Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ano moze byt problem s dobijanim cekni co zvlada tvoj altik ktory mas v aute a podla toho sa vies zariadit. nemylsim si ze to ovplyvnuje cokolvek ine. Ale keby si zobral daku 42jku myslim ze mozes bez rozmyslu
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Jediný problém moze nastat ak bude ta bateria uplne vybitá, inak easy life
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

_Mato_ napísal: Št 16. Nov, 2017, 14:26 prisla odpoved, ze mozu byt problemy s dobijanim. Chapem, ze moze trvat dlhsie dobitie na plnu kapacitu (ak sa to vobec v aute da dosiahnut), inak netusim aky by tam mohol byt problem.
Tym co nechapes a stalo za tou odpovedou je sulfatacia elektrod autobaterie.
Pokiaľ sa zanedbá nabíjanie autobatérie a batéria je dlho vo vybitom stave, hrozí jej tzv. "sulfatácia". Sulfatácia je stav, ktorý je možné len veľmi ťažko zvrátiť. Je to jav pri ktorom sa na olovených doskách usádzajú kryštáliky síranu olovnatého a batéria zásadným spôsobom mení svoje vlastnosti.
To iste hrozi pri naddimenzovanej baterii, lebo tiez ju nemusis stihnut dobit, kedze mas slabsi alternator ako 3.0 TDI.

btw: cim viac vybita bateria, tym vacsia sulfatacia elektrod.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Ale ju nemusí ani stihnut vybiť :-D
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Dakujem za rady. Nakoniec teda objednam Exide Premium 12V 47 Ah 450A. Predpokladam, ze to nebude horsie ako s aktualne umierajucou Vartou.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

shajek napísal: Št 16. Nov, 2017, 15:23 Ale ju nemusí ani stihnut vybiť :-D
Pokial si na skole mal merania alternatorov, tak sam tomu neveris.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

quicky aky to je emdacik, budete predavat?
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> my sme kupovali za 37k s dph - po 3 rokoch ked odpises dph + do nakladov (20% dph + 20% dan z prijmu) vyjde ta realne - cca 22k...
>> tvoj kolega teda vyhodi 21600e (asi s dph?) - po odpise v ucte ho to realne vyjde 12960e

ze ty si z toho proste odratal dvadsat a dvadsat percent ? Tak to predsa nefunguje.
Mne to vyslo tak, ze ked odhliadnem od starosti a radosti tak z hladiska cisel 22k do nakladov firmy znamena usetrenych 4600 eur na dani, cize ho to bude stat 17,4k eur namiesto 12.9k eur co si vypocital. Povedzme ze tisicka horedole ale tento rozdiel uz je moc velky.

Ano, iste, ked kupis masinku co nova stoji 37k s dph tak je jasne ze na hodnote padne ako besna. To je jedna cast pribehu kam sa stracaju peniaze.
Ja na tom tiez nevidim nic zle, hlavne ked sa nejedna o moje dukaty - radsej prdnem deckam na vzdelanie, jazykove kurvy pardon kurzy apod.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5515
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

hlasim ze spotreba podla palubaku u daneho seatu alhambra uz po 8,5 neklesa vobec, momentalne sa drzi na cca 8,7

a pri startovani zacala svietit hlaska zo servisom, cize asi sa na to vazne bude treba pozriet
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

turbo

22k s dph - 20% dph je 18.300 +-

18.300 -20% usetrenych na dani z prijmu co by si inak zaplatil fickovi keby auto nemas (bavime sa o normalnej firme kde sa zaraba a danova povinnost by vznikla) = cca 15250 +-

cize ak kupi za 22k s dph tak po odpisoch ho to vyjde 15? ako opat len cca samozrejme

to nase este raz z 37k s dph po odpisoch 25k cca...

mne to vychadza,ze on stratil menej a pritom bude mat stale nove auto a my sa budeme mordovat s predajom a otazka je predajna cena...

holt ma to svoje caro, ak chce clovek auto bez starosti a chce mat pravidelne nove tak je to ok...

je to ako s bytmi v zahranici je tiez kazdy druhy cely zivot v podnajme,tu chce mat kazdy svoje...rovnaky princip je operativny...len to je pre nas nove (aj pre mna)

nemam rad tarchu zavazku,ze kazdy mesiac mam vysolit za auto tolko a tolko, preto som vzdy vsetko co som chcel kupoval cash a mal pokoj
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11510
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

Quicky k baterke - Komponenty hybridného systému Vášho vozidla sú kryté zárukou, ktorá trvá 5 rokov alebo do najazdenia 100 000 km (podľa toho, čo nastane skôr). Ponúkame Vám Predĺženú starostlivosť o hybridnú batériu v dĺžke 1 roka alebo do najazdenia 15 000 km (podľa toho, čo nastane skôr), ak Vaše vozidlo úspešne absolvuje Kontrolu hybridného systému. Táto starostlivosť môže byť pravidelne obnovovaná až do okamihu, kedy od registrácie vozidla uplynie 10 rokov.
Podla toho by sa dalo 10rokov a neobmedzene km :-D

btw C-HR Hybrid Executive+LED
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Najviac sa mi páčilo to "ak Vaše vozidlo úspešne absolvuje Kontrolu hybridného systému."
Vyznelo to akože pred začatím každého nového roku záruky sa spraví tá kontrola, ak náhodou zistia, že je šanca na to že baterka skape, tak auto kontrolou "neprejde" a záruku už nedajú :D Netvrdím, že to tak je, len mi to tak vyznelo :) Pís
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

to je asi ako u zubara.. ak zmeskas preventivku, tak si to zacvakas sam.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

Ďakujem andre nakoniec to padlo tak pekne po slovensky :D ze aby som si spravil falosne danove, pozeram,ze ci si srandu robia, hovorim, dakujem pekny den :)

asi nakoniec zas skoncim pri rangi... bol som ho dnes pozriet, vyzera jak "novy"... pridem k autu otvorim dvere a tam na mna Ocean blue koza :O skoro mi oci vypadli s kombinaciou bielej koze... mnam ...stastie,ze maju tak strasne nafoteny inzerat inak by bol uz davno predany

predbezna dohoda za 16K, s tym, ze siipim casom repas/vymena kompresoru (do poslednej polohy uz dlho auto dvihalo; na zakladnej drzalo pekne). v utorok im pride novy VELAR takze preto ta cena. majitel co povedal to platilo, aspon co som si preveril,takze pevne verim,ze to bude okej :)

psychicky som pripraveny na podvozok...nastastie su uz ceny mimo servisov rozumne.

Otazka niekto skusenosti s tym motorom? ma to retaz / rozvody? nejake ceny dielov (bez prace) -rozvody a pod ? dakujem, hocijake info.

tah ma mimoriadne prekvapil, krasne to tahalo, celkovo auto hned spravilo na mna dojem.... okrem kolies, tie ostanu ako zimna sada a na jar kupim letnu sadu

https://www.autobazar.eu/land-rover-ran ... 74683.html
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

HH Topolcany, to auto poznam :) veru pekna vec aspon by si sa do neho zmestil :D

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"