :)

My sme na sanitku cakali tolke desiatky minut, ze so 60kw motorom a najvzdialenejsou nemocnicou na okraji mesta tam budem ovela skor a stihnem aj kavu v bufete, takze tolko k tomu.

Cez spicku mozno dobre, alebo ked nemozes soferovat a ani nema kto, inac tam budem autom rychlejsie.

Ja viem ze niekedy moze dojst rychlo, ale niekedy 40 minut je dost dlha doba.
.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

shiro napísal: St 13. Júl, 2022, 09:16 Sanitkari jazdia takto denne a myslim, ze maju o dost viac skusenosti s podobnou jazdou, ako bezny vodic.
Mozno aj nejaky vycvik na toto zamerany.
chodia urcite. vozidlo s pravom prednostnej jazdy je ina klasa.


tiez sa niekam strasne ponahlali, asi zase porodnica... :facepalm:
https://www.noviny.sk/krimi/636748-za-b ... rel-slovak
Už tri roky uplynuli od tragickej nehody, ktorá otriasla celým Slovenskom, ale aj Poľskom. Práve z tejto krajiny pochádzajú traja vodiči, ktorí sa na Orave pretekali na drahých autách. Ich rýchla jazda sa však skončila nehodou, pri ktorej, žiaľ, zahynul nevinný muž.
Partia vodičov z Poľska jazdila na diaľnici dvestovkou, v dedinách 150-kilometrovou rýchlosťou.
https://myorava.sme.sk/c/22851513/polia ... trest.html
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5502
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Vies co oddeluje bezneho cloveka ktory sa majakov nesmie ani dotknut, a uplne inu klasu? Jeden 80€ kurz.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"