Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

tak si dovolim citaciu ":D tyč v roku 2017, v aute ako mazda 3. No comment "

Torzna tyc nemusi nutne znamenat zly podvozok. Na torznej naprave vies tiez dosiahnut progresivny priebeh pruzenia. Vyhodou je robustnost /s vynimkou Pezotu/ a velkost, takze oproti multilinku vies mat vacsi kufor, nadrz, rezervu.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Chlapi, mozem poprosit o radu? kedze mam velke stastie v laske tak moj swift postihla dalsia radostna udalost (opat bez mojho zavinenia).

Panko bol zmateny z jednosmerky v odbocke a cuval a cuval. az kym tazne na jeho felde nepozdravilo radiator mojho chladica :) Zajtra idem na obhliadku a samozrejme, 90% si vyberiem moznost samoopravy (Pan ma PZP v Kooperative takze dufam v najlepsie...).

Podla dole uvedeneho obrazka, ma zmysel podla vas premyslat o pozliepani plastu, tj kaslat na vymenu? Ci zbytocne dumat a kupit novy cely prednu naraznik dat nalakovat? Pred zimou sa mi velmi nechce to riesit mozno si to necham na jar (ked tam vymena naozaj bude potrebna).

Chvalabohu je cladic iba trochu tuknuty a nic netecie, dalsia dilema ci to menit alebo radsej nechat cash v ruke pre buducnost.

Dakujem za nazory :)

https://imgur.com/a/pJVEh
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Papek - no comment znamena ze je to zle? Nechapem nikde som nenapisal ze je to zle. to ze som napisal no comment znamena ze k tomu nemam comment. Nie ze je to zle. Mazda 3 mala v momentalnej gen multilink na zadku vzdy afaik. Teraz mat nebude. To je asi tak vsetko co som tym myslel. Komentujem konkretne tyc na mazde 3, aute, ktore v roku 2016 ani 2017 tyc v zadu nema. Je to auto ktore ma kolega s ktorym som denne tak asi vieme ze ano.. Fakt nerozumiem preco 2 strany riesite takuto blbost a preco je to zasa tak nepochopitelne a treba to rozmazavat do galaktickych rozmerov.

Tyc je uplne ok v lahkych, malych autach. Moze byt ok aj vo vacsich vozidlach, no tam to vzdy zalezi... 300 roznych parametrov zalezi od toho ci tyc bude dostatocna alebo nie. Na beznu jazdu je tyc ok v hociakom vozidle... to som tiez uz pisal nedavno.

Jednoduska - mas masivnu smolu je mi ta luto :cry:
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Jednoduska - epoxid to zalepi :) troska prebrusis, strieknes a bude ako novy..
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Broslo, diki za empatiu.
Kazdy sa mi smeje ze to mam za to ako som kupil (manzelka mala iba 2 podmienky - nech nie je cierne a nie trojdverove).

lacika, garaz vybavim, prides pomoct? :P rad to skusim sam ale este som nic podobne nerobil, zaplatim ti dobru hodinovku!

uvidime zajtra ako sa kooperativa vyjadri dam vediet.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Broslowski napísal: St 08. Nov, 2017, 12:08 Papek - no comment znamena ze je to zle?
Pochopil som to tak ze to beries ako nieco zle, spiatocnicke, ze dakto este v roku 2017 pouziva torzku. Mne pride zase ako neumerne setrenie davat dnes na auta bubnove brzdy, aj ked oni vlastne vobec nie su zle na zadnej naprave.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Jednoduska napísal: St 08. Nov, 2017, 14:09 Broslo, diki za empatiu.
Kazdy sa mi smeje ze to mam za to ako som kupil (manzelka mala iba 2 podmienky - nech nie je cierne a nie trojdverove).

lacika, garaz vybavim, prides pomoct? :P rad to skusim sam ale este som nic podobne nerobil, zaplatim ti dobru hodinovku!

uvidime zajtra ako sa kooperativa vyjadri dam vediet.
par stran dozadu som pisal ake mam krive ruky..
nieco podobne som robil na astre, ale nevyzeralo to ktovie ako.. sice sa to podlepilo, ale dal sa to uz nebrusilo a netmelilo.. este na striebornej farbe..
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Pravda krivy si, aj na haswely si mi heatspreader oddelil :D srandu robim tam to gabo opravil hned.

Uvidime spytam sa aj mojho mechanika len nie je to prave typ na jemnu robotu a lepsieho nepoznam. kludne mi dajte SS ak mate typy kde to dat urobit v KE. zbehnem aj do detailing studia (uz kvalitneho nie toho co mi dojebal dve lakovacky :D ) a mozno prekvapia ponukou.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

borci mne moj mechanik nacenil spojku na 250e diel (sada) a 250e chce za pracu, ok cena? 500e na amzdu 6 2013 benzin 153tis km. ak spojka ide pohode ale si robim cca prieskum kolko asi vycalujem. dnes mi volal na iznerat podrazdeny pan a cudoval sa preco predavam auto, ze auto predavaju len ked mu nieco je :D a ja ze ne, ja chcem cx5, kupil som to v juni, tisicka dole a autu nie je nic a nechapal a stale ma oslovoval pane, viete pane tam, ach jaj a nedelu sa ma zastavit
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

si to cele nahraj na telefon, potom si pustime viaceri.
250e za suciastky : nie je to uplne malo, ale nie je to vela (dýzlový Vojadžer aj Galaxiu obsluzim za plusminus rovnako)
250e za robotu : tak to sa mi na Presov zda trosicku moc. Takto, za sest hodin nema ujo co robit, naprava dole, prevodovka dole, vsetko jedno.

keby mu to takto islo cely mesiac, pri beznom pracovnom case 168 hodin = 21 dni by ako automechanik zarobil 168/6*250 = 7.000 eur.
Nie zle. Asi viaceri z nas idu po tomto vypocte robit mechanika ze ? Ziadne nadcasy. Ja viem ze sa to takto neda ratat.

Ja som zaplatil stovku v Bratislave za vymenu spojkoveho loziska aj so spojkou na Voji, asi sest rokov dozadu, dnes by to bolo okolo 200 tipujem.
Este rada : zisti aku normohodinu ma Mazda a kolko Nh si uctuju za vymenu spojky. To je pre teba najrelevantnejsia informacia.

V neposlednom rade : preboha menit spojku na 153k km vergli bez tociveho momentu 450 ? Musi vydrzat 300k len tak zahuci, co s nou mas ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

no ked je studeny motor a pustam spojku tak zacne cukat s autom ak nepridam plyn, ak pridam plyn tak zaber secko ide ani clvoek nevie, ale len za studena. sviecky menene. ono zase len sa treba naucit pridat plyn pri stpustani spojky za studena a len sa pripravujem, inac tiez mi prislo 250e dat garazistovy.nie autorizak.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Tak to znie skor ako sviecky, kable, vzduchac, ... a nie ako problemy so spojkou.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

studena spojka trha ?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

secko skontrolovane(vraj) viem ja,aky vzduchac? vzduch filter?
no ked je studeny motor a pusta sa spojka presne uz mam v nohach a viem kde to zacne cukat ak sa neprida plyn
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

treba ju troska zohriat pred jazdou :D
pustit do polovicky a zaturovat..

nie.. ja tento problem pocitujem skor ako EURO problem, kedy motor sice nefunguje efektivne, ale velmi by chcel, tak si robi este horsie.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"