Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5501
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

mrtvy uhol je svina
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Broslo, telefon mi opravil Sygic na syrová ... soráč .... To kde pracuješ, prečo pracuješ, pre koho pracuješ je absolutne jedno, pokiaľ sa tebe tento ultrakonzumný štýl páči a zastávaš sa ho. Bol by som kurveský zvedavý , keby sa Ti začala ***** Ibizka, tak ako sa plánuje, keď by si bol viac v servise proaktivny plný entuziazmu že možeš ísť na zvolávačku ako na ceste. Vo forde boli pripady keď tam bolo auto 6x za 50 000 .. a par krat mu menili motor

taktiež skúsenosť mojho známeho, ktorý mal staré autá, mal ich rád, ale prišla rodina, povinnosti atď atď tak popredával ... mal chalupu pod lesom na orave, takže bolo treba 4x4, čosi vyššie .. a hlavne chcel nové ... vyšlo to na Duster 1.6dci ... do dvoch tyzdnov nesiel vyhrev sedaciek a do 5000km začal rapkať kardan/prevodovka .... vyjadrenie servisu ? je to v norme ... :) dokopy bolo 6 rôznych reklamacii ani jedna uspesna .... to auto predal so stratou .. a ide kupit 15rocne ML400CDI :)

som silno zvedavý keby si mal také problémy, ako ten ford, a mal by si sa na auto spolahnúť za tvoje peniaze.. a že to niesu drobné ...

PS maniak: jasné, to že sa niečo random pokazí, rozumiem, to sa deje bežne ... tak isto, aj my "dolaďujeme" systém u zákaznika ... ano viem o toleranciach, viem o odchylkach ... ale v tom forde to už trošku prehnali , nie ? Oni s tým maju dlhodobý problém, motor roka čo sa rozjebe po roku, prepalia sa steny, prasknu zvody v hlave ... teraz este aj tesnenia poddimenzovane, na diesloch idu turba este v zaruke ... nemam dojem zeby si ford vyrabal tesnenia sami, ale samozrejme to vyraba niekto iny, co ? tak potom sam vies, ze si aj diktuju podmienky a kvalitu :)
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Nie nemam rad ultrakonzumnystyl a urcite si ho nezastavam. Ale zijem v nom tak si hadam nejebnem klapky na oci a budem sa tvarit ze vsetko je na P. Keby si cital s pochopenim zistil by si ze apelujem na siroku verejnost nech niesu ovce a nech si najskor robia prieskum trhu pred tym ako daco kupia. Lebo ak si clovek nespravi prieskum, a kupi si auto podla farby, kupi si dizel do mesta na 5 km presuvacky, alebo na vyhonenom jednolitry planuje tahat 500kg vozik cez pol okresu, je to vazne chyba automobilu? Nemyslim si..


Jasne ze by som nebol plny entuziazmu picoval by som jak chora vrana a sralo by ma to . Ale tak co mam plakat na fore? alebo to dam opravit v zaruke zadarmo? apropo mam zaruku mobility, mozem to mat vies kde. Proste ked sa mi pod rukami rozsype auto na salat, dostanem druhe dokedy to nedaju dokopy tak ze s tym JA budem spokojny. Dovtedy mam narok na nove auto.

shajek neexistuje nic ako random sa pokazi alebo nieco podobne. Kazda jedna suciastka ma nejaky fail rate, ktory je presne, ci menej presne daný. Preto existuju suciastky vhodne do B to B riesenia, a suciastky do B to C riesenia, rozne kategorie, atd atd tisic veci, parametrov, srackyyyy co bezny clovek nevie ze ani existuje.

Nechcem to dalej rozoberat, ako sme zistili uz niekolko krat, nema to zmysel. Pokojne si myslite toto, je to uplne ok, seci nas chcu ojebat lebo automobilky skurvene bavi stahovat desiatky tisice kusov na zvolavacky a pod. Uplne ich to mrte bavi. A jo, urcite je to lacne, megalacne. (hint: je to velmi drahe pre vyrobcu).

To o tom forde(predpokladam o eco booste je rec) su data odkial? Kolko % z predanych motorizacii ma realne take vazne problemy? 1%? 0,1%? 0,0001%? 10%? Pretoze len toto je jediny relevantny udaj. Nic viac. A nezmeni to ani fotka na sracky rozpadnuteho motora v najlepsom motoristickom magazine na svete. Pretoze NIKDY, fakt ze NIKDY nevies, co s tym pan majitel robil. A to auto fakt nemusi vydrzat vsetko :)

Ale vravim vsetko v klidku pokoj v dusi pokojne si stazujte dalej. Len si myslim ze by sa vam lepsie zilo v tejto sku.venej dobe keby ste sa trocha zaujimali, ako sa veci naozaj maju, nie len chytili sa fotky na webe a huuuu ford je na P. :laugh: (uprimne? netusim ci je ford na tom tak zle, nikdy som to neskumal, pretoze na to treba hodiny casu, nie jednu fotku v clanku na webe a 10 videi na YT. Pretoze takuto "anikampan" ti zorganizuje stredoskolak ucnovky v dnesnej dobre bez najmensieho problemu )

SKiLEX mrvy uhol neexistuje, este aj na tych ušatkách čo má to báwo duplom nie. Bud to ma nastavene ako totalny dement a kuka si na kľučky, alebo si ta proste nevsimol. Ale dobra reakcia citit z nej predikciu, dobre by ta vyfackal tým vozíkom po celnej maske veru :(
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5501
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

to som nesoferoval ja, ale otco...

byt za volantom ja tak sa capneme na 110%
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

To iste sa mi stalo na rychlostnej asi v 140. Dal smerovku a hned vysiel do laveho ked som uz bol niekde pri jeho zadnom kolese. Nastastie sa spamatal a ja som zacal brzdit, svietit a trubit. Teda spamatal sa v 1/4 mojho pruhu. Nejaka honda ci co to bolo.
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Leon »

Tu reklamu na AndreaShop tam vidím a už viem že to u nás pri Optime  :D  (edit : na ŠPZ som pozrel vlastne až po napísaní) :D
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

sak nalavo vidno optima reklamu :D
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Leon »

Tam som nekukal ani  :D  Pozeral som hlavne na na auto čo sa bude diať a hneď nad tým je ten AndreaShop,... a ten billboard mi vkuse bije do očí keď idem z kina tak preto :D
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5501
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Broslowski napísal: St 15. Nov, 2017, 20:43 dobre by ta vyfackal tým vozíkom po celnej maske veru :(
o naraznik nejde, otazne je co by sa stalo s BMW s vozikom, keby v 90tke dostalo tukanec na zadnu napravu od transportera...

imho v tom najlepsiom pripade by otrepal o zvodila
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

hej no ved na to tam zvodidla su. Tato dal na pana
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

neni to prvy cock co to tam dal cez plnu do laveho pruhu.. V tu chvilu by som chcel mat RAM 1500 s kovadlinu v predu..
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Naco ti ram. Ja mam havarijnu. :-D

Toto je celkom sranda. Retardovane deti aj ich rodicia. Ja neviem, ale asi som nikdy neskocil pod auto. https://youtu.be/cJ4qhLNYKf4
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

videl som to video uz z autobazaru - huste jak jogurt v mraznicke, keby som ja sedel v tom kamione tak menim spodky tri dni bez prestania.
na druhu stranu, dve veci zo situacie :

a) kde je v riti prechod a semafor ? Ked decka maju chodit na druhu stranu... tak tam musi byt semafor aj ked je to dedinska zastavka pre 6 deti
b) kde je v riti zabradlie vysoke dva metre aby decka nechodili na druhu stranu ked nemaju chodit ?
c) preco ten nestastny autobus musi stat takto ako stoji ? Ved to je cele chore, od deti nemozes ocakavat RACIONALNE spravanie dospeleho

tato konkretna situacia jednoducho musi dopadnut tym najhorsim sposobom, dnes alebo zajtra, pretoze tym detom nic nebrani aby sa takto [sproste] spravali.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Btw. Mate tu niekto skusenosti s merglami co sa tyka spolahlivost a narocnosti udrzby a prevadzky. Medzi 320CDI vs 350CDI alebo 250CDI vsetko so 7G-tronicom

Jednalo by sa bud o C 320CDi w205 pred fl 2010-2012, alebo C 250cdi/c350cdi 2012-2014 fl alebo Ecko W212. Vsetko combi a s automatom 7G
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na autobazar.eu fore vyhmataj uzivatela cviro123, ten dělá do mercedesú a ma veci ktore sa bezne nevidia mimo autorizaku
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"