Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

nitro ma byt na volante aby si ustal ten boost z 51 na 59kW :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

S takou reakciou na plyn by mohlo byt kludne aj v kufri a nepoznal by to :-D

Na firemnych autach byva GPS modul na pocitanie kilometrov - tlacitkom sa prepina medzi sukromnymi a sluzobnymi jazdami.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5694
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

No Tak to som chlapcom dal asi 10 metrov sukromne ak to je na to prepinatko, snad mi nedaju preplatit :D

Ta Fabia to je ciste smetie, 210K to ma najazdene co jue uctihodne na nahradne vozidlo. ale volant obkusany, central funguje v pohode okrem soferovych dveri, zadny stierac sa sice toci ale skoda ze visi dole hlavou a stiera SPZ-ku....

Co uz, darovanemu autu na stav nepozeraj. Inak ani som motor neotvaral ale to bude trojvalec ze ta 1,2? lebo to huci jak traktor, este aj mazelka sa pytala ci je to diesel (bo som ju naucil ze diesel = traktor).
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

no urcite je to nejake MPIcko ci 3 alebo 4 hrniec zistis tak ze ked pojdes 130 a budes vidiet ako ti mizne palivo z nadrze je to 3jvalec :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Chces komfort, priplat. Chces vybavu, priplat. Chces vykon, priplat. Chces kvalitu, ... netreba za tym hladat viac. Ak je tych 210kkm nalietanych po meste, tak je to na to auto zaberak, toboz ak to nema jedneho pana ale je to vozik ktory si hocikto vezme ked treba.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Diesel traktor a benzin kosačka ? Ci ako sa to vravi?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Traktor s kosackou no je tam toho. A jachetnicu poznas?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6869
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Inac mamine punto po 4tyzdnoch vraj asi opraveny no do soboty este mechanik bude jazdit a skusat.vraj neaky zlomeny kabel pri motore(dalej som ho nevnimal) a ze tahal vzduch a sucasne vela striekal paliva(tu som sa stracal). Spotreba 12l a dymyl.jak svina. No trebalo na to 2riadiace jednotky,3 mechanikov,dvoch eletrikarov a zatim len 300€. 80tis km ma od novoty a uz sli rozvody,spojka.tlmice a teraz toto. Punto je fakt sen. A to auto nema ani klimu....
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Prepac, ale Ty ratas s tym, ze do auta sa iba tankuje, obcas doleje olej a voda do ostrekovacov? Vsetko co si vymenoval su viac menej spotrebne veci, ktorych opotrebenie zalezi od sposobu uzivania auta. Hlavne rozvody sa menia pri km alebo v urcitom veku, zalezi co pride skor.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6869
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Tak mama za 63 rokov zopar aut pojazdila od fiata 850 dodnes a tak skoro sme spotrebak veru nemenili. Ako niekomu je normalne aj brzdne dosticky na 10tis km menit a niekomu nie. Sak tlmic neni stierac. Punto jazdi kostol a obchod.raz som ho vzal do chorvatska v uagste bez klimy. Sami so zenou. Potil som sa jak velky pan. Ale schudol som aspon.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5501
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ale tak rozvody to je pevne dane po kolko KM sa maju menit, s tym nespravis nic
spojka je spotrebak ktory strasne zavisi od stylu jazdy... ked chcem tak novu spojku ti znicim aj za 10minut


a ano, ked na logane menili predne brzdove kotuce po 60 000km tak som sa vobec necudoval, kedze to jazdilo v kuse po meste, nalozene a nikto ho nesetril...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Keby bolo auto v zaruke asi by nebolo nutne platit 300 za zlomene kable. A nechciet platit za spotrebne veci tak MHD je volba. :laugh: Zase stare punto asi nebude etalon spolahlivosti a kvality...

Toto je inac sranda celkom: https://www.youtube.com/watch?v=B8BDjNyrAhg
Naposledy upravil/-a stiv v Št 30. Nov, 2017, 21:32, upravené celkom 1 krát.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hezky !


>> 80tis km ma od novoty a uz sli rozvody,spojka.tlmice a teraz toto. Punto je fakt sen.

Pista to nie je Punto specificky - je kopec malych a/alebo lacnych aut ktore vydrzia ukrutne viac. Treba si vsak uvedomit ze tieto lacne kotrmelce su proste cenovo optimalizovane, nech uz to v dnesnej modernej dobe znamena cokolvek.

Spravne zaznelo hore ze rozvody su spotrebny material, predpis diktovany vyrobcom a zdravym rozumom. 120k km nie je nejaky vynimocny interval, Peugežeout dokonca predpisuje desat rokov alebo 240.000km co je totalny nezmysel samozrejme ako oleje na 50.000km ale to je ina diskusia.

Spojka vymenena pri 80k km je sialenost, nie bezna vec. Rozvody som ochotny pripustit aj ked je to malo. Tlmice su cista tragedia pri 80.000km, to je megafail.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5501
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

uz som zazil take tie panelove strmaky ku chatkam okolo domase, pani stoji v tom kopci, caka mozno 30sec kym prejde proti iduce auto/cesta na 1auto.../ a cely cas na spojde, aby sa nemusela pohynat na rucnej... urob toto kazdy vikend ked odchadzas z chaty, a verim ze spojku zrusis aj po 10 000km


dalsia situacia, sedim na mieste spolujazdca, ideme do kopca, zaradena 6tka, na tahometri okolo 120, na otackomeri okolo 4000, hmm to mi nevychadza

"nemas nahodou nohu na spojke?"

"Jaj, aha" otacky klesaju

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"