Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality...

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
FF6
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 391
Dátum registrácie: St 03. Mar, 2010, 12:53
Bydlisko: Drahovce/Brno

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa FF6 »

ani ja neodporúčam, posielam to naspäť...a to mohol byť taký fajn telefon, ak to nedajbože spravia tak si ho kúpim...WP je síce super ale k čomu keď sa to zasekáva kvoli nepodarenemu displeju alebo softveru, bohvie
CPU: Ryzen 7 2700 & Coolink Corator DS, MB: Asrock B450m Pro4, RAM: 2×8GiB Patriot 3200Mhz CL16, SSD: Adata XPG SX8200 Pro 512GB, HDD: WD Green 2TB, GPU: RX580 8GB PSU: Seasonic 550W Gold, Case: Antec 300, OS: Win 10 Pro
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa lacika »

su 2 HW revizie lumie.
HW 3.0.0.0 a HW 5.0.0.0. 1va ma problem s dotykom, druha vraj nie.
Da sa to vraj zmiernit flashom rovno na 37002 verziu. Ale nie je 100% vzdy sa tam najde nejaka neistotota.
Používateľov profilový obrázok
FF6
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 391
Dátum registrácie: St 03. Mar, 2010, 12:53
Bydlisko: Drahovce/Brno

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa FF6 »

firmver mam uz 37002 a zlepsenie nezaznamenavam...teda možno mierne, no problém je že chvílu to ide pekne a chvílu otrasne, stale tie iste problemy...mám pocit napriklad že mierne vlhšie prostredie tomu robí zle, je to možné? bol som v posilke - v pivnici a tam sa to správalo asi najhoršie
o tom HW som už niekde čítal, no ako zistím aká je to revízia skôr ako ten telefon kupim? no asi jedine keby som si ho mohol skúsiť priamo na predajni...
CPU: Ryzen 7 2700 & Coolink Corator DS, MB: Asrock B450m Pro4, RAM: 2×8GiB Patriot 3200Mhz CL16, SSD: Adata XPG SX8200 Pro 512GB, HDD: WD Green 2TB, GPU: RX580 8GB PSU: Seasonic 550W Gold, Case: Antec 300, OS: Win 10 Pro
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

vlhky prst robi hluposti asi na kazdom telefone

revizia hw je v Nastavenie>>O systeme>> dalsie info
Používateľov profilový obrázok
FF6
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 391
Dátum registrácie: St 03. Mar, 2010, 12:53
Bydlisko: Drahovce/Brno

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa FF6 »

hovorime o mierne vlhšom prostredi kde mi doteraz iśli normalne všetky telefony...
viem ako zistim HW reviziu, mal som 3.0.0.0, otazka znela ako ju zistim skorej ako kupim telefon, aby som sa jej vyhol a dostal 5.0.0.0...ale na to som si už aj sám odpovedal...
ide len o to že nebudem používať a platiť za niečo čo nejde ako má...a ak si microsoft myslí, že vydaním takéhoto smartfónu zvýši svoj biedny podiel na trhu je na omyle
CPU: Ryzen 7 2700 & Coolink Corator DS, MB: Asrock B450m Pro4, RAM: 2×8GiB Patriot 3200Mhz CL16, SSD: Adata XPG SX8200 Pro 512GB, HDD: WD Green 2TB, GPU: RX580 8GB PSU: Seasonic 550W Gold, Case: Antec 300, OS: Win 10 Pro
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Pein »

Žiadny fón nieje bezchybny. Aj iné znacky.majú problémy a chybné revízie. Vráť ho a kúp druhý a uvidíš či bude mať chybu. Ináč naj vyrovnanejšou mi príde 730/735.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa lacika »

je chyba a chyba.. vadny digitizer je celkom vazna chyba.
Z toho co sa popisalo na smart manii to vyzera na HW chybu, cize update nepomoze.
Blbne pri spojenych prstoch. Blbne pri vacsom tlaku (hadze nahodne stlacenia displaya)
Dnes frajerke pri toceni videa, vypol video, zacal vibrovat a zapinat appky. Proste random kliky bez toho aby mala palec na displayi.
Som jej povedal, nech ho vrati. Resp. si to rozmysli do 14 dni.

Tieto muchy, ako multitouch a vycsi tlak, by mu clovek odpustil. Ale len tak raz za par dni totalne zmagorenie?
Som zvedavy ako zajtra znesie zmeny teplot z 0 na 20 a naopak.

U mna je verdikt jasny. Nekupovat. A inak to bol taky fajny fon :-( tu nepomoze ani cenovka 110€

http://www.microsoft.com/en-ae/mobile/s ... c=FA144183
oficialne: It's not a bug, it's a feature :D
Používateľov profilový obrázok
Hatamrc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 531
Dátum registrácie: Št 05. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Hatamrc »

Ahoj.

Chcem sa spytat. Do telefonu som si nazad nakopiroval nejake videa a fotografie (fotene tymto telefonom, ale vymazane), teraz mi ukazuje tieto fotky a videa v galerii ako najnovsie (ked ich otvorim cez subory, tak mi to pekne chronologicky zaradi k datumu vyhotovenia, v galerii vsak nie). Skusal som i restart telefonu (L920), nepomohlo. Da sa to nejako vyriesit (nejaka zmena zoradenia fotografii ?), alebo sa s tym musim len zmierit ?

Dakujem
CPU : C2D E6600 2,8 GHz MB : ASUS P5B deluxe RAM : PQI 2x1Gb 800Mhz GPU : ASUS 260 GTX 896Mb
HDD : SATA 2 Samsung 320Gb + Hitachi 120Gb + WD 750Gb LCD : Samsung 221EL Case : Eurocase ML550 PSU : Fortron 500W

NB : Lenovo Thinkpad Edge E530
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa lacika »



moj test a porovnanie dotyku lumie 535 a starsej vlajkovej lodi od HTC, HD7.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2731
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa lepermessiah »

@Hatamrc .. ja som to po resete rovnako spravil, ze som ich nakopiroval a ukazovalo ich vsetky ako najnovsie, no nejakym zazrakom sa po case same zacali zobrazovat spravne, skusal som sa hrat aj s EXIF udajmi, ale to nepomohlo lebo hned po prekopirovani sa tie udaje zmenili..
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
FF6
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 391
Dátum registrácie: St 03. Mar, 2010, 12:53
Bydlisko: Drahovce/Brno

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa FF6 »

Lacika: ten test som tiez skúšal a mal som to o dosť horšie už pri dvoch prtsoch, akonahle som skusil tri len priložiť tak nula bodov
CPU: Ryzen 7 2700 & Coolink Corator DS, MB: Asrock B450m Pro4, RAM: 2×8GiB Patriot 3200Mhz CL16, SSD: Adata XPG SX8200 Pro 512GB, HDD: WD Green 2TB, GPU: RX580 8GB PSU: Seasonic 550W Gold, Case: Antec 300, OS: Win 10 Pro
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa lacika »

Mocny zazitok na heureke.
Napisal som recenziu na 535. Nie zrovna pozitivnu. Skor neutralnu. Behom chvilky som mal 3x klik za neuziocnu recku. Videa z nej zmizli.
Do 2ch hodin tam napisal anonym 100% hodnotenie, ze ma 535 s hw 3.0.0.0 bez jedineho problemu. Samozrejme ohodnotenu ako uzitocnu. Hoci tam ma napisany 1 riadok.
Kedze som nemohol upravit recenziu, tak som tam dal doplnujucu s odkazmi na videa a opat je oznacena 3x ako neuzitocna.

Neviem kto tam koho plati za tie klamstva, ale asi sa to oplati.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

su take prace o ktorych sa nerozprava :D
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa lacika »

nejake info ohladom dostupnosti 532?
okrem AT-TACK o nom nikto nic nevie.
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Muhyng »

Neviete poradit, co mam este spravit, aby som mohol vyskusat Cortanu? Mam nastaveny jazyk US English, krajinu/region SK, regionalny format Match phone language, speech US English a stale ju nejako neviem najst a zapnut... L620

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"