Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Za posledne tri roky ma gumy stali okolo 2200€, dvakrat letne dunlopy a raz zimne nokiany, nelutujem ani jednu kupu a pojdem do nich zas, nech sa zoderu aj za dva roky, je mi to jedno, nikdy mi neuleteli, nehucia, na vode drzia, 200+ zvladaju, dakujem, dam si duplu.





.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

cisto zo zaujimavosti ktore dunlopy obuvas na a8 v v lete?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Sportmaxx gt mfs ao





.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Ano rozdiel 3 m na brzdnej drahe, ale pri rovnakom aute.
Cize tento argument pada, hned na tom, ze ked kupim o 200kg tazsie SUV s normalnymi pneu, tak mozem mat oproti aktualnemu autu vyssiu brzdnu drahu o 6m. Protiargument?
Cize vsetci mame teraz jazdit na corsickach so pilot sportami s rozmerom 235 aby sme zastavili na dlzke auta?
Akoze turbo je bezpecnejsi na ceste s ozrutou ako voyager s hmotnostou 1995kg a pneu 215/65 R16 ako moj 600 kilo lahsi citron s 205/55 R16.

Ta vasa bezpecnost je tak trochu relativna. Tie pneu neprepadli v ziadnych testoch, neviem co si tu honite brka. Keby bola nebezpecna, tak ju nepredavaju.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

no, tou poslednou vetou si to zabil uplne, konieckoncov sa dozvieme ze aj pri rovnakom aute bude zohravat dokonca ulohu to ako bude naplnena nadrz a nadobka do ostrekovacov, skoda reci.

Si akurat zabudol na to, ze turbov voyager nedava dva cela nieco kN na brzdach jak o 600kg lahsie auto, a kedze to ako ma preniest na cestu, tak ano, bude bezpecnejsi.





.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Tomuto uplne chapem.
Ale kedze na svoje auto mozem obut az 225/45 R18 ale jazdim na 205/55 R16, tak podla vasich argumentov som vrah. Lebo na 225 mam urcite kratsiu brzdnu drahu.
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3441
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

Nemá zymsel, mnohí si myslia, že brzdná dráha záleži od samotných bŕzd. (aj keď dokážu zablokovať r15 195 aj R18 225)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ja si myslim,ze je to o tom najst vhodne pneu na konkretne auto....zbytocnu bude mat fabia s dochodcom za volantom zavodne semislicky...

ja som vacsinou obuval taky priemer pneu a nemal som nikdy nejaky problem resp pocit neistoty...ale zas som neni "octavia tuzing driver" (gumovacky na krizovatke lebo cajky, dole okno a z radia tokyo drift)

najviac spokojny som bol so zimnymi toyo na subaru (ak si dobre spominam)...ci panaaaa kam som sa s tym vyhrabal... :D

urcite zastavam nazor,ze radsej kazde 2-3roky vymenim priemerne pneu ako 10rokov drat jedny ultra drahe ...kedy uz guma ani gumou neni
Používateľov profilový obrázok
Eddy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2017, 17:53
Bydlisko: Košice-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Eddy »

To su mi ale príbehy :D
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ani raz som nepisal nic o sirkach pneu :D ja som praveze zuzil zimny rozmer z 205 na 195. a su to o 1000% percent lepsie pneu, nie koli sirke ale zmesi a veku.

nic ved to je ako zo vsetkym, niekto lacne niekto drahe motyka mozno vystreli mozno nie.

Najvacsia guma je vzdy za volantom na tom sa, verim, zhodneme ;)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Tak je snad kazdemu jasne, ze ekonomicka pneu bude vzdy horsia ako klasicka.
Co som pozeral, tak michelinka je letna pneu schopna aj do zimy, zatial co goodyearka allseason je skor zimna pneu schopna aj na leto.
Mne najviac vadilo automaticke oznacenie za vraha, ked chcem ekonomickú pneumatiku. -_- ako sorry
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ano ked si kupis pneu za 50e ks a chces jazdit 200 tak si samovrah... ked si kupis take pneu a budes jazdit len za idealnych podmienok po meste tak je to ok. podla mna ide vyslovene o vyuzitie...ale samozrejme podla mna sa neoplati usetrit 200e na sade za 2-3roky bezpecnejsieho jazdenia
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

V pneuservise mi rozpravali ako do 1auta nadrbal cigan na letnych a nemal ani pzp. Tam je zabava.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Co je bezpecnejsie ohladuplny vodic s lacnejsou pneu alebo pretekar s drahsou (nie top) pneu?
Ja chapem, ze to niektori nevedia akceptovat, hlavne ako majtelia A8, swift sport a pod. kt. maju radi rychlu sviznu jazdu.
Na take auto ekonomicke pneu by som nepochopil ani ja.
Skor vidim priblem v tom, ze kazdu si tu hned ine technicke riesenie prilis zosobnuje. A nedokaze mysliet out of box.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak nejak, je to aj o sedej kore mozgovej medzi volantom a pedalikmi.
Iank s tym poistenim... pre poskodeneho ani nie - zatiahne to slovenska kancelaria poistovatelov a garancny fond presne na toto zriadeny ; potom to budu od cigosa exekuovat a cely zivot vymahat.


>> Si akurat zabudol na to, ze turbov voyager nedava dva cela nieco kN na brzdach jak o 600kg lahsie auto,

akurat vcera som pozeral nejake trucky - ako brzdia s navesom ked na to chlapci zalahnu. Akoze by mi vyliezli oci, neexistuje ze bezne osobne auticko tak zabrzdi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"