Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Kaper

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kaper »

maniak, snáď tomu čo si napísal ani sám neveríš :)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

neprisposobenie rychlosti stavu a povahe vozovky
Toho, co tento vyrok vymyslel a napisal do vyhlasky, by som zavesil za gule do prievanu. A ihned to z vyhlasky vyhodil.
Pretoze kazde duhe arogantne hovado sa toho pri vysetrovani chyta, bez ohladu na skutocne udalosti. Sak co, jednou vetou vyriesime vsetko a vzdy je na vine vodic.
Pricom sa daju veci riesit aj normalne a ak bol na vine vodic, pride sa na to aj tak.

MPR by sa na kope usekov mohla preklasifikovat na doporucenu ci minimalnu povolenu rychlost, nie maximalnu. Poslednych minimalne 20r mame normalne auta, ktorymi sa da vsade po normalnych cestach chodit 110. Samozrejme treba jazdit s rozumom a nezavodit za dazda/snehu, ked su niekde ostrejsie zakruty.

Co treba skutocne riesit, su bezdovodne jazdiaci pribrzdenci, co idu 70 na 90tke, stare sracky ala Liaz ci V3S, spomalujuce premavku svojou maximalkou 50km/h a vypustajuce 100x viac emisii. Ked uz sa ide EU potentovat za cisty vzduch.

A drzych kolomrdov, ktori zavadaju na ceste, vdrbu sa na prechod a ani nezosadnu. Uz niekolkych by som bol takto zrazil, pretoze clovek nema sancu poriadne zareagovat, ked tam vleti 3x takou rychlostou chodca. Pre istotu sa ani neobzera a v makovici ma zabite sluchatka....keby ze ho zrazim, este ho tam dokopem za jeho vlastnu blbost.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Kaper: ano, vo vseobecnosti je kazdy inak citlivy na mnozstvo alkoholu v krvi. Ten kto nepije moze uz po pohari vina kludne pocitovat efekty ako problemy s koncentraciou, oneskorene reakcie, ... Ale inak okrem toho ze nic take nepozorujem (subjektivne, ja viem, moze platit kludne len pre mna), tak ani necestujem na velke vzdialenosti, ani po neznamych trasach. Okrem toho, napr. aj lekari takto popisuju efekty: https://www.netdoktor.at/krankheit/koer ... ol-6451633
Plus si vezmi, ze v AT/IT/FR, ... je bezne tolerovat alkohol do urcitej hranice. Riesi sa to tu skor na urovni poistovni, kedy ty preberas plnu zodpovednost za svoje ciny a poistovna sa zrieka plnenia.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5896
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Súhlasím s tebou Felipe, množstvo vodičov sú arogantné hovädá ktoré si nedovidia na špičku nosa a sú úplne neschopní uvedomiť si dôsledky svojho správania. Minule mi manželka spomínala príhodu, žena letela 120km/h v obci, uprosíkala pokutu z 400€ na 200€ a jazdí ďalej ako by sa nič nestalo... to kde sme? 120km/h v obci má byť automaticky zabavenie vodičáku aspoň na 5 rokov a obvinenie z všeobecného ohrozenia, žiadne výnimky, však to už ako retardovaný musí byť človek aby toto spravil?

shajek, MPR má v 90% prípadov svoje opodstatnenie aj keď s ním nemusíš súhlasiť, aj ak nezabráni havárke lebo ľudia sú jednoducho nedokonalí a tie havárky sú a budú ako spomínaš, tak minimálne zmierni následky. Tých 10% sú prípady dočasných značiek pri práci na ceste ktoré pracovníci "zabudli" presunúť keď sa presunuli ďalej, odstrániť keď tam nikto pracujúci už hodiny nie je či moje najobľúbenejšie zabudli dať značku koniec obmedzenia rýchlosti a podobné veci (čo ma inak mimoriadne nasiera, MPR 40km/h na okreske kde aktuálne nik nepracuje, križovatka či obec v nedohľadne, no choď 40km/h po okreske najbližších 5km kde sa bežne jazdí 100km/h lebo nejaký retard zabudol zapichnúť značku koniec obmedzenia rýchlosti, by som im ruky lámal). Inak zdanlivo nelogické MPR sú často kvôli pripájaniu z vedľajšej cesty, čo som si tiež neuvedomoval kým som sa z danej cesty nechcel reálne pripojiť, či iný dôvod ktorý nemusí byť na prvý pohľad zrejmý. To len tak na margo že to že človek nechápe prečo tam tá značka je neznamená že nemá žiadny význam. Znamená to len že dotyčný nevie úplne všetko o danej situácii a mieste ;)
Ako 20km/h prekročenie mi môže byť ukradnuté, keď má človek peniaze nech si prekračuje ale nech potom nenadáva že musí platiť pokuty. Ak sa však bavíme o prekročení o 50km/h a viac, najmä prípady ako som spomenul hore, tak nemám pochopenie a takému človeku nepatrí volant do ruky lebo auto je zbraň schopná zabíjať, to je fakt už na psychiatriu.

Zase súhlasím aj s maniakom že do 0,5 (0,3?) promile by som vodičáky nebral automaticky (ale tá možnosť by tu mala byť po zohľadnení iných okolností a pokuta je samozrejmosť), na druhú stranu od určitej hladiny by som bral už doživotne bez pardonu + basa natvrdo, keď si dakto sadne za volant ožratý jak hovädo tak s ním psychicky nie je niečo v poriadku a v budúcnosti to môže spraviť znova, povahové vlastnosti bohužiaľ nevieme liečiť.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5896
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Shiro, autá zvládnu viac ako v minulosti, ale áut je nepomerne viac a reakcie majú ľudia podobné, povedal by som dokonca v priemere horšie lebo zatiaľ čo v minulosti jazdili ľudia ktorí chceli a bola vysoká pravdepodobnosť že k tomu mali aj patričné predpoklady, teraz jazdí skoro každý, veľa ľudí aj z donútenia lebo musia, samozrejme že napriek lepším autám tá situácia potom nie je lepšia. Havárky sú takmer nevyhnutné a PMR aspoň zmierni následky.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

urcite som proti porusovaniu MPR (preco vlastne 50, ked bolo 60 na omnoho horsich autach) v obci. To je jasne...
ja nepisem ze nechapem preco su niekde na nejakych usekoch obmedzene MPR ... len to nevidim tak drasticky s porusenim MPR mimo obce :)
Kazdopadne poznam X usekov, kde za moj zivot osadili znizenu MPR i ked tam predtym nebola a zrovna na tom useku neboli nehody .. (ale 1km pred nim v zakurte ano, a tam je normalne 90tka)
a zrovna prave na tie prenosne znacky by som nenadaval :) neraz sa mi stalo, ze to vyzeralo ze sa tam nic nedeje, nieje stavebna aktivita, a za zakrutou uz X aut dobrzdovalo na poslednu chvilku, a samozrejme to niekto aj napalil :)
Zatial mam ale aj taku skusenost, ze na dialnici chodim vacsinou cca 140 (tam kde je 130) co napr na Lancii je cca 148km/h tacho, a par krat som podobnou rychlostou prebehol popred objektivnu zodpovednost, a papier doma nieje stale (uz to bolo davnejsie). Takze verim tomu, ze aj pani policajti maju nejaku rezervu v tych rychlostiach...
ale filipove reci ze ten kto ide 92 na 90tke je vrah su scestne ....
shiro napísal: Po 08. Jan, 2018, 10:23 da vsade po normalnych cestach chodit 110. Samozrejme treba jazdit s rozumom a nezavodit za dazda/snehu, ked su niekde ostrejsie zakruty.
vsak si si prave sam zadefinoval prisposobenie rychlosti vozidla stavu a povahe vozovky .... neviem co sa ti nepaci ... ked sa uz raz vydrbes niekde, tak maj taku uctu a povedz si sam co bola pricina .... ked som ja dostal hodiny a skoncil kufrom v stene, aj ked to nebola moja chyba kedze som isiel asi 30 a 2x ma otocilo a este aj pnemuatiku vyzulo, napriek tomu suhlasim ze som neprisposobil rychlost stavu a povahe vozovky.... ja som nabural, nie cesta alebo auto ...
Naposledy upravil/-a shajek v Po 08. Jan, 2018, 10:43, upravené celkom 1 krát.
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

a je to tu zas :rolleyes:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

wingo napísal: Po 08. Jan, 2018, 10:29120km/h v obci má byť automaticky zabavenie vodičáku aspoň na 5 rokov a obvinenie z všeobecného ohrozenia, žiadne výnimky, však to už ako retardovaný musí byť človek aby toto spravil?
Nejdem nikoho a nič presviedčať, odsudzovať, ani nič podobné.
Aj tak tu vznikne 14 strán ohľadom MPR a to tu ešte nebol Snake a mp3turbo.
Iba jedna poznámka. >> TADIAĽTO<< povedzme o 03:14 50km/h nepôjdem...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

shajek napísal: Po 08. Jan, 2018, 10:40
shiro napísal: Po 08. Jan, 2018, 10:23 da vsade po normalnych cestach chodit 110. Samozrejme treba jazdit s rozumom a nezavodit za dazda/snehu, ked su niekde ostrejsie zakruty.
vsak si si prave sam zadefinoval prisposobenie rychlosti vozidla stavu a povahe vozovky .... neviem co sa ti nepaci ... ked sa uz raz vydrbes niekde, tak maj taku uctu a povedz si sam co bola pricina .... ked som ja dostal hodiny a skoncil kufrom v stene, aj ked to nebola moja chyba kedze som isiel asi 30 a 2x ma otocilo a este aj pnemuatiku vyzulo, napriek tomu suhlasim ze som neprisposobil rychlost stavu a povahe vozovky.... ja som nabural, nie cesta alebo auto ...
Samozrejme, to beriem. Nepaci sa mi akurat to, ze je to takto napisane vo vyhlaske. A to sa zneuziva, ked policia nevie kudy kam, nechce sa im a potrebuje nieco na niekoho hodit. Aj bez tej blbej vety vo vyhlaske je v tebou popisovanom pripade jasne, kto co zbabral. Preto som aj pisal, ze ked daco zbabre vodic, pride sa na to aj tak.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5896
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

undertaker007 napísal: Po 08. Jan, 2018, 10:58
wingo napísal: Po 08. Jan, 2018, 10:29120km/h v obci má byť automaticky zabavenie vodičáku aspoň na 5 rokov a obvinenie z všeobecného ohrozenia, žiadne výnimky, však to už ako retardovaný musí byť človek aby toto spravil?
Nejdem nikoho a nič presviedčať, odsudzovať, ani nič podobné.
Aj tak tu vznikne 14 strán ohľadom MPR a to tu ešte nebol Snake a mp3turbo.
Iba jedna poznámka. >> TADIAĽTO<< povedzme o 03:14 50km/h nepôjdem...
Pre mňa za mňa ako som písal 70 si choď, ale neplač ak prispeješ Kalimu do kasičky. Ale ak tam o 03:14 plánuješ chodiť 120km/h, ľahko sa môže stať že dakto sa bude zprava pripájať a skončíte v sebe... čo pri 50 prežijete obaja, ale pri 120 (navyše s omnoho väčšou pravdepodobnosťou havárky lebo nik nepredpokladá že to auto čo v noci ledva vidím ide 120, ak ho vôbec vidím lebo je tam nepriehľadný múr a pravotočivá zákruta) nemusí prežiť nik... alebo chodec pôjde cez prechod, lebo vidí svetlá auta až v diaľke (zase, ak ich vôbec vidí, lebo pri 120 tam to auto vletí rýchlejšie ako sa môže zdať) a v noci sa zle odhaduje rýchlosť (+môže byť podgurážený), predpokladá 50-70, ty letíš 120 a zbadáš ho až v poslednej sekunde lebo jendoducho letíš ako debil a zrazíš lebo už nestihneš zareagovať :!:
Už len ten prechod pre chodcov a nepriehľadná stena s mierne pravotočivou zákrutou (takže horšie vidno autá z poza múru) ti musí napovedať že to nie je dobré miesto letieť 120 ani v noci :!:
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Dnes som letel cez semafory asi 3 sekundy 85km/h aby som stihol zelenu ( taku co blika)... v MESTE ....ou maj gad asi sa idem sam nahlasit a odovzdat vodicak na rok.

Alkohol: Nejaka tolerancia by mala byt. Nie preto, ze si cielene das pivko k veceri a rum k lyzovacke ale pre to, ze niekedy nemusis celkom presne odhadnut zostatkovy alkohol na druhy den, ked si vyspaty, zrelaxovany a sviezi... Pripadne si za obedom das trosku viac vinka a vecer chces soferovat.
Kedze by sa to ale zneuzivalo, tak radsej nech je 0 a nech sa proste tolko nechlasta. Alkohol nie je to jedine, co zabija. Upne staci mat zvysenu teplotu, bolesti, chripku, byt nevyspaty atd... a reflexy a pozornost su podstatne horsie ako po pohari vinka.
Felipe urcite este ani nachladeny do auta nesadol.

No a spat k tretej najzujimavejsej teme. Letne vs. Zimne. Chlapca asi poznate je z tych chytrejsich. Vysledok je ze zimna guma v zime brzdi horsie ako letna guma v zime pokial sa nejedna o seh/lad...podstatne horsie :

https://youtu.be/TJsV2ORMsms?list=WL&t=416
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Si pamatam na pripad v SP, nebolo to tak davno, no zena nemala zapasany pas a tukla asi v 30km/h do murika.. parkovanie abo co a strelil jej airbag. Na mieste mrtva.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

mne skor prisli a pridu tie airbagy ze ti tlmia len trasu tela a chrania pred sklom a sajrajtom z vonku pri naraze, ked clovek nema pas tak v tych stoninach letia oproti airbagu uplne zbytocne a dokonca svojvolne. no takych mi ani luto neni.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5896
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

scream napísal: Po 08. Jan, 2018, 14:18 Dnes som letel cez semafory asi 3 sekundy 85km/h aby som stihol zelenu ( taku co blika)... v MESTE ....ou maj gad asi sa idem sam nahlasit a odovzdat vodicak na rok.

Alkohol: Nejaka tolerancia by mala byt. Nie preto, ze si cielene das pivko k veceri a rum k lyzovacke ale pre to, ze niekedy nemusis celkom presne odhadnut zostatkovy alkohol na druhy den, ked si vyspaty, zrelaxovany a sviezi... Pripadne si za obedom das trosku viac vinka a vecer chces soferovat.
Kedze by sa to ale zneuzivalo, tak radsej nech je 0 a nech sa proste tolko nechlasta. Alkohol nie je to jedine, co zabija. Upne staci mat zvysenu teplotu, bolesti, chripku, byt nevyspaty atd... a reflexy a pozornost su podstatne horsie ako po pohari vinka.
Felipe urcite este ani nachladeny do auta nesadol.

No a spat k tretej najzujimavejsej teme. Letne vs. Zimne. Chlapca asi poznate je z tych chytrejsich. Vysledok je ze zimna guma v zime brzdi horsie ako letna guma v zime pokial sa nejedna o seh/lad...podstatne horsie :

https://youtu.be/TJsV2ORMsms?list=WL&t=416
Nepoužil rovnaké rozmery, a tá zimná ktorú nahodil je určená do extrémnych zím na ľad (Škandinávia, Aljaška), testoval to v -3°C na ideálnej suchej vozovke proti letným závodným semi-slickom... tým semi-slickom by stačilo trocha vody a hneď by vyletel z vozovky. Keby aspoň porovnal s bežnými letnými a nie racing semi-slicky :facepalm:

Blbý test, lebo teraz si budú ľudia myslieť že ich bežné letné gumy budú na nasolených mokrých cestách držať lepšie ako zimné (nehovoriac o ránach keď cestárov zaskočí sneh), čo sa pre niektorých neskončí dobre. Viem že hovorí o špecifických podmienkach, ale dobre vieme ako si to ľudia zjednodušia a vyvodia ďalekosiahle závery...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

stefan.koval napísal: Po 08. Jan, 2018, 15:47 mne skor prisli a pridu tie airbagy ze ti tlmia len trasu tela a chrania pred sklom a sajrajtom z vonku pri naraze, ked clovek nema pas tak v tych stoninach letia oproti airbagu uplne zbytocne a dokonca svojvolne. no takych mi ani luto neni.
celne skla su foliovane, uz davno sa neroztriestia ako kedysi.. on hlavne chrani tvoj kokos pred tym aby sa nerozluskol na volante.
http://tubeunblock.me/watch?v=NACA1W2A5Wk

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"