Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Dvojročné Nokiany na Rapidoj, nejaké úplné shitky a na mokru aj podobne držia. Na snehu som s tým zatiaľ nemal tú česť, poriadny sneh ešte nebol. Alebo to bolo autom, neviem, ale v zákrutách z toho má človek strááášny pocit, v porovnaní napr. s takou E36.
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

na maminom punte mama 11rocne micheliny a ked maju 2.zimu za sebou ta vela. ziadna prasklina a DOT 2606. jazdim s nimi max80km/hod ale ako vravim, aj som si svoje odjazdil za 14 roky len santenia a teraz je pre mna auto prietokovy ohrievac benzinu. matador paradoxne nechcem bo to mi stale prisla ta guma ako zly vtip. ale napr take barum polaris na fabke mama skvele spomienky an tu cenu best buy. inac snake, mne sa aj paci ze si tajuplny a vsetko okolo toho ale co je to tpi? inac maniak to dieta ma mrzi, dat secky love sveta za zdravie je u nas priorita. buchol som tam amundsen do karoqa lebo mi v predajni tvrdili ze uz celu jednotku by mi dali inu kedze hore vpravo nebude tlacitko setup ale nav. gumy premyslam zeby som 1x v zivote vyskusal neake no name, len pre vlastnu skusenost. ne ze babka povedala ale sam si rad vela veci testujem. ked budu zle zahodim a kupim ine.ako neidem kupovat do tesca ale na heureke som si dal rozmer 215/55 r17 zimne a siel od najlacnejsich a guglil kazdu jednu kde co koko sa pouziva. testy zasadne nepozeram. to aj astra bola auto roka v testoch :D inac je neaky kanal, kde by auta aj drbali? nieco ako angry joe pan? vsade ten karoq chvalia, aj na topgear stranke ma 8/10(tiguan ma 7)inac pred vianocami som na miselinoch na tom punte skusal s rucnou pred kauflandom a pekne sli, ale na mokrom este drzia svine jedne.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Neviem ci by som mal dusu na mieste kebyze mam na aute nejake noname gumy Yao Chung za 60 €, ked najlacnejsia alternativa zo zabehnutych znaciek ako Toyo alebo Hankook stoji lahko cez 100 €, Goodyear 130 a Michelin 160. Je to draha sranda ja viem, u mna je to podobne, ale napriek tomu ze sa vozim na 20+ rocnej seplete nekupujem tieto lacaky, ale /bohuzial/ dam okolo stovky za gumu. A to je este taky zlaty stred, kedze Michelin pyta v mojom rozmere 140 €.
K lacnym a ako-tak znamym znackam viem povedat len na Nankang. Nove boli fajn, makke bocnice takze mi takmer vobec netahalo volantom ked som vosiel do kolaji. Na vode boli uz kusok horsie a dost sa to zhorsovalo jak im pribudali kilometre. Ked som potom presiel na nove Goodyear tak tie boli o par levelov vyssie a na mokru mi prehrabnu len ked sa snazim.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

riadna parodia, milion prispevkov o tom ako usetrit na lacnych jazdenych kolesach z bazosa a potom bum nejakemu garazistovi kralovsky zaplatis za sviecky...

teraz zase milion prispevkov o aute, o zhanani zlavy a neviem co este a zrazu kupis cinu, potom zahodis a kupis normalne.

Naco take reci?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aby bolo 2471 stran.


>> kto tu radi aby si drahe gumy clovel nechal 2x dlhsie ako lacne?

vacsinou to tak byva v realite "ved som dal 720 za gumy tak musia vydrzat, co na tom ze maju tri milimetre a pol, ved norma je tri".
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Ked toho roku nenasnezi, letne este pojazdim a na zimu asi hodim crossclimate. Ved moje zimaky videli sneh na ceste asi 3x co mam auto.
Zase kupovat dve sady kvoli 15k rocne.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5752
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ja cely cas cakam na sneh, som sa chcel ist vyblbnut na nejaku volnu plochu, vyskusat ako sa auto chova ked to clovek v zatacke proste prezenie etc...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

lacika napísal: Pi 29. Dec, 2017, 17:40 Ked toho roku nenasnezi, letne este pojazdim a na zimu asi hodim crossclimate. Ved moje zimaky videli sneh na ceste asi 3x co mam auto.
Zase kupovat dve sady kvoli 15k rocne.
Logika? 15k rocne = 75K za 5 rokov.... co je taky max limit na zimne... ked odjazdis polovicu na zimnych to mas 37K ...to nezderies za tie km gumy?

BTW nikto sa nebavi o cine... ale je rozdiel dat za 4x matador 17" 180E alebo 360E za conti.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
lamacik83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 03. Okt, 2010, 11:26
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lamacik83 »

Chces povedat, ze za polovicnu cenu dostanes rovnaku kvalitu?

Vacsina tu riesi, ci lacna guma drzi (ako tak) na ceste a nikto neriesi taku vec ako brzdna draha?

Aj poistku si platis a pri tom ju nikdy nemusis vyuzit.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

scream napísal: Pi 29. Dec, 2017, 18:10
lacika napísal: Pi 29. Dec, 2017, 17:40 Ked toho roku nenasnezi, letne este pojazdim a na zimu asi hodim crossclimate. Ved moje zimaky videli sneh na ceste asi 3x co mam auto.
Zase kupovat dve sady kvoli 15k rocne.
Logika? 15k rocne = 75K za 5 rokov.... co je taky max limit na zimne... ked odjazdis polovicu na zimnych to mas 37K ...to nezderies za tie km gumy?

BTW nikto sa nebavi o cine... ale je rozdiel dat za 4x matador 17" 180E alebo 360E za conti.
Tak behom roka mam kupit 2 nove sady pneu?
1. Netlacim peniaze
2. Chcem vyskusat tie pneu
3. Nebavi ma kazdu sezonu riesit, kde, kedy a za kolko prezut.
4. Vsetky skúsenosti co som doteraz cital, tak boli pozitivne na tie pneu.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Je zaujimave ako ludia ospravedlnuju setrenie na zakladnej bezpecnosti auta, ci uz su to tlmiče, pneu, brzdy. Ale ti co su dochrumani na voziku by to uz nikdy nespravili





.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1950
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

lacika: mame ich na civicu, na ktorom jazdi zena. Ta teda jazdi skor trosku pomalsie a opatrnejsie do zakrut, nez ja + u nas je menej snehu. Zena ma zatial nabeh ca. 5000 km rocne. Na suchu a mokru vozovku spokojnost, v zime s mokrou vozovkou (povedzme okolo 0-5 stupnov) tiez pohoda, na snehu tusim este ani nejazdili (alebo len vynimocne). Len u nas sa hodne v zime soli a cesty sa od krajnice po krajnicu uplne upratuju, ten jeden den ked pada sneh si mozme dovolit s tym autom nejazdit.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

No neviem, mozte mat argumenty ake chcete, kazda guma (normalna) je testovana na hlucnost, jazdu na mokru a brzdnu drahu. a prosto si nekupim smejd a basta, je to jedinych par CM co spaja moju rit a cestu.

Mozte tu hovorit o tom ako pomaly jazdite a neviem co. vam skoci male decko do cesty a 3 metre rozdiel brzdnej drahy je 30 rokov rozdiel v base.

Ale komu kam tomu tam no :)

moje auto stalo 4600 eur, sada zimnych gum 330 eur (bez prezuvania).

A tento pomer by som kludne este rozsiril mat peniazky na drahsie gumy, mozem jeb*at stolcek na zadnych sedadlach.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

najhorsie na tom je ze ten nakladak co pojde oproti tebe v zakrute... moze mat usetrene najviac.
A este nalozene tri tony namiesto jedna-a-pol co ma povolene.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

ja riesim moju osobnu zodpovednost. to potom si mozme sadnut do lesneho domceka s puskou v ruke a nechodit nikam aby sme boli safe.

Ja robim sam za seba najlepsie ako viem pre to aby som bol v bezpeci ja a moje okolie. to ako mi davas argument ze kup si lacnu gumu lebo aj druhi na ceste budu mat lacne?...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"