Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11514
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

zalezi aky automat


5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

predajca sa asi vyznal, ked stale hadzal do N :D..... a potom si kup malo jazdenu predvadzacku :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

autohold inak klasicky stat na brzde...myslim,ze nonstop hadzanie do Nka/P nicomu nepomoze...na druhej strane ak potrebujem par minut stat tak normalne Pcko
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

skoda reci, ved stale hovorim ze autoTEROrizovany servis nie je zarukou nicoho, ani kvality, ani vedomosti ani... nicoho. Proste nicoho. Lebo jeho ludia nie su zarukou.

Zarukou je len toho ze maju originalnu dokumentaciu, pripravky (aj to nie vsetky a vzdy) a diagnostiku. Ci ju uz vedia pouzivat je ina tema.

Ano, manualne prevodovky su cenene : http://www.autoforum.cz/zajimavosti/por ... ekupnikum/






>> turbo: ach keby to nebolo take skarede tak by som si nechal povedat.

co delas machra :) naco sa pytas ked vobec nemas zaujem. Dukaty mas ? Ja by som si tiez kupil 911R keby som na neho nepotreboval leasing a keby bolo k dispozicii - ale neni.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stevo891 »

No 20k mam preto som sa aj pytal, pravda je ze som ani netusil ako tie auta vyzeraju pred tvojim postom a zaujal si ma vybavou a rocnikom, az potom som zistil ze sa nato neda pozerat :D .
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5710
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ten novsi voyager ot uz ano, halvne v tej zlatej farbe popripade nieco tmave. Ku swiftiku ako rodinne auto ideal :P
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5710
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ten novsi voyager ot uz ano, halvne v tej zlatej farbe popripade nieco tmave. Ku swiftiku ako rodinne auto ideal :P

Kokos riadne je to prakticke v interieri:
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ved my s Quickiem vieme co su dva dobre rodinne vozidla ! {najnovsie Voje maju od vyroby zabudovany VYSAVAC, bez srandy}

http://imageshost.eu/images/2017/12/09/dverodinne.png
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

talianske stroje v akcii :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jak pán :

https://hardforum.com/threads/car-seat- ... t.1932965/

ja som si asi 15 rokov dozadu spravil kozenu sedacku z Renoaultu Espejs, potom nam vykradli office a zobrali hu svine. To bola ina doba.
Ale ze independent cooling, to su ine letá v kozenej sedacke !!
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10050
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Konecne poriadne kreslo a nie tie co drzia v zakrutach z gumy. To by som hned bral. :OO=
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

idealny family pack : skaredy ale pouzitelny voyager, krasny a malo pouzitelny fiat 500. boom, jing a jang

este keby escalady boli lacnejsie, luxusne vozenie a miesta jak v dodavke:)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5540
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

tak bufik zo znameho alhambry vymontovany a chybna je riadiaca jednotka... taka ta co je zaliata

typek ktory to diagnostikoval si za novu pyta 220€, co na to hovori expert turbo?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

za 120-200 zozenies cely bufik ale samozrejme nie s NOVOU elektronikou. Elektroniky robili problemy len v novych verziach po roku 2006, dovtedy boli starsie prakticky bezproblemove. Nove bufiky maju zase prakticky bezproblemove zhaviace sviecky lebo su keramicke - aj tam je vsak nejaka zivotnost, 15 rokov a 20.000 zážihov nevydrzia.

Este pred vymontovanim :) si sa mohol kludne poradit, by som ti povedal ze sa treba seriovou diagnostikou (VCDS alebo cokolvek ine za dvacku) pripojit na riadiacu jednotku 18 [7M3815071] a tam by sme skusili nieco - ak je ten jednočipák fakt pokazeny tak by sa bud neozval alebo s errorom 65535, ak by sa ozval tak rozhodne pokazeny nie je a vedeli by sme nieco dalej. Obavam sa ale ze teraz je neskoro. Rada : ak ma majitel bufik v ruke, tak je primitivne jednoduche napojit len konektor na povodne miesto pod autom. Potom mozeme znovu skusit spravit to co pisem.

Ak to mas vymontovane a nechces sa s tym onďať, bohuzial ani 200 eur za novu elektroniku - ked ju uvidis tak sa chytis za hlavu - nezarucuje ze bufik ako taky bude v poriadku fungovat a/alebo prezije aspon zimu. Bohuzial problematika je daleko komplexnejsia ale to uz bude zrejme vediet clovek co to ma teraz v paprcach povedat. Len prosim ta povedz kamoššovi ze tymi dvomi stovkami to vobec nemusi vyriesit.

Poznamka cislo 2 : tie elektroniky su uplne primitivne hlupe ; nech servis napoji akukolvek druhu rovnaku jednotku do tohoto bufika na testovanie. Ziadne seriove cisla, ziadne parovanie, ziadne kodovanie, absolutne nic. Aby neprisiel kamos o prachy, chapes.


https://www.ebay.at/itm/Standheizung-Eb ... SwPhdVDAyf

cely bufik http://www.ebay.co.uk/itm/VW-Sharan-Sea ... 2110827954
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a tuto komplexne : http://www.vw-club.cz/download/file.php?id=164655

inak... som teraz v tychto zacinajucich chladoch zistil ze uz ani moj nejde. Opravoval som ho 8 rokov dozadu, prezil krasne, nezavisle kurenie som pouzival sialene vela lebo je proste prijemne prist do auta ked je vonku -7 a mat motor na 50-55 stupnoch. Ako tak pozeram do mojho kalendara na vytazenie a projekty, uz pri bufiku lezat nebudem... auto mam takmer nabeton poslednu zimu.

Ked nahodou Forďík číta toto forum, vobec sa nemusi bat - pojde do velmi dobrych ruk mojmu bratrancovi do Levic.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"