Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Xeigen: ozvi sa mi, ked bude tych -5, ja to rad vyskusam (dokonca mam na to idealnu kombo s 2.0 TDI). Ten system nie je vobec nejako extra ochraneny. Mam podozrenie, ze akonahle sa voda zohreje cez 50-60 stupnov, tak proste bez problemov vypne motor (ak je v baterii dostatok stavy na opatovne nastartovanie).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

a co viac mu treba? Vyrovnavac to ma, ma dostatok napatia na start, motor je zohriaty dost, preco by sa mal vyradit z prevadzky? Lebo rucicka neni vertikalne?





.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5531
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

este pri benzinoch sa to da pretrpiet

ale ked mam kazdych 30sec pocut startujuce 2.0TDI tak ma ide slak trafit... vacsinou to vypinam hned pri starte, ak zabudem tak na 1. krizovatke...
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

u PSA cold engine LED zhasinala pri 40°C vode.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uz som to pisal, v Mnichove sme sa posuvali asi 140 metrov na BMVV empeť - ano tej drbnutej dýzlovej - asi na dvadsatkrat... jasne ze ten kekecký motor zdechol tridsatkrat.

Hovorim dojčúrovi že ci mu to ako nevadi. A on ze vadi. A ja ze preco to nevypnes. A on ze vyrobca to tak vymyslel. A ja ze nemusis zozrat kazdu kravinu kazdemu vyrobcovi. A on ze... nic. Potom bol mavat vlajockami na hauptštacjón ked do Mnichova prudili vlaky narvane bubulakmi.

Potom sa mu pri necelych 90k km dojetrtkazil ten trojslimakovy zazrak a uz bolo.

Ten proste rozumie veciam !!! A to je dobre, pokrok nezastavis.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6792
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

neviem ako na aktualnych modeloch, ale par rokov dozadu na VAG autach to bolo riesene tak ze start-stop vypinal motor len ked si mal zapnuty bezpecnostny pas. a kedze ja si pasy davam vacsinou len ked idem po dialnici (alebo zazrem polisov) tak start-stop som vacsinou vobec nepocitoval, vacsinou len na konci cesty ked som dosiel do mesta do zapchy, ked mi prvykrat vypol motor tak som drgol do tlacitka alebo sa odpasal.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

molnart: uvedomujes si, ze aj pri najmensej havarii s vystrelenym airbagom ta tento moze zabit, kedze si sa nepriputal?
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5531
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Mne sa bez pasu az zle cestuje, sa mi zda ze potom lietam v sedacke :D

A mozno to je tym ze mam 70kg, a teda bocne vedenie sedaciek na mna neplati
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10047
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Ja som tak rozbil hlavu a praskol okno na zadnom sedadle (v meste) a to su v aute nejake dvojite skla.

Inac sa priputavam stale uz zo zvyku hocikam sadnem.
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Tak ale v ceed sa netreba priputat. Sak to je transformer auto.sa posklada pri burqcke a molnart nevyleti. Aj moj mechanik sa nezapina bo jeho caste cesty su z parkoviska pred dielnou na zdvihak.mi vravel ze denne to spravi xy razy a ked ide domov ani nevie ze pas existuje.furt ale ked mu poviem ta sa preberie z koomy
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Hadam bag neodpali ked auto vie ze nie si priputany ... ci? Ja sa putam aj vzadu, ale nikomu toto nevnucujem. Mam kamosa, ktory pri buracke nastastie vyletel z auta, inak by skoncil pokrceny pod kolesami navesu kamiona. Ja som si raz vyskusal, ake je to sa poskladat pod pristrojovku ked som nebol priputany na parkovisku! Isli sme 20, mozno ani to nie. Zrazu plna brzda, ja nepriputany na mieste spolujazdca na smyklavej kozke a v momente ma poskladalo na podlahu pod pristrojovku :-D kukal som jak puk.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6792
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

presne preto pasy nedavam. pri nehode pri nizkej rychlosti sa spolieham ze airbag bez pasov mi zlomi vazy a mam to hned za sebou, naopak pri vysokej rychlosti sa obavam ze pri nehode vyletim z auta a a pozbieraju ma z pola, tam je lepsie byt priputany nech ma plechy stlacia. kazdopadne dufam ze ked sa mi niekedy nieco stane prvy co ma najde ma hned dorazi lebo ja krv nemozem a pocit ze by ma napr. operovali uz vobec nie.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Papek napísal: Pi 05. Jan, 2018, 23:37 Hadam bag neodpali ked auto vie ze nie si priputany ... ci?
Samozrejme ze vystreli
molnart napísal: So 06. Jan, 2018, 00:00 presne preto pasy nedavam. pri nehode pri nizkej rychlosti sa spolieham ze airbag bez pasov mi zlomi vazy a mam to hned za sebou, naopak pri vysokej rychlosti sa obavam ze pri nehode vyletim z auta a a pozbieraju ma z pola, tam je lepsie byt priputany nech ma plechy stlacia. kazdopadne dufam ze ked sa mi niekedy nieco stane prvy co ma najde ma hned dorazi lebo ja krv nemozem a pocit ze by ma napr. operovali uz vobec nie.
hocico nad 50 je uz vysoka rychlost ak chces vedet





.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

samovrah na cestach :)
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

molnart: neboj sa, ked ta budu operovat, tak budes sladko spinkat. A ak budes v zlom stave, tak sa ta ani pytat nebudu na suhlas. Ak nechces, daj si spisat u pravnika dokument, ze nesuhlasis s akymkolvek lekarskym ukonom a neprajes si ozivovat ako ani prijimat krv od darcu, mali by to akceptovat. Poprosim ta, ked uz havarujes, snaz sa vyletiet celnym sklom tak, aby si nikoho ineho nezobral so sebou.
FVE 12.45 kWp V/Z

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"