Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Niekto tu nepochopil sarkazmus. Ale som rad ze som vam spravil zabavku na tri strany :-D
Mna to len tak napadlo trepnut lebo som si spomenul na to ako Fabia prevratla H2
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

Inak ako je to na emisiach ak mam stary diesel, ale ked auto stoji neda sa ist cez 2200ot. TDI PD golf 4
Viem to dat do pôvodného stavu, ale o to nejde, nevidim dôvod prečo by mi tam mali trápiť motor. Ako to je v mojom prípade?
readlines prejde aj vsetko proste, aj emisie to ma dobre vsetko je tak ako ma byt
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Hadam na to maju nejaky ofajc ako ho donutit ist vyssie. Mozno servisny mod alebo cosi take? Ani benzinove TSIcko v kombinacii s DSG mi nechcelo na mieste tocit viac ako 3500 ot (alebo 4500? kto si to ma pamatat). Ja zase nevidim dovod preco by ti ho nemali potrapit ak je to bezna procedura a motor by mal cosi take zvladnut bez ujmy, ak je na svojej pracovnej teplote.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

no moje auto nepripajaju ani na diagnostiku (r.2002) na STK/EK takze odrb ziadny mat nebudu, ani sa to odrbat inac neda jedine ak by ho dali na valce roztočil kolesa
5300rpm je pre tento motor katastrofa, ja si takto motor nevazim aby som ho takto vytacal, tak preco ujo na ek mi ho ma?
inak na novsich autach to tak je na kazdom jednom pomaly, maju nejaky STK mod? kde ich pusti tato vec?
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ujo ho vytaca preto, aby zistil dymivost. Resp. pridava mu skokovo otacky.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

ale prd sa zisti na tom EK nic podstatne, 0 vypovedna hodnota o emisiach motora
skusim jak tam pojdem, že čo mi povedia... budem sa tváriť, že ja nič som to tak kúpil :D
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Skoda ze sa chlapci co to vymyslali nepytali tu miestnych odbornikov, skoda vas je tu





.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

stanomx napísal: Št 26. Okt, 2017, 17:03 5300rpm je pre tento motor katastrofa, ja si takto motor nevazim aby som ho takto vytacal, tak preco ujo na ek mi ho ma?
inak na novsich autach to tak je na kazdom jednom pomaly, maju nejaky STK mod? kde ich pusti tato vec?
ojoj :D a to uz na zaklade coho :D
taky pribeh som uz mal ked sme obzerali oktaviu .... majitel hovoril ze nacipovane, ze tomu naklada .... tak sa islo na jazdu, vytocilo sa 4000rpm , no mali ste vidiet ako vyskocil :D "TO CO ROBIS!!! ja to vytacam maximalne do 3000" .... no proste vysmech ... preco by to auto nemalo normalne tocit limiter ? ak je v dobrom technickom stave ... bullshit ... kazde moje stare auto okusuje limiter (aj komorky aj CRka ...) a neuveris, ziju
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Mne tiez mechanik tvrdil ze ked mam cervene od 6500 tak na 5tis moze byt dlhodobo a aj casto ale olej ze treba castejsie menit.ja to berem ze precistenie trubiek. Ono ale ked je nas tu skoda, mne to nevadi, mna je skoda asi vsade.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Sky »

Nemate niekto skusenosti s tymto voskom? https://www.autostore.sk/soft99-fusso-c ... -wax-dark/
alebo odporucanie na nieco v podobnej cene?
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10048
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

detailing tema
.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa icefire »

To kam chodite na EK? Za 12 rokov co na ne chodim ani raz moje auto nevytacali ako pisete a naposledy som bol dnes na EK/STK :-D
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

ak motor neprezije bez zataze maximalne otacky, tak take auto(crep) nema na ceste co robit :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

som sa nepytal ze ci to motor zvladne... (to je ina diskusia, kazdopadne kazdy motor take nieco zvladne, nezvladaju to rzovody motora)
Kedy realne ho akoze tocim na 5300, to kto kde robi s tdi jednadeväť?
moja vykonnostna krivka zacina padat pri 4000ot, lebo tam uz konci turbo, tak kde by som ho vytačal viac?
Pri 130 točim 2300rpm cca čo mam chodiť 300 na golfe?
Reči, že si tu vytačate diesle do limitera... ach
Každy normalny majiteľ auta nechce aby mu toto robil na STK nejaky technik. Čo nameral SUPER HODNOTU, ŽE DYMOVOSŤ 0.21 - možte isť ďalej.
NA NOX KAŠĽAAAŤ
To by som musel spraviť dieru do piestu 8čkou vrtakom a ohniť 2 ojnice aby bol presah piestov rozdielny o pol centimetra aby to neprešlo touto smiešnou skúškou, môžem rovno pred STK vybrať turbo a napojiť zvod rovno na ruru ajtak to prejde. Emisie by sa mali testovať na valcoch v záťaži. Kto mi povie, že ňe, je umňa truba.
Žiaden človek nevie zmerať tak emisiju človeku ako človek človeku. - toto by som prirovnal k meraniu EK unas.
A teraz, čo sa stane keď tam stým prídem, majú nejaký záložný plán? Viete niekto?
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

"kazdopadne kazdy motor take nieco zvladne, nezvladaju to rzovody motora"

Preto ich treba menit, nuz, a ked nie, tak smola, lepsie nez keby sa to malo rozpadnut pri predbiehani a cavo ktoremu to vadi (ty) zobere so sebou tri dalsie auta a dve rodiny lebo "jemu sa nepaci vytacanie".

"Kedy realne ho akoze tocim na 5300, to kto kde robi s tdi jednadeväť?"

Napriklad do kopca, nalozeny, ano bezne som to robil ked som mal 1.9

"moja vykonnostna krivka zacina padat pri 4000ot, lebo tam uz konci turbo, tak kde by som ho vytačal viac? "

Dalsi co si mysli ze ked pozera na nm na krivke tak dalej sa uz neradi, odsledoval si si ako ti aj stupa rychlost v rozsahu otacok? nie? tak si to vyskusaj. Dik

"Reči, že si tu vytačate diesle do limitera... ach"

Ano, uplne bezne, pri kazdom kickdowne.

"misie by sa mali testovať na valcoch v záťaži. Kto mi povie, že ňe, je umňa truba."

Nie, emisie by sa mali testovat tak, ze je auto maximalne zatazene, s maximalnym protivetrom a motor dostava plnu zataz tak ze pri 100% podlahe sa rychlost nezvysuje, kedze nebudeme na EK kupovat veterny tunel, ani valce, tak nam staci uplne presliapnutie plynu na 100%

Si nemysli ze my sme jedini kto takto testuje auta, proste realne normalne testovanie je drahe, a prepac, ked ti tvoja jednadeviatka nezvladne priebehove otacky, tak nech sa rozsype, lebo to s tym tvojim vrtakom a presahom je prasprosta hovadina, hlavne ked vies ze diesel sa reguluje kvantitativne, ale to je rozpravka nabuduce.





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"