Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

yop.. chrisa tiez odoberam.. niekedy po dopozerani mam az chut nieco pomajstrovat :D ale potom si spomeniem na moje krive ruky a je po robote.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5529
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

chlapci, preco je v alhambre 2007 tak strasne vysoko podlaha vzadu? kto toto vymyslel musel byt strasne dzignuty clovek... ved takto to je alhambra Coupe, max pre dvoch ludi, kde ze 7

som sedel vzadu asi 15min, a to sa nedalo vydrzat, hlava opreta o strop, kolena dakde hore... som ani nevedel ze nieco take existuje, obzvlast v alhambre, kde som cakal letisko


a po 2. Je to 2.0TDI 103kw, je normalne aby to vkuse zrazlo cez 8litrov? pri econo runne(na dialnici max 120, nehnat nad 2300rpm, hladkat plyn) KE-PO-Hanusovce v miernej premavke to islo za 7,6...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jako vysoko ? Ved ta podlaha je uplne rovna... a samozrejme, alhambra/šharan/galaxia NIKDY NEBOLI a NIE SU auta pre SEDEM ludi. Pre dvoch by som to neoznacil, akoze pre styroch by to auto malo vyhovovat, ale pre siedmych to rozhodne nie je.

Sedel si v Alhambre alebo v Altei ? :)

Nie, spotreba osem nie je normalna. Mozno zle nastavene rozvody (jaaaaaj kolko som videl pribehov na internete ze po vymene rozvodov V AUTORIZAKU [!!!] isla spotreba hore o liter a pol, o dva, pre 1.9tdi edc15 kontrola kanal4 stlpec 4, pre 2.0tdi edc16 nie az take jednoduche), mozno zacpany stupel vo vyfuku, mozno lepsi software kedze stupel vo vyfuku uz davno nie je, mozno pretacane kilometre tromi turkami, dvomi bulharmi, jednym cechom a dvomi slovakmi ktore sa na dpf-managemente a kondicii masiny "zlahka" podpisu, mozno vstrekovace ktore uz maju sest stotisicov za sebou, mozno dpf po hranici zivotnosti... tam je tak strasne vela moznosti ze az.

Dva tyzdne dozadu pre mna prisiel taksík - akoze ked dvakrat za rok sedim v taksiku tak to zakazdym musi byt nejaky zazitok. Mercededés E cdi, hucali mu vetraky ze tri ulice vlavo vpravo nebolo nic pocut, smrdel z neho diesel, pytam sa praveho nemčúra Ahmeda co sa prave vracal z jazykoveho kurzu ze ci vypaluje DPF, velka škeripusa od ucha k uchu jake dpf ked tam ziadny nema... jaaaaaaj reku uz aby sme boli tam kde chcem byt lebo v tom uzasnom Nemecku nikoho nenapadne oyebavat dépeefká a kilometre a vsetky auta su tam len krasne a perfektne.





>> thesis sa mi vzdy pacil, aj ked chapem ze ten dizajn je kontroverny.

hladam tri-dvojku, kupujem, idealne cervena koza. Kontroverzny je moje stredne meno.





>> ta kia sa mi pozdava podstatne menej, ale urcite tomu priespieva aj to ze je to kia

a hlavne ze ukradli svetla niekomu, taketo cinske nahrady vlastneho rozumu nemam rad :) joooo jasne, nahoda, po 4 rokoch vyroby originalu.






>> chrisa tiez odoberam.. niekedy po dopozerani mam az chut nieco pomajstrovat :D ale potom si spomeniem na moje krive ruky a je po robote.

jak keby som o mojich rukach pocul. Inak prave hentake "osetrenie" hrdze moj milionar potrebuje pred touto zimou a taaaaaak sa mi dorici nechce a nemam kedy...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5529
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

vsak to ze je uplne rovna, pred sedackami neni ziadna priehlbina na nohy, a tak su sedaky mozno 20cm nad zemou... popritom ani pod prednu sedacku sa nohy strcit nedaju, a hlavu som mal zatlacenu v strope, proste som necakal ze v alhambre ydrzim sediet v 2. rade ledva 15minut




dobre, cize spotrebu riesit treba, to mi staci vediet... na tahometri svieti 240 000, ale servisna historia uplne 0, dovezene z litvy s francuzkymi znackami slovenskym priekupnikom, cize...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... zasrana globalizacia, co ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5529
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

si si isty ze myslime rovnaku podlahu v alhambre? lebo v tej co som sedel dneska to mala takto, proste sedacky uplne na zemi polozene... ved tam sa zmesti akurat tak dieta v sedacke

https://www.autobazar.eu/pics/2984/9948 ... 1489451849

a este teraz som z nej dolamany, ved to bolo horsie jak v Octavii mk1 pred FL za 2m soferom
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Alhambra 2007 je len jedna - ano, rozpravame o tej istej uplne rovnej podlahe. Presne tej istej co ma moja Galaxia 2001.
Neviem ci mas dva metre sestdesiat, ale este som nestretol cloveka co by si trepal makovicu o strop v hentom sedeni.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5529
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

no nemohol som sa vystriet tak akoby som si predstavoval

196cm...
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

odporucam C4 II s panoramou vzadu :D uz ti potom alhambra nepride taka zla..
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

Tie sedacky v zadu v alhambre su idealne pre deti do 15 rokov. Strasne radi tam sedia ale pre dospeleho cloveka to je len ako nudzovka. Ja som mal alhambru ale 1.9TDI a spotreba pri normalnej jazde bola okolo 6 - 7 ale to bol ten najslabsi motor aky tam davali tusim 74KW. Inak spotrebu to malo lepsiu ako touran 1.9 zo sportovou prevodovkou preto treba pozriet aka je tam prevodovka. Touran mal na 6 stupni pri 100vke 2200 otacok a alhambra tam mala len 1800 preto bola taka spotreba. Inak 2.0 103KW mam teraz v smaxe a dlhodobu spotrebu mam okolo 6 podla palubky cize realne okolo 7 a to mu zvyknem poriadne ponakladat
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

sorryako ale na tych plechoch to je riadny grc. To Na inych autach vyzera horsie ale tvojmu to vyslovene nepasuje.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

na plechace je tu toto :D

dnes som prezul a zabudol som to blisknut :-O aj tak nie je naco pozerat :D

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

ked uz o imidzi, mate dakto hybridne disky? plechace so vzhladom elektronov, cena pod 100e/disk. aj to je moznost :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Hej to je brutál ale :D Plecháče z prvého linku čo si postol som už videl, ale s tými krytmi ešte nie, mind blowing :-o Každopádne tie elektron-like plecháče sa mi páčili keď som ich videl naživo, už neviem na akom, ale novšom aute, vskutku nezvyčajné.

Niekto vyrába plecháče s výzorom alu, niekto zas alu s výzorom plecháčov :D
Obrázok

Inak nechce niekto Styling 32? Rovné, pred niekoľkými rokmi profesionálne repasované, na výmenu alebo aj na kúpu. Strašne sa mi nehodia k E34 :rolleyes:
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"