Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6867
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Bazen ano ale.daktori si myslia ze usetria pri splachvanie wc vodou zo studne.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5499
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak ale ty tam mas tlakovy spinac ktory trebars pri 2baroch cerpadlo naoplno zapne, a pri 3.5baroch uplne vypne... A takto dookola

To co navrhli tu je ale frekvecny menic so snimacom tlaku, ktory plynulo meni otacky cerpadla aby stale udrzalo tie stabilne 3 bary.

A pozeram ze to je vpodstate cele vystavane na https://www.aquamonts.sk/sv20-do-hlbky- ... gx15+2129/ a https://www.vodomat.sk/ovladacie-jednot ... ax-7a.html
kde sam vyrobca uvadza občasné sezónne využitie :D No nic, idem zhanat dalej. Toto by som nedal ani na chatu a nie to na dom/kancelarie/dielna
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6867
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ale bojis sa coho vlastne?zivotnosti? Ked zapne umvacka, pojdw pracka, niekto splachne wc a budes v sprche ta budes safe.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5499
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Vadi mi ze navrhol lacny smejd ktory sa do 3rokov pokazi(a sam vyrobca uvadza "Spôsob používania: občasné sezónne využitie"), pricom to je drahe(len menic stoji 400€)... Uz vidim ako sa tam este ani nebyva, a mam tu hrdzavu kopku co ostane po "nehdzavejucej oceli" nalozenu v kufri smer kovosrot, kde mi za nu daju 15€, a ja budem happy ze konecne bude fungovat voda ako ma.


Vodovod inak bude, len este ho treba skolaudovat.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6867
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Lebo miesat vodovod a studnu vies ze neni good idea(aj nezakonne) . Mam celkom slusneho vodara vo neni drahy ak chces. Lezal som s nim tyzden v spitaly nedavno :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5499
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Jasne, verejny vodovod a studna nesmu byt prepojene, to by sa dalo dotiahnut aj na trestny cin vseobecneho ohrozenia :D

Ale mozes si obe doviest do domu, s tym ze jeden bude zablendovany a druhy budes pouzivat...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6867
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Tak hlavne bakterie ma kazdy ine. Tam konci ozaj sranda/uspora. Ale ked ta chce vodar osmejdit neakgm dzadom tak bude nevie alebo vie ze je to dzad tak ruky orec od tskeho dementora
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Papek »

SKiLEX napísal: Št 13. Jún, 2024, 19:35 Tak ale ty tam mas tlakovy spinac ktory trebars pri 2baroch cerpadlo naoplno zapne, a pri 3.5baroch uplne vypne... A takto dookola

To co navrhli tu je ale frekvecny menic so snimacom tlaku, ktory plynulo meni otacky cerpadla aby stale udrzalo tie stabilne 3 bary.
Mne ten menic pride ako celkom elegantne riesenie, len zabezpecit dobre odhlucnenie. Alebo mi nieco unika? Teda okrem ceny, ktora je tak 2-3 nasobna oproti darlingu.

Ten darling je jednoduchsi a lacnejsi , no na druhej strane to zapinanie a vypinanie cerpadla vnimam aj ked je odhlucnene. Inak uz drzi hadam cez 10-15 rokov. Za tie roky odisiel tlakovy spinac - zohnal som druhy za par euro. Zacala mi tiect hadicka medzi tlakovou nadobou a cerpadlom - skorodovala v kolene, vymena tiez par euro. Inak ako som spominal vyssie, kvoli kolisaniu tlaku by som druhy krat siel do niecoho vykonnejsieho a na vystup dat redukcny ventil nech mam v systeme stabilne 3 bary. Od aprila do septembra bezi denne 1,5 hodiny na napajanie zavlahy + vikendy ked sme na chate. Takze z hladiska financii je to pomerne lacne riesenie.

Su aj ine moznosti?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5499
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Darling nie je moznost, lebo studna ma 12m a "z vrchu" nevies kvoli fyzike tahat vodu z vacsej hlbky ako je tych 7-8m

Mas vpodstate 3moznosti(po odratani darlingu, ten patri podla mna max na chatu)
1. Tlakovy spinac, ktory bude fungovat v rozmedzi nejakeho tlaku, trebars od 2,5baru(zopnutie cerpadla) po 3,5baru(vypnutie cerpadla), to je vpodstate rovnaky system ako mas ty len s cerpadlom
2. Frekvencny menic - Mas stabilne nastavenu hodnotu napr. 3,5baru - a frekvencny menic meni vystupnu frekvenciu siete(a tym zrychluje, spomaluje cerpadlo, pripadne az zastavuje) tak aby si mal neustale stabilnych 3,5baru.
3. Kupis cerpadlo ktore vsetku tu technologiu z bodu 2 uz obsahuje v sebe. Na chatu minuly rok slo: https://www.aquapumps.sk/ponorne-cerpad ... tron-1200/ a je to turbo jednoduche a primitivne. Zapojis cerpadlo a viac sa nestaras. Automaticky sa riadi a reguluje otacky tak aby si mal stale stabilny tlak.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5694
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Grundfos scala 2 to tiez vsetko vie.

Ja blbec mam jednotku lebo som necital detailne technicky popis, prave mi vypina zapina, dvojka uz vie udrziavat konstantny tlak.

Ak by niekto chcel zanovnu scala 1 dajte vediet, vymenil by som rad za dvojku :D
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3313
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Chlapi, pri oknách už požadovať montáž aj s páskami, či je to zbytočné a stačí pena?
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5694
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Sa nejako hovorí že dnes ti už kvalitná firma na penu nič neosadí. ak si to dáš ako podmienku tak o veľa cenových ponúk neprídeš imho.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5499
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

neviem ci zbytocne, na internetoch mas o paskach oslavne ody, ale v praxi to musi byt dokonale vyspravene, osadene, zateplene, omietnute, spravne vlozene parapety... pricom vsetky z tychto cinnosti vykonava robos za jednocifernu hodinovku... Teraz sa na pasky robila jedna cela ulica tu v okoli, pripomente mi v zime nech sa tam prejdem s termokamerou :D


Videl som uz desiatky domov, tip top osadene to mali asi 3, pricom vsetky 3 mali rozpocet na okna ako su v tejto teme rozpocty na cele domy.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6867
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Tak pasky jednoznacne a playi co skilex pise. Nie su to zachrancovia tiw pasky ale aj tie postupy co pridu po nich. Ale j pod paskou mas penu no. Pre dobry pocit.lem na tom firmy radi zarbaju
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5499
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

No pena je podla mna o dost menej narocna na aplikaciu, streknes a vyplni to priestor. Pri paske ked je zle zalozena tak tam proste ostane medzera a fuci to.

Návrat na "Debata o všetkom"